דחוף - הודעת מאבק

מצב
הנושא נעול.
מאבק בקופ"ח והצטרפות לזכות להורות

המאבק אינו ברמה של קופות
דורית היי, המאבק שלנו אינו ברמה של קופ"ח, הם רק מנצלים פריצה בחוק, מאחר ובחוק הקיים במדינת ישראל, מאפשר לקופ"ח לשלם ע"פ רצונן בתחום זה. המאבק היינו ברמה של בד"ץ ותחוקתי מול הכנסת שמטרתו לחייב את קופ"ח להכיר בנו כמו כל טיפול IVF רגיל המתבצע בארץ ולא לשלם לפי רצונם. בנוסף לאפשר לכל אישה להיות תורמת ולא רק נשים הנמצארות בטיפולי IVFובכך להגדיל את מאגר הביציות בארץ ושלא נצטרך לבצע זאת בחו"ל אלא לקבת ביציות טריות וצבריות במקום ילדי פריזר. תקציר החוק נמצא ב"קישורים" למלעה. מאחר שזו מאבק ברמה פוליטי ומול גורמים פוליטיים יש לנהלו בצורה חכמה ובקול אחת ובהנחיית ראשי המאבק שלנו(שיר וסביון). לא כל דבר במאבק הזה נאמרים כאן בפורום בצורה גלויה מאחר שגם הגורמים שמולם אנו מנהלים את המאבק גם קוראים ומבקרים פה בצורה פסיבי. זה כמו משחק שח. את המאבק הזה אנו מנהלים בתיאום וסיוע של "הזכות להורות" (יש כפתור למעה באדום) ומנצלים את הנסיון שלהם כדי לא לעשות את טעיות שהם עשו ונצל את הצלחותיהם. אגב הם עדיין נלחמים עבור ביטול הגרזות של הממשלה לגבי מימון טיפולי IVF. גם פה אני חושב שיש לך עניין מאחר שע"פ הצעת החוק ההסדרים שהגישה משרד האוצר לועדת הכספים צוין: מימון ללא הגבלת מס' הטיפולי IVF לילד ראשון לנשים עד גיל 45. לגבי הילד שני "גורנישט". לגבי נשים מעל גיל 45 "גורנישט". מאחר ואת מעל 45 ויש לך ילד אחד הצלחתם של "זכות להורות" מאד רלוונטית לך. אתמול הזמנתי אותך להצטרף אלינו, בשרשור שהתחלת ושעדיין נמצא למטה ואני מזמין אותך שוב. אנא שלחי מייל ל[email protected] לצורך התפקדות והצטרפות. מידי שבוע או ע"פ התפחיות שיר ו/או סביון מעדכנות אותנו על התקדמות ועל הפעילות שיש לבצע.
שיר אני מתנצל ששוב ביצעתי את העבודה בשבילך
האי פלפל אתה אומר בעצמך שהחוק מאפשר לקופות החולים לשלם על פי רצונן ! ובכך אנו יכולים להאבק לשנות את רצונן ולתת לנו החזרים כמו קופ"ח לאומית. בנוגע למייל שהצעת שאצטרף - אני לא ממחית באינטרנט אך כשנכנסתי לכתובת שכתבת - לא ראיתי שם שום דבר רלוונטי לעניינינו . על כן האם ניתן לאמר לך כאן שאשמח להצטרף ?
דורית

אני אומר שוב

האי פלפל אתה אומר בעצמך שהחוק מאפשר לקופות החולים לשלם על פי רצונן ! ובכך אנו יכולים להאבק לשנות את רצונן ולתת לנו החזרים כמו קופ"ח לאומית. בנוגע למייל שהצעת שאצטרף - אני לא ממחית באינטרנט אך כשנכנסתי לכתובת שכתבת - לא ראיתי שם שום דבר רלוונטי לעניינינו . על כן האם ניתן לאמר לך כאן שאשמח להצטרף ?
דורית
אני אומר שוב
הפורום הזה הוקמה כחלק מהמאבק. כלומר אנחנו נאבקים אכשיו ולא בעתיד ויש התקדמיות. כתובת היינו E-MAIL ולא אתר אנטטנט.

