בית התקליט

®NuLy®

New member
../images/Emo220.gifבית התקליט../images/Emo220.gif

אני לא יודעת אם אתם מכירים אבל וואלה יש פינה כזאת שנקראת "בית התקליט" שמוזיקאים בוחרים אלבומים אהובים במיוחד ושהשפיעו עליהם. כדי לעורר קצת את הפורום חשבתי שגם אנחנו נבחר אלבומים שאנחנו מאוד אוהבת ושהשפיעו עלינו. כל אחד יבחר 5 אלבומים שיקרים לליבו והכי חשוב לפרט קצת ולתת 2-3 שירים ממולצים. שתפו פעולה, זה יכול להיות ממש נחמד

®NuLy®

New member
../images/Emo205.gifמתחילה מתחילה!

1. Eminem - The Eminem Show האלבום הראשון שקניתי, נראה לי שהייתי בת 13. אמינם היה הזמר שהכניס אותי לכל עולם המוזיקה. מאז הטעם שלי השתנה, אבל עדיין הדיסק הזה ודיסקים אחרים של אמ מתנגנים אצלי ואין מה להגיד הוא פשוט מלך!
ממולצים: Without Me Sing For The Momment (מישהו אמר דרים און?!) Superman Hailie's Song 2. Guns N' Roses - Appetite For Destruction גאנז זאת הלהקה האהובה עליי, יש תקופות שאני לא ממש שומעת אותם, ואז אני שומעת את האלבום הזה ומבינה למה אני כל כך אוהבת אותם ולמה האלבום הזה כל כך טוב. הוא פשוט טוב, כל כך הרבה אנרגיות, סולואים מדהימים של סלאש(
), אקסל וכל שאר החבריה. הלאבום יצא בשנת 87 ובגלל זה זה מספר המזל לי חחח
ממולצים: Rocket Quuen Mr.Brownstone Paradise City Nightrain 3. David Bowie - The Rise And Fall Of Ziggy Stardust And The Spiders From Mars במילה אחת - גאונות! את דויד בואי גיליתי בחצי שנה האחרונה ואין מילה אחרת מלתאר את הבנאדם כגאון. אני חושבת שלהנות מהאלבום הזה חובה לשמוע מהתחלה עד הסוף בלי לדלג על השירים. השירים כבודדים הם לא "ווואוו" אבל ביחד הם יוצרים יצירה מושלמת וגאונית.
ממולצים: Five Years Starman Ziggy Stardust Rock N' Eoll Suicide 4. The Killers - Sam's Town אני חושבת שהקילרס הם להקה שפשוט לא מוערכת מספיק. יש להם טקסטים נפלאים, מוזיקה כיפית והם מחדשים (מה שקולדפליי לא!!!). זה האלבום האהוב עליי שלהם, לדעתי הוא משמיע את הקילרס בשיאם (למרות שיש עוד אלבום אחד אחריו), ברנדון נשמע פה מעולה! בהופעה אגב, הם מדהימים.
ממולצים: For Reasons Unknown This River IS Wild Uncle Johny Why Do I Keep Counting 5. Three Days Grace השם של הלהקה והלאבום. בספק אם אנשים כאן יתחברו למוזיקה שלהם, אבל אני מאוהבת בהם מחדש אחרי כל דיסק שהם מוציאים. להקה קנדית לא כלכך מוכרת, למרות שאני מופתעת כל פעם מחדש. אני לא יכולה לבחור אלבום ספציפי שלהם כי הם שונים וכולם טובים, בחרתי את הראשון כי.... ככה.
מומלצים: Home Scared Wake Up Take Me Under כמעט נכנסו: Greend Day - American Idoit Linkin Park - A Thousand Suns

shlomitzi

New member
המומלצים שלי, בלי סדר מסויים.

