שרשור פרק 8

idanoosh17

New member
../images/Emo104.gif שרשור פרק 8

אחרי שבשבת שעברה לא היה שידור אנחנו חוזרים עם פרק חדש היום! אז אורי ונמרוד נוסעים למוסך של ג'מאל. ראינו בכל הפרומואים שהולכת להיות ירייה. טלייה מצלצלת לחוקר להגיד שהם נעלמו. מה יהיה? הכל על הפרק- לכאן!

idanoosh17

New member
באמת קצת נמרח...

אין הרבה התקדמות. אז כן, אמרו לנו סופית וברור שנמרוד הרג את עמיאל, אבל הכל נשאר פתוח... מה הקטע עם המשפחה הזאת בגבול לבנון? כלום לא מתקדם

ofrasch1

New member
../images/Emo58.gif לדעתי ../images/Emo58.gif

לדעתי: כשג'מאל הפך להיות סוכן בלבנון, בנו לו סיפור כיסוי לפיו הוא כאילו נהרג. אשתו יודעת שהוא בעצם חי בלבנון, אבל הילדים לא ידעו (הבת חושדת במשהו, לכן שמרה את מספר הטלפון). כשאורי נכנס לבית בפעם השניה, האמא (אשתו של ג'מאל) אמרה לו שהיא יודעת מאיפה נמרוד והוא חזרו, והלוואי שהיו נרקבים שם. ואז אורי ראה על הקיר תמונה, שלא רואים בה בבירור את פנים של מי שמצולם, אבל אפשר לראות שזה אבא ושני ילדים בתוך הים. כנראה ג'מאל ובנו ובתו לפני שעבר ללבנון. כשאורי חוזר לאוטו הוא מבקש מנמרוד לספר לו מה בדיוק היה, ובקטע של הפלאשבק רואים את ג'מאל אומר לנמרוד שהוא צריך שיעשה משהו עבורו (ונמרוד מסרב, וג'מאל אומר שזה יהיה טוב גם לנמרוד). נראה לי שג'מאל נתן לנמרוד את מספר הטלפון כדי שנמרוד יגיע לשם, ויאמר שג'מאל שלח אותו, וכך אשתו תבין שהוא עדיין בחיים בלבנון.

ofrasch1

New member
ועוד משהו לחיזוק הניחוש ../images/Emo58.gif

"היהודי שמביא כסף פעם בחודש" זה בטח מישהו שמעביר כסף מלבנון לאשתו של ג'מאל.

מנסים למצוא מנוח

נמרוד מבקש לפתור את התעלומה שאינה נותנת לו מנוח, והתעלומה שלו היא גם התעלומה שלנו - מה בדיוק קרה שם? הוא נתקף בזעם ודוחף את אישתו, וגם שורף את עצמו באמצעות המצת ברכב בנסיון לטפל בדבר הזה שכל כך מציק לו. אלו הם דברים (התפרצויות הזעם) שמאפיינים חלק מנפגעי הטראומה. נקודה נוספת שתפסה אותי בפרק הזה היה שהמשפחות מבקשות לקחת לעצמן מקום. יעל מבקשת למכור את הבית למרות שעמי (בתוכה) לא רוצה בכך. היא דורשת מקום גם לזכרונות ולחוויות ולסבל שהיה שלה. וכך גם טליה, שאינה מוותרת ודורשת לדעת מנמרוד היכן היה. "גם אני הייתי בשבי 17 שנים" היא אומרת לבנה. ואותו בן, חצב, אומר פעמיים שהיה רוצה שנמרוד ילך, שהם יחזרו להיות משפחה כמו פעם - גם הוא רוצה את החיים שלו. וגם יקי, אחיו של אורי, מזכיר לאביו - "יש לך שני בנים". במילים אחרות, 'גם אני פה, גם לי מגיע'. השבי והחזרה ממנו טרפו הרבה קלפים. חצב אומר, 'אני רוצה לחזור להיות כמו פעם'. ואביו, נמרד שחזר מהשבי אומר בהגיעו לכפר הערבי 'חזרתי הביתה'. כולם מבקשים להחזיר לעצמם משהו שהם מרגישים שאבד להם לנוכח המצב החדש (ובהקשר זה יש לזכור גם את נורית שהולכת לאיבוד בתוך המצב החדש).

למעלה