רק להיום
איך זה עובד

החדשה

New member
שאלה לגבי נרגילה ../images/Emo13.gif

אולי השאלה שלי היא לא במקום או שאלת טמבל
אבל הייתי רוצה לדעת, האם נרגילה זה סוג של סם? אפשר להתמכר לעישון של הנרגילה? אשמח לדעת כל דבר. מאחר וחברה של אחותי יוצאת עם מישהו שכאשר הוא מגיעה אליה הביתה הוא בא עם המעמד הזה של הנרגילה. לכן רצינו לדעת האם זה סוג של סם.
לכל העונים

danig6

New member
סבלנות

כל בעיה ניפתרת בזמן שלה מה שנראה לנו מתאים מה שנראה לנו לחוץ לפעמים לא מסתדר ורק בדיעבד יכולים ליראות כמה הדברים שלא זזים בצדק נשיארים כך. סבלנות וקבלה ורק להיום זה הבסיס לכל השפיות בחיינו, מנסיוני מה שנראה נורא והיום גם נפתר מה שנראה מקסים וטוב לא תמיד מתאים רק ה' יודע ואניצריכה לזרום ולקבל בתודה כל דבר בשלווה ולהבין כי זהו רצונו של ה' השליטה מביאה לנפילה אוהבת אותכם יום טוב אמונה שלווה והימנעות במקום הראשון

נרגילה זה טבק עם ריחות, זה כמו סיגריות

אפשר לעשן סמים עם הנרגילה אבל הרגילה זה טבק עם טעמים. סיגריות זה סוג של סם? אם כן אז גם הנרגילה.
אוהבים

../images/Emo140.gifרק להיום../images/Emo141.gifאיך זה עובד../images/Emo140.gif

איך זה עובד
"חשבתי שיש לי את כל התשובות, אבל היום אני שמח שאין זה כך."
מה הן שתי המלים האהובות ביותר על המכורים? "אני יודע". למרבה הצער רבים מאתנו מגיעים לאנ-איי כשאנו חושבים שיש לנו את כל התשובות. אנחנו יודעים הרבה על מה שלא בסדר אצלנו. אבל ידע בפני עצמו לא עזר לנו לעולם להישאר נקיים פרק זמן כלשהו.
חברים שהגיעו להחלמה ממושכת יהיו הראשונים שיודו כי ככל שהם ותיקים יותר בתכנית, כך עליהם ללמוד יותר. אבל הם יודעים דבר אחד: מי שעושה את תכנית שנים-עשר הצעדים של אנ-איי, מצליח להישאר נקי. הם כבר לא שואלים "למה". הם שואלים "איך"? הערך של ספקולציות אינסופיות מחוויר לעומת ניסיונם של מכורים שמצאו דרך להישאר נקיים ולחיות נקיים.
זה לא אומר שאנו לא שואלים "למה" כשזה נחוץ. מי שבא לאנ-איי לא מפסיק לחשוב! אבל בהתחלה יהיה זה ראיון טוב לנסח מחדש שאלות ישנות. במקום לשאול "למה" אנו שואלים "איך". איך אני עושה את הצעד הזה? איך להישאר נקי? איך לקבוע את שכיחות הפגישות שלי?
רק להיום:
אין לי את כל התשובות, אבל אני יודע איפה למצוא את התשובות החשובות. היום אני אשאל מכור אחר, "איך זה עובד?" אוהבים

../images/Emo42.gifבוקר של יומטוב ואיכותי../images/Emo42.gif

אני אסירת תודה לאלוהים שאוהב אותי, על הרצון ללמוד דברים חדשים ועל היכולת "להשאיר ראש פתוח". על לילה ארוך של שינה רגועה ובוקר שלוו, על בריאות פיזית ונפשית, על הרגשה טובה, על נכונות לקבל, על קבוצת צעדים, חברותא ודרך NA, על זוגיות ובן זוג מחבק ואוהב, משפחה תומכת ומעודדת, על פרנסה ומקום עבודה, על חופש מהתמכרות פעילה ועל עוד יום נקי. רק להיום - שנה, חודש ועשרים ימי ניקיון
בכל יום מחדש אני מוקסמת מאיך שהפרק של "רק להיום" מתאים בדיוק למה שקורה איתי בחיים, כאן ועכשיו. אתמול בערב, בקבוצת הצעדים, התחלנו את צעד 2 שמדבר על בקשת עזרה. אני מוצאת שככל שאני יותר יודעת ומבינה שאני זקוקה לעזרה, כך נעשה לי קשה יותר לבטל את עצמי, בעיקר לבטל את ה"מבינה ויודעת". זה מותיר אותי במקום שמרגיש חולשה, טיפשה, מקום שצורח לרסק את האגו משום שעם כל מה שאני יודעת, כל מה שלמדתי במשך החיים, הרי שלא הגעתי לשום מקום שרציתי להיות בו. הכנות הפנימית שלי אומרת שהידע מעולם לא עזר לי להרגיש טוב באמת. מעולם לא עזר לי להרגיש שייכת באמת. מעולם לא איפשר לי להוריד איזו שהיא מסיכה ויותר מזה, גם הידע והתעודות למינהן, הן בעצם מסכה אחת גדולה שאיפשרה לי להתעסק עם ידע ולא עם רגשות. איפשר לי להתעסק באחרים, לסייע לאחרים, להעניק עיצות ותובנות מבלי שאצטרך ליישם שומדבר בעצמי. מתסכל וכואב המקום של האסימון הזה. יחד עם זה ברור לי שזו הדרך שבחרתי לעצמי. אף אחד לא הכריח אותי. איכשהו משהו בתוכי יודע שאני זקוקה לזה על מנת להגיע לאותו חופש בנשמה שהתכנית מציעה. אותו משהו, קולות קטנים כאלה בפנים, מעדיפים לדלג על הצורך לנקות את העבר ולהתחיל כאן ועכשיו, למרות שאני יודעת שבכדי לחיות חיים של איכות, צריך לעקור את השורשים שגרמו לעץ הזה לגדול עקום, לפחות להכיר אותם למרות הכאב שעשוי להתלוות, ושממנו אני כל כך חוששת. פששש, השתפכתי על הבוקר
תודה שהקשבתם. מאחלת לעצמי ולכולנו יום של חיבוקים ואהבה, של שמחת חיים ועוד צעד בדרך אל החופש. אוהבים

../images/Emo182.gifפניני חכמה../images/Emo182.gif

מומחה הוא אדם שהפסיק לחשוב - הוא יודע.
- פרנק לויד רייט אוהבים

למעלה