שרשור 15 שנים למוות של קורט קוביין

new born1

New member
../images/Emo16.gifשרשור 15 שנים למוות של קורט קוביין../images/Emo16.gif

אז אם מישהו רוצה להביע ולשתף או משהו על היום המיוחד הזה, אם זה קישורים מיוטיוב וכל מה שקשור לקורט, אז שישלח וישתף פה. קורט בשבילי הוא אדם מאוד מיוחד..אומנם הייתי בן חצי שנה, שנה בערך שהוא התאבד/נרצח, אבל האישיות שלו לימדה אותי כ"כ הרבה.ואני יודע שאם הוא היה היום חי,אני יודע שהיו לי המון דברים לומר לו, ולשאול אותו. אז איך אתם מתכוונים לציין את היום הזה...?תשתפו.. מה שבטוח. בשבילי זה היום העצוב בשנה.

a d i 8

New member
../images/Emo168.gif../images/Emo16.gif

15 שנה.אתם מאמינים שהבנאדם כבר לא בסביבה 15 שנה?אני לא. המוזיקה.הרעיונות.המנטליות שלו[לפחות ממה שמבינים מראיונות/שירים] עוד כלכך רלוונטים כיום שזה מעביר צמרמורת. אומנם לא הייתי מספיק מבוגרת כשהוא נפטר בשביל לזכור משו מהתקופה[בכל זאת...הייתי בת 4...] אבל היום הזה בכל זאת מעורר אצלי עצב,יש הרגשה שונה באוויר,מרגישים שמישו הלך,אולי בטרם זמנו.אולי לא. חסר?בוודאי...כמובן שלא מבחינה אישית..אבל מקצועית..היה מאוד מעניין אותי לדעת איך הוא היה מתפתח מבחינה מוזיקלית ולאן הוא היה מוביל את הקרייריה המוזיקלית שלו אם היה ממשיך בה.
R.I.P Kurt

Soggy Dream

New member
חסר בעיקר בגלל

שאני צופה בראיונות איתו, שומע שירים, ומדמיין מה היה יכול להיות.. מה היה לו.. מה היה אם.. מה היה אם קורט היה מתגרש מקורטני, ויוצא עכשיו עם מיילי סיירוס? אל תצחקו, כי כל זה כבר לא אפשרי, שום סיפור הזוי כבר לא יתרחש. הייתי פה שנה שעברה בכינוי אחר, ואני זוכר שאמרתי:" קודם כל איבדנו אדם. לא מוזיקאי מוכשר, לא מנהיג הדור. אדם." אדם רגיל, ותכלס לא היה פה שום דבר על אנושי, אדם שניסה לבנות את החיים שלו, ולמרות שהוא נשבר בסוף, נראה היה שיצא לו לא רע. איך הילד המנודה, הלא מקובל, הפריק, גדל לאדם שכולם העריצו, רצו להיות כמוהו והעריכו? אני חשוב שקורט יכול לשמש דוגמא טובה בנושא הזה. RIP

שורטייי

New member
נה מיילי היא לא הטיפוס שלו..

איבדנו אדם נורא מיוחד שהאמין באמת שלו למרות כל מה שהאחרים סביבו אמרו אדם שהיה מחובר לרגשות שלו יותר מרוב האנשים האדישים והציניים שנהיו פה, הוא הצליח לחבר רגשות ובאותו הזמן סרקסטיות לפעמים באותו השיר, כותב מעולה הלך לעולמו באמת אבידה לעולם המוזיקה
Rest in peace kurt cobain ...

Soggy Dream

New member
משהו מיוחד עופף את היום הזה

אולי זו האוויה שכולם יוצרים, אבל יש משהו, שנותן להרגיש שזה לא יום רגיל. חח אם היתה מדינה שמוקדשת לכל המוזיקאים, אני בטוח שזה היה יום זיכרון.

