(= |קוף|) הייתי ב'קינג קונג'

Y. Welis

New member
../images/Emo109.gif (= |קוף|) הייתי ב'קינג קונג'

בסינמאקס. אני מעריך שהסרט עבר איכשהו בגלל אולם הקולנוע המצויין הזה, ולא מאיזו סיבה אחרת, כי הסרט ממש לא תפס אותי. * הסיפור כ"כ לא אמין. מישהו כתב באיזו ביקורת שכדאי לשכוח את השעה הראשונה ולהתרכז בשתי האחרונות - מבחינתי השעה הראשונה היתה הטובה ביותר. מה שבא אח"כ היה הזיה אחת ארוכה. נכון שהיו אפקטים מרשימים ויצורים דוחים ביותר, אבל חוץ מזה - לא הרבה. קטע שלם מהסיפור, החזרת הקוף בספינה, היה חסר. קשה להרגיש משהו ממשי מול פערים כאלה. * נעמי וואטס חביבה מאוד: רגליים יפות ופנים נעימות (והיא כבר בת 37! מקרה נוסף של בראד-פיטיזם), אבל זהו? זה הכל? זה אמור להפוך את הקוף הענקי לנחמד? חשבתי על סרטי דיסני והדרך המיוחדת שלהם למצוא בכל חיה משהו משעשע או רגע של הומור פתאומי. אצל קונג לא היה דבר משעשע או אנושי, ולכן לא היה כ"כ משנה מה קורה לו. גם הנטיה של וואטס לטפס על הבניין הגבוה ביותר בעולם עם נעלי עקב, תחת באש מקלעים, היתה מוזרה למדי. גם כאן קשה לגלות אהדה למצבה (או לדריסקול, שבילה איתה כמה חודשים במסע חזרה, כנראה מבלי להחליף מילה). אני חושש שברור עכשיו איך 'נארניה' עקף את הסרט הזה בקופות. החשד הראשוני שלי כששמעתי על הרצון של ג'קסון לממש את זכרונות ילדותו התאשר: הוא מימש רק את הקטעים המרגשים של הקרבות והזוועות (או פחד הגבהים...), כי אלה הקטעים שהוא זכר כילד. כל השאר לא היה זכור לו, ולכן הסרט נראה כך. הנקודה הטובה (אולי) היא שהסרט מעורר רצון עז לראות משהו אנושי יותר, עם דמויות שאינן פלקטיות.

חבר,

זו פנטזיה. זה סרט שסה"כ נורא כיף לראות. למה שלא תשאל איך זה הגיוני שיש קוף כ"כ עצום? ואיך זה הגיוני שהחרקים בולעים בני אדם? למה היא טיפסה עם נעלי עקב? אפילו אני יכולה לטפס עם נעלי עקב על האמפייר סטייט בילדינג. במיוחד אם זה בשביל מישהו שאני אוהבת. וכנראה שהחזרת הקוף בספינה זה לא היה כ"כ חשוב לג'קסון. זה היה כ"כ משמעותי בשבילך? חוץ מזה אני איתך בקשר למערכת היחסים בין אן דארו לדריסקול.. זה באמת לא היה קשור...

Y. Welis

New member
אגב הומור, היה רגע אחד טוב ../images/Emo58.gif

שלא הזכרתי בביקורת לעיל: כאשר דריסקול מושך את אן מכפו של קונג, הם מתגנבים בשקט במוזיקה דרמטית כאשר עיניו של הקוף עצומות. פתאום העינים נפקחות והמוזיקה נפסקת ואף אחד מהם לא זז, ומיד ממשיכה ברעם כאשר הוא קופץ... זה היה קטע יפה ומשעשע. אבל בודד מדי (וכנראה שהיו לה כפות-רגליים של הוביט אם היא יכלה לרוץ על הג'ונגלים מבלי להישרט).

Y. Welis

New member
מה הקשר? זה דבר אחד וזה אחר

לביקורותי על הסרטים - ר' בטאגליינז כאן ובמאמרים בפורום הספרים. ג'קסון של הקוף הוא במאי שרוצה לעשות משהו מאוד ספציפי - להגשים את דמיונו הפרטי מחוויית ילדות, בלי שום התערבות מאיש. להישאר ילד. ג'קסון של שרה"ט הוא אדם שבא להעביר מסורת קיימת, תוך התחשבות בקהל הקיים ורצונותיו. זהו ג'קסון המבוגר יותר, ואני מעדיף אותו על פני הילד.

דהאמא

New member
כל הביקורת שלך על קונג נובעת...