שיר5520

New member
המידע מאוד לא מדויק

בואו נאבק שישלמו הכל כמו בלאומית
קופ"ח כללית משלמת רק 2,700 ש"ח על החזרת עוברים מוקפאים בארץ ובאסף הרופא זה לא עולה כלום - כלומר קופ"ח לא משלמת כ ל ו ם !!! מכבי משלמת 6,700 ש"ח חד פעמי. ולאומית משלמת ה כ ל !!! מדוע שלא נאבק על כך שכל הקופות ישלמו הכל כמו לאומית ?! מדובר כאן בסכומי עתק שחלקינו לא יכולות לעמוד בכך ועל כן החשיבות העצומה שכן נילחם על כך.
דורית
המידע מאוד לא מדויק
יש הרבה בילבול במידע הזה. כדאי להכיר את הנושא ולדעת על מה בדיוק אנחנו נאבקים לפני שיוצאים בהצהרות.

שיר5520

New member
ושכחתי לענות על שאלה הראשונה

שיר, איפה מופיעים (יופיעו?) הפרטים
שקיבלת ממשיח לגבי מסלול הטיפול שלו? ועוד שאלה,אני מבינה שהמאבק בעיקרו הוא נגד קופות החולים. אבל האם אין מקום לקצת מאבק או יותר נכון התאגדות כנגד הגוף הרפואי כדי לקבל זכויות מאד חיוניות כמו למשל מידע יותר מפורט על התורמות (במיוחד במקרים של אוקריאנה והקרבה לצ'רנוביל). מלקרוא פה בפורום מנסיון של בנות שנפגשו עם רופאים יש תחושה שהם עושים טובה שמספקים אינפורמציה ונוצר מצב שמפחדים קצת לעמוד על דרישות עקרוניות. אין פה מילכוד לעבוד עם משיח מצד אחד ולדעת שהוא מבכירי העומדים מאחורי התעשיה הזאת על כל הפגמים שקייימים בה היום?
הפרטים יופיעו בשרשור שמסביר את כל אופציות הטיפולים במרפאות השונות. כשנסיים לעדכן אותו נעביר אותו לטאגליינס והוא יהיה מוכן לכל משתמשת חדשה. מבטיחה לעדכן אותו בקרוב, פשוט צריכה קצת זמן..

מעיין 11

New member
../images/Emo184.gif לגבי המאבק |תרופה

הפרטים יופיעו בשרשור שמסביר את כל אופציות הטיפולים במרפאות השונות. כשנסיים לעדכן אותו נעביר אותו לטאגליינס והוא יהיה מוכן לכל משתמשת חדשה. מבטיחה לעדכן אותו בקרוב, פשוט צריכה קצת זמן..
לגבי המאבק |תרופה
שיר כתבה שהמאבק לא נגד קופות החולים אלא נגד משרד הבריאות. אבל מי שהיום מחליט מה לתת לפי מדיניות פנימית זה הקופה. אם הם נתנו מימון לתרומה בארץ לפי התקנון שלהם והיום לא מחזירים את אותו חלק על טיפול בחו"ל ,אז זו מדיניות שלהם ולא של משרד הבריאות. נכון? ועוד משהו ,אם המאבק יהיה ברמה של משרדים ממשלתיים זה יחייב חקיקה חדשה ואז מדובר בהמון המון סחבת ויכול להמשך שנים. אז מה בדיוק הקו המכוון במאבק שלנו? אני מאד אשמח לשמוע הבהרה בנושאים האלה כי הכיוון מאד לא ברור לי. תודה.

