שאיבה

• פותח הנושא nubi
  • פורסם בתאריך

michal@gal

Active member
מנהל
זה לא משמעותי

במיוחד היות ורוב התזונה שלה הוא חלב טרי ולא מופשר.

טלטוש

New member
יש כלי מיוחד לאוונט

קופסה עם מכסה שאפשר לרשום עליו תאריך וכמויות המשאבה של אוונט מתחברת לקופסה וניתן לשאוב ישר אליה. הפטמות של הבקבוקים מתחברות ישר לקופסה כך שאפשר לשתות ישר ממנו. זה יקר, ולא ממש רב פעמי, אבל בפריזר זה יושב מאוד מסודר.

../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gifשאיבה - עד מתי???(ארוווווך)

משתפת בהרהורים שעברו היום במוחי- קודם קצת רקע: אני עובדת כ 4 שעות חמישה ימים בשבוע - שעות העבודה הן משבע בערב ועד אחת עשרה בלילה. חזרתי לעבודה כשתינוקי היה בן 5 חודשים, ועד שחזרתי לעבודה הוא ניזון מהנקה מלאה בלבד בחודשיים הראשונים וכשהיה בן חודשיים שאלתי משאבה מיד שרה ובשלושת החודשים עד שחזרתי לעבודה הוא קיבל פעמים בודדות בקבוק שאוב כדי שאראה שהוא אינו סרבן בקבוקים וכהכנה של הקרקע לחזרתי לעבודה וגם הכנתי לאט לאט סטוקפוא נחמד. מאז שחזרתי לעבודה אני מניקה לפני שאני יוצאת לעבודה בסביבות שש וחצי בערך ומשאירה בקבוק שאוב אחד של 170 בערך (לפעמים מסיים אותו אך לרוב משאיר טיפה). בדרך כלל כשאני חוזרת הביתה בסביבות 23:15 תינוקי ישן ואני דבר ראשון שעושה - הולכת לשאוב לו (אני לא שואבת בעבודה). את המנה אני לרוב מקפיאה ולמחרת מוציאה את המנה הישנה ביותר בסטוק על מנת לחדש את תוקף הסטוקפוא. כיום תינוקי כבר בן 7.5 חודשים (שוקל 9 ק"ג טפו טפו נולד 3400) ואוכל מנה אחת של ירקות שמחליפה ארוחה. בהתחלה שאבתי את הארוחה הזו אך זה הסתבר כדבר מאד מעייף (וגם לא יצאה אף פעם כמות של ארוחה מלאה) ואני שואבת אותה רק לעיתים רחוקות במידה ואני מרגישה שהציצי כבד כי לא אכל טוב את הארוחה שלפני הירקות. מבחינת הסטוק מצבו טוב. אני ממשיכה לשאוב בעת שאני חוזרת מהעבודה. ועכשיו להרהורים: היום חלפה בראשי מחשבה ,הרי לעולם כל עוד אני מניקה לא אוכל להגמל מהמשאבה מפני ששעות העבודה שלי אינן שגרתיות ואין מצב שמרק ופירות יחליפו את ארוחותיו בהעדרי כי זו הארוחה שלפני שנת הלילה (למרות שבימים שהוא לא ישן כשאני חוזרת אני שואבת ואחר כך נותנת לו לרוקן לגמרי את השד ומסתבר שנשאר שם מספיק שהמשאבה לא מצליחה להוציא כי אחר כך הוא רגוע ומיד נרדם) אז חשבתי לעצמי - המטרה היא להגיע למצב שבו לא אזדקק יותר למשאבה - איך אני עושה את זה??? ואז חשבתי שאולי אחליף את הארוחה השאובה בעת העדרי בדייסה בכפית? (לא יודעת למה חשוב לי שזה יהיה בכפית - אולי בגלל שאז זה מרגיש לי יותר כמו ארוחת מוצקים ולא כמו החלפת ארוחת חלב אם בתמ"ל) יש דרך להכין דייסה שלא תרגיש לי כמו תמ"ל? מה יקרה אם הדייסה תשביע אותו יתר על המידה ולא יקום לינוק כשאחזור מהעבודה - מניחה שבהתחלה יהיה גודש ,האם זה לא יפגע בתפוקת החלב אם אניק רק בשש וחצי בערב ואז רק לפנות בוקר??? אולי לתת חצי מנת דייסה רק כדי להשביע אותו לשעה וחצי-שעתיים עד שאחזור ואניק? כי הגוף כבר התרגל לשעות העבודה שלי ועד שאני חוזרת אין לי גודש האם עדיף להמתין עד גיל שנה עם כל הסיפור הזה או שאין לזה משמעות? באיזה גיל יש מצב שיאכל ארוחה שאינה בקבוק שאוב בתור ארוחת ערב בסביבות תשע-תשע וחצי בערב שתשביע אותו עד שאחזור מהעבודה? ומה יכולה לדוגמה להיות ארוחה שכזו? עוד בעיונת היא שביד שרה אמרו לי שלכל היותר מאריכים את המשאבה עד לשנה מקסימום מה שאומר עד שהילד יהיה בן שנה וחודשיים - ומה אני עושה אחר כך??? יש לציין שההנקה מאד מאד מאד חשובה לי, אני ממש נהנית ולא מפריע לי להניק גם בלילה (למרות שלרוב כמו שציינתי הוא קם רק בסביבות חמש או שש בבוקר) מכיוון שאין לי לאן למהר בבוקר יש לנו את כל הבוקר להתפנק לנו יחד במיטה להניק ולינוק. רק כלפי המשאבה אני מפתחת יחסי שנאה.... (כתבתי מלא - בבקשה תתיחסו זה מאד חשוב לי ותודה למי ששרדה עד הלום...)

