יש לי שלוש שאלות

../images/Emo180.gifיש לי שלוש שאלות

האחת לגבי יצירת שינוי שיקל עלי להפיג ביישנות עם בנות המין השני וליזום איתן שיחות (אני מתקשה בעיקר בשלב הראשוני,אם כבר נוצרת שיחה אני מסוגל להמשיך...). השניה לגבי התכניקה הנקראת PHOTO READING האים מוכרת לכם והאים היא יעילה? השלישית: האים יש קורסים חיים או מוקלטים לשימוש במפות חשיבה (בעיקר לצורך לימוד,יצירתיות יש לי מספיק)?

תשובה לשלישית

היי לגבי מפות מוח, לא ידוע לי על קורסים מוקלטים בעברית. אם תשיג אשמח לצפות. יש בעברית ספר בשם "מ1ח" או משהו בסגנון אשר מלמד איך ליצור מפות מוח, כמו כן יש ספר נפלא של טוני בוזן (הממציא של השיטה) אשר נקרא "מדריך למשתמש בראש. שם הוא מסביר איך להשתמש במפות ובטכניקות אחרות בשביל ללמוד. ספר מעולה!! דיברתי בעבר עם המחברים של הספר "מ1ח" שהם בעלי הזיכיון ללמד את נושא מפות המוח של טוני בוזן בארץ והבנתי מהם שהם כמעט ולא מתעסקים עם זה, אין לזה כל כך ביקוש, ויש הרבה שמלמדים את זה בלי רשות. בכל אופן, יש המון המון המון חומר בנושא באנגלית! כולל וידאו ואודיו... מספיק שתעשה חיפוש ברשת על המילה mind maps כמו כן ישנה תכנה נפלאה לעשית מפות מוח הנקראת mindman וניתן להוריד דמו באתר שלה. באם תרצה להפגש פעם ב.. ולהתאמן ביחד על מפות מוח, אני אשמח מאוד שכן זו שיטה מדהימה להרבה דברים. שיהיה לך סופ"ש נפלא מיק.

m_katzmann

New member
יצירתיות

במילים המעטות אותן כתבת כאן חזרת 3 פעמים (כמספר שאלותיך) על השורש י.צ.ר ונראה שיש הפרדה חדה אצלך בין היצירתיות לניתוח ולהפרדה, חוסר זרימה בין מוח ימין למוח שמאל, חסימה אותה שמת על למידה, שחוסמת לך עכשיו גם את הקשר עם בנות המין השני. מה שאתה באמת צריך היא שבירת דפוס החיים הקיים ושינוי הקוד תוך כדי הכנסת מסרים חדשים. קנסיולוגיה חינוכית יכולה מאוד לעזור כאן, מאחר שאני חשה כאן שיש רצון לשינוי. מאיה

שמוצקין

New member
במשך תקופה לא מבוטלת

קיבלתי טיפולי מח אחד וקינסיולוגיה ע"י מאירה נצר ויעל רודה ועדיין אני זקוק לדבר נוסף. (השתמשתי כאן בניק אחר. אני"נמאס לי מאיכותיות")

ביישנות עם בנות המין השני

היי שמוצקין, בעיקרון, באמצעות שילוב של טכניקות דמיון מודרך ו-NLP אפשר בהחלט לסייע לך. בתחילת התהליך הטיפולי המנחה יסייע לך למקד את הבעייה, וישאל אותך כמה שאלות מנחות לגבי טיב הקושי (תוכל למשל לנסות את התרגיל הבא: עצום את העיניים ודמיין שאתה עומד מול מישהי שמוצאת חן בעיניך, שנייה לפני שאתה מנסה להתחיל איתה בשיחה. מה אתה חש? על מה אתה חושב? מה אתה עושה?) ושאלות נוספות שיסייעו לך לחשוב בכיוונים שלא חשבת עליהם. לאחר מכן, עוברים לסדרה של 3-4 מפגשים שנועדו למצוא את השורש לקושי שלך (שייתכן וקשור לחוויה כלשהי מהעבר שלא היית מודע אליה, אבל הביאה אותך למצבך הנוכחי). בשלב הבא, עובדים על שינוי הרגלים, שזו טכניקת NLP שעוזרת לך לבחון דרכי התמודדות חדשות עם הבעייה שמציקה לך ובמסגרת התהליך המנחה מסייע לך לבדוק שאתה שלם עם הדרכים שאתה עצמך העלית במהלך המפגש. קיימות גם טכניקות NLP נוספות שיכולות לסייע בחלק הזה. בסופו של תהליך מקיימים סדרה של מספר מפגשים שנועדו לסייע לך עם התמודדות עתידית במצבים של יצירת קשר עם בנות המין השני. זהו, בערך. מקווה שהצלחתי לענות לך על שאלתך... ובהצלחה. הגר לגבי שאר שאלותיך, אני מקווה שהתשובות שקיבלת מחברים אחרים כאן סייעו לך.

למעלה