השינוי שעשו ילדיי האינדיגו והקריסטל!!

טליה Talya

New member
../images/Emo221.gifהשינוי שעשו ילדיי האינדיגו והקריסטל!!

זה כבר לא סוד זו לא עוד שמועה זו לא אמונה מיסטית או רצון להיות רוחני עד מאוד.... ילדיי האינדיגו והקריסטל אכן עשו שינוי בתרבות שלנו,בחיים שלנו!!! בוודאי שמעתם כבר כמה פעמים במהלך חייכם ש"הדור החדש הוא אחר".... "הנוער של היום שונה מהנוער של פעם"... "לילד יש הבנה במחשבים כאילו נולד עם שבב"... ובכן, אני שמחה לבשר לכם שילדי האינדיגו והקריסטל אכן מביאים שינוי תרבותי לעולמינו. זו לא עוד קלישאה או המצאה רוחנית... אחרי מלמחת העולם השניה לדור הילדים שנולדו קראו דור ה-X או ילדיי ה"בייבי בום". בני דור ה-X נולדו בסוף שנות ה-60 ובשנות ה-70. כאשר הופיעו בשוק העבודה האמריקני, הם תוארו במילה slackers ("חפיפניקים"). מפוכחים, הם דחו את מוסר העבודה של דור הבייבי-בומרס, כאשר הם ציפו לתקשורת פתוחה בכל סוג משרה ומקום עבודה, העריכו תפוקה יותר מאשר תואר ורצו שליטה על הזמן שלהם. במידה רבה ניתן לומר כי הם "חרדים" לעצמאותם, מתוך גישה של "אם אין אני לי, מי לי". דור ה-X היה הראשון שציפה שחיי המשפחה והעבודה ישתלבו זה בזה – "לעבוד כדי לחיות" ולא "לחיות כדי לעבוד". אחד המאפיינים הבולטים של דור זה הוא הספקנות. הם פחות מתרשמים מהיררכיה, ומחפשים סביבה בה הם יוכלו לאהוב את מי שעובדים עבורו. הם מחפשים עבודה משמעותית ומספקת, יצירתיות והרפתקנות. חשוב להם לצמוח עם הארגון, הם רוצים אימון והכשרה – הרבה ועכשיו. פיתוח הקריירה חשוב להם והם מצפים לתִגְמוּל גבוה. האם הם בעצם מהווים את פועלם של ילדיי היאנדיגו? השינוי והלוחמנות שלהם לאינדבידואליות באה לידיי ביטוי בעשייה שלהם הם עמלו קשות ויצאו כנגד מוסכמות חברתיות ותרבותיות ולאט לאט החלו להביא את השינוי. ילדי הקריסטל: ------------------- בני דור ה-Y נולדו בשנות ה-80 וה-90 (יש גם האומרים שהשנים הן בין 1975 ל- 2005). למרות שניתן למצוא קווי דמיון ביניהם לבין קודמיהם, בני דור ה-X, ולמרות שקו ההפרדה בין הדורות אינו נתון מדעי מדויק, קיימים מאפיינים ייחודיים לבני דור זה. מתוך הדמיון, ניתן גם ללמוד על ההבדלים ביניהם: בני דור ה-Y מסתמכים על עצמם. עצמאותם נינוחה יותר, בעיקר בעקבות רמות גבוהות יותר של הערכה עצמית וביטחון עצמי. הם בהחלט אינם מעוניינים במנהל ש"נושף בעורפם". הם רוצים לעשות דברים בדרכם אך משתפים פעולה בצוות ברצון רב. בני דור ה-Y, "נוהלו" באופן צמוד ע"י הורים, מורים ומדריכים. בנוסף לחינוך הפורמלי, הם קיבלו מנות גדושות של פעילויות וחוגים. מכאן בא גם הצורך שלהם לעשות דברים בדרכם שלהם. הם מעוניינים במשימות שמוגדרות להם בקצרה ובבהירות, אשר מאפשרות להם חופש תמרון בביצוען. מצד שני, הם מאוד מעריכים את דעתם של בעלי ניסיון ואף מצפים ממנהליהם שישמשו להם כמדריכים. ערכים ויחס לחוקים : לדור ה-Y ברור שהעולם בו הם חיים הולך ומתכלה. הם מבינים שאם לא יפעלו למען עתיד טוב יותר, הם יצעדו לאבדון יחד עם כדור הארץ. גם בישראל של 2007 צעירים רבים לוקחים חלק בפעולות התנדבותיות ובגופים למען איכות הסביבה. גם תנועות הנוער זוכות לעדנה כמוה לא ידעו שנים: מספר החניכים ב-2006 עלה ב-20% לעומת השנה הקודמת. מקורה של הפעילות הזו לא טמון באידיאלים גבוהים, אלא באלטרואיזם אינטרסנטי. הם פשוט מבינים שהגיע הזמן לעשות - כי לא נשארה שום ברירה אחרת. מרדנות בני דור ה-Y, בשונה מזו של דור ההורים, היא מרדנות מבוקרת. בתוכנית "60 דקות" של רשת CBS האמריקנית, סיפר ד"ר מל לווין כי השימוש באלכוהול ובטבק, כמו גם מספר ההריונות הבלתי רצויים בקרב בני נוער בארה"ב, מצוי בשפל של כל הזמנים. ההורים, שכל גילוי של הישענות עליהם היה מוקצה מחמת מיאוס בעולמם של בני דור ה-X, הפכו לגורם שמתייעצים איתו, מתלווים אליו ומבקשים את דעתו. הם מעריכים רבגוניות, יצירתיות ומקוריות. את מקומן של הספקנות והציניות של דור ה-X, החליפו ריאליזם וביטחון עצמי. במקום לדחות את החוקים ולהיאבק בהם, בני דור ה-Y פשוט משכתבים אותם. בני דור ה-Y פיתחו מודעות עצמית ויכולת הבעה רגשית. יש להם ציפייה לתקשורת פתוחה ומתמדת, נטולת מחסומים, מלווה בהערכה וחיזוקים. בני דור ה-Y מחפשים במקום העבודה גם חברוּת, ולעיתים קרובות מצטרפים לארגונים על בסיס חברוּת אישית. בני דור זה מובילים את הצרכנות 'הירוקה' והאחראית מבחינה חברתית. עבודה בצוות : לבני דור ה-Y יש נטייה חזקה לפעולה בצוות. בנוסף לציפייה מן המנהל שיהא מכוון ומדריך, הם גם מצפים לכך שיצוותו אותם כחלק מן הקבוצה המתאימה ביותר לביצוע המשימה. הם מעוניינים בשותפים לעשייה, החל מ"סיעור מוחות" ועד לביצוע. טכנולוגיה : לרוב, בני דור ה-X מודעים לפוטנציאל של שימוש בטכנולוגיות חדשות ומעוניינים לדעת "מה יעמוד לרשותם בשבוע הבא". מבחינתם, הטכנולוגיה מכפילה עצמה כל שנתיים (חוק מור). אצל בני דור ה-Y הקצב מהיר יותר. הם גדלו לתוך עידן טכנולוגיות המידע, השתמשו במחשבים אישיים ובאינטרנט בילדותם. הם רוצים הרבה טכנולוגיה עדכנית – ועכשיו. כתוצאה, בני דור ה-Y גם מתפקדים יותר טוב בסביבה של ריבוי משימות. בניגוד לדורות הקודמים, שבהם היה הקשב יותר תָּחוּם, הקשב של בני דור ה-Y נוטה להיות קשב מתחלק; היכולת להקשיב ולעשות מספר דברים במקביל. מימוש עצמי : בדומה לקודמיהם, בני דור ה-Y שואפים למעלה, יחד עם הצורך למצוא איזון בין החיים בעבודה לאלו שמחוצה לה. עבודתם שלהם צריכה להיות חכמה, מרגשת ומאתגרת, ומספקת מימוש עצמי כמו גם דרכים להקטנת מתחים. יש להם סקרנות אינטלקטואלית ורצון להמשיך ללמוד כל החיים, לצד נטייה טבעית ליוזמה וחדשנות ורצון לקבל אחריות. הישגים, הצלחה, קידום – הם רוצים את זה כמה שיותר מהר. לשם כך, הם מחפשים במקום עבודתם את האדם שיעזור להם להשיג את מטרותיהם. דור זה אינו חי בשביל לעבוד אלא עובד בשביל לחיות. יותר חשובים להם חברוּת ומימוש עצמי – ליהנות מהעבודה ולא להשתעמם. על כן, חשוב ליצור סביבת עבודה נעימה וחברותית המעודדת תקשורת פתוחה ומתן משוב אפקטיבי. חשוב להם שהמנהל שלהם יהיה מומחה בתחומו, גם אם לא בעל יכולות גבוהות בתחום הטכנולוגיה. על המנהלים לדבר אליהם בגובה העיניים, לכבד את העובדה שהם שונים ולתת להם משימות משמעותיות ומאתגרות. חשוב להם להבין איך העבודה שלהם קשורה להשגת היעדים של המחלקה. על המנהלים ליצור מצב בו העובדים רואים את התמונה המלאה של הפרויקטים. חשוב להבין שהם אינם מוכנים להסתפק בביצוע העבודה השחורה בשנים הראשונות שלהם בארגון. דור ה-Y מעוניין להשפיע באופן משמעותי בארגון בו הוא עובד. מנהלים צריכים לדעת כיצד להעצים אותם על מנת שיוכלו לחשוב בעצמם, לעבוד באופן אפקטיבי ויצירתי.
ובכן.... אנחנו עדים לשינוי שמתחולל לנגד עיניינו בזכות ילדי העידן החדש

