שרשור שמות מרוקאיים

הרבה שמות עם ניחוח צרפתי משהו

פרוש השם: סולטנה ג'ורג'ט קלודין איבט רשל - טוב זה רחל ארלט מסעודה עישה וגברים: בבר מסעוד פינו מישל

RANOFROY

New member
תיקון קטן../images/Emo45.gif

לא כל השמות עם ניחוח צרפתי ! מה לא ! מסעודה,עיישה,מסעוד =מערבית פרשנות פינו קיצור לפנחס בבר קיצור לאברהם -אלברט

היי חיוכים והפתעות

ואם מדובר בהפתעות....אז מישל זה שם גם לבת...הבת שלי מישל ולגברים יש גם את השם ז'וז'ו שהוא יוסף ויש את לוסיין

אמרוקאי

New member
אני ממשיך...../images/Emo79.gif../images/Emo79.gif../images/Emo79.gif

שמות נוספים שאני מכיר: יִיזַ'ח = יצחק מרִימַה = מרים סתִירַה = אסתר לוּוִוהַא = לאה יַקוט =
ושוב, מישהו יכול להסביר את פירוש השם "חסיבַּה" ?

היי אמרוקאי../images/Emo79.gif../images/Emo79.gif

חסיבה אני חושבת מהמילה חשיבה....בחורה צנועה תקנו אותי יש לי עוד שם סוליקה=שולה או סול הסבא שלי היה שמו יעקב ותמיד קראנו לו בבה עקו

אמרוקאי

New member
../images/Emo51.gif סוליקה? יעיש הד לישם../images/Emo70.gif

ויום אחד (אם מישהו לא יקדים אותי) אספר לכם את הסיפור המדהים והעצוב של לַלַה סוליקה.

אלמרה

New member
ספר ספר... עומד לי על קצה הלשון....

זהו סיפורה המופלא של אישה שגדלתי על דמותה ההירואית ואין מקום או זמן מתאים וראוי יותר. גם חברנו דויד אלמוזנינו בספרו, מזכיר אותה ואת סיפור מעשה הגבורה שלה. זו לא רק אישה שעלתה למוקד על קידוש השם, זו היתה הדמות הפמיניסטית והאסרטיבית היחידה בדורה וככזו עליה להוות מופת לנו עד היום הזה. ספר לנו אחאי, עאפאק, נבדיק!

אמרוקאי

New member
../images/Emo51.gif אבל אני קצת

עצלן, ולאחר שבדקתי קצת, גיליתי שמישהו אחר כבר עשה זאת בכשרון רב ממה שאני הייתי מוציא תחת ידי, לכן רק אתן כאן את הקישור לסיפור. אני גם מצרף תמונה של המצבה שלה (קבורה בבית הקברות היהודי בפאס, שם גם קבור הסבא שלי).

חן האחת1

New member
ללה סוליקה...../images/Emo9.gif

לי הייתה דודה ששמה היה ללה סוליקה....יו..זכרונות ילדות מהשם הזה.

אלמרה

New member
../images/Emo140.gifברוך הבא אביב 1970

אז הייתי בן עשרים... חג שמח וברכות מקרב לב לשנה החדשה.

a v i v 1 9 7 0

New member
שמות מרוקאיים

מה פירוש פרוספר ??? לדעתי אין פירוש, עוד שם בניחוח צרפתי אביב

סחרוויה

New member
ואלו שמות....

גם בקרב בני משפחתי שמות ייחודיים מסודי (כאן בארץ המורה בכיתה ה' החליטה שהיא אירית בלי לשאול את דעתה) יבייא (שם סבי) ובפי אחרים יחייא רימונד (בניחוח צרפתי) חניני (כטן הפכה לפנינה) בוכו ( בפי אימי חלתי בוכו)

RANOFROY

New member
פרוש השם פרוספר../images/Emo124.gif

לקוח מצרפתית PROSPERE שפרושו שגשוג -ראה PROSPERITY באנגלית

שלום לכולם!

אני חדש כאן. הייתי רוצה לדעת בבקשה אם שם המשפחה מלכה נכתב "מלכה" או "מלכא" ? איך היו כותבים במרוקו? ובכלל, כל מידע שיש לכם על השם הזה.

שרונהה

New member
שלום רועיקו.... ברוך הבא לפורום../images/Emo140.gif

להערכתי, אין הבדל בכתיבת השם, ואפשר לכתוב גם מלכה וגם מלכא מזכיר לי מילים שמקורן בארמית כמו דוגמא ודוגמה, או קופסא וקופסה.. אבל אני סתם מהרהרת כאן תוך כדי כתיבה. נחכה למומחים של הפורום ובטוח שתקבל מהם תשובות מהימנות יותר....

למעלה