אוסף שרקצ"ים

robert smith

הי, אמנם שאלתי את השאלה לפני כחודש אך לא קיבלתי תגובה, ואחרי יום בערך היא נמחקה מהרשימה (כנראה משהו שאמרתי או עשיתי ?!). בכל מקרה, לאור הפורום החדש אני מרשה לעצמי לנסות שוב. האם מישהו יודע מה עלה בגורלו של רוברט סמית' ? האם הוא עדין חי ? מישהו מכיר את בית הספר שלו בארה"ב ומה לומדים שם ? האם אכן האיש הגיע לרמה גבוהה כפי שמתאר את עצמו ? תודה.

Rascal

New member
שלום לכולם. יש לי שאלה.

בני לומד טאי-קוון-דו בארה"ב כבר 4 שנים, ועומד לפני קבלת חגורה שחורה. שאלתי היא: האם התעודה אותה הוא מקבל "תקֵפה" בכל מקום אחר בעולם בו לומדים טאי-קוון-דו ? או שזו תעודה מקומית ואין לה שום ערך בשום מקום אחר. למורה יש חגורה שחורה 7 (אם זה אומר משהו למישהו) ובני רשום במועדון "חגורה-שחורה".

elendil

New member
../images/Emo32.gif האם גם הוא אומן לחימה? |המלצה

חברים יקרים, אני בד"כ לא שולח מיילים רגשניים ולא כותב הודעות משתפכות אבל אני רוצה לשתף אתכם במשהו שקרה לי אתמול: ראיתי את הסרט "18 קילו של אהבה" בקולנוע "לב" ת"א. אם אתם מגדירים עצמכם כאנשים חיים אתם חייבים לעצמכם לראות את הסרט הזה. סרט מופלא שמתאר את חייו של גבר בן 34 ששוקל 18 קילו, חולה בשיתוק ילדים. כשהיה בן שנה הרופא צפה לו חיים רק עד גיל 6. כיום הוא בן 34 והמסע המופלא של חייו מתועד בסרט. הורגלתי כי אומן לחימה הוא מי שלמד והתאמן באומניות לחימה. עמי לא למד ולו קאטה אחת בחייו. הוא לא מסוגל להזיז איבר בגופו מלבד אצבע אחת. ועדיין לדעתי מדובר בלוחם גדול. העוצמה של האיש, הכריזמה שלו ואהבת החיים הגדולה שיש בתוכו, יכולה להיות להשראה עבור כל אחד מאיתנו. אנחנו, ההולכים על שתיים, והבריאים בסך הכול, לא יכולים להרשות לעצמנו להתלונן, לבכות על מר גורלנו, ולא להיות מאושרים, אם אחד כמוהו מסוגל לעשות את כל מה שהוא עושה, ולהגשים את חלומותיו בזה אחר זה - עם כל מגבלותיו. מקווה מכל הלב, שכל אחד מכם ימצא את הזמן וילך לתת לעצמו את המתנה הענקית הזו של לראות את הסרט. לא חושב שיש אחד שלא יקבל משהו מהסרט, מסר לחיים, מתנה קטנה. אם *לי* עמדו דמעות בעיניים בנקודות מסויימות, עם כל הציניות שלי, אני מניח שאין אדם שהסרט לא ייגע בו בנקודה כלשהי. לדעתי פשוט חובה שכל אדם יראה את היצירה המופלאה הזו. זו לא סתם התלהבות מעוד סרט, מדובר במשהו אחר לגמרי. מצורפים לינקים על הסרט. הבכורה הוקרנה בפסטיבל דוק-אביב בסינמטק ת"א שבוע שעבר והסרט ממשיך להיות מוקרן ברשת קולנועי "לב" בארץ. הסרט נקנה גם ע"י ערוץ 2 וישודר בעתיד, לא ידוע מתי, ובנוסף ירוץ הסרט בכל רחבי העולם. האתר של הסרט: www.39poundsoflove.com קולנוע לב: http://www.lev.co.il/ שני קצרים אודות הסרט: http://news.walla.co.il/?w=/200/695919 http://www.docaviv.co.il/new/film_h.asp?filmID=137 מכול הלב ועם תקווה גדולה שכולכם תראו. רוני.

