שאלות ועוד שאלות

חברים יקרים, שאלה חשובה. טיול לאפריקה.

כנראה ואני אצא לטיול קבוצתי באפריקה. יש לי המון חששות לגבי מלאריות , ושמעתי שמסתובב שם מגיפות כמו קדחת מח יפני, ופוליו. אני מודע גם למים המזוהמים שיכול לגרום לצהבת, וטיפוס הבטן. וואוו מפחיד. האם יש פיתרון לכל המגיפות שמניתי לעיל. ואל תגידו לי חיסונים. אני שונא, אבל "שונא" מחטים. חשבתי אולי על תרופות סבתא. או להתנחל באזורים שלא יהיו נגועים במגיפות. אודה לכם מאוד על המידע.

לילית462

New member
כדאי לקחת כמה חיסונים אבל...

ראשית זה תלוי לאן אתה נוסע. מלריה - אנחנו גרים באיזו עם מלריה. למלריה אין חיסון, יש כדורים שמונעים את המחלה (כמעט ב 100%) וניתן ורצוי לקחת אותם נדמה לי שמתחילים שבוע או שבועיים לפני, וממשיכים שבוע אחרי היציאה מהאיזור המסוכן. אנחנו כאמור לא לוקחים, ומשתדלים להמנע מעקיצות, על ידי שרוולים ארוכים, חומרים דוחי יתושים, קילה וכו' מנסיוני באפריקה אני ממליצה למטיילים דווקא כן לקחת את הטיפול, כדי לא לקחת את הסיכון של המחלה - פשוט לא שווה, כאמור זה כדורים שלוקחים פעם בשבוע או פעם ביום. פוליו - אתה אמור להיות מחוסן... ואם לא, מה לעשות, כדאי להתחסן. דלקות קרום המח - שוב אתה אמור להיות מחוסן, שוב שווה לקחת חיסון. שני החיסונים שלא הייתי מוותרת עליהם בכל מקרה הם : קדחת צהובה - פשוט בגלל שכשאתה מגיע מאפריקה למערב בעקרון יכולים לדרוש ממך הוכחה על חיסון, ואם אין לך יכולים לחייב אותך להתחסן בשדה התעופה. זה הכל בתיאוריה כי בישראל מעולם לא דרשו ממני לראות פנקס חיסונים, אבל בדרום אפריקה לא נותנים להיכנס בלעדיו. טיפוס הבטן - הסכנה לחלות במחלה מאוד גדולה, היות והגוף שלך לא מורגל בחיידקים הקיימים כאן, ולכן רוב הסיכויים שתחטוף את זה, וזה ממש לא נעים. בקיצור, שני חיסונים חובה - sorry וטיפול בכדורים במלריה מומלץ.

dianah

New member
דרום אפריקה

ראשית אני חייבת להודות על העיתוי המדהים של פתיחת הפורום הזה, כיוון שיש לי התלבטויות רבות כרגע לגבי מעבר לדרום אפריקה -למקום אולי קצת פחות אקזוטי מכל התיאורים שקראתי עד כה, כי התכנון הוא לעבור לקייפטאון, אז אני לא יודעת אם את, מנהלת פורום חביבה, או שאר הקוראים /כותבים שכאן מאמינים "בסימנים", אבל, מי יודע, אולי זה הסימן... ולעצם שאלתי בנוגע לחיסונים - האם שהות באזור פחות אקזוטי (אולי?) כמו קייפטאון כשאין לי כוונה לעשות טרקים וטיולי ספארי בשטח בתקופת השהות שלי שם, מחייבת גם את החיסונים/כדורים שציינת (למרות שאין לי בעייה עם חיסונים באופן כללי.. .
) המון תודה ושוב מזל טוב על פתיחת הפורום ובכלל אשמח לקבל כל פיסת מידע על קייפטאון אם יש כאן קוראים משם, דיאנה

