מדריכים... להיות או לא להיות

Tami661

New member
../images/Emo124.gifמדריכים... להיות או לא להיות

שכיר/ עצמאי/ עוסק מורשה/ פטור ושאר שאלות... מתוך רצון לענות על שאלות מדריכים שצצות לבקרים בנושא מיסוי וכדאיות עבודה תחת הגדרה כזו או אחרת, בואו נשרשר כאן שאלות (רק שאלות... תשובות אני כבר אשיג לכם
) בהן נתקלתם במהלך עיסוקכם והעסקתכם כמדריכים. בגמר השרשור, ירוכזו השאלות ויינתנו להן תשובות ע"י גורם מוסמך ויועמדו לרשותכם כמאמר שיסייע לכם ולמדריכים חדשים. השאלות יכולות להיות במגוון הנושאים הקשורים, כגון: משרה חלקית/ משרה מלאה, מה כדאי? שכיר/עצמאי/ עוסק מורשה או עוסק פטור/ נוהל פתיחת תיק ברשויות המס ומסמכים נדרשים/ מהו תיאום מס וכיצד לבצע אותו/ אלו הן הוצאות מוכרות למדריך? האם פתיחת תיק מחייבת הצהרת הון/ דווח חודשי/ דו"ח שנתי וכו' (כבר שאלתי לכם את כל השאלות
). בקיצור... שרשרשו, בשבילכם ובשביל החברים שלכם. נשתדל שיינתן במאמר מענה לכל השאלות וככל שתקדימו לשרשר כך הוא יצא לאור מוקדם יותר.

Gspin

New member
כבר סיכמנו שלרו"ח שלי יש יותר

ארוך (ועבה), אבל אני יכול לחשוב על שאלות שתעניינה חלק מהמדריכים: 1. האם מדריך שעובד בכמה מקומות צריך תיאום מס או שעדיף לו להפוך לעוסק כלשהו. 2. מהי הוצאה בייצור הכנסה למדריכי ספורט (כמה מותר למה ואיך). 3. נראה לי שזהו... אני אחשוב על עוד בהמשך.

Tami661

New member
אלא שהרו"ח שלך לוקח כסף... ושלי?

שלי עוד משלם לי...
צריך פיס בחיים

אוקיי...אז ככה

באם אני עובד במקום עבודה מסודר בו מורידים לי 40% מס + ביטוח לאומי +מס בריאות וכיוב' ומשאירים לי כמה שקלים לחיות, הרי שאני אמור לשלם את אותו אחוז מס גם על ההכנסות הנוספות מאימון הספינינג (לפחות מספיק למיץ תפוגזר וסנדוויץ' בריאות אחרי האימון). אם אני מדריך 4 אימונים בשבוע "בשכר" האם כדאי לי לפתוח תיק עוסק זעיר ולהכניס לשם את האימאמא של ההוצאות ובכך לגנוב מהגנבים? צדק הרי אין פה.

Tami661

New member
אוספת... נראה לי שאתם המדריכים

היחידים שעובדים בשביל שכר
(כאן בכל אופן...
)

מדריך שכיר או עצמאי

1.מהו שכר המינימום שלא חייב במס אצל שכיר? נניח שמדריך שכיר מקבל 3 משכורות מ- 3 מקומות שונים אבל הסכום של שלושתן ביחד מגרד בערך את משכורת המינימום במשק , האם מצריך בכל זאת תיאום מס? 2. מהן ההוצאות הכרוכות בהליך פתיחת תיק עוסק זעיר ומהם התנאים לכך? 3.הוצאות מוכרות כל השאר כבר נשאל יום מקסים לכולכם

למעלה