מדבר אחד: שאתה פיספסת בעצם את העיקר בסרט - הקשר שנרקם בין קונג לאן. מאחר ולא הבנת את זה, מן הסתם ברור למה לא הבנת כלום: למה אן מטפסת על בניין גבוה, למה הקוף הפך, כדבריך, ל"נחמד" וכו' מלבד זאת, שאר הביקורות שלך גובלות במגוכחות לשמה: איך היא טיפסה עם עקבים? למה לא הראו את המסע חזרה לניו-יורק? (מי שלא הספיקה לו השעה הראשונה שבוזבזה על המסע לאי שירים יד). ובמיוחד אהבתי את זה: שג'קסון זכר מהסרט הקלאסי רק את מה שבלט לו כילד. מה?! אין לך שמץ של מושג על מה אתה מדבר. במקרה יש לי את הסרט הקלאסי משנת 1933 וצפיתי בו השבוע. רוב הדברים הועתקו אחד לאחד מהקלאסי לחדש. הסרט החדש הוא מחווה לסרט הקלאסי, ומשפטים שלמים מופיעים בחדש ללא ששינו בהם דבר. הסרט הקלאסי היווה "תנ"ך" עבור שותפיו של ג'קסון. כך שממש, אבל ממש, אתה לא יודע מה שאתה מדבר. וזה מעלה את השאלה...אז למה לדבר?

Stansfield

New member
הסרט הישן

הסיבה היחידה שהסרט הישן נחשב קלאסי היא בגלל הטכנולוגיה המתקדמת שבו (לשנים ההם). הוא עד היום נחשב סרט ששינה את תפיסת העולם הקולנועית מבחינת טכנולוגיה ואפקטים מיוחדים. עם זאת, העלילה של הסרט פשוט עילגת. תחשוב על זה. כאילו, "יאללה בואו נלך לצלם סרט באיזה אי שאנחנו אפילו לא בטוחים שהוא קיים" ואז יש קוף ענק ודינוזאורים - ברור. אז הקוף ראה בלונדה כוסית והתאהב בה והשאר הם כמובן רעים ובמקום לחשוב איך לצאת מהמקום ההזוי הזה כמה שיותר מהר הם מחליטים להחזיר איתם קוף שגודלו בערך פי שניים מהספינה הקטנה והמאעפנה שלהם - כמובן. בסרט הישן, אלו שעשו אותו ניסו לחשוב "איך אנחנו יכולים להראות את הטכנולוגיה המתקדמת שלנו בצורה הטובה ביותר?". הסיבה היחידה שהם העלו את הקוף הענק לאמפייר סטייט בילדינג מלכתחילה זה כדי להראות איך הדבר הענק הזה יראה עצום גם על הבניין שבזמנו היה הגבוה ביותר בעולם. לעשות לסרט הזה רימייק מלכתחילה היה רעיון טיפשי. אז כן, ג'קסון חולה, מת על הסרט - אל תיגע בו, חבל. ג'קסון עשה הכל כמו בסרט הישן - כמו שציינת, וגם ניסה להשוויץ עם הטכנולוגיות המתקדמות שלו כמו בסרט הישן, וכאן זה לא עובד מהסיבה הפשוטה - בימינו בכל סרט יש טכנולוגיות כאלה. מה? עוד לא ראית טרילוגיית מטריקס? תחסכו לי את ה"אבל זה נורא מרגש שגורילה ענקית מתאהבת בבלונדה קטנה וכוסית שלא מובן מאיפה בגופה הקטן והפגיע יוצאות כאלה צרחות" - נכון, זה יפה ומרגש, אבל ראינו את זה ביפה והחיה בצורה יפה הרבה יותר. חשוב לציין שגם סירקיס אמר בראיון שבזמן שהוא צפה בגורילות בשביל ללמוד מה לעשות בסרט הוא הבין שקונג התאהב באן בגלל שהוא היה האחרון ממינו והוא הרגיש בצורך לשרוד ולהתרבות (כמה שזה נשמע מגעיל) - אבל במקום לעשות את כל זה, הוא עשה את מה שנוגד כל גורילה ובעצם, התאבד. הרי מהרגע שהוא טיפס על האמפייר סטייט בילדינג זה כבר היה ברור שזה אבוד, מה שהוא היה צריך לעשות זה לרוץ ברחובות ניו יורק לאותו כיוון כמה שיותר מהר במטרה לצאת משם - מהרגע שהוא השיג את אן. אבל מה לעשות שזה לא יהיה מרשים כמו לשים אותו על האמפייר סטייט בילדינג. צר לי, זה עבד יפה אז אבל מאז יצאו מספיק סרטים והסרט הזה כבר לא מרשים. העלילה יותר מדי מלאה בחורים. הם האריכו קטעים שלא היו צריכים להאריך ולא שמו קטעים חשובים שהופכים את העלילה ללא אמינה ומקוטעת (כן היו צריכים לפחות להראות קצת איך לעזאזל הם החזירו איתם את קונג כי זה פשוט לא הגיוני. בשביל אז זה היה עובד כי אנשים כל כך התלהבו מהטכנולוגיה ששום דבר אחר לא שינה, אבל בימינו זה לא ככה) ואתה מוזמן להגיד מה שבא לך עכשיו אבל נראה שברובו הקהל מסכים איתי. המתחרה הגדול של קונג החדש היה נרניה, נרניה יצא שבוע אחרי קונג. נרניה עדיין בטופ5 בארה"ב וקונג כבר יצא משם. חשוב לציין שכמובן קונג עלה יותר בגלל האפקטים המיוחדים. וכמו שכבר אמרתי, כן, ג'קסון התאהב בסרט הזה שאכן נחשב פעם כ"תנ"ך" מבחינה טכנולוגית ולא שינה דבר וזה יפה וטוב והכל. אבל זה סרט שפשוט לא היו צריכים לעשות לו רימייק בגלל שהוא פעם נחשב כ"תנ"ך".