../images/Emo14.gifגאד דאמט,

זכרתי שיש משהו בתאריך של היום. מצחיק, נזכרתי בזה בעודי שומעת שיר של קורטני בקטע נוסטלגי שכזה. כמה שהבנאדם הזה שינה את החיים שלי, אלוהים. בזכותו הכרתי את המנהל של הפורום שלכם ואת הגברת באדום. אין הרבה אנשים שהשפיעו ככה, ועל האומץ ועל הביצוע, אני אעריך אותו לנצח. עבר כבר יותר מדי זמן, יהי זכרו ברוך
[לא, לא חזרתי, המאורע נראה לי מספיק חשוב כדי שאקפוץ לבקר...]

puma25

New member
../images/Emo1.gif

בתור פרשן מוזיקלי, מבין במוזיקת רוק\מוזיקת פופ, יודע היסטוריה מוזיקלית על רוב בוריה - קורט קוביין לא היה כ"כ משמועותי בדורו מבחינת המלל + המוזיקה כלומר, ברור לגמרי שאם הוא היה עודנו חיי הוא ולהקתו היו עוד להקת רוק שהצליחה תקופה קצרה בתקופת הבריטפופ (למרות שהם היו אמריקאים ולא עשו מוזיקה כזו) ונעלמו - ראו לדוגמא את אואסיס המדשדשים... לדעתי נירוונה בעצם אוברייטד מאוס ולעוס ויותר מזה רוב המוזיקה שלהם משעממת.

האמת פומה?

אני מסכימה איתך. אני חושבת שהאלבום In Utero הוא אלבום מצויין. אבל נכון, רוב האלבומים שלהם משעממים למדי. ואם כבר בגראנג' עסקינן, לדעתי TEMPLE OF THE DOG ו- MAD SEASON הם הטופ של הטופ של הגראנג'. שני אלבומים מדהימים.

puma25

New member
נכון, לא באתי להשפיע עליכם בדרך זו או אחרת../images/Emo13.gif

אבל מאחר שיש טררם שלדעתי לא מוצדק מהלהקה וממותו של קורט היה חשוב לי להיכנס ולהביע את דעתי בקצרה.

lollapalooza

New member
אבל זה בכלל לא העניין פה.

ההישג שלהם לא היה מוזיקלי נטו, למרות שגם בתחום המוזיקלי הם הצליחו להביא את החידוש למיינסטרים, אלא בהשפעה שלהם על רוח התקופה, ובפרט על בני נוער באותו זמן. הם לא הביאו שום בשורה מדהימה מבחינה אמנותית, אבל הם כן ידעו לבטא את מה שהנוער באותה תקופה הרגיש. וזה בעיקר נכון לגבי מתבגרים בכל מיני חורים בארה"ב, שלא ידעו מה לעשות עם עצמם ועם החיים שלהם, ופתאום בא מישהו שאמר בדיוק את מה שהם מרגישים. אם זה משהו שהיה מחזיק תקופה ארוכה? לא. זה לא. לדעתי גם קובייין עצמו ידע את זה, ומן הסתם זה היה חלק מהמניע שלו להתאבד (אגב, חברי פורום, נראה לי שהגיע הזמן לרדת מהשטות ההיא של "נרצח"). יש גבול לכמה שאתה יכול להיות קול של דור, וגם הדור של נירוונה התבגר והשתנה בסופו של דבר. אפשר להתווכח לנצח על האיכויות המוזיקליות של נירוונה, אי אפשר להתווכח על העובדה שמה שהם אמרו ועשו פשוט דיבר ללב של מתבגרים וצעירים בכל העולם, ושהם מצאו בלהקה הזו, ובפרט במנהיג שלה, משהו שאפשר להזדהות איתו, לפעמים גם הדבר היחיד.

puma25

New member
סליחה שאני מפקפק, אבל על איזו השפעה אתה מדבר?

