לבלבו אגס וגם תפוח - הכונו למצעד החדש!

nitsansh

New member
אמצע התמוז - נורית גלרון

מילים ולחן: נעמי שמר עצוב למות באמצע התמוז דווקא כשהאפרסקים בשפע וכל הפרי דווקא צוחק בסל ועל קיצך ועל קצירך הידד נפל עצוב למות באמצע התמוז אבל באמצע התמוז אמות אל בוסתני הפרי שהתייתמו הידד אחר הידד נפול יפול ועל קיצך ועל קצירך ועל הכל

nitsansh

New member
בראשית - גבי שושן

מילים: אהוד מנור לחן: צביקה נוי בראשית הבשיל הפרי עד ערב תותים וגרגרים

nitsansh

New member
לקחת את ידי בידך - יהודית רביץ

מילים: יענקל'ה רוטבליט לחן: מתי כספי קול התן מן הואדי וכובד הפרי בבוסתן, דברים שרואים משם לא רואים מכאן.

nitsansh

New member
אתה לא בשרשור הנכון...

אם אני זוכר נכון... שני אלונים היה במקום 7...

tkuia

New member
לא, זה היה על אב שמספר לילדו על התורן של

הספינה שסבו עונה עליו כשהיה עוד עץ... ואני רוצה למצוא את השיר אבל צריך את שמו.

nitsansh

New member
זה מזכיר לי שבשיר מוזכר תפוח...

אז הוא יכול להיות גם במצעד הפירות...

tkuia

New member
נהדר!

זה השיר שחיפשתי! שיר מדהים. אני אשמור אותו ליום הזכרון לספר לילדיי. תודה.

nitsansh

New member
ביום זה - רוחמה רז

מילים: לאה גולדברג לחן: מוני אמריליו ביום זה פורסים את הלחם ואוספים את הפרי אל הטנא

עוד שירים שבהם פירות (כולל "פרי"/"פירות")

בס"ד "אל גינת אגוז", "הו ארצי מולדתי" "על כל אלה" ("על הדבש ועל העוקץ"), "תפוח בדבש" "אחינו הקטן" "מחר" "ריח תפוח ואודם שני" "לשנה טובה שקדייה" "השיר של אמא" "צימוקים ושקדים" (תרגום לשיר ביידיש שכתב והלחין אברהם גולדפאדן שבעצם הוא שיר ערש שנקרא במקור "תחת עריסת הילד" כתחילת השיר או "נומה, ילדי נומה" כתחילת הפזמון. לשיר 65 גרסאות ביידיש ותרגומים רבים בעברית. הגרסה העברית הידועה מופיעה בשירונט) בביצועו של דודו פישר.

לגבי גרסאות השיר "צימוקים ושקדים"

בס"ד ראה כאן מאמר על השיר: http://www.shaanan.ac.il/shnaton/3/9.pdf הגרסה העברית הנפוצה שזכתה ללא מעט ביצועים (לא יודע מי כתב אותה ובכל מקרה עלי לתקן ש"נומה בני" אינו תחילת הפזמון אלא מופיע בסיום הבתים השני והרביעי, בסיום הפעם השנייה והרביעית של הפזמון ובחזרה על 4 השורות האחרונות של הבית הרביעי כשתי הראשונות מהן מתחלפות): בבית המקדש בחדר שכוח יושבה בת ציון אלמנה בשחורים את בנה היחיד מניעה היא ושרה שרה שיר ערש יפה משירים. היי לי לו לי לו לי לו. ובצל עריסת התינוק ניצב לו גדי מתוק הגדי אל השוק הלך לו הוא ייקח גם אותך צימוקים ושקדים נומה בני את שנתך נומה בני את שנתך. היי לי לו לי לו לי לו היי לי לו לי לו לי לו נומה בני את שנתך. יבואו ימים ומסילות הרכבת יחצו יבשות עד קצווי עולם שמה עומדת אימך האוהבת אתה תהיה אז עשיר מכולם. היי לי לו לי לו לי לו... וגם אז עת יהיה כיסך מלא תיזכר בשירה של אמאל'ה צימוקים ושקדים קח נא קח נא איתך צימוקים ושקדים נומה בני את שנתך נומה בני את שנתך. צימוקים ושקדים קח נא קח נא איתך נומה בני את שנתך נומה בני את שנתך. היי לי לו לי לו לי לו היי לי לו לי לו לי לו נומה בני את שנתך.

lexigali

New member
פרי גני

הנה הבאתי מלוא הטנע רב פאר (שרה לוי תנאי) יש הרבה ביצועים

למעלה