פינת העיסוי המומלץ השבועי

חן M

New member
../images/Emo192.gifפינת העיסוי המומלץ השבועי

בכל שבוע בפינה זו נמליץ ונספר על עיסוי שונה והפעם נמליץ ונספר על שיאצו.
בשרשור זה המעסים יכולים לספר כמה שיותר על שיאצו: יתרונות של העיסוי הזה,מקורותיו,שיטות וטכניקות שונות של העיסוי,מושגים,וכל מה שעולה על בראשכם שיכול להוסיף ולהקנות ידע לגולשים ולמטפלים על העיסוי הזה.
בשרשור זה גולשים אשר חוו שיאצו יכולים לספר על חוויות מהעיסוי/טיפול עצמו,יתרונות,טכניקות שאהבו ועוד... בסופו של השרשור במידה ונוכל לאגור מספיק חומר ננסה כולנו לחבר מאמר בשם גולשי הפורום בנושא שיאצו. אודה לכם על שיתוף הפעולה, חן.

0 אור 0

New member
הפעם אני יכולה לספר רק כמטופלת

השיאצו הוא לא ממש עיסוי, אלא שיטת ריפוי. טיפול מאד אפקטיבי ויעיל (בפרט לאנשים כמוני שמפחדים ממחטים), אבל מעבר לצד הרפואי , המגע הוא קסום. בחיים לא הגעתי להרפיה ברמה גבוהה כמו בטיפול השיאצו הראשון שקיבלתי - יצאתי פשוט מרחפת. עברתי כמה חודשים של טיפולים אצל מטפלת מדהימה, שמכיוון שהכרנו אישית, גם היתה חויה מאד מיוחדת של טיפול ללא הגבלת זמן ואחריו שעה של שיחת בנות כיפית על כוס תה מיוחד שהכינה לי . מאז התנסיתי אצל עוד כמה מטפלים - וזהו אחד הטיפולים המומלצים ביותר למי שמחפש טיפול מגע.

מורגש יותר, כן - מהנה יותר,תלוי למי

אני לא הייתי אומר שזה מהנה יותר - כאחד שמטפל בשתי השיטות - אני מאוד מתחבר דווקא לשיצא והרבה פחות לתאילנדי. זה אינדיבידואלי ... שניהם טיפולים שנעשים בדרך דומה, רק שהטכניקה שונה.

חן M

New member
../images/Emo124.gifמומול ושאר הכותבים

שרשור זה נועד לנושא השיאצו,נושאים שאינם קשורים לשיאצו או השוואות של שיאצו שלא לצורך עם עיסויים אחרים לא רלוונטים לשרשור זה. הודעות שאינן קשורות לשרשור יימחקו
תודה.

הילהל

New member
שיאצו כמטופלת

למדתי מעט מאוד שיאצו והבנתי מהר מאוד שלא מתאים לי לטפל בשיאצו (לא מתאים לי הקצב, לא הלחיצות, לא העבודה על מזרון שנותנת לי תחושה של "קטיעה" של הגוף). אבל כמטופלת השיאצו היטיב איתי מאוד. בהריון הראשון שלי סבלתי מכאבי גב איומים, שלא איפשרו לי לשבת יותר מרבע שעה. הרפואה המערבית חסרת פיתרון (נביאו לי שזה רק יחריף, וסיכמו ב"תבואי אחרי הלידה"). בעזרת השיאצו הכאב פחת מאוד תוך 3 שבועות ונעלם תוך 6. המשכתי לקבל טיפול שבועי - כי זה עשה לי המון טוב. היה לי הריון לא קל והשעה השבועית הזו נתנה לי כוחות. הרגשתי שהטיפול "מסדר לי את הגוף" בצורה נוחה (קיבלתי גם עצות טובות ותרגילים לבית). היה לי נוח, בגוף ההריוני ההוא, לקבל טיפול בביגוד מלא (בהריון השני דווקא פרחתי ונהניתי מעיסוי בשמנים). אני מאמינה גדולה שיכולת של השיאצו לרפא, מעבר לתענוג הגדול שבלקבל טיפול כזה.