1. Pink floyd - The Wall את פינק פלויד הייתי מגדירה כלהקה השניה האהובה עליי כיום אחרי איירוסמית'. אני לא מכירה את כל האלבומים שלהם, אבל יש להם המון ויש כמה וכמה שהייתי בוחרת לשים כאן. אבל החלטתי לשים את הראשון שלהם ששמעתי והאלבום שהכי השפיע עליי, שלא נדבר על הסרט המדהים שלו, שהוא קשה לצפיה אבל לדעתי הוא חובה לכל מי שאוהב את האלבום. קשה לתת כמה שירים מומלצים כי בעיניי צריך לשמוע את 2 הדיסקים ביחד ואם אפשר אז לשמוע את זה פעמיים או יותר כי הסוף מתחבר להתחלה וכו' וכו'. בכל פעם שיש לי תקופה קשה האלבום הזה מציל אותי ואף פעם לא נמאס לי לשמוע אותו.
זה קשה לי מאוד אבל השירים שאני אוהבת במיוחד (ושוב, לא מומלץ לשמוע אותם בנפרד!!!) Empty Spaces - במיוחד בגרסה של הסרט. One of My Turns Hey You Comfortably Numb The Trial Outside the Wall 2. אביב גפן - עכשיו מעונן. אחת הקסטות הראשונות שהיו לי, אפשר להגיד שזה האלבום שפתח לי את התאבון לרוק ישראלי ורוק בכלל. אני כבר לא כ"כ שומעת את אביב גפן בכלל ואת האלבום הזה בפרט אבל תמיד תהיה לי פינה חמה בלב לקסטה הראשונה שהייתה לי שחירפנה את אמא שלי, במיוחד בשיר בוכה על הקבר..
שירים מומלצים: אל תדאג שיר הסמרטוטים אני שונא 3. Bon Jovi - Keep the Faith גם כן אחד האלבומים שהשפיעו עליי מאוד בצעירותי, אפשר להגיד שחרשתי על האלבום הזה המון בתקופות קדומות יותר.
שירים מומלצים: Keep the Faith I'll Sleep When I'm Dead Bed of Roses 4. Nirvana - Nevermind השפיעו עליי המון בתקופות מסויימות, למרות ש"גיליתי" אותם קצת מאוחר כי אני בנאדם כזה שלא אוהב לשמוע את מה שכולם שומעים (או קוראים). התחלתי לשמוע אותם קצת בתקופה שקורט קוביין היה חי ואהבתי את מה ששמעתי אבל כשכולם התחילו לשמוע אותם אחרי שקורט קוביין התאבד דיי הפסקתי וחזרתי לזה בתקופה מאוחרת יותר.
שירים מומלצים: Come as You Are Lithium Something in the Way 5. Garbage - Version 2.0 אלבום שאני מאוד אוהבת, שמעתי אותו המוןן בנסיעות לעבודה ומהעבודה, אז לצערי הוא תמיד מתקשר אצלי עם הנסיעות האלה.. אבל תמיד יהיה לי מקום חם בלב לאלבום הזה.
שירים מומלצים: I Think I'm Paranoid Medication Hammering in My Head The Trick Is to Keep Breathing רצתי להגיד שזו אחלה פינה ושיש עוד הרבה אלבומים טובים שאני מאוד אוהבת, בחרתי פשוט את ה-5 הראשונים שעלו לי לראש. אולי תעשי את זה פינה קבועה פעם בכמה זמן ככה שניזכר באלבומים טובים אחרים?

®NuLy®

New member
../images/Emo205.gifהממ ת'אמת שלא חשבתי לפתח את זה לפינה

כשפתחתי את השרשור חשבתי שזה סתם משהו חד-פעמי. אין לי בעיה שזאת תהיה פינה אבל אני לא יודעת כל כך איך לפתח את זה
רעיונות פליז...

SaintJohn

New member
אפשר פינת המלצות אלבומים

בכל פעם כל אחד ימליץ על אלבום אחד. ולאנשים כמו תומר תמיד יהיה על מה להמליץ.

AeroTom

New member
../images/Emo45.gif

אחלה שנה מוזיקלית בינתיים, אחלה שנה...

®NuLy®

New member
../images/Emo205.gifסבבה!

אני טסה מחר לתאילנד לשבועיים כשאני אחזור אני אתחיל לפתוח את הפינה

SaintJohn

New member
עלה לי רעיון נוסף

אפשר גם לקחת את זה מעט רחוק יותר, ולשלב גם סרטים, ספרים ואטרקציות מעניינות, ואפשר לקרוא לזה משהו כמו "תרבות יום א'"
זה ייתן לכל אחד הרבה יותר חופש להמליץ על דברים שהוא מכיר ואוהב, ורוצה לשתף עם השאר. לא חייבים, אפשר כמובן להישאר בתחום המוסיקה. אני רק מציע.

®NuLy®

New member
../images/Emo205.gifאהבתי ממש!

כל פעם נמליץ על משהו אחר בנושא מסויים... יופי יופי

shlomitzi

New member
../images/Emo45.gif גם אני ממש אהבתי את הרעיון!

זה גם ייתן קצת פלפל לפורום כשאין כ"כ על מה לדבר בנושא הלהקה...

SaintJohn

New member
יופי של יוזמה../images/Emo45.gif

אני מתכנן לחפור ועוד לא מצאתי את הזמן לזה. אם לא יהיה לי זמן במהלך העבודה, אז זה יקרה כנראה בערב. בינתיים השאר מוזמנים לכתוב!