שיר5520

New member
קצת סדר

לגבי המאבק |תרופה
שיר כתבה שהמאבק לא נגד קופות החולים אלא נגד משרד הבריאות. אבל מי שהיום מחליט מה לתת לפי מדיניות פנימית זה הקופה. אם הם נתנו מימון לתרומה בארץ לפי התקנון שלהם והיום לא מחזירים את אותו חלק על טיפול בחו"ל ,אז זו מדיניות שלהם ולא של משרד הבריאות. נכון? ועוד משהו ,אם המאבק יהיה ברמה של משרדים ממשלתיים זה יחייב חקיקה חדשה ואז מדובר בהמון המון סחבת ויכול להמשך שנים. אז מה בדיוק הקו המכוון במאבק שלנו? אני מאד אשמח לשמוע הבהרה בנושאים האלה כי הכיוון מאד לא ברור לי. תודה.
קצת סדר
הקופות לפי סל הבריאות בכלל לא חייבות לתת לנו כלום. בגלל זה הם עושים מה שבא להם ומשנים את החוקים לפי ראות עיניהם. בגלל זה גם כל קופה נותנת סכום אחר. ברגע שהעניין יפתר במשרד הבריאות - המשרד יורה לקופות לשלם סכום מסוים. ובקשר לסחבת זה לא נכון. אם מגישים בג"ץ ומבקשים החזרים אפשר להוציא תקנה מיידית לחוקים ולחייב את הקופות להחזיר כספים. כשמדובר בחוק הביציות באמת מדובר בסחבת - אבל כרגע אנחנו מדברים רק על החזרים מחו"ל. ועוד בעניין סחבת - הכול עניין של לחץ- אפשר להעביר חוק תוך חודש חודשיים אם רוצים ואפשר לסחוב אותו חמש שנים (כמו שקורה עם חוק הביציות). זה פשוט עניין של כמה אנחנו מצליחים להלחיץ ת'מערכת. וכרגע, עושה רושם שאנחנו בכיוון הנכון. אני ממש רוצה להכין הודעה מסודרת שתעשה קצת סדר לכולם בעניין חוקים, קופות, משרד הבריאות - העניין הוא שצריך לעשות את זה מסודר וזה לוקח זמן. מבטיחה לעשות זאת בקרוב. אני מבינה את השאלות שלך - זה מזכיר לי אותי לפני שנכנסתי למאבק והתחלתי לבדוק - האינסטיקט הראשון היה לתקוף את הקופות והרופאים, לקח לי הרבה זמן של בירורים ולמידת הנושא עד שהבנתי שהם לא הבעיה שלנו.

מעיין 11

New member
תודה ו...

קצת סדר
הקופות לפי סל הבריאות בכלל לא חייבות לתת לנו כלום. בגלל זה הם עושים מה שבא להם ומשנים את החוקים לפי ראות עיניהם. בגלל זה גם כל קופה נותנת סכום אחר. ברגע שהעניין יפתר במשרד הבריאות - המשרד יורה לקופות לשלם סכום מסוים. ובקשר לסחבת זה לא נכון. אם מגישים בג"ץ ומבקשים החזרים אפשר להוציא תקנה מיידית לחוקים ולחייב את הקופות להחזיר כספים. כשמדובר בחוק הביציות באמת מדובר בסחבת - אבל כרגע אנחנו מדברים רק על החזרים מחו"ל. ועוד בעניין סחבת - הכול עניין של לחץ- אפשר להעביר חוק תוך חודש חודשיים אם רוצים ואפשר לסחוב אותו חמש שנים (כמו שקורה עם חוק הביציות). זה פשוט עניין של כמה אנחנו מצליחים להלחיץ ת'מערכת. וכרגע, עושה רושם שאנחנו בכיוון הנכון. אני ממש רוצה להכין הודעה מסודרת שתעשה קצת סדר לכולם בעניין חוקים, קופות, משרד הבריאות - העניין הוא שצריך לעשות את זה מסודר וזה לוקח זמן. מבטיחה לעשות זאת בקרוב. אני מבינה את השאלות שלך - זה מזכיר לי אותי לפני שנכנסתי למאבק והתחלתי לבדוק - האינסטיקט הראשון היה לתקוף את הקופות והרופאים, לקח לי הרבה זמן של בירורים ולמידת הנושא עד שהבנתי שהם לא הבעיה שלנו.
תודה ו...
אז קודם כל תודה על התשובה המפורטת. אני חושבת שיהיה יעיל ומאד עוזר לכתוב הסבר בנושא של החוקים והמהלכים. עוד רעיון-מה עם מכתבים למערכות עיתונים או לכתבים שמסקרים את נושא הבריאות, כמו שמישהי כתבה כאן היום? זה לא יחייב חשיפה אבל יכול לעורר תהודה. אפשר להשיג את הכתובות האלה ולכתוב בנפרד או במרוכז כמו שהפציצו במכתבים את המיילים של חברי הכנסת במאבק של התקציב. זה מאד עזר שם להשיג תשומת לב אז אולי יהיה יעיל אם נגיע לאיזה נוסח ונתחיל לשלוח?!