הסולן של הלהקה היה סכיזופרני מסומם עם קול בינוני שלא חידש הרבה במוזיקה. והחותם שלי אישית הוא השאיר הוא הזוי ולא מעורר הערצה של אדם מסומם ומסכן שלא קיבל את העזרה הנכונה באותו זמן. ואם הם בכל זאת גרמו להשפעה היא היתה לתקופה קצרה ולקהל יעד מסוים, למרות שאני לא מפקפק בהישגים שלהם באותה תקופה בנוגע לשירים מסוימים שהיום כבר בגדר קלאסיקה.

lollapalooza

New member
דבר ראשון, אני אשה.

ודבר שני, על איזו השפעה אני מדברת? אולי אתה לא מכיר את ההרגשה של להיות מתבגר שמרגיש שכל העולם נגדו, שאף אחד לא מבין אותו, שרע לו, וכן, שלפעמים גם בא לו למות, אבל אני כן. ומסתבר שגם מיליונים אחרים בעולם- וזאת ההשפעה שאני מדברת עליה. בתור ילד בודד שמרגיש חרא עם עצמו, כשבא מישהו כמו קורט קוביין וכותב על זה שירים, ומדבר על זה בגלוי, פתאום אתה מרגיש שיש קול שמדבר אליך ומבין אותך, ובתור מתבגר זה המון. "הסולן של הלהקה היה סכיזופרני, מסומם, עם קול בינוני שלא חידש הרבה במוזיקה"? תן לי להאיר את עיניך. א'- הוא לא היה סכיזופרני. הייתה לו כנראה מאניה דיפרסיה, זה לא אותו דבר בכלל. ב'- אף אחד לא מדבר פה על הקול שלו או על היכולות המוסיקליות שלו, בדיוק כמו שטענתי כבר בהודעה הקודמת שלי, אם במקרה קראת אותה בתשומת לב. אולי אני צריכה להגיד את זה שוב כדי שזה יהיה ברור - לא מדובר בהישגים שלהם מבחינת מוזיקה. מדובר על הישגים מהבחינה הזאת שהגיע מישהו שהצליח לדבר ללב של הנוער באותה תקופה ולתחושות של ילדים שלא ידעו מה לעשות עם עצמם. זה ההישג הגדול, ולא איזה שיר מורכב מאילו אקורדים, או אם קורט קוביין ידע לשיר. אם ניקח את המקבילה הישראלית, אביב גפן הצליח להגיע בתחילת דרכו לקהל של בני נוער, כי הוא ידע להגיד את מה שהם הרגישו. אז מה אם יש לו קול של צפרדע? וכן, קורט קוביין היה מסכן ולא תמיד קיבל את העזרה הנכונה, אבל אני חושבת שמעבר לעובדה שבנסיבות שבהן הוא גדל היה מאוד קשה לקבל עזרה, ומעבר לעובדה שהוא כן קיבל עזרה בשלב כלשהו, שכנראה היה מאוחר מדי בשבילו, זה בכלל לא האישיו. אף אחד לא מתווכח על העובדה שהוא היה מסכן או מכור. אבל יש הישג אחד שאתה לא יכול לקחת ממנו, וזו העובדה שהוא הצליח לסמל את מה שהיה מכונה אז "דור האיקס", אחרת לא הייתה שום סיבה שנירוונה תצליח. והיא הצליחה בדיוק בגלל זה.

Soggy Dream

New member
../images/Emo45.gif

אני מסכים עם הדס, אז הבנו שאתה לא אוהב את קורט, עובדה שאחרים כן. זו ממש לא סיבה לבוא לכאן ולטעון שיש טררם לא מוצדק, כי ככה זה, כשאדם מוערך מת, מקדישים לו שרשור או שניים בפורום של הלהקה שלו!! קורט והלקה שלו עשו מהפכה (לא רק הם, פה ניתן קרדיט למלא להקות אחרות בזרם הגראנג' והאלטרנטיב) שהשפיעה על המוזיקה שאתה שומע היום. זה שקורט היה מכור, מתוסבך ביותר שפשוט לא הצליח לגבור על הבעיות שלו, לא מוריד מערכו. אז מה, בגלל שלי יש מניה דפרסיה אני לא שווה? והעובדה שטעית במחלה שלו רק מראה שלא התעמקת כל כך בחייו, ולכן אני לא רואה סיבה טובה במיוחד בכלל להתייחס לדברים שכתבת.

