מצעד העשור - שנות ה-60

ForeverMC

New member
מקום 46

46 Sealed With A Kiss - Brian Hyland
שנה: 1962

בריאן היילנד היה אליל נוער מצליח מאוד, כשפרץ שהיה בן 16, נער מתבגר בעצמו, בקיץ 1960 עם Itsy Bitsy Teenie Weenie Yellow Polka Dot Bikini.
"חתום בנשיקה" הוקלט במקור על ידי הרכב בשם The Four Voices ב-1960, אך הפך להיט גדול רק כעבור שנתיים בביצוע של בריאן היילנד. בשנת 1989 השיר זכה לתחייה מחודשת בביצוע של ג'ייסון דונבן האוסטרלי.

במצעדים: #3 – ארה"ב ובריטניה, #6 – הולנד, #22 – אוסטרליה
מצעדים שנתיים: ארה"ב - #29, בריטניה - #35

#2 במצעד שנתי 1962 של הפורום

venustudent

New member
פופ קלאסי של תחילת העשור ההוא

הייתה גם גרסה עברית 'לך בנשיקה', נדמה לי של דורון מזר.

אורישקי

New member
מקסים וקלאסי, לא דירגתי כי אני מעדיף הרבה יותר

את החידוש של ג'ייסון... אבל ראוי

אריה31

Member
מנהל
מקום שלישי שלי, הראשון מתוך העשירייה המובילה

מאמין שתשעה נכנסו למצעד

ForeverMC

New member
מקום 45

45 DayDream - Wallace Collection
שנה: 1969

יצירת רוק סימפונית משגעת של הרכב רוק בלגי, שהיה פעיל בין השנים 1968 ל-1971.
השיר DayDream הצליח מאוד ב-21 מדינות, כולל מקום ראשון במולדתם, למרות שלא הפך ללהיט בשווקים הגדולים של אמריקה או בריטניה. המלודיה של השיר לקוחה מיציר הבלט Swan Lake שהולחנה על ידי Pyotr Ilyich Tchaikovsky בשנים 1875-1876... .

במצעדים: #1 – בלגיה, #3 – צרפת, #13 – הולנד
מצעדים שנתיים: צרפת - #21

#13 במצעד הפורום 1969

venustudent

New member
יפה

הכרתי אותו מחידוש שדוד ד'אור ביצע לפני כעשרים שנה כפרסומות ליוגורט... נראה לי ששמתי לב בעצמי לדמיון ליצירה אגם הברבורים.

ForeverMC

New member
מקום 44

44 Come Together - The Beatles
שנה: 1969
כתיבה: ג'ון לנון

בחלוקת פול – ג'ון המסורתית, נראה ש-69' היא שנה מוזיקלית יותר גדולה של לנון שכתב גם את
Come Together מאלבום המופת Abbey Road השיר יצא כסינגל יחד עם Something של האריסון.
ההיסטוריה של השיר החלה כאשר לנון החל לכתוב אותו בהשראת הקמפיין של טימותי לירי על משרת מושל קליפורניה נגד רונלד רייגן, שהסתיים מיד כאשר לירי נשלח לכלא על החזקת מריחואנה.
בראיון שהתקיים עם מקרתני ב-1970 הוא שיתף שהוא מאוכזב שלא שר ב-לייב יחד עם לנון באותו זמן: Even on Abbey Road we don't do harmonies like we used to. I think it's sad. On "Come Together" I would have liked to sing harmony with John, and I think he would have liked me to, but I was too embarrassed to ask him, and I don't work to the best of my abilities in that situation
#202 ברשימת 500 Greatest Songs of All Time של מגאזין 'רולינג סטון'

במצעדים: #1 – ארה"ב, #2 – אוסטריה, בלגיה, הולנד ושווייץ, #3 – גרמניה, #4 – בריטניה
מצעדים שנתיים: בריטניה - #72, ארה"ב - #85

#8 במצעד הפורום 1969

למעלה