Stansfield

New member
אה וחשוב לציין שהגעתי למסקנה ש...

רימייקים בכלליות זה דבר שצריכים לאסור אותו על החוק! לכו תעשו סרט על ספר, מחזה, משחק מחשב, אם אתם לא יכולים לחשוב על חומר מקורי. אבל לעשות סרט על סרט? בשביל מה? כבר עשו את זה! ב99.9% מהמקרים הסרט ייצא כחילול השם (של הסרט הקודם). כן, גם את הרימייק של "כוכב הקופים" לא אהבתי במיוחד (למרות שאני סוגדת לטימי) מה שדווקא כן אהבתי ב"כוכב הקופים" זה את העובדה שהוא שינה וניסה לעשות את הסרט - שלו. שם את מה שהוא ראה לנכון והוסיף דברים כדי להראות שהסרט הוא לא העתק של הישן, שיש כאן באמת סיבה לעשות לו רימייק. הוא עדיין יצא גרוע אבל לפחות השניים הם שונים. אתה רוצה לחדש סרט? תחדש אותו כי יש לך מה להוסיף, כי יש לך מה לשנות. כי אהבת את הישן אבל אתה רוצה להראות שלדעתך היה חסר פה משהו. אל תחדש אותו כי הישן הרשים אותך ואתה רוצה לעשות אחד זהה, כאן בעצם אתם גורם לזה להיראות כאילו אתה פוטר אנשים מלראות את הישן. למה שהם יראו את הישן עכשיו כשעשית בדיוק אותו דבר רק בצבע וטכנולוגיה שנראית הרבה יותר טוב לעין של ימינו?

Stansfield

New member
אהבתי

אבל זה סתם סרט, לוקחים ממנו הרבה יותר מדי. ולהעמיד את פיטר ג'קסון לפרס הבמאי הטוב ביותר זה פשוט מזעזע. אני מאוד אוהבת את ג'קסון, אבל הסרט לא טוב מספיק. סרטים אחרים שראיתי שמגיע לבמאי להיות מועמד - הר ברוקבק (שהוא כמובן היה מועמד, וזכה, אבל לו באמת הגיע), קראש וג'ארהד אבל אותם לא מעמידים! (האמת, לא זוכרת אם הבמאי של קראש היה מועמד לגלובוס הזהב או לא, בכל מקרה, לו באמת הגיע)

Y. Welis

New member
יש מה שנקרא 'סרטי אוסקרים'

וגם אם סרט חלש עושה מחווה לקולנוע ההוליוודי (כמו קינג קונג), זה מעורר אצלם סנטימנטים.

Stansfield

New member
לדעתי זה "אנשי אוסקרים"

אנשים כמו סטיבן ספילברג שיש להם קטע כזה שהם מעמידים אותו לאוסקר על כל סרט שיוצא לו, הוא בברירת מחדל שלהם. ולדעתי פיטר ג'קסון בעקבות שרה"ט הצטרף לרשימה הזאת

מה זה "איך"?

איך ברובין הוד המצוייר השועל מדבר ואיך החיה יכול להתאהב בבת אדם? זו פנטזיה! ולמה לא להחזיר איתם קוף לאמריקה? חתיכת קוף עצום שכל מה שהבמאי (ג'ק בלאק) רוצה זה כסף, תהילה ופירסום אז למה לא? במיוחד באמריקה של שנות ה-30.. מדובר על בנאדם שלא משנה מה, הוא רוצה את הסרט שלו. אני הייתי מתנהגת בדיוק כך. לא לקחת בעל חיים כזה לניו יורק כי אני לא מתעללת בבעלי חיים אבל הדבר האחרון שהייתי חושבת עליו זה איך לצאת מאי הזה. מדובר על דמות שמחפשת ריגושים ודברים יוצאים מן הכלל. איך צרחות יוצאות מגופה הצנום? זה כבר קטנוניות. אני בעד מה שהוא עשה. הגשים חלום ילדות שלו ותכלס יש אנשים שאהבו את זה ואם הייתי במקומו זה היה מספיק בשבילי.

Y. Welis

New member
בדיוק כך. הסרט מ-33' זכה לעיבוד

מדוייק מאוד. השאלה היא על כן אם סרט מלפני 72 שנה יכול להראות כיום כמו שהיה אז (ומן הסתם זו הסיבה שהוא לא מוצג עוד, אפילו לא בסנימטקים). מן הסתם זו הבעיה העיקרית. צר לי, אבל לא ראיתי את הקשר בין אן לקוף. לא ברור לי עדיין מה בדיוק אצלה ריכך את הקוף (חוץ מהציטוט מהמקור הערבי) - המבטים הלחים שלה? יותר מדי סיספונד, אני חושש. אני חושב שצופה ממוצע ירצה יותר מזה, ובוודאי שהיום.

למעלה