SaintJohn

New member
../images/Emo220.gifהחמישייה שלי

Live at the Greek/ Jimmy Page and the Black Crowes אם מתעלמים מאירוסמית', אז זה על בטוח האלבום האהוב עליי ביותר, וששמעתי הכי הרבה פעמים בשנים האחרונות. יש פה כבר כמה ששמעו עליו, אבל לאלה שעוד לא: לפני כ-11 שנה יצאו חברי להקת ה-Black Crowes לסיבוב הופעות משותף עם ג'ימי פייג', הגיטריסט האגדי של לד זפלין. בעקבות סיבוב ההופעות, יצא גם אלבום הלייב הכפול הזה, שכולל ברובו קאברים לשירי לד זפלין (דווקא הפחות מוכרים, שזה מה שיפה פה), וקאברים נוספים. השילוב הזה פשוט מוצלח בכל צורה אפשרית, והאלבום הוא תענוג לשמיעה. 4 גיטרות, תופים חזקים, קלידן מוכשר וסולן אחד צרוד נותנים רוק בועט ווכל כך טוב. יש שיתווכחו, אבל חלק מהביצועים לדעתי עולים על המקור. המלצות Celebration Day Custard Pie Sick Again Sloppy Drunk Shape of Things ולא, אני לא מתעלם מהעובדה שהשילוב המשובח הזה של פייג' והקרואוז הופיעו אמש לעיניו של לא אחר מאשר תומר, עם השיר Shake Your Money Maker, שנמצא אף הוא באלבום.
Warpaint/ The Black Crowes הקרואוז זו אחת מהלהקות האהובות עליי ביותר, ואני יכול להמליץ על כל אלבום שלהם, אבל האלבום שכנראה יקר לי מכולם, הוא זה שהם הוציאו ב-2008. אלבום שמסמל מפנה בסגנון של הקרואוז, מרוק אל כיוון הקאנטרי-בלוז השקט והמלודי יותר. זה אלבום שמרגיש כמו יצירה שלמה וקסומה מתחילתו ועד סופו, והוא פשוט נעים לאוזן. המלצות Movin' on Down the Line Walk Believer Walk Evergreen Wee Who See the Deep There's gold in Them Hills Creedence Clearwater Revival זו לא טעות, בכוונה לא ציינתי אלבום. התלבטתי ארוכות על איזה אלבום להמליץ ופשוט לא הצלחתי להחליט. אז ההמלצה שלי היא על כל האלבומים של CCR, למעט השניים האחרונים שהם טובים, אבל פחות מקודמיהם. גם הסגנון בכל 5 האלבומים הראשונים הוא די זהה. רוקנרול דרומי, לא מתוחכם, עם טקסטים שפונים אל האנשים הפשוטים של דרום ארה"ב שגרים בעיירה קטנה, עובדים בשביל לחיות וחיים בשביל לעבוד. והקול הייחודי של ג'ון פוגרטי פשוט כובש. המלצות Born on the Bayou Graveyard Train Green River Suzie Q Ramble Tamble אני אעצור פה, כי יש עוד מלא המלצות... על המשמרת/ פורטיסחרוף יש לי הרגשה שגם אם השרשור היה מלא בהמלצות של כולם, הלועזי היה הרוב המוחץ. לרוק הישראלי יש מקום מאוד חם בלב, ועוד אלבום אחד מהבודדים שאני אוהב את כולו כשלם. אני די בטוח שרמי פורטיס וברי סחרוף הם המקבילה הישראלית הקרובה ביותר לסטיבן טיילר וג'ו פרי. סולן אחד לא קונבנציונלי (ויש אף שיגידו "משוגע", ובצדק), מלא אנרגיות שלא בהתאם לגילו המתקדם, וגיטריסט אחד גאון, שקט ואפלולי לצידו של המשוגע, אך עם אנרגיות וכריזמה ייחודיות ולא מבוטלות משלו. אני מודה שאני לא מכיר את יצירותיהם מאז ימי מינימל קומפקט, אבל היצירה ששמה "על המשמרת" הקסימה אותי והיא מאוד יקרה לליבי באופן אישי. המלצות| חדשות מהירח על המשמרת פנתר שחור מעצבי דעת הקהל Music From Big Pink/ The Band להקה עם סאונד וסגנון מאוד ייחודיים, שמאוד מצאו חן בעיניי. אין ממש הרבה מה לכתוב עליהם (תומר יודע עליהם הרבה יותר
), חוץ מזה שזה האלבום היחיד שיש לי שלהם, ומעניין אותי מאוד לשמוע מה עוד יש להם להציע. המלצות The Weight Long Black Veil Tears of Rage I Shall Be Released

AeroTom

New member
היה לי נעים...