נשר לבן1

New member
כתיבה אישית

לילה טוב, תחילה אומר שזו בעצם הפעם הראשונה שאני כותב בפורום כאמור אין סתם, הרגשתי לפתע שאני חייב, מוכרח לכתוב את מה שיש לי על הלב, האמת שיש בי תקווה שיהיה בי אומץ לשלוח את המכתב הזה לאחר שאסיים. אציג את עצמי תחילה, אני ילד(...) אינדיגו מוצהר, יצאתי מהארון כשנולדתי בתחילת שנות ה- 70, עוסק בטיפול כ 14 שנה. מקריאה קודמת קראתי את כתיבתה של טליה שכתבה על דור ה-X וזה בהחלט הצדדים המדהימים בנו ויש עוד הרבה בהחלט. כן, דור האינדיגו עושה שינויים מדהימים, אבל אני תוהה ביני לבין עצמי, חושב עלינו, מי דואג לנו בעולם הכל כך חומרי, נוקשה הזה? ולכן אני מעוניין לשתף בצד אחר של חיי. הצד האחר שלא נכתב עליו. הגעתי הנה לעולם עם שפע של כלים תבונתיים גבוהים, יכולות אנרגטיות וטיפוליות נוספות מדהימות ובעיקר יכולות של אהבה אדירות. יחד עם זאת, ככה פתאום, היום, קפץ לי לראש שפשוט, לצערי אין לי אפילו תיק קטן עם הדרכה לגבי איך מתנהגים בעולם הזה. בתקופה האחרונה אני נתקל באירועים לא קלים יש בי את משמעותם, ההבנה שמוליכה אותי קדימה להבין את סיבתם גם אם זה מאוד לא נעים 'לשמוע'. אני מרגיש שדווקא היום בעקבות מאורע שקרה לי הערב, משהו לא קל, אני רואה את חיי שלי, אישית, כמשהו שהוא ממש בועה בהשוואה לכל החיים כאן. ואני צועק אלוהים אדירים, אז יש בדור האינדיגו כל כך הרבה אור כל כך הרבה שמחה, אבל לי בכל אופן אין את התבונה לגבי איך מתנהגים עם האנוכיות, האינטרסים, ההרס החברתי, הקיטלוג החברתי, המעמדות.... אין את ההבנה איך להתנהג לפי הסטנדרטים החברתיים. אני לא כמו כולם אבל אני מודה שבהחלט כן הייתי רוצה להבין מה קורה פה?!! אני מרגיש כאילו המציאות התפוצצה לי בפנים. כולם - הכוונה אני מקווה ברורה למי..... יודעים איך להתנהג איך, להיות מאופקים, איך להתלבש לפי צו, הולכים בתנועה אחידה, בפגישות אין חיוך, אין שיחת נפש, אין אהבה, אין הדדיות. אין לדבר באמת מה שיש בפנים .... אני יודע שיש להם את הכלים איך להתנהג כמו כולם. אבל אני, מה לעשות?! אחר! יש בי מין התלהבות את השמחה, הסקרנות,הקשבה לאחר... (בשפה הכללית קוראים לה "להיות רציני", למה לא פשוט להיות קשוב לאדם אחר, למה הכל כל כך מסובך) ....טיפולים משלימים, אלטרנטיביים, כן, כך זה נקרא, אבל, אצלי זה בדם זה כל היום כל הזמן ויש עבודה עצמית 24 שעות, כל החיים כן זאת עבודה. אבל, לא קל לי, אני עצוב, אני מודה, כי מה יהיה ,אנשים כמוני מבודדים מהחברה מהחבר'ה, מסופחים לקטגוריות כאלה ואחרות. יכול להיות שפשוט אינני יודע היכן מכירים עוד כמוני, אתם יודעים..., אנושיים בלי פוזות.. אני עצוב כי יש בי כל הזמן את השאלה, איך להיות אינדיגו וגם להיות אחד מחבר'ה הכל כך שמרנית בימינו. כביכול מקבלים את כולם... . ו...כמו שנכתב גם אני הולך נגד הזרם, מה לעשות בעניי זה דווקא ללכת עם הזרם, לא? תודה על האפשרות שניתנה לי לכתוב ועל קריאתכם אני מרגיש שיש בי רגיעה עכשיו. לילה טוב |

למעלה