פינת העיסוי המומלץ השבועי

חן M

New member
../images/Emo13.gifפינת העיסוי המומלץ השבועי

בכל שבוע בפינה זו נמליץ ונספר על עיסוי שונה והפעם נתחיל מהעיסוי המוכר והנפוץ ביותר שהוא העיסוי השבדי.
בשרשור זה המעסים יכולים לספר כמה שיותר על העיסוי השבדי: יתרונות של העיסוי הזה,מקורותיו,שיטות וטכניקות שונות של העיסוי,מושגים,וכל מה שעולה על בראשכם שיכול להוסיף ולהקנות ידע לגולשים ולמטפלים על העיסוי הזה.
בשרשור זה הגולשים אשר חוו עיסוי שבדי יכולים לספר על חוויות מהעיסוי עצמו,יתרונות,טכניקות שאהבו ועוד... בסופו של השרשור במידה ונוכל לאגור מספיק חומר ננסה כולנו לחבר מאמר בשם גולשי הפורום בנושא העיסוי השבדי. אודה לכם על שיתוף הפעולה
, חן.

dudutito

New member
עיסוי שבדי

לא מזמן התחלתי ללמוד ברידמן "עיסוי שבדי". הגעתי ללמוד סוג מסג' זה מסיבה מאוד פשוטה, אני חושב שסוג העיסוי הזה הוא העיסוי שמשלב הכי טוב בין מהנה למועיל. אני חושב שעיסוי שבדי הוא לא סתם הנפוץ ביותר אלה בגלל שהוא גם מרגיע גם מזין אנרגיה גם מאזן והכי חשוב מרפה כאבים. אני לפחות אחרי טיפול כזה (שאני מקבל) מרגיש בן אדם חדש. כמובן שכמו בכל סוג של מסג' הרבה תלויי במי שנותן אותו, מעבר לידע ותכניקה אני חושב שמעסה טוב פשוט נולד עם זה, או שיש לך את זה או שלא (אני רואה את זה גם בקבוצת האנשים שלומדים איתי). בקיצור אם יש מישהו שלא קיבל מעולם עיסוי שבדי אני ממליץ להתנסות ומהר!!!

חן M

New member
dudutito

אילו טכניקות את הכי אוהבת בעיסוי זה? במה לדעתך השימוש בשמן עוזר?

rafagav

New member
כדי להמליץ על סוג מסג' מסויים רצוי

(מאוד), שיהיה לך מושג בסוגי עיסוי נוספים... למעשה - אין סוג עיסוי שיהיה אולטימטיבי. הכי טוב והכי מועיל לשלב כמה סוגי עיסוי. לגבי השמנים - שימי לב: מדובר בטיפול אלטרנטיבי = טיפול לא תרופתי. ו...
השמנים הטבעיים סמיכים מדי (בד"כ).. מערבים אותם עם שמנים אתריים ואז... אז הם חודרים לגוף כתרופה. אז נכון - יש טענות ליתרונות של שמנים מסויימים - יש יתרון להרבה תרופות ו... נזק בצידן, שהרי אין חומר כימי, אותו נחדיר לגופנו, שלא יהיו לא תופעות לוואי (פרט ל-H2O, אם אינם מזוהמים..).

izackv

New member
רק תיקון קטן...

טיפול אלטרנטיבי לא בהכרח קשור לקיום תרופות או אי קיום תרופות. הוא פשוט קשור להאם הוא טיפול שמוכר כטיפול רפואי מסורתי על ידי הרפואה המערבית או לא. שמנים אתריים הם בחלקם תרופות. מרווה למשל, אבל לא רק. בחלקם אסור להשתמש בזמן הריון. חלקם אסורים לבעלי לחץ דם גבוה או נמוך. ועדיין, טיפול בשמנים נחשב טיפול אלטרנטיבי. לגבי ההתיחסות לשמנים טבעיים לעומת שמנים אתריים - כל השמנים "טבעיים" גם שמני הבסיס וגם השמנים האתריים. (אגב, טבעי לא בהכרח קשור לבריאות. גם ארס של נחש הוא חומר טבעי, אבל לא בהכרח בריא) את שמני הבסיס (שמן נושא) מערבבים עם השמנים האתרים לא בגלל הסמיכות אלא בגלל שרוב השמנים האתרים אסורים במגע לא מדולל עם הגוף (חלקם יכול לגרום לפגיעות בעור למשל) ולכן שמן הבסיס הוא בדרך כלל פלטפורמה שעליה מרכיבים את התערובת האתרית הרצויה. (למרות שלחלק משמני הבסיס יש תכונות רפואיות או אחרות משל עצמם)

