סקס מוסרי

../images/Emo225.gifסקס מוסרי../images/Emo152.gif

אוי כמה נחמד... נושא שכ"כ מעסיק מעניין וכיפי לדבר עליו, אני מצפה לדיון ענקי! כפי שאתם יודעים או לא יודעים... רוב אמצעי המניעה המושגים כיום בקלות (בעיקר בישראל) אינם מוסריים... אם הקונדומים אינם טבעוניים (היה קונדום טבעוני שאינו מיוצר יותר בארץ) מלבד אחד יקר מאוד... והגלולות מנוסות על בעלי חיים (כמו תרופות רבות שאנו צורכים למרות זאת) להרבה אנשים יש את ההתלבטות הזאת עד שהם בוחרים בדרך לא כ"כ מוסרית להמשיך ולמנוע ילדים, ומחלות - שני דברים שיש אנשים שאני מכירה שיגדירו כמאוד לא אקולוגים. מה אתם אומרים? האם סקס בכלל זה נושא שקל/מביך/כיף לדבר עליו? סקס יכול להחשב כדבר מגעיל או כלא מוסרי בהרבה מובנים: יש את סרטי הפורנו שמשולבים בהם בעלי חיים מסכנים שעוברים התעללות מינית נפשית ופיזית ע"י בני אדם יש את הסרטי פורנו שבהן מעורבות קטינות ובכלל פורנו לרוב הוא דבר שוביניסטי המעודד ניצול ופוגע בעוד ועוד זכויות. ולמרות זאת כ"כ הרבה אנשים צופים בזה. האם זה מוסרי לצפות בפורנו/לעודד פורנו בסוגים שונים? האם פורנו יכול להיות מוסרי, לא מגעיל ומשפיל ולא פוגע? פורנו הוא בכלל נושא מסובך ביותר. לאחרונה עלה עניין רב בדבר הנקרא "פורנו פמיניסטי" מצורפת כתבה מYNET על פורנו פמינסטי שלפיה ההפיכה של פורנו למשהו שפוגע בנשים ולא בגברים זהו דבר שוביניסטי. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-953488,00.html ומצורף שרשור על פורנו פמינסטי בפורום "פמיניזם" בתפוז: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=68&MessageId=120354329 אני יודעת שראיתי לפני כמה חודשים באמצע הלילה בערוץ 8 סרט על פורנו פמיניסטי, שגם אם הוא מהווה סוג מסויים של ניצול, זה נראה שהמשתתפות מרוצות ומסופקות ביותר, הרי הן ללא שערות הרגליים, לאחר דיאטות ממושכות וניתוחים פלסטיים, הן הרי ה"שולטות במצב" והפורנו הוא בשבילהן! מה אתם אומרים?