שיר5520

New member
כבר חשבנו על הכול

תודה ו...
אז קודם כל תודה על התשובה המפורטת. אני חושבת שיהיה יעיל ומאד עוזר לכתוב הסבר בנושא של החוקים והמהלכים. עוד רעיון-מה עם מכתבים למערכות עיתונים או לכתבים שמסקרים את נושא הבריאות, כמו שמישהי כתבה כאן היום? זה לא יחייב חשיפה אבל יכול לעורר תהודה. אפשר להשיג את הכתובות האלה ולכתוב בנפרד או במרוכז כמו שהפציצו במכתבים את המיילים של חברי הכנסת במאבק של התקציב. זה מאד עזר שם להשיג תשומת לב אז אולי יהיה יעיל אם נגיע לאיזה נוסח ונתחיל לשלוח?!
כבר חשבנו על הכול
אין לנו בעיה להשיג כתבות בעיתונים וגם בטלוויזיה. אני מבינה בתחום ועיתונאים בעצמי. התייעצנו עם איש יחסי ציבור מהשורה הראשונה והוא המליץ לעשות את הכול בסדר מסוים ולא סתם לירות לכל הכיוונים. יש לנו סדר עבודה מסוים. אל תשכחי שאם מוציאים כתבה במקום אחד יכול להיות שמקומות אחרים כבר לא ירצו את הנושא מכיוון שזה כבר נחשף במקום אחר. צריך להיות מסודרים ומאורגנים וכך אנחנו עובדים. חשוב גם את רוב הדברים לא להפיץ בפורום כי זה עלול לפגוע בנו.

יעלה ר

New member
למה הקופות לא חייבות לנו כלום?

קצת סדר
אני לא מבינה למה לטענתך הקופות לא חייבות לנו כלום. אם אני לא טועה, הקופה אמורה לממן טיפולים עד 2 ילדים. ולמה משנה אם זה טיפול הזרעה הפרייה חוץ גופית או תרומת ביצית. ברגע שהקופה מחזירה רק את החלק שנעשה בארץ היא בעצם לא עומדת במחויבותה (לפי מה שאני מבינה).אין פתרון בארץ לנשים הזקוקות לתרומת ביצית, לכן בפני הקופות עומדות 2 אופציות: הראשונה להסדיר את חוק התרומה בארץ. והשניה לממן את הטיפולים, גם אם נעשים בחו"ל, מכיוון שאין פתרון אחר.

