בוקר טוב פורום אנא כורדי

../images/Emo198.gifהם חורפיים, עם שיק - קבלו את הערמונים

۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞ ☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ ۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞ ۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩
הם חורפיים, עם שיק - קבלו את הערמונים קבלו את הערמונים
כשמגיע החורף, הערמונים מופיעים גם ברחובות שלנו. פה ושם בירושלים הקרה היו עומדים מוכרי ערמונים, קולים אותם על משטחי ברזל, חביות או פחים הפוכים ומפיצים ריח משכר ממש של גחלים וניחוח של חום. אני זוכר אחד במדרחוב בן יהודה, אבל יש גם ברחוב יפו ובמקומות מרכזיים אחרים. מבחינה תזונתית, ערמונים מכילים הרבה ויטמין C, חומצה פולית וויטמין B6. במאה גרם ערמונים יהיו בערך 250 קלוריות, אבל זה רק בערמונים קלויים או מבושלים. לרוב מוצאים אותם בכל מיני מאפים או קינוחים, ואז תאמינו לי שבכלל לא משנה כמה קלוריות היו בהם במקור. לקלות ערמונים על מנגל בוער. עושים 2-3 חריצים בקליפת הערמונים. לשים את הערמונים על משטחי הברזל. 2 עד 3 דק' בכל צד אפשר לקלות ערמונים גם בתנור. עושים 2-3 חריצים בקליפת הערמונים ומכניסים אותם לתנור או לאובן טוסטר. למי שיש תנור נפט - אפשר לשים את הערמונים על משטחי הברזל. יוצא מדהים זהירות הם חמים

../images/Emo198.gifערמונים ברפואה העממית

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ ☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ ۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞ ۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩ ערמונים ברפואה העממית לערמונים מייחסים תכונות ריפוי רבות הקשורות לרגליים חלשות, דימום מהאף והם מועילים גם במצבים של הקאה וצואה דמית. בנוסף לכך, הערמונים נחשבים לטיפול מוצלח במצבים של דלקות כרוניות בגרון. אופן הטיפול בדלקות הגרון כולל אכילה איטית של הערמונים לאחר לעיסה מרובה (יש להקפיד על הקצב האיטי וללעוס לפחות כמות של 50 גר' ערמונים). עצה שימושית הערמונים שאנו קונים בשווקים בארץ מיובאים מחו"ל. במרבית המקרים מדובר על גורם מרכזי אחד שמייבא את הערמונים ולכן המחירים אמורים להיות די אחידים. כשבוחרים ערמונים יש להקפיד שהם טריים, מוצקים, שקליפתם חלקה ולא מקומטת והם אינם רקובים. בדרך כלל בפיצוציות קונים ערמונים קלויים במשקל, זיכרו ש-100 גר' (כמות משביעה) הם 245 קלוריות ולא מכילים הרבה שומנים.

../images/Emo198.gifקלייה ביתית

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ ☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ ۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞ ۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩ קלייה ביתית הערמונים משתלבים במגוון רב של מנות, מתבשילי בשר ועד קינוחים. ניתן להכין מהם מחית המשמשת לבישולים רבים וגם להכין מהם מוס או גלידה. בבית אפשר לקלות ערמונים בקלות מעל אש חיה על ידי שימוש במחבת ברזל מחוררת או על גבי רשת המונחת קרוב לאש. כמובן שאפשר גם להכין ערמונים בתנור או בטוסטר. יש לחמם את התנור לחום גבוה ולחרוץ בערמונים צורת צלב. חשוב להשתמש בערמונים טריים ולהימנע מערמונים שקליפתם מקומטת ועייפה. מלאכת קילוף הערמונים, הנחשבת לסיזיפית ומתישה, מתבצעת כשהערמונים עוד חמים וקליפתם מתפקעת.

