The Music Freeway - מהדורה 1/15

העכביש2

New member
../images/Emo125.gif The Music Freeway - מהדורה 1/15 ../images/Emo125.gif

בשבוע שעבר היה לי קצת עודף זמן ושמעתי הרבה מוזיקה. זה לא סוד שאני אוהב לכתוב ואוהב גם עיתונים- אז החלתי להריץ משהו ניסיוני וראות מה ייצא ממנו. סיפרתי לחבר'ה, גייסתי כותבים (טוב נו, רק כותב אחד עד עכשיו) והחלטתי להוציא מגזין מוזיקה ככה בשביל הכיף, וגם כדי שיעזור לעקוב אחרי המוזיקה הרבה שיוצאת ומושמעת. מה יצא? The Music Freeway (תודה לחן אקו' על השם) - הודפס ביום חמישי במהדורת העיתון הראשונה שלו, אבל הוא למעשה ממשיך את הפוסטים שלי בבלוג במידה מסויימת ולכן זה כבר מספר 15. ומה בעיתון? כרגיל- חדשות, ביקורות, המלצות, כתבות וכל מה שקשור למוזיקה. ואפילו יש טור יפה של יניב בזבזונה! הגיליון עתיד להעלות ולהיות מפורסם בצורה נרחבת גם בבלוג שלי - קורי עכביש, שם יהיה גם ניתן להאזין לחלק מהמוזיקה המפורסמת. החלטתי להעלות את הגיליון הזה גם לפורום, כי בכל זאת, בית דפוס עדיין אין לי ולהפיץ את זה במאות עותקים עדיין נראה דבר רחוק ביותר
.

העכביש2

New member
../images/Emo125.gif The Music Freeway - עמ' 2 ../images/Emo125.gif

חדשות מוזיקה # חדשות מוזיקה # חדשות מוזיקה #
ברברה סטרייסנד לחגיגות ה-60 הנשיא פרס הזמין והזמרת נעתרה: ברברה סטרייסנד תגיע לחגיגות ה-60 לישראל בחודש מאי ואף תופיע עם בכנס הנשיא שמארגן פרס, שאליו יוזמנו עוד כמה וכמה ידוענים, בניהם ג'רי סיינפלד וסטיבן שפילברג. סטרייסנד, שקיבלה הזמנה אישית מפרס, צפויה לשיר בטקס את השיר "אבינו מלכנו" לבקשתו של הנשיא. עוד נודע כי לכנס שייערך ב-13 למאי יוזמנו כ-2000 מוזמנים. בכנס יעסקו בין היתר בנושאי העם היהודי, מדינת ישראל ומדע גלובלי.
פינק להופעה בהאנגר הזמרת פינק תנחת בסופ"ש בארץ וביום ראשון (27/1/08) היא תופיע עם להקתה בהנגר 11. פינק, שזו תהיה הופעתה הראשונה בישראל, תגיע במסגרת טורניק הכדורגל השנתי שנערך בארץ ע"י המיליארדר רומן אברמוביץ'. הטורניר נערך זו השנה השלישית במימון אברמוב'יץ' ובשיתוף ערוץ הטלוויזיה הרוסי "channel one". הטורניר עצמו ייערך בין התאריכים 23-31 בינואר.
אדל: ביורק היא מודל לחיקוי מי שפרצה לאחרונה יותר ויותר לתודעה – גם הישראלית, בעקבות הסינגל החדש שלה היא זמרת הסול- אדל אדקינס הבריטית. היא נולדה כאמור באנגליה וכיום היא בת 20 בלבד אך כבר מייעדים לה גדולות. בינתיים כבר הספיקו להכריז עליה כיורשת של סטארית אחרת- איימי ווינהאוס. למגזין האינטרנת "דיגיטל ספוו" אמרה אדל: "אני מגדירה את המוזיקה שלי כהארטברווקן סול ולפעמים אני נשמעת פתאטית בעיניי עצמי כשאני שומעת את האלבום. אני מאוד אוהבת קולות ובין היתר אטה ג'יימס וביורק הן המודלים שלי." בנוגע לנושא השיר החדש שלה "chasing pavements" אמרה: השיר למעשה מדבר על אותה הרגשה עם בחור שטוב לא ייצא מזה אבל את בכל זאת מנסה ולא מרימה ידיים."
אלבום סולו ראשון לסולן דישוואלה סולן הרכב הרוק האמריקאי דישוואלה – ג'יי.אר. ריצ'ארדס, עתיד להוציא בחודשים הקרובים את אלבום הסולו הראשון שלו- ללא הלהקה. את ההקלטות לאלבום שייקרא " The Ghost of Sorrow", הוא מבצע ממש בימים אלו. "אלבומים קורים כאשר הם קורים, במיוחד כאשר אתה מנסה משהו חדש. עכשיו אין לי אף אחד על הכתף שאומר לי מה ואיך לעשות" אמר ריצ'ארדס על המהלך ללא הרכבו, שאת אלבומם האחרון הוציאו ב-2005 ומאז שרויים בהפסקה.
קצרים: # אלבום חדש צפוי לצאת בקרוב לזמרת מאריה קארי והוא ייקרא "that chick" # הרכב האינדי האמריקאי Death Cab For Cutie מתכנן להוציא אלבום חדש בשנה הקרובה שהעבודה עליו החלה בימים אלו # Ryan Cabrera , זמר הפופ רוק האמריקאי מתכונן להשקת אלבומו החדש שייקרא " The Moon Under Water" – באפריל # ההרכב Yellowcard ישיק בקרוב אלבום הופעה חיה דיגטלי מהופעה שנערכה בלאס-וגס.