שכחתי להוסיף

מתוך פורום פמיניזם בתפוז: פמיניזם ושוב עולה עניין ה"פורנו"... - רדיוהדית טוב אז ככה, אחד מידידי הטובים התחיל לעבוד עכשיו בחנות סקס, שידוע לכולם איזה קלטות היא מוכרת מפה ומשם התגלגלנו לעוד שיחה על פורנו ועל האם הוא באמת כזה רע ושוב עלו הטיעונים הרגילים שלבנות הלל ויש בחירה חופשית, הן מקבלות על זה מלא כסף והופכות לכוכבות ולמפורסמות ואפילו למפיקות סרטים... וכמו כן "זאת תופעה שקיימת, אין מה לעשות. אם לא אני אז מישהו אחר היה עושה את זה" וכרגיל- "אני לא חושב שיש כל כך הרבה ניצול בתעשייה הזאת יותר מבמקום אחר. תראי לי סטטיסטיקות" (איך אני אוהבת כשאנשים ומידת פגיעותם הופכת לסטטיסטיקה). אני לא יודעת, נראה לי זה טמוע כבר כל כך עמוק בעולם- למסחר את המין ואת הגוף שלנו. כאילו לאנשים כבר לא אכפת בכלל להתייחס למין כאל תבנית ולגוף כאל חפץ. אני כמובן לא באה לשפוט אף אחד שמנסה בסך הכל למצוא עבודה ולהתפרנס, אבל מוזר לי לגלות שבטוחים שתעשיית הסרטים הזאת היא כולה צמר גפן וסוכריות.... פעם קודמת... - כותב ההודעה הנוכחית efratro פעם קודמת שהשתתפתי בדיון הזה בפורום הזה, הייתי בת 17. לא הייתה לי דעה. נשים באמת מחליטות בעצמן. גם גברים משתתפים בזה.... עברו להם 6 שנים, התבגרתי. ויותר מזה- ראיתי מה זה פורנו. אז, לא ידעתי מה ההבדל בין פורנו לסרטים ארוטים. אז הבנתי שיש בפורנו חדירה. ומאז, הכל ברור לי לחלוטין. חדירה= זנות. ואני, באופן אישי נגד זנות. כן, ניתן להגיד שבמקומות כמו הולנד הזונות פחות סובלות מסרסורים נוראיים. הן מקבלות כסף, נבדקות מפני מחלות... ותמיד יהיה זנות. גברים תמיד ירצו זונות, ותמיד יהיו נשים מסכנות שיסבלו. לא ניתן להפסיק את התופעה, אז בוא נמסד אותה. אז גם רצח, לצערי, תמיד היה ותמיד יהיה. זה גם צורך של האדם. אז בוא נמסד אותו. במקום שאני ארצח, בצורה כואבת ומלוכלכת, אני אשלם למשהו כסף.... טוב, אני לא בטוחה שזו ההשוואה הכי נכונה בעולם. אבל זנות זה דבר נורא! ולכן גם פורנו זה דבר נורא. וססטיסטיקה? זה מה שהוא רוצה? מה עם זה שרוב הנשים שעוסקות גם בזנות וגם בפורנו הן נסחרו והובאו לשם? הכריחו אותן להשתמש בסמים. ולא לדבר על אחוז הקטינות שיש שם. ומה הממשל שלנו עושה? ואפילו לא בארץ, אלא בעולם. אין שום בעיה לחפש פורנו עם ילדים באינטרנט. אז נכון, אינטרנט זה מקום בעייתי. מה הבעיה למצוא האקרים שלפחות יהרסו את אותם אתרים מזוויעים?? ולגבי חנות סקס, הייתרון היחידי, בעיני, שהוא כן מקדם במעט את מיניות האישה וצורך שלה להנות. עם זה בויברטורים, שמיועדים נטו לה, או באמצעים אחרים כמו "רוקט פוקט". וגם מוכר "סטרפ- און", שמיועד לזוגות לסביות. ועוד אביזרים רבים שאני לא מכירה. סייג - כותב ההודעה הנוכחית Old Girl בהולנד הזונות סובלות הרבה מאוד, למעשה לפי הנתונים של עיריית אמסטרדם רובן מהגרות לא חוקיות. אני גם לא מבינה למה זנות חוקית מחייבת פחות סבל. הזונה היא בכל מקרה חוקית, מי שהופך מלא חוקי לחוקי (במדינה כמו הולנד) הוא הסרסור. אז למה שהזונה תסבול פחות אחרי שהמדינה מכירה בסרסור. הוא רק מקבל יותר כוח. ומי שמוכר סרטי פורנו בחנות שווה בעיני לכל אחד אחר שמעורב בתעשיית המין. ברור שיש כאן דרגות, וסרסור אלים הוא יותר גרוע ממוכר בחנות פורנו. אבל המוכר שייך לאותה קטגוריה, ולא לקטגוריה של אנשים שמתפרנסים בכבוד (פחות או יותר). אני אישית - כותב ההודעה הנוכחית efratro כועסת גם על הלקוחות. ועל החברה, שביניהם גם אני כלולה. שלא עושה מספיק כדי לעזור לאותן זונות. הסיבה היחידה שזונות יכולות להיות במצב יותר טוב, אם זנות תהיה חוקית, זה שהן ירוויחו לפחות מינימום, שזה יותר מזונה בתחנה המרכזית בת"א. אבל בפאן האישי, בטוח שהיא לא מחייבת פחות סבל. עדיין זו ירידה למכור את הדבר האחרון שנותר לך- עצמך. ולגבי הסרסור, הסרסור יוכל לגבות פחות אחוזים אולי, ואולי אפילו פחות להכות את הזונות. אולי..... זנות חוקית (וסטטיסטיקה) - כותב ההודעה הנוכחית ליאור13131 למה עניין הרווחים חשוב? כמה היא תרוויח, כמה הסרסור ירוויח. אם זנות תהיה חוקית- מספר הזונות יעלה. אין שום סיבה שהסרסור יהיה פחות אלים כלפי הסחורה שלו, במסגרת המסחר החוקי שלו. יותר נשים יהיו שותפות לסבל. המדינה תרוויח על חשבון הנשים- מס הכנסה. מה שקורה כבר עכשו, אני יכולה לשער שתחת השם "מכון עיסוי". המדינה מרוויחה, ויודעת טוב מאוד ממה. ובנוסף- בזנות חוקית יש הצהרה שאשה יכולה להיות, באופן חוקי, סחורה. מה שקיים כעת בגדר תפיסה מקובלת- זנות ופורנוגרפיה לא עניין גדול, כלומר- אשה=סחורה זה דבר מקובל, יהיה באופן פורמלי מוכר ומקובל ע"י המדינה. זו הידרדרות עצומה במעמדן של נשים (תארו לעצמכן, לקוח מתלונן על אשה שאיננה סחורה מספיק מוצלחת בבית המשפט בתביעה נגד סרסור. זו לא המשמעות?), והידרדרות עצומה במצבן של נשים רבות המועדות לפגיעות לזנות, ובמצבן של נשים המצויות כבר במעגל הזנות. לגבי סטטיסטיקה: הסטטיסטיקה קובעת שכ-90% מהנשים בתעשיית המין עברו אונס בעברן. אונס הוא המניע הנפשי הטראומתי הדוחף אותן לניצול חוזר (זו תשובה לעניין "הבחירה" ...). בנוסף, בראיון טלויזיוני, סיפרה אשה העובדת שנים רבות עם נשים העוסקות בזנות כי מעולם לא פגשה זונה שלא עברה אונס. אז אולי מדובר ביותר מ-90%.

