המצעד התפוזי הבא: שירי עצים

שירי עצים, כולל המוזכרים בהם עצים או פירות עץ

בס"ד אל גינת אגוז (המילים משיר השירים שבתנ"ך), הודיה, השקדייה פורחת, בארץ אהבתי, שנים עשר ירחים, כנרת (רחל ושמר), שלג על עירי, ריח תפוח אודם שני (מילים של יורם טהרלב שהלחין נחום היימן), ערב מול גלעד, לא שרתי לך ארצי, גם בעיר וגם בכפר, כך הולכים השותלים, חורשת האקליפטוס, גן השקמים, עץ הזית, דרך עץ שקד, כי האדם עץ השדה, עץ אלון, בצל כפות תמר, האילן, לשנה טובה שקדייה. אני חושב שזה מספיק בהודעה אחת.

nogamaliniak

New member
הצעה של שירים לט"ו בשבט

השיר שפותח במילים "בארץ אהבתי השקד פורח", השיר המתורגם מרוסית "מה יפה יותר מעץ תפוח העומד בגן במלוא פריחה" ושיר הילדים משנות ה-50 ושכמעט אינו מוכר: "ברחבי כרמי מולדת השקד כבר פורח".

Purple Mushroom

New member
אני גם עץ (עץ אלון) ../images/Emo145.gif

נעמה, שמעתי בסוף השידור שלך אתמול, שהזכרת את השם : אלון (בהקשר של עץ) . אז נכנסתי במיוחד, להציע שיר, שכלול בו שם של עץ אלון. שיר שנכללת בו השורה : " אלון נישא ורם "
. באחת המסגרות לפני המון שנים,( בשנת 1995 או שנת 2001 ) היתה אישה מבוגרת (אני הייתי הרבה יותר צעיר) , שראתה שקוראים לי אלון, ושרה את השיר הזה (שיר מאוד ישן כנראה) אלון :)
=] ...

Purple Mushroom

New member
כן, השיר הזה ../images/Emo9.gif.

פעם שמעתי מה מדרש השם של "אלון" ברוסית :D. ואגב, שיר קודם (נכון לעכשיו), ברשת ג', היה סיגליות - של דיויד ברוזה (אגב,ההודעה למטה בשרשור של אמא של דיויד ברוזה) :) תודה על התגובה :)
=] ...

lexigali

New member
אם בארזים נפלה שלהבת - שרונה אהרון

(אמו של דויד ברוזה, אגב)

למעלה