yoyo10

New member
דיסת קוואקר על בסיס מים

את יכולה להמתיק אותה עם סילן או להוסיף שקדיה או להכין לבד דיסת אורז נראה לי שזה יכול לענות על הצורך של ארוחה לפני השינה

yoyo10

New member
ועוד רעיון

בגיל 10 חודשים זה היה פעם ראשונה שיצאתי בערב ועדי נשאר עם אבא שלו אומנם לא על בסיס קבוע אבל עדי היה סרבן בקבוקים ולא ממש האב דיסות אז אבא שלו נתן לו אבוקדו עם בננה ושקדיה והוא התעורר בלילה לינוק אחרי זה

michal@gal

Active member
מנהל
בצהריים את לא צריכה לשאוב בכלל

זאת הנקה שאת כבר מורידה ומחליפה במוצקים. עוד כמה חודשים, כשהמוצקים יתבססו יותר,(ובגיל שנה זה כבר בטוח שאפשרי) אפשר יהיה לתת ארוחת ערב רגילה ולוותר על השאיבה בעבודה. ארוחת ערב רגילה - ביצה, לחם, גבינה ... לא תהייה בעייה עם תפוקת החלב אם לא תניקי בין שש בערב ללפנות בוקר. הגוף יתאים את עצמו לצרכים.

אפרת_ח

New member
לעניות דעתי הבלתי קובעת ../images/Emo13.gif

בשאלת הבקבוק בערב צריך לשאול את אבא. הוא זה שיודע עד כמה הבקבוק נחוץ להירדמות, והוא זה שיצטרך להתמודד עם השינוי. את לא חייבת להמשיך לשאוב, את יכולה לעבור בלב שלם לתמ"ל.

../images/Emo80.gif../images/Emo80.gif../images/Emo80.gif../images/Emo41.gifשאלה על ספקטרה

גם אני לקחתי מיד שרה ספקטרה 2 בעקבות המלצות פה. עד עכשיו משך שלושה חודשים כבר שואבת עם מיני אלקטריק של מדלה הסתדרתי די טוב אבל היה נדמה לי שקצת "התעייפה" ולכן הלכתי ליד שרה והשאלתי את הספקטרה אבל לוקח לי שעות לשאוב ונדמה לי שמשהו פגום בואקום אף על פי שיש ואקום אבל לוקח לי שעות לשאוב וזה לא נראה לי הגיוני התחושה של הואקום היא שונה וקשה לי לדעת האם זה מקלקול או פשוט ככה זה והשאיבה צריכה להמשך יותר זמן מישהי יודעת מה עושים? אולי יש טיפ לתיקון ביתי או האם זו באמת בעיה ולפנות ליד שרה? תודה רבה על התייחסותכם

nubi

New member
יש בצד שמאל של המשאבה

בורג שמווסת את עצמת הוואקום. אצלי הוא היה שבור ונאלצתי לחזור אליהם ולהחליף. בסופו של דבר לא הסתדרתי איתה - לקח המון זמן לשאוב וכמויות קטנות יותר בהשוואה לאוונט הידנית.

מה זאת אומרת שבור?

זה מסתובב לכוון המקסימום אבל כלום לא ממש משתנה למישהי יש עצה איך מחליפים ממשאבה למשאבה?

nubi

New member
אז זה כנראה

שבור-מסתובב "על ריק". הבנתי שזו בעיה נפוצה במשאבה הזאת. תצטרכי להחליף אותה.

רקשם

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gifשאלה לשואבות מנוסות../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo35.gif

שואבת מזה שבוע, יום ימין יום שמאל, הקטנה יונקת מלא ואני לא רוצה לגמור לה את כל האוכל...בינתיים כל הזמן אותה כמות 50CC מקסימום, זה אמור לגדול מתישהוא או שהאיתות לגוף לא טוב מספיק? אני חוזרת עוד שבוע לעבודה קצת חוששת שהכמות קטנה מדיי, אם לגודל ה"מפעל" אין משמעות מבחינת החלב אז למה אין תפוקת ייצור גדולה יותר?

michal@gal

Active member
מנהל
התפוקה בינתיים נמוכה

כי את שואבת בנוסף להנקות ולא במקום. ברגע שתשאבי במקום הנקות, רוב הסיכויים שהתפוקה תעלה.

למעלה