שיר5520

New member
כי זה החוק, כמובן שאני לא מסכימה

אני לא מבינה למה לטענתך הקופות לא חייבות לנו כלום. אם אני לא טועה, הקופה אמורה לממן טיפולים עד 2 ילדים. ולמה משנה אם זה טיפול הזרעה הפרייה חוץ גופית או תרומת ביצית. ברגע שהקופה מחזירה רק את החלק שנעשה בארץ היא בעצם לא עומדת במחויבותה (לפי מה שאני מבינה).אין פתרון בארץ לנשים הזקוקות לתרומת ביצית, לכן בפני הקופות עומדות 2 אופציות: הראשונה להסדיר את חוק התרומה בארץ. והשניה לממן את הטיפולים, גם אם נעשים בחו"ל, מכיוון שאין פתרון אחר.
כי זה החוק, כמובן שאני לא מסכימה
כמובן שאני חושבת באופן אישי שהן בהחלט חייבות לנו. אני מתכוונת מבחינה חוקית - לפי סל הבריאות הן לא חייבות להשתתף בטיפולים שנעשים בחו"ל. הן כן חייבות להשתתף בטיפולי הפריה בארץ, גם אם הם מתרומה. הן פשוט מצאו את הפרצה הזו של חו"ל וקפצו על המציאה. אני הראשונה שתגיד שהן חייבות גם חייבות. אבל הן רק מקבלות הוראות מסל הבריאות שעליו מחליט משרד הבריאות. וזו הכתובת שלנו.

כל הכבוד על התשובה/שאלה החכמה !

כל הכבוד על התשובה/שאלה החכמה !

המאבק שלנו ושל "הזכות להורות"

דחוף - הודעת מאבק
אנחנו צריכות דחוף מישהי שנוסעת ממש בקרוב לטיפול בחו"ל. אנא, כיתבו לי, אפילו במסרים אם יש לכם טיפול בחודש הקרוב ומתי בדיוק. ועוד בענייני מאבק, חייבת לספר שנפגשנו היום (אני ואורלי העו"ד) עם פרופ' משיח במסגרת ליקוט המידע שלנו. הוא היה ממש אחלה והתגייס למאבק. הוא מוכן לעזור ולדבר לטובתנו בכל הזדמנות. הוא גם נתן לי פירוט של הטיפול שלו ושאלתי את כל השאלות. אני אכניס את זה לשירשור על המרפאות השונות. אין לי הרבה זמן לספר הכול, אבל אנא אם מישהי נוסעת בקרוב - כיתבו לי מסרים.
המאבק שלנו ושל "הזכות להורות"
האי שיר ממסר ששלח לי "מלח" של "פלפל" הבנתי שיש הבדל בין המאבק של הפורום שלנו לבין עמותת "הזכות להורות". אני מאמינה שעוד רבות כמותי אינן יודעות מהם בדיוק "סעיפי" המאבק שלנו ומהם של "הזכות להורות" ? אשמח אם תוכלי לפרט בדיוק את הסעיפים היכן הדברים עומדים כיום. אשמח להרתם ולעזור בכל דרך שרק אוכל ...
דורית

מהם ההבדלים בין מאבקנו לזכות להורות

דחוף - הודעת מאבק
אנחנו צריכות דחוף מישהי שנוסעת ממש בקרוב לטיפול בחו"ל. אנא, כיתבו לי, אפילו במסרים אם יש לכם טיפול בחודש הקרוב ומתי בדיוק. ועוד בענייני מאבק, חייבת לספר שנפגשנו היום (אני ואורלי העו"ד) עם פרופ' משיח במסגרת ליקוט המידע שלנו. הוא היה ממש אחלה והתגייס למאבק. הוא מוכן לעזור ולדבר לטובתנו בכל הזדמנות. הוא גם נתן לי פירוט של הטיפול שלו ושאלתי את כל השאלות. אני אכניס את זה לשירשור על המרפאות השונות. אין לי הרבה זמן לספר הכול, אבל אנא אם מישהי נוסעת בקרוב - כיתבו לי מסרים.
מהם ההבדלים בין מאבקנו לזכות להורות
האי שיר ממסר ששלח לי "מלח" של "פלפל" הבנתי שיש הבדלים בין "סעיפי" המאבק שלנו לבין המאבק של העמותה "הזכות להורות". אני מאמינה שיש עוד רבות שאינן יודעות מהם בדיוק "סעיפי" המאבק שאת וסביון מובילות, ומהם ה"סעיפים של עמותת "הזכות להורות". כמו כן היכן עומדים בדברים נכון להיום... נשמח להארות
דורית

מצב
הנושא נעול.
למעלה