נסו את זה בבית..!

yaakii

New member
../images/Emo115.gif נסו את זה בבית..! ../images/Emo82.gif

שירשור ניסויים וקסמים מדעיים!
הביצה המעופפת פשוט וקל: לוקחים ביצה (לא קשה) עושים חור בגודל מטבע פחות או יותר (לתקוע מחט ולאט לאט להרחיב-עם עפרון וכד'). מחכים שכל הנוזל יצא דרך החור. עכשיו יש ביצה ריקה עם חור. שמים את הביצה בחוץ לפני שהולכים לישון בצורה כזאת שהחור שבה פונה אל השמים. (לבדוק שאין גג וכד' המפסיק בין הביצה לשמיים. לפנות בוקר אמור להכנס לתוכה טל). בבוקר (לנסות כמה שיותר סמוך להתחלת האור) סותמים את החור של הביצה בסלוטייפ (ניר דבק) -וראו איזה פלא!-הביצה תתחיל לרחף..! 2. הגפרור הנשבר עוד יותר פשוט: לוקחים גפרור מדליקים אותו. מחכים עד שהאש תגיע לשליש מהגפרור ומכבים אותה בנשיפה. תופסים את הגפרור ביד ימין (/שמאל לשמאליים) כך שהאגודל תופסת אותו מלפנים , והאצבע והאמה מאחור. מורידים מעט את האמה כך שהציפרון של האמה תתפוס את הגפרור. עושים כמה תנועות "הוקוס פוקוס" עם יד שמאל ואז בעדינות מזיזים את האמה קדימה כך שהציפורן שלה (שתפסה את הגפרור) תעבור את הגפרור. החלק העליון של הגפרור יפול. תתכוננו לצופים המומים...
*יש את הקסם של המטפחת שעולה באש אבל לא נשרפת. מישהו זוכר את הפרטים? |הגדש| אתם מזומנים להוסיף עוד...

NessT

New member
יש את הניסוי עם הקיפאון..

לוקחים שני בקבוקי מים מלאים עד הסוף (עדיף בקבוקים שלא נפתחו) ומכניסים אותם לפריזר בהפרש של רבע שעה אחד מהשני. בודקים כל רבע שעה עד שהבקבוק הראשון קופא ואז מוציאים את הבקבוק השני (שעוד לא קפא), פותחים אותו והמים קופאים מיידית. לא ניסיתי את זה אבל זה מה שאמור לקרות.. ד"א גם אני שמעתי על הניסוי עם הביצה אבל לא הבנתי אף פעם.. למה זה קורה? מה גורם לביצה לרחף?

yaakii

New member
האמת היא שאין לי מושג איך זה קורה..!

(אם בכלל
) פשוט שמעתי על זה מכמה מקורות אז אני נוטה להאמין. מעולם לא יצא לי לבדוק. (למי יש כח לקום ב-4 בבוקר?
) אם מישהו מנסה-אשמח שישתף בתוצאות... ידוע לך מה ההסבר המדעי לקיפאון הבקבוק?

tweeg

New member
תגובה

שמעתי כמובן על קפיאה מידית של דמויי מיים כתוצאה מנגיעה או משהו דומה,זה מוסבר ע"י חוסר אתרי התגרענות כלומר אין מקום עדיף לתחילת הקפיאה,ולכן אין קפיאה,רק התקררות ואז בנגיעה יש קפיאה מידית זה נקרא super cooling ויש לזה ניסויים ממש מגניבים בyoutube אבל זה לא מים,זה מים מיוננים ע"י כמה חומרים(אאל"ט) מסבירים שם מזה בדיוק אני לא חושב שזה יעבוד עם סתם מים אפשר ללכת לישון ב4,שזה לא בעיה

NessT

New member
האמת שההסבר דיי פשוט..

