המשחק השבועי!

shlomitzi

New member
../images/Emo240.gifהמשחק השבועי!../images/Emo103.gif

היי כולם, הקדמה קטנה: המשחק השבועי זה משחק מתחלף שאפתח כל יום שני (כנראה בערב/לילה). אני אשתדל לגוון במשחקים אבל אם תהיה הענות גדולה יותר ואהדה למשחק מסויים אז אני אחזור עליו יותר. ואני מקווה שתשתתפו כי זה משעמם לשחק רק 2 או 3 אנשים... ועכשיו למשחק השבועי עצמו: פעם קראתי שבאמריקה, כשהיו צריכים להחליט על השפה הרישמית שלהם המתחרות החזקות ביותר שלהם היו אנגלית ועברית, הם עשו הצבעה בין כל השפות ומשום מה אנגלית ניצחה, אבל לא בהפרש גדול. אבל מה אם... השפה העברית הייתה נבחרת? איך היו נשמעים השירים של איירוסמית'? אז השבוע אני מזמינה אתכם לדמיין את השירים בעברית, לתרגם בצורה המשעשעת והמעניינת ביותר שיר אחד או יותר לבחירתכם. בסוף, אם יהיו מספיק משתתפים, אפשר גם לעשות הצבעה ולהכריז על השיר המנצח. המנצח יזכה בכבוד ובהפתעה.
עוד רגע אני אעלה דוגמא, אבל אני לא אשתתף בתחרות כי זה לא פייר.

shlomitzi

New member
שיר לדוגמא: כתוב לי מכתב.

כתוב לי מכתב כתוב לי מכתב כתוב אותו היום אני הולכת מכאן ובכן, הייתי רחוקה מכאן לנצח כבר חשבתי על התאבדות אבל לעולם לא אחזור לשם כי זו טעות אמרתי, דרכי החושך הינן רעות בלי אדון היום הזה אבל לעולם לא אתרחק למרחק שכזה אמרתי, כתוב לי כתוב לי וכו' וכו'...

SaintJohn

New member
../images/Emo79.gifפתיח../images/Emo79.gif

*יאו* *יאו* *בום* *יאו* *בום* *יאו* קום, ילד, הנעורים הגיעו למחציתם, שום דבר לא משתנה חוץ מהתאריך *יאו* אתה מכה חזק, אבל אתה לא בייב רות, אתה צריך ללמוד איך להתייחס *יאו* שמעתי אותך מתנדנד בשער גן עדן *יאו* יש לי את כל התשובות פרוסות לפניי יש לך את המפתח הנכון, מותק, אבל את המפתח הלא נכון יוֹ

shlomitzi

New member
../images/Emo45.gif

חחח בהתחלה לקח לי זמן להבין איזה שיר זה פתיח

SaintJohn

New member
הצעה קטנה

אני בעד להוסיף אתגר חדש וקטן למשחק: מישהו מתרגם שיר, אבל לא כותב איזה שיר זה, והשאר צריכים לנחש מה שם השיר, בעברית כמובן. מי שינחש נכון, יהיה הבא שצריך לתרגם שיר, וכך הלאה. לא חייבים, זו רק הצעה.

shlomitzi

New member
אהבתי את ההצעה!

זה באמת מצחיק לנסות לזהות את המילים

מעיינש0

New member
לי כבר יש אחד מוכן!

בכיתה י'ב עשיתי 2 יחידות אקסטרה של "מיומנויות התרגום לאנגלית" והיה לנו פרוייקט של לתרגם שירים שבחרנו... אז תרגמתי את זה... זה דיי קל לזיהוי P-: חייב למצוא דרך כן, אני לא יכול לחכות עוד יום וכלום לא הולך להשתנות אם נשאר כאן בסביבה חייב לעשות מה שדרוש כי הכול בידיים שלנו כולנו עושים טעויות, כן אבל זה לעולם לא מאוחר מידי בשביל להתחיל שוב לקחת עוד נשימה ולהגיד עוד תפילה ואז נעוף הרחק מכאן לכל מקום כן, לא אכפת לי לאן אנחנו פשוט נעוף הרחק מכאן הציפיות והחלומות שלנו נמצאים שם בחוץ איפשהו לא אתן לזמן לחלוף לידנו אנחנו פשוט נעוף... אם החיים האלה לא קשים מספיק זה לא משנה בכלל יש לך אותי לצידך ובכל זמן שתרצי כן, נוכל לתפוס רכבת ולחפש מקום טוב יותר כן, כי לא יהיה שום דבר ואף אחד שידכא אותי אולי אני ואת יכולים לארוז את התיקים שלנו ולהתנגש בשמיים האם לא ראית את השמים הכחולים שלך כעת את יכולה לרכב טוב יותר עכשיו פתחי את עינך כי אף אחד כאן לא יכול יותר טוב או לעצור אותנו הם יכולים לנסות אבל לא ניתן להם בשום מצב אולי את ואני נוכל לארוז את התיקים שלנו ולומר שלום ואז לעוף הרחק מכאן, לכל מקום מותק, לא אכפת לי לאן אנחנו פשוט נעוף הרחק מכאן הציפיות והחלומות שלנו נמצאים שם בחוץ איפשהו לעוף הרחק מכאן כן, לכל מקום מותק, לא אכפת, לא אכפת לא אכפת לי כן...

adili6

New member
אחלה משחק.. הינה שלי:

בכל פעם שאני מסתכלת במראה כל הקווים על פני נראים ברורים יותר העבר כבר הלך אווווו הוא הלך כמו מדמדומים לזריחה האם זו לא הדרך? לכולם יש חובות למלא בחיים אני יודע, אף אחד לא יודע לאן זה בא ולאן זה הולך אני יודעת, זה החטא של כולנו אתה צריך להפסיד כדי לדעת איך לנצח מחצית חיי כתובה על דפי ספר לחיות ולממוד מטפשים ומחכמים אתה יודע שזה נכון כל הדברים חוזרים אליך שיר איתי, שיר לשנה שיר לצחוק, שיר לדמעה שיר איתי אפילו אם זה רק להיות אולי מחר האלוהים הטוב ייקח אותך ~אינסטרומנטלי~ כן, שיר איתי, שיר לשנה שיר לצחוק, שיר לדמעה שיר איתי אפילו אם זה רק להיות אולי מחר האלוהים הטוב ייקח אותך תחלום, תחלום, תחלום תחלום עד שחלומותיך ייתגשמו תחלום, תחלום, תחלום תחלום עד שחלומותיך ייתגשמו תחלום, תחלום, תחלום תחלום, תחלום,תחלום יאאאאאאאאאאאאאאאא!! שיר איתי, שיר לשנה שיר לצחוק, שיר לדמעה שיר איתי אפילו אם זה רק להיות אולי מחר האלוהים הטוב ייקח אותך שיר איתי, שיר לשנה שיר לצחוק, שיר לדמעה שיר איתי אפילו אם זה רק להיות אולי מחר האלוהים הטוב ייקח אותך *********************** ממש קל, אבל יאללה

®NuLy®

New member
../images/Emo205.gif../images/Emo45.gif../images/Emo23.gif

זה שיר כל כך טוב שגם בתרגום הוא נשמע טוב

adili6

New member
לי יש קטע לשפה האנגלית

ולכן לדעתי *הכל* נשמע יותר טוב שם, אבל מסכימה עם הרעיון הכללי שהשיר הזה פשוט טוב!

shlomitzi

New member
אני דווקא חושבת שמה שנכתב בשפת המקור

הוא הרבה יותר טוב בשפה המקורית. אני פחות אוהבת תרגומים ולכן אני משתדלת לקרוא מה שנכתב באנגלית, באנגלית.
ואהבתי את התרגום שלך.

adili6

New member
בדיוק!

אני שונאת לקרוא ספרים מתורגמים כי אני פשוט יכולה לראות את התרגום! לצערי, לא תמיד אני מוצאת את מה שאני קונה/ שואלת מחברים באנגלית בארץ.. :[ ותודה!

shlomitzi

New member
גם לי יש אותה הבעיה

בגלל זה הזמנתי עכשיו 12 ספרים מחו"ל

®NuLy®

New member
../images/Emo205.gifאין ויכוח לגבי שפת המקור

שיר/ספר/סרט מקבל משמעויות אחרות לפעמים בשפות אחרות לגבי Dream On סתם רציתי להעצים עד כמה השיר הזה מושלם

®NuLy®

New member
../images/Emo205.gifתרגום שירים ../images/Emo6.gif

זה ממש קל לזיהוי: (תרגישו חופשי לתקן) דאמ דאמ דאמ, מותק מה עשית? דאמ דאמ דאמ, זהו קולו של אקדח דאמ דאמ דאמ, מותק מה עשית? דאמ דאמ דאמ, זהו הקול לג'ני יש אקדח לג'ני יש אקדח כל עולמה נגמר מלהביט ישר בשמש (?!) מה אבא שלה עשה? מה הוא גרם לך לעבור? הם אומרים שכשג'ני נעצרה הם מצאו אותו מתחמת לרכבת אבל הגיע לו עכשיו לג'ני יש אקדח ושום דבר לא יחזור להיות אותו דבר לג'ני יש אקדח לג'ני יש אקדח ימי השרב(?!) שלה רק התחילו עכשיו כולם בורחים תגיד לי עכשיו שזה לא נכון מה אבא שלה עשה? הוא הרים ביטי בייבי קטנה (?!) האיש הזה חייב להיות משוגע הם אומרים שהוא היה תחת כישוף הברק והרעם ידעו שמשהו צריך להפסיק את הגשם ברחי, ברחי מההכאב יא יא יא יא ברחי, ברחי מהכאב יא יא יא יא ברחי, ברחי, ברחי ~אינסטרומנטלי~ לג'ני יש אקדח לג'ני יש אקדח ימי השרה שלה רק התחילו עכשיו כולם בורחים מה אבא שלה עשה? זה שטר החוב האחרון של ג'ני היא הייתה צריכה לקחת אותו בקלות למטה ולשים לו כדור בראשו היא אמרה שאף אחד לא מאמין לה האיש שהיה כל כך שפל, הוא לא שום דבר לא יהיה אותו הדבר ברחי, ברחי מההכאב יא יא יא יא ברחי, ברחי מהכאב יא יא יא יא ברחי, ברחי, ברחי לג'ני יש אקדח לג'ני יש אקדח לג'ני יש אקדח כולם עכשיו בורחים לג'ני יש אקדח ימי השרב שלה רק מתחילים עכשיו כולם בורחים כי לג'ני יש אקדח לג'ני יש אקדח ימי השרב שלה רק מתחילים עכשיו כולם בורחים לג'ני יש אקדח לג'ני יש אקדח... ד"א אני וחברה שלי ממש אוהבת לתרגם שירים כי זה מצחיק, השיר הכי מצחיק שיצא לנו לתרגם זה bicycle של קווין, תנסו

adili6

New member
טוב, אין פה מה לנחש כמובן

אבל עוד שיר מצויין של החבורה! חחחחחח וואו! bicycle צריך להיות פשוט מצחיק!

למעלה