קטרפי

New member
(תדמיינו כאן כותרת מתוחכמת)../images/Emo110.gif

לדבר על סקס יכול להיות מביך או קל\כיף באותה מידה, זה מאוד תלוי מי מדברת על זה ועם מי. אין שום סיבה שסקס ייחשב מגעיל או לא מוסרי (הכרתי פעם מישהי שהייתה לה בעייה עם זה מרוב שהכניסו לה לראש ש"זה רע", היא לא הייתה מסורתית או משהו, והאמת שאין לי מושג איך מישהי מגיעה למחשבה כזאת) לדעתי בהחלט יש מקום ליותר פתיחות בנושא בחברה, בעיקר על הנושא של מין בטוח, בגלל כמות ההריונות הלא רצויים. (וכמו שכתבת, להוליד ילדים זה מאוד לא אקולוגי
שלא לדבר על מוסרי) בקשר לאמצעי מניעה, אין כמעט אמצעי שהוא לגמריי מוסרי (גלולות מכילות גם לקטוז, וכמעט הכול מנוסה על בעלי חיים, כולל מה שדיברנו עליו בשבוע שעבר
). בקשר לפורנו, אני מאוד מסכים שזה הרבה פעמים נעשה תוך כדיי ניצול וחשוב לא לעודד את זה. (רק לא הבנתי את מה שכתבת: "זה נראה שהמשתתפות מרוצות ומסופקות ביותר, הרי הן ללא שערות הרגליים, לאחר דיאטות ממושכות וניתוחים פלסטיים". אם זו הייתה ביקורת אז זה כבר שייך לנושא אחר לגמריי, של דימוי גוף. העיקר שהן מרוצות ומסופקות לדעתי) באופן אישי, אני רואה רק פורנו תוצרת בית שהוא לא תעשייתי, בלי ניצול ובלי החפצה (objectify, שזו לדעתי הבעייה הקריטית) ושמי שמצטלמ\ת אליו בהחלט עושה את זה מרצונה החופשי (לפחות יחסית לפורנו תעשייתי). במצב הנוכחי אומנם לעודד פורנו בכלליות זה עדיין בעייתי בהרבה מובנים אחרים, אבל אני עדיין חושב שזה הרע במיעוטו, לפחות בשביל מי שלא היה לו סקס הרבה זמן

yishi

New member
מסיבות סקס כייפייות

היי לכולם וחג שמח ראשית אני חדש בפורום ואני מקווה שמה שאני הולך להציע זהוא זה המקום . אז כך הדבר מאוד הייתי רוצה לארגן אצלי מסיבת סקס כייפית ומיוחדת ביחד עים חברי הטוב רק מה שעדיין חסרות לנו בנות המין היפה לצורך העיניין. אשמח לקבל תגובות בנושא .

קודם כל ברוך הבא לפורום.