שיאצו עבורי

היא שיטה נפלאה למרות שניסיתי אותה מס' פעמים. היה מעניין כיצד איבחן המטפל לפי התורה הזו שאני רוקדת לפי נקודות מסוימות בגוף/מבנה גוף וכו'.שווה לנסות. שבת שלום,

uty76

New member
דווקא על השיאצו

שהוא הכי קרוב ללבי , הכי קשה לי לדבר. אז אני אגיד כמה דברים כלליים על השיטה המדהימה הזאת. שיאצו הוא אומנות ריפוי יפנית שמקורותיה עתיקים מאד. החל מהאנמה הסיני והאנמה היפני. ולאורך כל הדורות המשיך והשתכלל ע"י הטמעת עקרונות הרפואה הסינית, וכמובן בשלב מאוחר יותר בזכות הרפואה היפנית. בגלל האיסור הגורף שהוציאה ממשלת יפן בסוף המאה ה-19 להציג את העיסוי המסורתי כרפואה, המעסים שנחשבו עד אז "רופאים" עמדו מול שוקת שבורה. ואז החליטו לקרוא לעיסוי שלהם שי-אצו ובכך לנסות לעקוף את החוק, ללא הצלחה. בתחילת המאה ה-20 נמיקושי שהיה רופא התחקה אחרי המסלולים שהמעסים מטפלים עליהם ומצא קשר בינם לבין מערכת העצבים. בשנת 1920 בית הספר שלו, שהירבה לחקור את העיסוי מהאספקט המערבי, קיבל הכרה כטיפול רפואי מממשלת יפן. עד היום כל העיסויים, לבד מהשיאצו של נמיקושי, נחשבים לצורך הנאה ולא לצורך ריפוי. שיזוטו מסונגה שהיה פסיכולוג לימד במוסד של נמיקושי במשך 10 שנים. לאחר מכן פרש והקים זרם חדש בשיאצו שלא זכה להכרה ע"י ממשלת יפן עד היום - זן שיאצו. למעשה מסונגה האמין בכל ליבו בעקרונות הטיפול המסורתי, וכאב את נטישת המסורת. בית הספר שניהל לימד את הידע המסורתי שאת חלקו המשיך ופיתח בעצמו זן - שיאצו עובד על מערכת העצבים הפרא סימפטטית, וזו הסיבה לתחושה של הרגיעה העמוקה בזמן הטיפול. הזן שיאצו מאמץ את חשיבת הזן מהבודהיזם, קרי טיפול ללא תבניות (סכימות). מכיון שמסונגה היה פסיכולוג יש עבודה מעניינת מאד על מחלות נפש בזן-שיאצו.

ענבלדור

New member
כמטפלת - סבל מתמשך... כמטופלת- סבבה

שלום, אני לא מבינה איך אפשר לצאת מטיפול שיאצו ללא כאבים. במיוחד כשיש אזורים אצל מטופל, בהם רוצים להיזהר ולא להפעיל את מלוא המשקל... אני כמעט ולא עוסקת בשיאצו יותר כי אני בעצמי אח"כ זקוקה מייד לטיפול. אני מעדיפה בהרבה לעבוד על מיטת הטיפולים. וגם יש לדעתי משקל רב למגע הישיר. שאולי לא מתאים לכולם - אבל יש לו משמעות רבה. מעניין לשמוע ממטפלים נוספים על חוויותיהם... שבת שלום, ענבל

חן M

New member
היי ענבל

אם הבנתי נכון את מטפלת בשיאצו , אשמח אם תפרי אותנו לגביי חומר עיוני/מעשי לגביי עיסוי זה. כל תובנה תתקבל בברכה
,תודה.

uty76

New member
הרבה לפני שלומדים כל אומנות יפנית

בין אם שיאצו ובין כל אומנות אחרת, יש ללמוד את אומנות התנועה היפנית. הרווח הוא בראש ובראשונה לגוף. וגם לנפש כמובן, ששוב מרגישה בנוח במשכנה.

למעלה