העכביש2

New member
../images/Emo125.gif The Music Freeway - עמ' 3 ../images/Emo125.gif

ה ר ג ע ה ב א ה ג י ע אוהד חיטמן ניצח את הסרטן ומוציא אלבום שכולו בא מהלב רק אחרי שקוראים קצת את מה שאומר אוהד חיטמן על חייו בשנים האחרונות אפשר באמת להסתכל על האלבום החדש שלו – "הרגע הבא", ולשמוע אותו באוזן קצת אחרת. אבל האמת היא, שגם בלי לקרוא אפשר להבחין גם בשמיעה ראשונה ברגש שמביא איתו חיטמן לאלבום הזה, אלבום רווי יצרים ואמוציות, איתם התמודד כאמור- בשנים האחרונות, לאחר שמחלת הסרטן תקפה אותו פעמיים. כך למשל, בשיר "אלוהים, אל תנסה אותי" מוציא חיטמן את זעמו על היושב במרומים (סוו קולד), או בשיר הראשון באלבום ונראה כי גם הכי יפה בדיסק – "צעד אין חזור (מתוך האפלה)", מנסה חיטמן להאחז באור שבקצה המנהרה. חיטמן, האחיין של, הוא בהחלט יוצר כישורני מאוד שכבר עבד עם כמה וכמה אושיות מוזיקה בארצנו. האלבום הזה מוכיח שוב כי ההפסקה שלקח עקב המחלה והחזרה ממנה – עשתה טוב, כנראה לכולנו. כבר משירו "תגידי לו", שיצא לפני מספר שנים יכלנו להרגיש באותו ניצוץ, אבל הפעם זה נשמע קצת יותר מלוטש ובעיקר יותר בוגר. "חלק מהשירים נכתבו בפריז בחמש דקות" מספר חיטמן (בראיון ל'מעריב') על כתיבת החומרים לאלבום הנוכחי כששהה בפריז בעת מחלתו. "אחד מהם היה 'אלוהים, אל תנסה אותי'. פשוט יריתי טקסט. שיר מלחמה." ומה הוא אומר על אהבה? "כבר תקופה ארוכה שאין לי כלום. יש לי כבר מספיק שירים של 'ישן באלכסון' לדיסק שלישי. אני נורא רוצה אהבה אבל קשה לי שזורקים אותך וגורמים לך להרגיש כמו המיץ של הזבל. אני מניח שלא אוכל לאהוב באמת עד שלא אוהב את עצמי לגמרי."
סמי-סינגר באלבום הבכורה של דן וילסון אנחנו מוצאים את מה שכבר מצאנו, אבל בכל זאת זה לא רע קשים הם חיי הסינגר-סונגרייטר בימינו, וזה מכיוון שכולם הם כאלה. בכל פינה ותחת כל עץ רענן צץ לו סינגרון ומוכר לנו את מרכולתו. ומה מעניין בכל זאת אצל דן וילסון? למעשה- מה שמעניין את כל אותם סולנים, המשויכים ללהקות מוכרות ולפתע פוצחים באלבום סולו משלהם. משהו בדרך הזאת – בכל זאת מסיט את הזרקורים ומסקרן. אז וילסון הוא בהחלט אחד כזה, גם סינגר-סונגרייטר וגם בעל רזומה להקתי לא רע בכלל בדמות סמיסוניק (Semisonic) הזכורים לטובה עם הלהיט סיקרט סמייל. אז מה הוא שונה למשל מברט אנדרסון (סווייד), פאט מונהאן (טריין) ודומיהם? נדמה שלא יותר מידי, אבל מה כבר יכול להיות רע בקול שמצטלצל טוב באוזן וסגנון סופט-רוק-אמריקאי טיפוסי? לא רע. וזה בעיקר מה שמציג לנו וילסון באלבומו החדש "Free Life" שיצא לאחרונה. הוא לא מנסה לחדש כלל וכלל מצד אחד, אבל מביא לנו שירי סופט רוק נעימים לאוזן כדי להעביר איתם אחר-צהריים שימשי מצד שני. ויש באלבום בהחלט רגעים יפים. תופים וגיטרות רכות, לחנים דיי קליטים והביצוע הספק סיקסטיזי ספק ניינטיזי של וילסון עושים את העבודה. הסינגל הראשון מתוך האלבום "Breathless" כבר כבש את המקום הראשון במצעד האלטרנטיבי בארה"ב. שימו לב גם ל-"Free Life" , שיר הנושא המצויין. סה"כ עובר. הכל עובר חביבי. מצעד הדרכים || 21/1/08 המצעד של גולשי "מוזיקה בדרכים" 1. Adele – Chasing pavements 2. Morrissey – That's How People Grow Up 3. אביב גפן – שחור לבן 4. The Cinematic Orchestra – To Build A Home 5. אלי לולאי – קוד המחשבות 6. Mattafix – Skake Your Limbs 7. קובי אפללו- מה שהלב בחר 8. אוהד חיטמן – חשבתי שיהיה רומנטי 9. ריטה - מחכה 10. שירי מיימון - כשהלכת

