עונש מוות
.

../images/Emo261.gif עונש מוות ../images/Emo261.gif.

להשקיע בפורום, רבותיי, עמית קורעת פה את עכוזה המעלף עבור כולנו, בואו נעזור לה להחזיר את המקום לימי הזוהר שלו
. ובכן, מזמן לא היה לנו דיון עקרוני
. שתפו את עמדתכם בדבר עונש מוות, פרטו ונמקו.
לסופה"ש אני מתכננת עבורנו חידון משתתפי הפורום.

DDN

New member
בעד

ישנם פשעים שלדעתי הם נטו רשע טהור, אני לא מקבל את העובדה שלאנשים יש "בעיות", ויש בעיות שגם אם יש, כמעט בלתי אפשרי לשקם אותם, הם לא רוצים להשתקם ולמעשה הם יותר נטל ונזק לחברה. האנס מארומה לדוגמא - עונש מוות. האמא מארה"ב שרצחה את בנה בן ה3 בכל שאפתה אותו בתנור האבא מנתניה שרצח את שלושת ילדיו ביום ההולדת של גרושתו את כולם הייתי מוציא להורג. אין לדעתי אף עונש ראוי ומתאים לרצח או התעללות בילד ו/או חסר ישע.

DDN

New member
אחלה פורקן. ראית "בראיין כוכב עליון"?

goldy

New member
באמת?

ומה ימנע מהבעיה מלהיווצר מחדש בתוך 10-20 שנים?

גם אני6

New member
מה בדיוק מונע ממישהו אחר לבצע את אותו המעשה?

מי אמר שעונש מוות זה מה שמרתיע אותי? יש מי שזה רק מאתגר, יש מי שזה רק מתמלג אותו ויש מי שפשוט לא מענין אותו. מי שבאמת רוצה להתאבד- מתאבד. מכירים את זה?

DDN

New member
זה לא רק ההרתעה

זה להגן על החברה מהמשך הפעולות של אותו אדם, ולדאוג שלא יהיה נטל ונזק.

DDN

New member
בזבוז משאבים

למה לבזבז חדר ניתוח בשביל להוציא להורג עבריין?

גם אני6

New member
כשיש קושי לקבל את הטיעון הנוכחי- מבטלים אותו

דהיינו כותבים שאין טיעונים. כמו אותן הטפות והרצאות מפי גברים כאשר אומרים להם "לא". (שאנחנו צריכות להתבגר, שאנחנו צריכות להתשחרר וכו' וכו') (לא, אנחנו פשוט אומרות לך "לא" כי אנחנו ל-א רוצות להיות איתך. למה יש לאנשים קושי להתמודד עם "לא" בלי לעשות רגרסיה כמה שנים אחורה?)

DDN

New member
כי לא הצבת טיעון נגד טיעון

זה פה דיון, לא עניין של "את רוצה אותי?" "לא". בדיון, מעלים טענות ומנסים לשכנע את הצד השני. "לא" בלי פירוט והאשמה בדמגוגיה זה להרוג את הדיון. טענתי בעניין - אדם שפוגע בזכויות האדם של אדם אחר, לדעתי, אינו זכאי להנות מאותן זכויות. בכלא, לפחות בכלא כמו שכלא אמור להיות - חוץ משמירה על זכויות אדם של הכלואים, צריך לנסות לשקם אותם. אי לכך, אדם שפוגע בזכויות האדם האחר - רוצח, אנס (ונגביל את הדיון לשני אלה) - אין לו מקום בכלא. הוא הרס חיים של אנשים, אין לו מקום בחברה האנושית - מה לעשות איתו? להשאיר אותו בכלא שבו הוא ימשיך לחיות ולהוות נטל? לשחרר אותו לחברה שיוכל להמשיך להזיק? להגלות אותו? (זה יכל להיות אחלה של פתרון, אבל אין לאן) שכנעי אותי שיש פתרון אחר מוצלח יותר. שכנעי אותי למה הפתרון שלי הוא פחות טוב. תנהלי דיון, זו מהות הפתיל. לא?

למעלה