../images/Emo198.gif שורבה זה בכורדית

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ ☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ ۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞ ۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩ שורבה זה בכורדית בעברית זה משהו בסגנון מרק אורז (לא בדיוק אבל בערך...). במתכון שלפניכם שתי גרסאות: אחת אדומה ואחת רגילה. מצרכים לשורבה אדומה: בצל גדול 1 עגבניה בשלה אורז עלי סלק 4-5 כפות רסק עגבניות אבקת מרק עוף מלח לימון פלפל, מלח. אופן ההכנה: 1. חותכים בצל ועגבנייה ומטגנים אותם. 2. מוסיפים 5-6 כוסות מים- רצוי כבר חמים לא חייב. 3. מוסיפים את רסק העבניות. 4. מוסיפים את עלי הסלק 5. מתבלים- אבקת מרק עוף, מלח לימון, מלח, פלפל. 6. כשעלי הסלק רכים, מוסיפים את האורז (כוס) ומבשלים עד שהאורז רך מאוד. המצרכים לשורבה רגילה: בצל אורז מלח לימון פלפל, מלח אפשר להוסיף גם תפוחי אדמה או גרגי חומוס או שניהם. אותו אופן הכנה כמו האדומה. יוצא מעדן טוב במיוחד לחולים, מעולה בחורף להתחממות... מממממממ אני מכינה לי אחד עכשיו שיהיה בתאבון. ערכים תזונתיים לכמות של 2 כוסות אורז לפני בישול: 951 קלוריות 203 גרם פחמימות 20 גרם חלבונים 2 גרם שומנים 0 מ"ג כולסטרול 1.89% שומן !!!

לא, את לא מבינה מה עשית לי עכשיו

אני עם דמעות בעיניים מגעגועים למרק הראשון שהקלדת. לא אכלתי כזה מאז שאמי נפטרה לפני 8 שנים, ופשוט לא הצלחתי לשחזר מה היו המרכיבים שלו בדיוק, אז תודה! וכל הכבוד על הפורום!!! שיהיה לכם המון בהצלחה :)

../images/Emo198.gifברוכה הבאה לפורום יהדות כורדיסטאן

۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞ ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼
ברוכה הבאה לפורום יהדות כורדיסטאן
אנא כורדי
הפורום שמח שהגעת אלינו ונשמח עעוד יותר אם תשארי איתנו
ממממ רבה רבה בסימה מרק שורבה - בשימחה נעזור לך להרכיב מרק שובה עם תבלינים והמון אהבה כורדית יעלה לך ניחוח וטעם שיזכיר לך את אימך המנוחה - מנוחתה בגן עדן אמן יש לי רגישות עצומה לדור העולים הראשונים שעזב אותנו ,במותם הם ציוו לנו את המשך מסורת כורדיסטאן אנו נשתדל לעשות זאת בדרך הכי מכובדת נכונה ובכייף שיהיה לך אחלה יום
۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞ ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

../images/Emo24.gif תודה רבה

איזו קבלת פנים חביבה וחמימה כיאה לכורדים :] מסכימה איתך לגבי דור העולים הראשון, שצאצאיו לא פחות מופלאים ממנו. זו עדה מאוד מיוחדת. אני רק חצי, אבל זה החצי הטוב שלי :]

../images/Emo198.gifבדרך כל החצי הכורדי הוא החצי המנצח

אני שמחה שאת נהנת ואת מומנת להשאר איתנו הפורום פתוח ומקבל את כולם באהבה באמת זה כבר לא משנה אם אנחנו חצאים או רבעים או דור חמישי ושביעי ליהדות כורדיסטאן החשוב בעניין לשמור על המסורת הכורדית וכמה שיותר הרי זה משובח בדרך כלל המסורת והתרבות נשמרת דרך המוזיקה ופולקלור,והמטבח הכורדי - הם ישארו איתנו לנצח עם השפה הכורדית יש בעיה היא הולכת ונשכחת מפני שלא דאגו להעביר את השפה לדורות הצעירים אבל גם טוב ללמוד פה ושם מילים בכורדית ולהשתמש איתם בקטע של הומור וכיף אני שלושת רבעי כורדייה והצד החזק שלי זה כורדי למהדרין - גדלתי במושב של כורדים ולכן אני מושפעת מתרבות הכורדית שנמצאת והולכת איתי לכול מקום גינים כורדים מאוד חזקים - תספרי לי על זה ערב טוב עמנואלה ברזאני