העכביש2

New member
../images/Emo125.gif The Music Freeway - שער אחורי ../images/Emo125.gif

פינת המילה הטובה || מאת: יניב חקמן רוצים נעים בחורף? סביר להניח שאם קוראי מדור זה הינם ישראלים, ובהנחה שאכן כך הדבר, הם אינם מכירים את השם יעל נעים. אלא ואם כי קוראי מדור זה היו צרפתים (מצרפת, לא מישראל) והיה באפשרותם לקרוא עברית, מה שלדאבוננו (או שלא) בלתי אפשרי, הם היו פולטים אנחות תשואה והכרה למראה שמה. איך הדבר, אם כך, ייתכן, שמא מדובר בזמרת ישראלית? יעל נעים, בת 29, ילידת פריז, מוכרת לנו הישראלים חדי העין ומעמיקי השכל במקרה הטוב ביותר משיתוף הפעולה עם דין-דין אביב בשיר "משמעויות", אולם לצרפתים ואף לאמריקאים היא מוכרת יותר בזכות עבודה קשה של שנתיים עם המתופף הצרפתי דוד דונטייה שהובילו להקלטה של אלבום, אשר הסינגל הראשון מתוכו, New Soul, שוהה ב- Top-10 בצרפת ומשמש כשיר הנושא לפרסומת למכשיר MacBook Air של חברת מקינטוש. ואכן, כשהאזנתי לשיר בפעם הראשונה, מיידית יעדתי אותו לפרסומת. עשיר בצלילים ובקולות, נעים נשמעת כמו גרסא משודרגת של דנה עדיני, הנעה בקלילות בין ה- Feist לרג'ינה ספקטור באיכות צלילים יתרה שמשלבת אלמנטים של פולק, בלוז וסול. דרך אגב, פרט קטן ושולי, האלבום של נעים כולל שירים, למרבה הפלא, בעיקר בשפה העברית. זה מספיק לאומה הצרפתית להעריך ולהוקיר אותה. את האומה הקטנה והצנועה שלנו- כנראה שלא ממש.
New singles סינגל: Adele – Chasing Pavements על אדל תוכלו לקרוא בפינת החדשות ובינתיים השבוע היא מוציאה את הסינגל החדש שלה, משהו בין סול לפופ עם פיזמון גבוה בדיוק כמו מיטב הקולגות. פוטנציאל לחרישה יש, ואחרי ההשוואה לאיימי ווינהאוס היא בהחלט בדרך למעלה. סינגל: Alter Bridge – Ties That Bind הנה משהו קשוח לאוהבי הרוק: ההרכב האמריקאי אלטר בריג' מוציא את הסינגל החדש שלו ממש עכשיו מתוך האלבום האחרון שלו " Blackbird" . יש קצב טוב אבל נשמע דיי אנמי בסה"כ. סינגל: David Ford – I’m Alright Now את דיוויד פורד האנגלי, סינגר-סונגרייטר, אנחנו עוד נפגוש במגזין הבא, ועד אז נסתפק בסינגל החדש שהוא מוציא, באווירת אלבומו החדש- פולק דרכים שכזה, ודווקא הסינגל הזה נשמע דיי טוב, לפחות בהשוואה לאחרים, אבל זה כאמור- בפעם הבאה. # The Little Ones - Ordinary Song סינגל חדש וממש לא מלהיב לרביעיית האינדי מקליפורניה. # Jennifer Lopez – Hold It Don’t Drop It לג'ניפר לופז אין שום בשורה מרעננת לעולם אבל היא בכל זאת ממשיכה להוציא שירים כמו פופקורן רותח בקולנוע. # איתי פרל – ילד טוב נשבר איתי פרל מוציא שיר שני מתוך אלבום שני עתידי ומביא לנו בלדה שברירית עם מילים עצובות ומנסות לגרום לנו לחשוב. אחרי 3 דקות זה דווקא סביר. # יגאל בשן – ויש אישה אחת בשן חוזר אבל כלום לא השתנה. עדיין אותה מתיקות שאחרי שעוברת ההרגשה הנחמדה זה הופך להיות דביק. # אביב גפן – שחור לבן אני דווקא מאוד אוהב חלק מהיצירות של אביב גפן. לצערי, החדש שלו נשמע בדיוק כמו הסינגל ההוא לפני שנתיים וזה חבל. # יזהר אשדות – ריקוד קטן ליזהר אשדות יש רפרטואר אדיר של מוזיקה נהדרת. אז למה השיר החדש שלו נשמע כמו דורי בן זאב לעניים???

למעלה