במיוחד בשבילך

הנה קישור מתוך האתר: "כרגע מתאמנת בישראל רק קבוצה אחת בפתח-תקווה. הקבוצה מונה כ- 17 תלמידים שהם הגרעין המרכזי . 5 תלמידים (ניקו,ניר,יוסי,גילי וערן) עברו את ה"intensive course " שהוא סמינר בן 8 ימים מקסימום 6 תלמידים וכ-9 שעות אימון ביום באופן אינטסיבי ביותר . איתמר ,עידן וגדי השתתפו בסמינר בינלאומי באיטליה ,כמו כן כל 8 התלמידים משתתפים דרך קבע בסמינרים באיטליה וביפן . בחודש יולי 2002 שהה ניקו במשך שלשה שבועות ביפן שבהם התאמן כל יום. שאר הזמן בילה בטיולים באזור Hokkaido (האי הצפוני של יפן) בינואר 2003 יתקיים intensive course במילנו שבאיטליה ולפחות שלשה תלמידים ישראלים ישתתפו בו . אנו מתאמנים פעמיים בשבוע (ימי א/ד מ20:30) , אימון אורך כ-שעתיים שבהם כל תלמיד מתרגל לפי הרמה שלו ולקראת סיום מתרגלים חרב (בעזרת בוקן). המורים הבכירים: Tokemune Takeda - בנו ותלמידו הבכיר של Sokaku Takeda כיהן כ Soke (ראש בית ספר). חי בין השנים 1915-1993. Kato shigemitsu-התלמיד הבכיר של טוקמונה טקדה וכיום ראש בית הספר (קיוסאטו ,יפן). Arisawa gunpachi-מבכירי תלמידיו של טוקימונה טקדה (אבאשירי,יפן) כיום מכהן כמורה ראשי של בית הספר. Antonino Certa –התלמיד הזר הבכיר ביותר בעל דרגת שיהאן (מילנו ,איטליה), החל את אימוניו בזמנו של Tokemune Sensei . ביפן מתאמנים ב-אבאשירי ,הוקאיידו –במועדון (המחודש) של Sokaku & Tokemune Takeda וגם בעיר Kyosato שבה יש דוג'ו מפואר העתק מדויק מלפני 200 שנה (יש בו אולם ל-Daito-Ryu Aikijujutsu , Kendo,Kyudo ) כמו כן מפוזרים בכל רחבי האי הוקאיידו , דוג'וס קטנים יותר שבהם מתאמנים אנשי האזור הספציפי . באיטליה-הדוג'ו הראשי נמצא ב-מילנו ועשרות דוג'וס מפוזרים ברחבי איטליה בישראל אנו מחפשים להתרחב באזורים אחרים , ולפתח קבוצות קטנות בנות 6-8 תלמידים ,אין צורך בידע קודם , תלמידים רציניים המעונינים להצטרף מתבקשים לפנות לכתובת הבאה [email protected] או 03-9304916 לניקו

nage

New member
זה לא נמחק זה פשוט צולל לתהומות....

הפורום, במידה ואין תגובות. רוברט סימת' זה לא הסולן של הקיור?

אם א-ת-ה ממליץ בצורה כזאת, אז

חובה לראות. אנשים, אני מכיר את רוני הרבה זמן והוא לא כותב דברים כאלה בלי סיבה.

amir_aikido

New member
נשמע מדהים

התיאור נשמע מדהים ויוצא דופן, ואם זאת, לא כל אדם דגול או יוצא דופן הוא בהכרח אמן לחימה. אמיר

Rascal

New member
בנתיים אין לו עדיין חגורה שחורה.

אבל על התעודה האחרונה שלו כתוב: MIDWEST MARTIAL ARTS ACADEMY אני לא יודעת מה יהיה כתוב על התעודה של החגורה השחורה, אבל ראיתי שמתאמנים אצלו גם אנשים בעלי חגורה שחורה שלב 3 (ואולי יותר) איך ואיפה מבררים, מבלי להראות למורה ספקות ?

Rascal

New member
חיפשתי באתר של המורה וכתוב שם:

Charlie Foxman is a Certified Martial Arts Instructor (ACMA), a Certified Fitness Kickboxing Instructor and a Certified Wellness Weight Loss Coach. האם ACMA הוא מוסד מוסמך ? איך אפשר לברר ?

Pyongwon

New member
Nice. Look, anyone can say that

they're a black belt. Tell you a story. I wanted to go train with this guy in the USA and he gave me a runabout. He asked me for the Israeli Federations'name, the guy in charge, and for the guy in charge to fax him that I was who I said I was. He also took my Dan certificate number. Afterwards he apologized, said he was being careful, as there are a lot of people who say that they're black belts, and they aren't registered anywhere. WTF Taekwondo goes through the Kukkiwon. Don't let anyone tell you otherwise. Jessica Mandel.

Pyongwon

New member
The problem is that...

WTF Taekwondo is an Olympic sport. If you want to go anywhere, be anything, you must (I repeat MUST) be registered. The place to do so is the Kukkiwon. ITF is not an Olympic sport. Nor will be. No one is registered. Go find someone who can say who the person is. You don't have that in WTF TKD. That's how come almost everything is organized. Seriously, check around. Jess.

