פירמוט של IBM

ערןמM

New member
../images/Emo35.gif פירמוט של IBM ../images/Emo35.gif

בנייד של IBM T23 איך אני בכלל מגיע אל האופציה של הפירמוט (access ibm לא מגיע לשם) הווינדוס נמצא בתוך המחשב ולא בדיסק. תודה

ש.פ.ד

New member
מה זאת אומרת?!

ב- T23 מערכת ההפעלה מותקנת על הדיסק כמו בכל מחשב אחר. ומתקינים אותו כמו כל מחשב אחר. שים לב לפני ההתקנה להכנס אל האתר של IBM ולהוריד אל המחשב (או אל מחשב אחר ולצרוב לדיסק) את כל הדרייברים ותוכנות העזר שמתאימות למחשב הספציפי שלך. ניתן לעשות זאת בקלות על-ידי שימוש בקוד שמוטבע על המדבקה שבתחתית המחשב. אחרת, ההתקנה תשתמש בדרייברים גנריים שכלולים במערכת ההפעלה ולא הדרייברים הספציפיים והעדכניים של IBM שהם עדיפים בהחלט. פרט לכך - פשוט הכנס ל- CD תקליטור של מערכת ההפעלה וסגור את המגרה...

ערןמM

New member
ואללה! באמת צריך לסגור את המגירה?!

נו באמת.. אין דיסק התקנה של מערכת ההפעלה, זה בא על המחשב עצמו בלי דיסקים השאלה איך נכנסים לשם. (קניתי לא מזמן R50E וגם הוא מגיע ללא שום דיסק, הכל כבר על המחשב)

ש.פ.ד

New member
אי אפשר להתקין מחשב

באמצעות מערכת ההפעלה שכבר מותקנת עליו. אתה צריך דיסק התקנה. השאלה היא לאיזו מערכת הפעלה יש לך רשיון (צריכה להיות מדבקה על המחשב). כל מחשב נייד (ובוודאי IBM) מגיע עם מערכת הפעלה מותקנת, אבל בהתחשב בגיל המחשב, זו שלך היא כנראה Win 98 או 2000... ואז נשאלת השאלה האם אתה מעוניין לרכוש מערכת חדשה, או מה דעתך על שימוש פיראטי במערכת גנובה (דבר שהופך יותר ויותר מסובך).

ההתקנה

נמצאת על פרטישן נפרד. כאשר אתה מדליק את המחשב צריך ללחוץ על Access IBM וכך להגיע לפרטישן הזה.

אז באמת יש כזה דבר?

כשקניתי את המחשב T40 לפני שנתיים אמרו לי שאם אני רוצה לפרמט ולהתקין מחדש את המחשב אז עליי ללחוץ על ACCESS IBM, לחצתי עליו כמה פעמים סתם כדי לראות ולא ראיתי גישה לפירמוט והתקנה מחדש, זה באמת יכול להתקין לי את החלונות אקס פי מחדש? המחשב היה אמור להיות עם 40 ג'יגה הרד דיסק אבל קיבלתי רק 36.6 ואמרו לי ששאר הנפח החסר נמצא ב-ACCESS IBM, נכון? אפשר לקבל פרטים על איך לפרמט עם ACCESS IBM וטיפים כי אני חושב שאני מעוניין לפרמט אחרי שאעשה גיבויים מתישהו. תודה!

Y. Welis

New member
זו 'מחיצת תחזוקה' שכוללת

דיאגנוסטיקה, כלומר אפשרות לאתחל את המחשב ולקבל מידע על הרכיבים שלו, גם אם אין בו מערכת הפעלה. לא יותר מכך, עד כמה שידוע לי. IBM בשנתיים האחרונות (לפחות), משווקת ניידים *ללא* דיסקי גיבוי או התקנה מחדש (לרבות של דרייברים). כך שאם לא קיבלת דיסק עם המחשב, אתה די תקוע.

כמו שאמרו קודמיי

מחשבי הIBM האחרונים מגיעים עם מן ערכת הצלה.. כלומר 8 ג'יגה במחיצה נסתרת, כך שמי שמקבל הארד דיסק בגודל 40 ג'יגה רואה פחות כי יש מחיצה נסתרת שכוללת שחזור מערכת, שזה אומר שאם יש לך בעיה בחלונות וצריך לפרמט או לשחזר אז ברגע שאתה מעלה את המחשב ולוחץ על ACSSES IBM מתחילה פעולת שחזור המערכת כולל התקנת חלונות

ש.פ.ד

New member
נכון, אבל כשיש צרות

בד"כ גם המחיצה הזו נפגעת. אם יודעים לגבות את הגיבוי של המחשב שמצוי שם ולהשתמש בו ללא ההכנה שמותקנת במחשב - זה מצויין, אבל רוב האנשים יצטרכו להתקין את המחשב מחדש. דרך אגב - בכל מקרה מדובר רק בדגמים החדשים (החל מה- T41/2) ובמחשב T23 אין שום גיבוי כזה...

jako1234

New member
ואין אפשרות גישה למחיצה הזאת?

במקרה שאני רוצה לנצל את ה8 ג'יגה ולאחסן הכל על דיסקים..

IT LAP

New member
מחיקת המחיצה של IBM

צריך להכנס לביוס בהדלקת המחשב (bios) ע"י לחיצה על F1 בהדלקת המחשב בחלק של Security יש לשנות את Pre desktop area למצב Disable ואז ניתן למחוק את המחיצה.

IT LAP

New member
בתקנת T-23

הי אם יש לך עדיין את הדיסקים המקוריים איתם הגיע המחשב יש שם דיסק המאפשר החזרת המחשב למצבו המקורי כנראה עם חלונות 2000

למעלה