עונש מוות
.

goldy

New member
אם עונש מוות עובד,

מדוע עדיין יש לו ביקוש? מתי "יגמרו" כל העבריינים שצריך להרוג, ונתחיל עידן חדש בו *לעולם לא* נצטרך עוד להרוג עבריינים?

DDN

New member
בישראל אין עונש מוות

בגלל זה הוא לא עובד.

StriX Starlight

New member
בישראל יש עונש מוות.

על פי המשפט בישראל כיום, לפי חוק בתי המשפט, כל עבירה שעונשה מוות תידון בבית משפט מחוזי בהרכב של שלושה שופטים, שאחד מהם שופט של בית-המשפט העליון, והעבירות שבית משפט אזרחי במדינת ישראל יכול להטיל עליהן עונש מוות (שיבוצע בתלייה) הן: * בגידה במדינת ישראל. בחוק הישראלי, מעשה לא נחשב לבגידה (או אף לעבירה) אם נעשה בתום לב (לפי סעיף 94 בחוק העונשין), וכמו כן, עונש המוות מוטל רק אם המעשים נעשו בתקופה של פעולות איבה צבאיות של ישראל או נגדה (לפי סעיף 96 בחוק). במגבלות אלה, על פעולות הבגידה הבאות מוטל עונש מוות: o פגיעה בריבונות - ביצוע מעשה הפוגע בכוונה תחילה בריבונותה של מדינת ישראל, או הגורם בכוונה תחילה לכך ששטח כלשהו ייצא מריבונותה (סעיף 97 בחוק העונשין). o חרחור מלחמה - ביצוע מעשה המביא בכוונה תחילה לידי פעולה צבאית נגד ישראל, כדי לסייע לאויביה (סעיף 98 בחוק העונשין). o סיוע לאויב במלחמה - ביצוע מעשה המסייע בכוונה תחילה לאויב של ישראל במלחמתו נגדה (סעיף 99 בחוק העונשין). * עשיית מעשה שהוא בגדר פשע כלפי העם היהודי או האנושות או פשע מלחמה, בתקופת השלטון הנאצי, בארץ עוינת (חוק לעשיית דין בנאצים ובעוזריהם, התש"י-1950 והחוק בדבר מניעתו וענישתו של הפשע השמדת עם-1950). זאת ועוד: לפי סעיף 21 (7) בחוק השיפוט הצבאי, רשאי בית דין צבאי להטיל במסגרת סמכותו עונש מוות. לפי סעיף 43 יכול בית הדין לגזור גזר דין מוות על חייל שבגד, עזב את המערכה, סייע לאויב או מסר לו מידע ובלבד שמעשה כזה נעשה בתקופת לחימה. לפי סעיף 493 (א) לחוק זה עונש המוות יבוצע בירייה.

גם אני6

New member
יש עונש מוות בישראל, כמו שכתבה סטריקסה

יש עונש מוות, פשוט לרוב הדין הומתק. היו פעמים מספר שהעונש הוצע לפועל, כמו בימי המנדט- כאשר היה עונש מוות חובה על רצח וסיכוי לעונש מוות על עבירות בטחוניות(דוגמתת להכנס למקום כלשהו עם סכין/אקדח לא מורשה) יש את "עולי הגרדום"- 8 אנשי המחתרות אסירים יהודים שנענשו על עבירות בטחון(מאבק בשלטון). הם הורשעו בדיוק בסעיף האחרון- החזקת נשק/ירי ממנו. לאחר קום המדינה- מאיר טוביאנסקי נשפט משפט צבאי, לא חוקי והוצא להורג(שמו טוהר לאחר מותו/הריגתו ואותם אנשים עמדו לדין) וכמובן אייכמן. "עשיית הדין הנאצים ועוזריהם". הערעור נדחה, בקשת החנינה נדחתה והוצא להורג בתלייה. חוק עונש המוות קיים, האופציה קיימת. פשוט לרוב לא מגיעים אליה או הופכים את הדין.

innocence

New member
אני חלוקה בדעותי בנושא הזה.

מצד אחד, אין לי ספק שישנם לא מעט אסירים שמהוות כרגע נטל כלכלי אדיר על המדינה, וחלקם אפילו לא רוצים או מוכנים "להשתקם", למעשה, מהכלא יוצאים אפילו יותר עבריינים משנכנסת. יש עבירות שהן מעבר לטאבו, ואולי יש מקום לנטילת חיים, בעיקר בגלל הפחד שהעבריין בסופו של דבר יחזור לציבור ויהווה סכנה ממשית (בעלים מכים לדוגמא..). ומצד שני, עונש מוות הוא דבר סופי, בלתי מעורער - אין דרך חזרה. לצערנו יוצא להיתקל בפסקי דין לא הוגנים, או כאלו ששנים מאוחר יותר מתבררים כשגויים - ומה אז? אין לי ספק שהמקרים האלו, באחוזים, הם מעטים מאוד, ועדיין, לקחת חיים ממישהו זה בלתי הפיך. כרגע אני עוד לא סומכת על מערכת המשפט שלנו מספיק בשביל זה. ופה המקום אולי להוסיף, שבזמן שעונשי מוות הם לא מקובלים בעיני כרגע, יש מקום לשלילת "הטבות". כיום כלא הוא סוג של בית הבראה במקום מסוים. ובזמן שבחלק מהמקרים זה חלק מהליך השיקום והחזרת העבריין לאזרחות, חלקם מקבלים את ההטבות של לימודים על חשבון המדינה, כסף קנטינה, ביקורי קרובים ומשפחות, גם אם היו מחבלים או רבי מחבלים שהרגו עשרות בני אדם ולא מביעים צל של חרטה או רצון לשנות את דרכיהם. חלקם אפילו מנהלים את העניינים גם מהכלא, וזה חורה לי מאוד.

עונש מוות כעונש שני. ../images/Emo233.gif

למשל, כששופטים רוצח פעם אחת, הייתי מציע לזרוק אותו לכלא למשך עשרים-שלושים שנה. אם הוא חוזר לסורו, ואפילו שהות ארוכה (מאוד) של חשבון נפש לא עזרה לו, אז אין ברירה אלא להציג לו את מר כיסא חשמלי.

נגד

עונש מוות זה פיתרון קל מידי... לא חסרים אסירים שכל כך קשה להם הבושה והתנאים שהם מתאבדים מעצמם. עונש מוות זה לתת להם את האוכל בידיים. אנשים שאנסו, רצחו עינו כל דבר כזה ואחר צריכים לסבול למשך כל חייהם לטעמי. לא להרוג אותם. הם היו רוצים למות במילא. שיספרו את הימים בכלא עד שימותו מצידי.

Thumpers

New member
נגד.

אני חושבת שרצח לא פותר כלום, לעומת זאת עינויים זה סיפור אחר :) אני בעד לתלות פדופילים מהביצים.

stagadish2

New member
ואז לשחק כדורסל עם הביצים שלהם

כשהביצים הם הכדור והסל הוא הפה שלהם.

גם אני בנגד

נראה לי צדקני ומתנשא מאין כמוהו להגיד מצד אחד שלהרוג זה לא בסדר, אבל לעשות בדיוק את זה כשמבחינתך זה מספיק מוצדק.

למעלה