הופעה מדהימה. והאווירה בהדרן הייתה פשוט מטורפת לחלוטין באולם...אנשים בכו...פרטים כשאחזור. ואנשים יודעים גם שיש לי את הקטע עם האלבום של ה-Greek. האלבום שגרם לי לאהוב את הקרואוז ולהתחיל להתעמק איתם (פלוס הקעקוע על הרגל). זה היה מטורף. ובלי קשר אבל, אחת ההופעות הטובות ביותר שראיתי. ההדרן היה בונוס של ציפוי על עוגה משובחת גם ככה. רוס חלפין היה בשתי ההופעות בלונדון למשך כל ההופעה. הסנוב הזה...גם הוא, ג'ימי וסטיב חברים די טובים. הרבה חוויות לספר בפוסט כשאני חוזר.

AeroTom

New member
ובנוסף

אפשר להגיד שראיתי עכשיו את שלושת הגיטריסטים המרכזיים של היארדבירדס בלייב

SaintJohn

New member
תכל'ס הגיוני שאנשים בכו

אם אני הייתי שם, גם אני כנראה הייתי מייבב כמו ילדה קטנה. ורוס חלפין יכול לחבר למצלמה שלו את העדשה הגדולה ביותר שיש לו ולצלם לעצמו את השקדים בגרון מהצד השני.

AeroTom

New member
הייתי שמח לכתוב המון

כרגע בחו"ל ואין לי הרבה זמן. אשמח לעשות זאת כשאחזור אולי, אם הפינה תעלה שוב במתכונת כזו או אחרת.

כותבת:

Cat Stevens - Tea for the Tillerman: קט סטיבנס הוא אחד האמנים האהובים עליי, אם לא ה-. וזה היה האלבום שדרכו הכרתי אותו. יש שם לא מעט קלסיקות שאולי קצת חרושות מדי (Wild World, Father and Son) אבל לא מעט שירים אחרים שמעניין לשמוע, כמו Where do the Children Play האקטואלי מדי לימינו, Hard Headed Woman ו-Sad Lisa. Keith Caputo - Died Laughing - הכרתי אותו דרך האקס שלי, שמכיר כל מיני להקות וזמרים שרק איש וחצי חוץ ממנו שמעו עליהם בערך... את שאר האלבומים שלו אני לא ממש אוהבת, וגם באלבום הזה צריך לצלוח כמויות מוגזמות של אמריקאיות, אבל זה שווה את זה. במיוחד ב-Honeycomb ו-Home. חברים שרים קורין - דיסק שנטחן עד דק בימי השירות הצבאי שלי. הוא לא היה שלי, ולכן כשהשתחררתי נאלצתי לסור לחנות התקליטים הקרובה ולרכוש לי עותק. קורין אלאל היא כותבת ומלחינה טובה בהרבה בעיני ממבצעת. כשהיא שרה את השירים שלה - לא תמיד בא לי להקשיב להם. ולמעט שתי נפילות (ערן צור ב"מותק" ואורנה בנאי ב"חזקה מהרוח" - אני אוהבת את אורנה בנאי אבל זמרת היא לא) כל השירים נפלאים. במיוחד במיוחד "התעשיה האבירית", "זן נדיר" ו-"פירמידות". שוטי הנבואה - האלבום הראשון. איזו מוזיקה כיפית! גם מחבקי עצים, וגם יודעים לכתוב מעולה. בלי כעס, בלי תסכול, פשוט באים להנות. הייתי חורשת על הדיסק הזה בנסיעות הלוך וחזור לת"א, כשרק התחלתי לצאת עם אורן. גיליתי את עצם קיומם של השוטים בטיול להודו (באיחור עצום, הרבה אחרי שהאלבום יצא), וכשחזרתי אורן הכין לי עותק שלו לנסיעות, יחד עם "עד אלי" של מוש בן ארי (המומלץ גם הוא, אך לא אחיד ברמתו). שירים מומלצים - כולם, ברצף. ניסיתי לחשוב איזה דיסק של אירו' אני יכולה להכניס לרשימה. אין ספק שכלהקה - הם צריכים להכלל בה. GAG, שבגללו בכלל הכרתי אותם? אולי מגיע לו מבחינה היסטורית, אבל אני לא אוהבת אותו בכלל. RIAHP? לא מייצג, למרות אהבתי אליו. ובכל מה שהם עשו עד אליו - בכל אלבום יש שירים שאני מאוד אוהבת, ושירים שאני מאוד לא. איכשהו, אני חוזרת תמיד ל-Night in the Ruts, שבעיני נמצא על הגבול בין הכיף לטירוף (במובן הפחות טוב של המילה). ברור שאף אחד מחברי הלהקה לא במיטבו, אבל לפעמים דווקא בגלל זה דברים יוצאים יותר טוב. הם לא יכולים להדק את מה שלא מהודק, להיות מוקפדים מדי. מה שיוצא יוצא, ואין לאף אחד כוח להשתדל יותר. יש בזה משהו יותר כן ואמיתי.

למעלה