מים הרי מתרחבים כשהם קופאים ובגלל שבבקבוק פועל עליהם לחץ והם לא יכולים לקפוא לוקח יותר זמן עד שהם "מתגברים" על הלחץ וקופאים בכל זאת. כשהבקבוק הראשון קופא זה סימן שהבקבוק השני כבר בטמפרטורה שמתאימה לקפאון ורק הלחץ של הבקבוק עוצר אותו מלקפוא ולכן כשפותחים את הבקבוק ומשחררים את הלחץ המים קופאים מיד..

tweeg

New member
אהה

זה עדיפות קנטית שעוקפת את העידפות התרמודינמית. 3 שנים כימיה ולא יכלו להסביר את זה?זה דוגמא די מובנת

NessT

New member
דווקא אצלנו כן הזכירו את זה

בלימודי כימיה (תיכון..). בדיוק עכשיו למדנו תרמודינמיקה אז נתנו את זה כאיזה דוגמה

yaakii

New member
זה מגניב כי זה לא סתם שובר את הגפרור

מעוצמת המכה. זה פועל רק בקצה התחתון של הגפרור. עשיתי את זה לעשרות אנשים וכולם היו מופתעים. העובדות מדברות בעד עצמן...

tweeg

New member
fireball count?

http://www.youtube.com/watch?v=RkrHhbJtnvc בהתחלה שקלתי לשאול אם אתה מסטול
,אבל מסתבר שעוד מישהו שמע על הקטע עם הביצה. על מה מדובר?התאדות של הטל?זה באמת יגרום לביצה לרחף? אני אשקול לנסות,נראה.(התערבות שהכלב שלי ישמיד את זה?
)

yaakii

New member
אני דיברתי עלח מטחפת תמימה שעולה באש

ואני חשבתי שאסור לגעת בה. אולי אפשר, אבל הסרטון הרבה יותר מגניב..! אני מניח שזה אותו רעיון. הביצה-אין לי מושג איך ואם זה פועל...

שזלונג

New member
למה שהביצה תרחף? אני לא רואה שום סיבה הגיונית

לכך שעצם ירחף בגלל שירד עליו טל... יש לך הסבר במקרה, כי זה נשמע לי מומצא לחלוטין.

tweeg

New member
יש לי השערה

של אידוי המים והתנגשויות רבות בשטח הפנים שלא נוגע בקרקע לעומת זה שכן, ואז יש לך כוח שדוחף בעיקר למעלה,בשילוב עם המשקל האפסי של הקליפה?יש מצב שזה יעבוד (טל כי זה כמות מזערית של מים,ולכן זה לא משקל,והרוב יתאדה)

שזלונג

New member
ההתאדות של הטל איטית מאוד, ולאדים אנרגיה

נמוכה מכדי להרים אפילו גרגר חול. אם אתה שואל אותי, הסיפור הזה הוא המצאה. זה מנוסח ככה שזה ישמע אפשרי, אבל אין זה כך. כלומר, אם מישהו ינסה את זה, כמובן שזה לא יצליח, ואז ניתן לתלות את האשמה בנסיין, ולא בעיקרון. לומר לו שהוא לא היה בדיוק בזמן, או לא עשה חור בגודל הנכון, וכו'. אני באמת מתפלא עלייך שאתה חושב שזה יכול לעבוד.

tweeg

New member
אז באמת יפה לך.

התאדות של טל אמנם איטית,אבל בחור קטן לא יעבור הרבה טל ככה שהכמות מזערית,ככה שלא הרבה צריך בשביל אידוי. זה גם משתמע מהטקסט,כי כתוב שזה קורה שהאור מתחיל. אני כמובן לא יודע אם זה אפשרי,אבל עם יש לך אקסיומה שזה נכון אז אין לי השערה טובה יותר לזה. להזכירך,לא לכולנו יש רקע בפיזיקה
וגם לי זה נשמע מוזר(ראה הודעה ראשונה) אבל לקחתי כאקסיומה שזה נכון

שזלונג

New member
אין לי רקע בפיזיקה, למען האמת. אלא אם כן אתה

מחשיב קריאת כמה ספרים לרקע.

spy y

New member
שמעתי פעם את הקטע הזה עם המטפחת...

לפי מה שאני זוכר צריך לטבול מטפחת רגילה באלכוהול מעורב עם מים ואז אתה יכול להדליק את זה בלי שהמטפחת תישרף... ואי אפשר לגעת בזה...

למעלה