דבר שני אני די מזועזעת מרצונך להיות חלק מהפורום ובאותו הזמן להציע הצעה כזאת, אחד הדברים שהסלון עוסק בהם הוא פמיניזם, והצורה שבה שהצגת את מסיבת הסקס ו"בנות המין היפה" איני חושבת שזה המקום הראוי לכך בכלל. איני יודעת אם אתה מודע לנושאי הסלון או מכיר את הסלון בכלל. אומנם נפתח שרשור על סקס מוסרי אבל הוא רק כדי לדון איפה הסקס כבר עובר את הגבול של ניצול שוביניזם ודברים נוספים המונעים ממנו להיות פשוט תמים. ההודעה שלך אינה ראוייה לפורום, אתה מוזמן להשתתף בפורום בכל היבט ובכל דיון, אך בבקשה לכל דבר יש מקום.

אישעם

New member
כמה דברים

ראשית, מוצרים שמנוסים על בע"ח הם כן מוסריים אם אין להם אלטרנטיבה. ההתנגדות לניסויים על בע"ח היא בגלל הדרך שבה מנסים את המוצר, הטענה היא שלא חייבים בכלל לנסות על בע"ח, ובצדק. אין צורך לנסות על בע"ח בכלל, ניתן לבדוק גם ללא ניסויים, זיכרו שהתגלית כבר קיימת כשמנסים אותה ולא מוסרי שאנשים לא יקבלו את הפיתרון ויחקו שנים בגלל הניסויים. גם באגודה כנגד ניסויים לא מתנגדים לתרופות שנוסו אלא לכך שהם בכלל נוסו על מודל שאינו תואם לאדם. פורום פמיניזם מבחינתי הוא מקום לא רציני וסוגני. אם המסר הוא שאסור לנצל חולשה אז הפורום אמור להכיל טבעוניות וצמחוניות. לדעתי מדובר בפורום מזוייף מוסרית. עצם זה שהוא סוגני, כבר אומר הכל. פורנו זה נושא ארוך מידי ומסובך מידי. בקצרה, יש להסדירו כפי שיש למסד את הזנות. אני לא מבין למה מפקד חיל הים צריך לשלם מחיר על משהו שהחוק לא מונע או לא מצליח להשתלט עליו. יש נשים שלא מצליחות לפרנס את עצמן ואת ילדיהם, אני לא רואה אף "פמיניסטית" נותנת להם כסף למחיה. זה לגבי פורנו וזנות, להבדיל תאורטית מחשפנות. יש נשים שבוחרות בחשפנות וביותר גם אם יש להם אמצעי מחיה בסיסיים, האם זו לא זכותן ? יש לזכור דבר נוסף ופשוט. סקס זה לא בהכרח אהבה. סקס לצורך סקס זו המצאת אדם ואדם בלבד (אולי גם אצל קופי אדם), זה בעיה לבחון את הסקס בעין מוסרית כי הממוצע באדם הם אוכלי בשר שמלכתחילה אינם מוסריים. מוסר הוא מושג שנילקח מהטבע, בהנחה שהבחירה בין טוב לרע לא קיימת בטבע (הנחה נכונה), כך שהטבע הוא מוסרי באופן אוטומטי והמושג "מוסר" נלקח משם. מוסר הוא מושג אבסולוטי, חוסר המוסר הוא יחסי. מאחר וזה לא קיים בטבע שמוסרי תמיד, לא נראה לי שבכלל ניתן לבחון את רעיון הסקס בכלים של מוסר (אולי בכלים של חוסר מוסר יחסי).

אורי 0

New member
מיסוד הוא לא פיתרון

מפני שהוא רק מקשה על זונות עצמאיות. סחר בנשים פורח בהולנד, למשל, שם הזנות ממוסדת. גם סרטי חובבים הם כנראה לא בהכרח טובים יותר. אני זוכר סרט בערוץ 8 על מישהו שמצלם את שותפותיו ומפיץ את הסרטים ללא ידיעתן.

באופק

New member
ניצול הוא הנושא...לא ?

התחלת באמצעי מניעה , עברת לאקולוגיה ומשם לפורנו. לדעתי מדובר בניצול ושימוש במשהו שהושג ע"י ניצול. ועוד דבר אפשר לנצל גם אנשים שמשתתפים מרצונם ואף מגנים (PROTECT) על המנצל. אולי דרך להקטין את ממדי הניצול הוא לדאוג שלמנוצל יועברו זכויות שעליהם ויתר במודע או שלא במודע. כך המנוצל יוכל לפעול לפיצוי מה והמנצל ידע שסביר שביום מן הימים יאלץ להתמודד עם הניצול.