RichardSmith

New member
לא היה משמעותי?

הוא לא ממש השפיע, אני מסכים, אבל הוא כן נתן תרומה חשובה לעולם המוזיקה. אישית, לא התחברתי לדיסקים האחרים מלבד ל-Nevermind וגם לו אני לא מקשיב יחסית לשירים/אלבומים אחרים ברשותי. לא Overrated, לפחות לא מבחינתי. הם בדיוק היכן שהם צריכים להיות.

תגיד לי מה הקטע שלך פומה?

זה היום שקורט קוביין מת וכמה שאתה לא מעריך אותו הוא השפיע על הרבה מאוד אנשים וגרם לאנשים להתאהב בו ובאופי שלו במיוחד, גם 14 שנה אחרי שהוא מת. ואתה בא לפורום נירוונה כשאנשים פה באמת עצובים ואומר שזו מוזיקה משעממת ולהקה לעוסה והכי טיפשי ביום השנה למותו אתה נכנס לפורום של הלהקה של קורט ואומר שהוא לא היה משמעותי מה זה החוסר טקט הזה. כמו שאני יכנס לאיזה פורום של ניצולי שואה ויגיד שלדעתי היטלר מדהים ואתם סתם בכיינים (אוקי זה קצת מוגזם ואני ממש לא חושבת ככה ימח שמו של היטלר).

MilkShack

New member
זה בסדר לא נעלבנו. אבל פומה -

הדעה שלך לדעתי לא אובייקטיבית. אני שומע להקות שאני אוהב ואני מסוגל להגיד עליהן "שמע, הלהקה הזאת לא השפיעה בדורה. היא אפילו משעממת פה ושם.. אבל מה שאני אוהב בה זה X T Z ולכן אני אוהב אותה". אבל כשבן אדם שלא אוהב את נירוונה ומסתייג מהערצה (הלפעמים עיוורת, רק במקרים מסוימים שאליהם ארחיב אם מישהו ירצה..) ללהקה, קל לו נורא להגיד דברים כמו שאמרת בהודעה הראשונה שלך כאן. כאילו, בשיא הכנות, לא מעניין אותי כמה ידע יש לך במוזיקה, וגם היכולות שלך "לנתח" דברים שקשורים בנושא לא מעניינות אותי - אני לא ילד קטן שמתלהב מהלהקה, אני שומע אותם כבר יותר מידי שנים ועדיין אוהב אותם (ברור שלא כמו פעם) ועדיין חושב עליהם מה שחשבתי בהתחלה. בחרתי להתייחס לזה במשפט הקודם כי לפעמים, אתה יודע, אנשים שומעים את Smells Like ו Lithium וחושבים שהם יודעים הכל על נירוונה, על קורט, על הזרם, על התקופה, מתאהבים בלהקה סתם, סוגדים לסולן ואפילו יילחמו על שמו הטוב כאן בשרשור הזה. אז הנה לך, בן אדם אחד (ואני מאמין שעוד יותר מ20 מיליון שקנו את נוורמינד, וגם כאלה שהורידו אותו, בטח יש ממש קצת כאלה) שחושב אחרת ממך - ויש עוד הרבה כאלה. אני יכול לכבד את דעתך ואני לא פוסל אותה, אבל כשמביעים דעה לא מתפארים בכל מיני תארים ויכולות, כי זה באמת בולשיט שלא מעניין אף אחד. אף אחד לא יגיד לך "אהה יש לו ידע ככה וככה, אז אני אקבל את דעתו בנושא" אם הוא אוהב את הלהקה.

למעלה