uty76

New member
שאלה

על איזה רובד אנחנו עובדים בעיסוי שוודי? העור? מעט בלוטות הלימפה? זרם הדם? נימי הדם המזינים את הרקמות הלטרליות? המערכת הפרא סימפטטית? מה בדיוק?

חן M

New member
Paranoid Eyes

האם יש לך דוגמאות חיות ממקרים שהצלחת למתן או להפיג כאבי שרירים וספאזם שרירי ע"י עיסוי זה<?

Paranoid Eyes

New member
שמי סיון:)

אבל פראנואיד גם מתקבל. דוגמאות חיות? אף פעם לא קרה שמישהו קם מעיסוי שלי והרגיש עוד יותר גרוע ... להיפך הם כבר הרגישו בהבדל באותו רגע.. זה הרי עיסוי בשמנים, כך שהוא גם מפנק, טיפה עדין, מאוד נעים בסה"כ.. ולא רק הפגת כאבי שרירים. גם בקורס עצמו, כשהתלמדתי על סטודנטים, או על המורה שלי, וגם במבחנים.. תמיד הצלחתי למתן, לפעמים להעלים גם.:) חברות שלי, אמא שלי... דוגמאות הכי חיות, להביא אותן לפורום? חחח

חן M

New member
../images/Emo13.gifבהחלט למה לא...

רק שהתוכן של ההודעות יהיה לשם מתן ידע/המלצות לגביי העיסוי העצמו ולא על המעסה.

Paranoid Eyes

New member
ברור

אני לא התכוונתי להשמע כך אם זה מה שהבנת מתוכן ההודעה שלי. פשוט ביקשת דוגמאות...

חן M

New member
עותי שאלה מעולה!!!

מאחר ואני לא מעסה שבדי אני יכול רק לשער... אך אני אתן במה למומחים ממני בנושא זה.

Spiritualized

New member
בעקרון

שרירים שטחיים,פאציות,עור וכו...מה שנקרא "רקמות רכות"(בניגוד לגידים,רקמות חיבור,שרירים עמוקים,עצמות וכו-"רקמות עמוקות") בחינת מערכות אני חושב שכל המערכות בגוף מושפעות(דם,לב,שרירים,עצבים,עיכול,חיסונית וכו...).

Spiritualized

New member
שבדי שבדי שבדי...

