שלום רב,אודה לסיוע

../images/Emo101.gifשלום רב,אודה לסיוע

נכנסתי לעבודתי לפני מעל 30 שנה שהנני בריאה כמו שור. אחות מוסמכת במקצועי. כיום, יש לי 91 אחוזי נכות,למגוון בעיות מהן אני סובלת, אציין את אלה הקשורות לעבודתי,פריצות דיסק בגב והן בצוואר. בעייה בזרימת הדם ברגליים,דליות מורחחבות,עקב עמידה ממושכת. בעיות שינה,כתוצאה ממשמרות לילה. אני נכנסת לקטגוריה "מחלת מקצוע" השאלה שלי ?האם יש עו"ד שמוכן לקחת על עצמו את התיק שלי? תמורת אחוזים,כיוון שאין לי כסף לשלם. המצב הכלכלי שלי ממש ברצפה. יש לי מסמכים רפואיים חתומים ע"י כל מיני מומחים שהייתי אצלם. זה פשוט לא הוגן שאישה בת 58 שמרגישה צעירה ברוחה ובנפשה תבלה את שאר חייה כאבן שאין לה הופכין. אודה למי שירים את הכפפה. בברכה רות

mr dish

New member
אם בעיותייך הרפואיות אכן נובעות מהצטברות רבת

שנים של מחוללי מחלה הנעוצים בעבודתך, הכל מגובה במסמכים רפואיים כדין, פני למוסד לביטוח לאומי בדרישה לעמוד מול וועדה רפואית שתאשר זאת. התוצאה תהיה הכרה מלאה במצבך, תזכי לקבל את רוב שכרך כגימלה חודשית, כנכת עבודה ובא לציון גואל... אין הכרח מיידי בליווי של עורך דין. גם אם נתקלת בביורוקרטיה וערלות לב מצד המוסד, היי בטוחה שאיך הראשונה...במלחמה זו תהיי את העקשנית והלוחמנית.

תודה לך אדון דיש

אכן כשנתיים אני מטורטרת על ידם נקבעו לי 91 אחוזי נכות אבל דרגת אי כושר נשארה 65 שזה אומר קצבה נמוכה ביותר. עקב בעיות השינה הקשות שלי,איני מסוגלת לעבוד. יש לי ערעור בקרוב על דרגת האי כושר,אני לא מתכוונת לוותר. אבל מה שמסקרן אותי זה? אם כל חיי שילמתי ביטוח לאומי כחוק וכעת שאיני מסוגלת לעבוד,האם הכסף לא מיועד למקרים אלו? אם כך הדבר,מדוע עליהם לטרטר אישה ששילמה כל חייה ביטוח לאומי? אודה לתשובה הגיונית בברכה רות

בוודאי שיש, ואף נהוג לעבוד ככה.

ואפילו עורכי דין מהמובילים בעולם הנזיקין והביטוח. בתביעות נזיקין נהוג לקבל שכר טרחה באחוזים הנעים בין 15-25 אחוז מסכום הזכיה. בכל אופן אין שום מניעה להגיש תביעה עקב מחלות מקצוע וכן עקב נזקים המצטברים בצורה של מיקרוטראומות מרובות.

למתבונן מרחוק ,תודה

היום יש לי וועדה נוספת בביטוח לאומי.-מעל שנתיים אני מטורטרת על ידם. למה שילמתי ביטוח לאומי? אם לא למצבים כאלה? לאחר שעו"ס ממש "נחמדה"-קבעה לי אי כושר 65 אחוז . כמובן שעירערתי על כך. שאלתי היא,במידה (ואני בטוחה שאצליח),ואקבל את הקצבה המגיעה לי עפ"י חוק. האם עדיין אוכל לתבוע נזקי גוף ע"י עו"ד? כפי שהסברתי,אני מחכה לעו"ד אציל שירים את הכפפה. בברכת שנה טובה רות

רות יקרה

זוהי טעות חמורה לגשת לוועדות הרפואיות של ביטוח לאומי ללא ייצוג עו"ד המתמחה בתחום. לעתים נראה כאילו עוה"ד לא עושה כלום מלבד לעמוד שם ומדי פעם לזרוק איזושהי מילה, אבל לרוב, עצם נוכחותו של עו"ד טוב מספיקה כדי שהמומחים בוועדה יהיו נדיבים יותר. בנוסף, עו"ד יפעיל על הביטוח הלאומי לחץ כדי לזרז תהליכים ויטפל בכל התכתובת מולם כך שהרבה דאגות ירדו לך מהראש. בשביל זה הוא מקבל אחוז מהפיצויים. אל תחכי שעו"ד עלום שם (כמוני :)) יפנה אליך דרך הפורום ויציע לטפל בתיק שלך. זו טעות. נניח שהיית זקוקה לניתוח לייזר לתיקון הראיה. האם היית נכנסת לפורום רפואי ומחכה שרופא עיניים כלשהו יציע לנתח אותך במרפאתו? וודאי שלא. ניהול תיק משפטי זה עסק שדורש מומחיות. הנזק העלול להיגרם אינו חמור כמו עיוורון בניתוח עיניים כושל, אבל בכל זאת הוא חמור מאוד מבחינה פיננסית. פני למשרד עו"ד רציני לפי המלצות של מכרייך או חיפוש באינטרנט. רוב עוה"ד דורשים שכר טרחה בדמות סכום של 20% פלוס-מינוס מהזכיה, אז את יכולה להרשות לעצמך לפנות לעו"ד מהשורה הראשונה ולא לאחד שקיבל רישיון לפני חודשיים. וכמה שזה נשמע בנאלי - העיקר הבריאות. בהצלחה.

שלום איש יקר

יש בעייה בתיבת המסרים לכן ראיתי את הודעתך,רק עכשיו. אני פניתי לחברה למימוש זכויות-מקווה שסיימתי סוף סוף את הסיפור. לא ענית לשאלתי? האם אני יכולה לתבוע את ביה"ח ,משרד הבריאות,על נזקי גוף שנגרמו לי? כפי שאמרתי, מכירה מה זה מיקרו טראומה. נאמר לי שזה מקרה סבוך וקשה להוכיח זאת. כל שאני יודעת ,שאני דוברת אמת,והכל מגובה במסמכים רפואיים. לפני קבלתי לעבודה,עברתי בדיקות רפואיות,כמו כל עובד מדינה,ונמצאתי כשירה לעבוד. איני יכולה לשלם מראש,רק לתת אחוזים ממה שאקבל. אוליי כבודך ,ירים את הכפפה. הייה אחד שהסכים אך הוא גר בחיפה,וזה קשה לי מבחינת נסיעות. בברכת שנה טובה רות אגב-הכינוי שלך מעיד על תבונה רבה ומוצא חן בעיני,גם מעיד על צניעות.

למעלה