OdedIsNotAfraid

New member
מממ

אני לא יודע מה איתכם אבל קטרפי אמר הכל כמעט, החפצה, ניצול, אלו שני דברים שצריכים להעלם כליל מהפורנו אם אנחנו רוצים להמשיך לתת לפורנו דריסת רגל בחיים שלנו, מעבר לזה היה נחמד אם כבר לקבל סרטי תוכן, עלילה ואומנות, עם סצנות לא מצונזרות אין כאלו דברים במציאות, או שהם לחלוטין מגוחכים או דפוקים, או סדרות מדף של כבלים משנות ה70-90 עם התמליל הרגיל : מותחן אירוטי, או סרט אימה\אירוטי. סצנה אחת טובה מסרט שלם יכולה לחרמן הרבה יותר טוב משעות של פורנו עלוב ומנצל. זה תמיד יותר מעניין מאשר לראות סרט פורנו. היום בכל אופן בעידן של האינטרנט והבחורות בכל פינה עם תמונה וחיוך, הרבה יותר מחרמן פשוט לגלוש מאשר לראות פורנו, כשזה יותר קרוב אלייך מדבר וחי, זה יותר אמיתי.

קטרפי

New member
בקשר לסרטי תוכן../images/Emo91.gif../images/Emo110.gif

תיראו את הסרט Color of Night עם ברוס וויליס וג'יין מארץ'. זה מותחן פסיכולוגי שהסצינות האירוטיות הלא מצונזרות שבו הן ממש לא העיקר. והאמת שעד כה לא הכרתי אף אחת שבכלל שמעה על הסרט הזה חוץ ממני.

NICKEL BACK

New member
לפורנו

יש מדד גבוה בחברה המודרנית, כאשר הוא מעצב את תודעתינו בכל החשיבה של סקס ואיך הוא משתקף במוחינו. לאחר שרובנו כבר שטופי זימה, הפורנו כבר איבד את מנת חלקו באנושות, לאחר שהפך את הסקס לשפל חסר תקדים. נכון, הוא אולי פורקן, אבל הוא מעצב חברתי בעל אפשרויות בלתי מוגבלות. אם אני בעד או נגד? הרוב נגד, כי הוא שבר למעשה את החשיבה הביקורתית של האדם והשתלט עליו ביצריו הכי נמוכים שבטבע האדם.

too addictive

New member
למה אתה חושב

שהפורנו המציא דברים שלא היו קודם לכן (כשאתה אומר שהוא הפך את הסקס לשפל חסר תקדים)? הוא לא. הוא רק הנציח את כל מה שהיה אלפי שנים קודם לכן על קלטות ודיסקים והפך את זה לנחלת הכלל.

NICKEL BACK

New member
מי קבע?

הנציח? הוא דירדר את האנושות לתת רמה על מה אתה מדבר, אין רסן ואין גבולות. אתה מסתכל על זה בצורה לגיטמית, לדעתי הוא כבר איבד שליטה.

LittlePiggy1

New member
חדשה בפורום!

לגבי אמצעי המניעה שקיימים כעת בשוק: אני מבינה שקיימת ההתלבטות הזו אצל טבעונים, כמו גם בנושא של ה-Eים החשודים למניהם. מבחינתי זה בטל ב-60, ואם זה לא אז אשמח שתיידעו אותי בנושא. לגבי עניין הפורנו, אני קצת נגעלת מהנושא, אבל לדעתי גם אם הבחורה מרוויחה טוב ומבחינתה היא עושה קריירה מדהימה היא פוגעת בשאר הנשים בפלנטה שלנו. שחקניות הפורנו פוגעות בדימוי שיש לנשים בחברה שלנו, אני באופן אישי מכירה מישהו מאוד מגעיל שכל חייו צפה בפורנו ובטוח שאישה נועדה לשרת את הגבר, ושאם אחת תזרוק אותו הוא ימצא לו "כלבה" אחרת שתמלא את מקומה. לדעתי פורנו לא יכול להיות לא מגעיל ולא משפיל, אני לא כל כך מכירה את הסרטים שמיועדים לנשים אבל אני לא מבינה איך יתכן שאנשים ירצו להראות לאנשים אחרים איך הם מקיימים יחסי מין, זה נראה לי מעשה שלא יכול לבוא באמת מבחירה חופשית.

למעלה