שרשור רעיונות ליצירה והפעלה

אילנית03

New member
רעיון לפעילות ביום חורפי כמו היום

לוקחים קרטון גדול , חותכים במרכז פתח כמו מסך טלויזיה ונותנים לילדים לקשט את זה אח"כ מבקשים מהם לעשות הצגה ולהמחיש בטלויזיה שהם הכינו יושבים וצופים בהם. עשיתי את זה מספר פעמים עם ילדי עובד נהדר ומעביר ערב שלם. תהנו

אני אוהבת את הרעיון ../images/Emo45.gif

אפשרות נוספת היא להכין מקרטונים כאלו בית. לחתוך חלונות שנפתחים כלפי חוץ ולאפשר להם לצייר על הקרטון דשא ופרחים. אם יש שאריות בדים - שיכינו וילונות/שטיח (גם ציפיות של כריות יכולות להתאים). בד"כ הם אוהבים להכניס בתוך הקופסא גם חפצים (בובות/כלי מטבח), אז העונג מושלם..

../images/Emo188.gif שרשור רעיונות ליצירה והפעלה

לאחה"צים חורפיייםםםםםם
בבקשה לשרשר לכאןןןן

a y a l u l a

New member
אילאיל יקירתי!!! יפה לך כחול!!!

בהצלחה רבה בפורום החדש. ורוצה כבר להיפגש למרות שהצפנת...

מממ....

הגיל הרך: -דפי צביעה -בובות יד -משחקי קופסא רכים וכו' -סיפור והצגה קצת יותר בוגרים: -הכנת פונדו שוקולד עם מרשמלו וכו' -הכנת מחרוזות,צמידים וכו' -פסלי גבס וצביעתם גיל בית ספר: -מחשב,מחשב,מחשב-אתרי משחק ולמידה -הכנת קישוטים לחדר כדוגמאת מוביילים. -שלט לחדר וכו' -הכנת ארוחת ערב עם אמא/אבא מקווה שעזרתי...

טוב עוד רעיונות:

בלי חלוקה: -צמידי ניילון -פימו -סריגה,הכנת פונפונים -מוביילים,שלט לחדר,ציורים ססגוניים -דפי צביעה -פאזלים -הכנת ארוחה,פונדו,שוקו עם מרשמלו -בובות יד -פסלי גבס -גלישה ביחד באינטרנט -הכנת מעמד לכלי כתיבה -הכנת חמסה,ברכת הבית

שקד, את מעלה כאן רשימות של

רעיונות נהדרים ויפים
יש לך אולי אפשרות להרחיב מעט רעיון אחד או שניי לבחירתך ולפרט את דרך הכנתו???? נשמח גם לראות מעבודותייך. ברוכה הבאה

בשמחה!

מיד אפרט על כמה מהרעיונות כתגובה לשירשור. תמונות לצערי אין,אך אזכור זאת בפעם הבאה...

פונפונים - זוכרים?

צריך קרטון , מספריים וצמר. אני מתחילה להסתבך עם ההסבר (התחלתי ליכתוב וזה פשוט יוצא לי לא מובן...) אז יש מישהו שיכול להסביר איך עושים פונפונים?

ועוד רעיון

לקחת בקבוקי שתיה מפלאסטיק, לשטוף אותם משאריות של משקה, למלא בפנים טושים או עפרונות, לסגור את הפקק היטב ולתת לתינוק שזוחל לשחק איתם, זה גם מרעיש, גם הכל מתגלגל בתוך הבקבוק וזה נעים לעיניים. אפשר כמובן למלא מיים ולהכניס רצועה של נייר קרפ צבעוני ואז המים מקבלים צבע יפה, לגבי אטימת הבקבוק- או לסגור את הפקק עם דבק חם או לאטום עם סלוטייפ, לא להכניס גרגרי אורז או חרוזים אם נותנים לתינוקות מחשש שהפקק יפתח והכל יתפזר והתינוק עלול להכניס לפה בטעות אחד מהחרוזים.

איצטרובלים צבעוניים

כשלולי הייתה קטנה היא אהבה לקשט איצטרובלים- היינו אוספים אותם בטיול ושומרים ואז היא הייתה לוקחת בקבוקי לק לציפורניים שכבר לא השתמשתי בהם והייתה צובעת את האיצטרובלים בלקים הצבעוניים, מניחים ליבוש ואחר כך אפשר להניח בכלי יפה איצטרובלים צבועים.

אבא גאה

New member
אויש, אבל אז צריך לשבת

ולראות את כל ההצגות המשעממות שלהם. (לא אוהב את זה
)

אילנית03

New member
זה חלק מהרעיון

לתת לילדים להיות במרכז ומלא תשמת הלב אליהם. מידי פעם לראות את ההצגות של הילדים גם עם הם משעממות נותן לילדים במה וזה חשוב להם

אבא גאה

New member
"מידי פעם"

עם זה אני מסכים - נגיד...פעם בחודש? ברצינות, אני ממש סובל בהצגות האלה, וגם במישחקי הדימיון למינהם (אבא אתה תהיה הגמד הזה ואני אהיה החיפושית וננהל שיחה משעממת) לא מתחבר!!!! אז החלטתי לפני כמה שנים - לא לסבול כשאני משחק עם הילד, הוא אומר מה הוא רוצה לשחק, אני אומר מה אני רוצה לשחק ומוצאים פשרה.

אילנית03

New member
אני מאמצת את הרעיון הזה

של למצוא פשרה במשחקים לא כל הזמן אבל מידי פעם נשמע אחלה

למעלה