../images/Emo198.gifKamars - Narine ../images/Emo79.gif../images/Emo79.gif../images/Emo79.gif../images/Emo79.gif../images/Emo79.gif

☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ ♥---♥-==---♥==-♥°° Bijî Kurd û Netewa Kurdi stan°°♥-=♥-==---♥=---♥ (_¸.•´´ ¯¯¯¯¯¯¯¯ღ♥ღ¯¯________ღ♥ღ________ ¸.•´´¯)ღ♥ღ _____ ¸.•´´¯)ღ♥ღ_____ ¸.•´´¯) ¯¯¯¯¯¯(_¸.•´´ ¯¯¯¯¯¯¯¯(_¸.•´´ ¯¯¯¯¯¯¯¯(_¸.•´´ ☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ ۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞
۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞

../images/Emo198.gifBaxtar - Zene../images/Emo79.gif../images/Emo79.gif../images/Emo79.gif../images/Emo79.gif../images/Emo79.gif../images/Emo79.gif

♫ ♥ ♫ ♥ ♫ ♥ ♫ ♥ ♫ ♥ ♫ ♥ ♫ ♥ ♫ ♥ ♫ ♥ ♫ ♥ ♫ ♥ ♫ ♥ ♫ ♥ ♫ ♥ ♫ ♥ ♫ ۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞ ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ ☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ ۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞

../images/Emo198.gifערב טוב כורדיבסה../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ ערב טוב כורדינה 0מה שלומכם הערב? מה כול השקט כאן? האם נתפסתם בתמומת החורף? קדימה להתעורר !! קומו קומו וואוווווווווווווווווו איזה גשם יורד כאן בתל אביב - שטפונות כייף של חורףףףףףףףףף שכך ימשך ומצבנו יהיה טוב החזאים מבטיחים לנו סוף שבוע שרבי - _שקט) בחורף מביא אחריו את הסערה..

../images/Emo198.gifזיוון חאלתי הודעה בשבילך

☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
ערב טוב לך חאלתי
שלחתי לךהודעות במסר האישי - האם קבלת את המסרים ? לא חזרת במסר תני לי סימן שהמסרים הגיעו אליך יש לי להעביר לך הודעה חשובה שיהיה לך ערב טוב חמים חורפי וגשום
בברכה עמנואלה ברזאני

../images/Emo187.gif../images/Emo183.gifערב טוב כורדינסה

רק נכנסתי להגיד שלום ואני כבר עפההההההה
עד עכשיו הייתי במספרה
כל היום הייתי בקניות ועכשיו אני עפה להתארגן
היום זה יום לפני החתונה הגדולה במשפחה שלי
ערב לנשים בלבד
מסיבה במקווה לכלה ואח"כ עוברים לבית של הכלה לעשות קווווווווולולולולולו
אז רק נכנסתי להגיד שלום ולהגיד לכווווווולם
שאני אוהבת אותכםםםםםםםםם אז יאלללללללללללללה
להתראות לכם

../images/Emo214.gifקולולולווווווווווו זיוון במזל טוב

צלמי ותעלי לפורום תמונות תהנו בערב נשים והכי הכי הרבה קולולוווווווווווווווווווווווווווווווו
וסוכריות
למסור מהפורום שלנו את ברכת מזל טוב וסימן טוב

../images/Emo198.gifקולולולווווווווווווווווווווווווווווו

☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ זיוון שיהיה לכם במזל טוב - שתרבו בשמחות דש חם ממני ומזל טוב לכלה ולמשפחה קולולוווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווו
קולולולוווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווו
לחיים לחיים לחיים
☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ ۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞۩۩۞

למעלה