הרבה יתרונות יש לו, למרות שאצלי כמטפל הוא תמיד בעדיפות אחרונה... המקורות: הנריק לינג,מדריך סייף באקדמיה המלכותית בשטוקהולם שסבל מארתריטיס והרחיק עד ליפן , שם טופל בשיטת אמנה העתיקה עליה ביסס את השעיסוי השבדי. הנריק לינג למעשה נתן לראשונה התייחסות לאנטומיה ופיזיולוגיה מערבית בעיסוי ומהיותו שבדי - נקרא העיסוי עיסוי שבדי... יתרונות: משחרר מתחים גופניים\נפשיים, משפר טונוס שרירי, משפר את מחזור הדם, נוגע בנשמה
מושגים: אפלוראז' - לחץ מכני על כלי דם שטחיים(משפר זרימה וורידית ונוזלים בין תאיים,משחרר ומחמם,מאזן את פעילות מערכת העצבים) פטריסאז' - תנועת לישה (משפר זרימת דם ברקמות עמוקות וגידים,מגמיש ומשפר מוביליות,מרגיע) פנינג - "גיהוץ" באמצעות האגודלים זה אחר זה (משחרר הדבקויות,משפר זרימת דם למקום) מאפיינים: מתבצע עם שמן שקדים בלבוש תחתון בלבד כשהמטופל מכוסה בסדין או מגבת וכל איבר עליו עובדים - חושפים אותו ורק אותו. מתבצע על מיטת טיפולים - באירופה מקובל לקבל את העיסוי בעירום מלא... באופן כללי אני משתמש בעיסוי זה בעיקר ככלי אבחון. ברגע שאני מאתר בעיה כלשהי אני עובר לטכניקה אחרת(לרוב רקמות עמוק או רפואי) מכיוון שהשבדי לא ממש נותן מענה ספציפי לבעיות ופתולגיות אלא יותר משהו כללי - "אובר-אול"... במקרים בהם אין שום בעיה מיוחדת, או שהלקוח הגיע לעיסוי בשביל פינוק פרופר - אני ממשיך בשבדי
אני אישית חושב שכל מטפל בתחילת דרכו - כדאי שיתחיל משבדי. לימודי השבדי הוא טבילה ראשונית נעימה ורגועה באוקיינוס העמוק הזה של הטיפולים...לא צריך להבין יותר מדי מה את עושה בשביל שבדי,בעיקר צריך להרגיש ולהקשיב, וזה מצויין להתחלה... שיהיה לכולנו שבדי נעים

rafagav

New member
ושים לב למה שחן כתב...

הוא ביקש לכתוב על סוג העיסוי ולא על המעסה... ואתה, בניגוד לבקשתו...

uty76

New member
תודה רבה על התשובה!

אכן גם אצלי הוא נועד ככלי איבחוני להרגיש היכן כדאי וניתן לעבוד. בנוסף אני נעזר בו כדי ליצור תחושה של שלימות בטיפול, כי באמת מגיעים לכל פינה בגוף, אני קצת ארחיב בנושא הזה. אני מרגיש שלפעמים המטופל מגיע גם כהזדמנות להיזכר בגבולות הגוף שלו. למשל טיפלתי באיש עסקים שזכר שיש לו ידים וראש אבל "שכח" לגמרי מהבטן שלו ומהבהונות ובעצם מכל חלק בגוף (וכמובן גם בנשמה) שלא היה רלוונטי לעצם העסקים. זה היה נפלא לראות אות "נזכר" שגם זה שלו. הוא יצא עשיר בכמה וכמה אברים ורגשות. הנכון הוא שהעיסוי השוודי עזר לי בטיפולי הראשונים ומשם עברתי לשיאצו...

0 אור 0

New member
עיסוי שבדי

קצת יתרונות מזוית אישית. קודם כל, רקע קטן על עצמי: התחום העיקרי שלי הוא רפלקסולוגיה. אחריו הגעתי (די בטעות יש לציין) לכמה שיעורים של עיסוי תאילנדי, נשביתי וגמרתי את כל השנה, ורק אחר כך בסדר ההפוך למדתי שבדי (למי שתוהה - פשוט המורה שהכיר אותי כמטפלת הסכים לקבל אותי לקורס, ועל כל פנים אני מאד לא ממליצה - עדיף ללמוד בסדר הנכון, קודם עיסוי בסיסי ורק אחר כך מתקדם). להפתעתי, גיליתי שבניגוד לתדמית שהיתה לי על העיסוי, הוא דוקא לא קשה פיזית בכלל, הוא מאד אהוב על המטופלים - בין אם אני משלבת אותו כפתיחה להרגעת השרירים התפוסים לפני הטיפול הרפלקסולוגי או כטיפול בפני עצמו. ה"חסרון" העיקרי: מאז שלמדתי שבדי, זה מה שכולם רוצים לקבל. גם אם לי דוקא בא לגוון בשיטות העיסוי האחרות שלמדתי.

למעלה