שכ"ד=משכנתא

PinPoint

New member
../images/Emo173.gif../images/Emo174.gifשכ"ד=משכנתא../images/Emo174.gif

ברשותנו 300,000 ש"ח, עלות הדירה המשוערת (אם נחליט לרכוש) היא 700,000 ש"ח. כלומר, חסרים לנו 400,000 ש"ח, שהם כ 57% מערך הדירה. משכנתא ל 25 שנה, בריבית של קצת יותר מ 5% נותנת החזר של כ 2,500 ש"ח לחודש. אם נחליט לא לרכוש, אלא לגור מספר שנים בשכירות, עלות השכירות תהיה 500-550$ לחודש, כלומר בערך 2,500 ש"ח. הנחת העבודה : עלות ההחזר למשכנתא שווה לדמי השכירות כלומר, לא משנה את נקנה בית או לגור בשכירות => ההחזר החודשי יהיה זהה. (ומכאן נובע שגם היכולת שלנו להעביר כסף לחסכון, כל חודש - זהה). מכאן אני מנסה להבין האם כדאי לרכוש דירה או לא. אם נקנה את הבית, אז לאחר 25 שנה הית יהיה שלנו (נניח ששויו הוא X) אם נגור בשכירות, אז לאחר 25 שנה לא יהיה לנו בית אבל יהיה לנו את ה 300,000 ש"ח שיהפכו להרבה יותר...(נניח שהסכום הוא Y) הלוגיקה מביאה אותי למסקנה, שאם Y > X אז כדאי לגור בשכירות. האם קו המחשבה שלי נכון, או שהשמטתי פרטים מהותיים ? אגב, נניח והחלטנו לגור בשכירות, אז אם נעשה את אותו החישוב לאחר 25 שנה, לדעתי נגיע שוב לאותה מסקנה - שעדיף להמשיר לגור בשכירות... לקנות או לשכור ? לא מצליח לצאת מהפלונטר...
(ניסיתי את האקסל שבפורו נדל"ן - הוא מסובך מידי
)

PinPoint

New member
הכל כתוב...

אבל שורת המחץ היא : האם קו המחשבה שלי נכון, או שהשמטתי פרטים מהותיים ? והאם ע"פ הנתונים שהצגתי, דעתכם (הלא מחייבת, פטורה מאחריות וכו' וכו') היא לרכוש או להשכיר, ומדוע. תודה.

PinPoint

New member
../images/Emo31.gif../images/Emo31.gifממש לא, אתה מדבר לא לעניין.

סלח לי שאני נוקשה, אבל אתה פשוט לא מבין את השאלה
אין פה שום עניין של העדפות, אני מדבר מבחינה מתמטית-כלכלית נטו.

למעלה