amir_aikido

New member
אין דרגה שתקפה בכל מקום

ככלל, אין דרגה באמנויות הלחימה שתקפה בכל מקום. בטקוואנדו, יש מספר ארגוני טקוואנדו שונים בעולם (מתוכם שניים גדולים ועקריים: נדמה שהם ITF ו- WTF), ולא פעם דרגות של ארגון אחד אינן מוכרות בארגונים האחרים. בנוסף, כשתלמידים עוברים ממועדון למועדון מורים לא פעם בודקים לעצמם האמנם אותו תלמיד ראוי לדרגה לפי הקריריונים שלהם. בנוסף, בארה"ב, ובעיקר בענף הטקוואנדו קיימת תופעה המכונה "מק-דוג'ו": מועדונים שהמורים בהם הסמיכו את עצמם לדרגתם בלי שהם עצמם למדו באופן מסודר, למועדון כזה יש מטרה אחת ויחידה - הכנסות לכיסו של המורה, וברוב המקרים הלימוד בו איננו בעל ערך רב (יש גם יוצאים מהכלל). קיומו של "מועדון חגורה שחורה" הוא אינדיקטור להקשר כזה. לא כתבת גם את גילו של בנך, ואם הוא נמוך, הרי שהענקת חגורה שחורה לגילאים צעירים גם היא אינדיקטור, יש בטקוואנדו ארגונים שיעניקו לילדים דרגות בסולם נפרד - דרגות ילדים וידרשו בחינה נוספת להכרה בדרגה אחרי שהילד התבגר. לעומת זאת תקופת לימוד של 4 שנים לדרגה מהווה גורם מרגיע. באופן טבעי, דרגות שהוענקו במועדון שכזה אינן מוכרות בכמעט אף מקום אחר. למעט מועדוני "מק-דוג'ו שמאורגנים ברשתות וארגונים של "מק-דג'ו" (ויש כמה כאלה) ואז המורים בהם מכירים אחד בשני וגם בדרגות שהם מעניקים. המלצה אחת פשוטה, שנכונה לכל אמנות, יכולה לפתור את כל התסבוכת - לא לייחס לדרגה יותר מדי חשיבות מלכתחילה, ולשים
לחינוך שהמורה במועדון מעניק לבנך יותר מליכולותיו של המורה כ"לוחם" או לדרגות שלו ושל בנך באמנות לחימה.
אמיר

Rascal

New member
תודה. אני אבדוק את כל התעודות

של המורה. הן תלויות על הקיר, ועד עתה לא עלה על דעתי לבדוק באופן פורמלי. דרך אגב, בני בן 10 (כמעט) ובעל גובה נורמאלי לגילו. והחינוך שבני מקבל בזמן השעורים - מעל ומעבר
הוא צריך לעזור, לתרום לקהילה ועוד פעילויות שונות, אותן בני חייב לבצע לפני כל מבחן.

amir_aikido

New member
אם כך, אז מה זה חשוב ../images/Emo35.gif

עם כל הכבוד לתעודה ולדרגה, אני ממליץ להרגע ולחשוב על החינוך שהילד מקבל, ומידת שביעות הרצון שלו ולעזוב את הנושא בשקט. המורה הזה יכול להיות מורה מאוד רציני, או שרלטן, בימינו, יהיה לך קשה מאוד לבדוק את זה. לצערי, אחד האתרים היחידים שבו ניתן היה לנסות ולברר את הנושא באופן מעט יותר רציני: e-budo, איננו פעיל כבר מספר שבועות. יש עוד אתר שמתעסק רבות בשרלטנים: bulshido אך אתר זה מוטה ומכליל כלפי לא מעט אמנויות. אין טעם להתעמק בתעודות, מורים שרלטנים בארה"ב הקימו יותר ארגונים מהארגונים הרציניים, וגם הם מעניקים תעודות אחד לשני. ולמי שאיננו עמוק בתחום, יהיה קשה מאוד להגיע לתשובה בכוחות עצמו. ונניח שהמורה הזה שרלטן (רק לצורך הדיון, אני לא יודע), כלומר - הוא מתיימר להיות חגורה שחורה דאן 7, אך למעשה הוא למד עד לחגורה חומה לפני עשור, ואף מורה מוכר לא העניק לו חגורה שחורה. ויותר מכך, נניח שהחומר שהוא מלמד כטקוואנדו הוא תערובת של טכניקות מפה ומשם, וחלק לא קטן ממנו נלמד עם שגיאות משמעותיות ובאופן שיהיה בלתי אפשרי להשתמש בו בקרב ויוביל לאבדון. עד כמה זה משנה? האם בשל כך תשלחי את בנך למקום אחר, כשהוא נהנה אצל המורה הזה? אמיר

בודוקאן

New member
../images/Emo45.gif מסכימה, ויחד עם זאת...

אני סבורה שכן חשוב לדעת לאיזה אירגון המורה שאתה לומד אצלו, שייך. נכון שלא תמיד זה אומר משהו, אבל, הרבה פעמים זה משמעותי. לפחות לדעת. אני חושבת שמורה גם צריך לספר על כך לתלמידיו. בלי שישאלו. זכותם לדעת. לדעתי, טוב ונכון אפילו לתלות בדוג'ו את התעודות שלך, שיהיה ברור. (לא תמיד יש איפה לתלות...
).

Rascal

New member
חשוב לי לדעת, כי אולי נעבור...

ואז, אני עלולה להגיע למקום חדש שאינו מכיר בתעודות של המורה, ובני יאלץ להתחיל מהתחלה... (ואני לא יכולה אפילו לחשוב על מה שזה יעשה לבני) למרות שחשוב לי לציין שבני נהנה מאוד מכל שיעור, והערכים שהוא לומד הם נהדרים. כמו כן הוא זוכה לכבוד והערכה מהמורה.

למעלה