מה קורה?

האם יש מצב להגדרת שנה זו כ...

בצורת??? האם התנאים לכך התקיימו בחלקים מסוימים של הארץ? אני יודע שהחורף עוד לא נגמר...

R N Z

New member
בינתיים נכון לעכשיו הנגב ../images/Emo31.gif

איזור ירושלים גבולי. ברוב הצפון ובקעת הירדן ניכרת חולשה למעט מישור החוף. ללא ספק, חורף מדהים

צהרים טובים וחודש טוב

מה התנאים שאומרים שזו בצורות ?כמה אחוזים זה יחשב כבצורת ולא כמתחת לממוצע בלבד.

R N Z

New member
בישראל 70% ומטה מכמות המשקעים

הממוצעת = בצורת

yariv71

New member
75 ס"מ בלבד../images/Emo4.gif והגיע לכמינוס 211 מ'

וזה מעט מאוד כיוון שכל בקיץ (תלוי בשאיבה) מפלס הכינרת יורד בכ- 150 עד 200 ס"מ

natigr

New member
אם מחשבים גם את חודש מרץ אז לדעתי

אזור השפלה וירושלים יעמדו בקריטריון של בצורת. בחישוב של דצמבר - ינואר - פברואר יש כמה תחנות במישור החוף ובגליל שאפילו עברו את הממוצע, בגולן אנחנו מתחת לממוצע כ-85%-90% מכמות המשקעים. אזור ירושלים והשפלה עומד על 75%-80% וכמות המשקעים השנתית שם תגיע בסוף מרץ קרוב ל-70% ואף פחות.

natigr

New member
ואפשר כבר לסכם שבמישור החוף ירדה

בחורף הזה (אוקטובר 2005 - אפריל 2006) כמות משקעים מעט נמוכה מהממוצע בסביבות 90% עם מובלעות כמו גוש דן שכמעט סגרו את הממוצע. בצפון ירדה בגליל בין 85%-90% מכמות המשקעים ואילו בגולן כ-80%. באזור השפלה וירושלים ירדה 70%-75% מכמות המשקעים השנתית. ככל שמדרימים המצב גרוע יותר ועונה לקריטריון של שנת בצורת.

R N Z

New member
על פי השירות המטאורולוגי בדרום

הגולן יש תחנה שעברה את ה 100% עד עתה. בטח בגלל איזה ענן שהתיישב מעליה באחד מימי הגשם המעטים שהיו. זיכרון של רמת הגולן

יש בצורת אקלימית ויש בצורת חקלאית

בנגב ובחבל לכיש לדעתי יש כבר בצורת חקלאית. בצורת אקלימית יתכן ותהיה בדרום ובהרי המרכז, אם כי יש עוד זמן עד מאי.

natigr

New member
אין לי ספק שלא נראה מערכת חורפית

יותר (עד לחורף הבא...) אך בהחלט יתכן אירוע אפיק ים סוף פעיל בסגנון 2 למאי 2001.

yariv71

New member
זה מוקד מידיי לומר

מערכת חורפית ואפילו משמעותית תיתכן בארץ עד סוף אפריל

barnea1

New member
אם לא יחול מהפך במהלך מרץ/אפריל,

בהחלט ייתכן שהתסריט יתממש וגם יתרחש ביתר המקומות בארץ. מצב הכינרת על הפנים וגם מבחינה חקלאית - החורף עד כה אינו מטיב עם החקלאים. נקווה לשינוי

R N Z

New member
אבל יריב, הבעיה היא לא רק החורף הזה

אלא רצף של שלושה חורפים שמסתיימים מוקדם (אולי למעט הסיכוי שבחורף הזה זה לא יקרה). אבל אם יקרה, עד כמה שכיח רצף כזה ?

yariv71

New member
לא יודע, אנ'לא סטטיסטיקאי...

קודם כל מרץ או לא נגמר, למעשה אפילו לא התחיל ולא ברור עדיין שהחורף נגמר. אני חושב שלא ניתן להצביע על מגמה מרצף של שנים ספורות. ככל הזכור לי מרץ 2002 התחיל חם ויבש מהרגיל ובאמצע החודש בפך גשום וסוער ואילו ב- 2003 היו פקדו אותנו כמה מערכות גשם שהגיעו ובסוף מרץ אף פקד אותנו אירוע שלג. חוצמזה, גם אפריל עשוי להיות גשום למדיי אחת לכמה שנים במיוחד בפנים הארץ ובהרים, כך שיש עדיין אפשרות שבאזורים רבים שהגיעו לכ- 70%-80% מהממוצע יתקרבו לממוצע הרב שנתי ואולי אפילו יעברו אותו.

למעלה