pake

New member
דרום אפריקה

כפי זכרתי, זה מה שכתוב באתר של דרא''פ: Vaccinations Visitors who are entering South Africa from a yellow fever zone must have a valid international yellow fever inoculation certificate. Only infants under the age of one year are exempt. Immunisation against cholera and small pox are not required and no other vaccinations are required when visiting South Africa. אבל, טטנוס ופוליו הם לדעתי החיסונים הכי חשובים, בעיקר טטנוס, וכמו שלילית אמרה, בשביל מלריה אפשר לקחת רק כדורים. אני אבדוק שוב פעם אם קיבלתי עוד חיסונים לפני שנסעתי לדרא''פ. אני לא יודע בדיוק מה זה אקוזטי בשבילך ואם קייפטאון נחשבת או לא כזאתי. בקשר לעבודה, יש לך הכשרה ספציפית? כמו שהרבה אנשים אמרו פה, כח עבודה לא מקצועי וזול לא נראה לי שחסר בקייפטאון, אז תלוי במה את רוצה ויכולה לעבוד שם. לא הייתי יותר מדי זמן בקייפטאון, אבל זה פשוט מקום מדהים, השילוב של החופים בCamps Bay ונוף הררי של Table Mountain ו Lion's Head אותי פשוט כבש. רק שחבל שכל היופי של קייפטאון מתנפץ עם הגניבות, החטיפות ושאר סוגי הפשע שהפכו את קייפטאון אולי לעיר הכי מסוכנת בעולם אחרי ריו דה ז'נרו(ככה קראתי, וחוויתי טיפה גם). בחיים לא ראיתי רחובות כ''כ ריקים בסופ''ש. מצד שני, אנשים עדיין ממשיכים לגור שם, ואם יש לך אוטו או נוסעת במוניות במקום ללכת אז הסיכון פחות גדול.

לילית462

New member
קייפ-טאון מדהימה, היינו שם בשנה שעברה.

הפשע שם לא מהנוראים בדרום אפריקה... זה חיובי אין שם מלריה, ולא צריך לקחת כדורים. אם את באה מישראל את לא צריכה חיסונים בכלל - אם אני לא טועה, אבל שווה לבדוק באתר של משרד הבריאות. כמו שכתבו כאן, החיסונים המשמעותיים שלא כדאי לוותר עליהם הם קדחת צהובה - אם תצאי מדרא"פ למדינות אחרות באפריקה לא תוכלי לחזור בלי זה, ותחוסני בשדה. טיפוס הבטן, כשעוברים למדינה חדשה, בין אם באפריקה ובכלל, יש סיכוי טוב לחטוף כל מיני חולרות בקיבה כי פלורת החיידקים שונה ולוקח זמן לגו להתרגל. לגבי תעסוקה, פרנסה - בתור לבנה (שאני מניחה שאת) הסיכוי שלך למצוא עבודה בדרא"פ הוא 0 !!! גם של בן-זוגך, בלי קשר להכשרה ולידע המקצועי שלכם. מהמעט שאני יודעת, האפשרות היחידה של לבנים בדרא"פ כיום היא להיות עצמאים. ברגע שאתם פותחים עסק - יש לכם עבודה, אחרת הסיכוי הוא 0 עקב ביטול האפרטהייד והעדפה מתקנת לטובת השחורים. מקווה שעזרתי, אשמח לענות על עוד שאלות וכאמון, קיפפטאון, אחת הערים היפות בעולם ! ואם תגורי שם, אין מצב שלא תטיילי לפחות בדרא"פ וסביר להניח שגם באיזור בכלל.

pake

New member
לא מהנוראים?

בעיר שבה שוד בנק עם 5 בני ערובה נחשב לשגרה, קייפאטון היא ללא ספר מהערים הכי מסוכנות בעולם. לא הייתי אומר לה ישר שהסיכוי שלה למצוא עבודה כלבנה בדרא''פ הוא 0, תלוי איפה ובמה היא רוצה לעבוד. וכן, שוב פעם, אלמלא הפשע הייתי שוקל ברצינות לגור בקייפטאון, פשוט מקום מדהים.

לילית462

New member
לא מרגישה כמוך - הפשע שם לא הכי נורא

הכל כמובן באופן יחסי ותלוי איפה מסתובבים. צריך לזכור שבקייפטאון, כמו בהרבה מקומות באפריקה ובדרא"פ בפרט יש שכונות שלמות סגורות ומאובטחות. ובסך הכל במקומות המרכזיים רמת הבטיחות סבירה בהחלט. היות ובביקור האחרון שלי בדרא"פ בדקתי גם את האפשרות של תעסוקה, אני לא חוששת לכתוב בצורה חד משמעית, שהסיכוי למצוא עבודה ללבנים שואף לאפס. ולראיה רוב הלבנים כיום בדרא"פ אכן עצמאיים ועוסקים במסחר על סוגיו. ולראיה היא ציינה שכך גם עושה משפחתה. קיפטאון עיר יפיפיה. אם וכאשר תעברו לגור שם אתם תטיילו, כי זה מאוד נוח נגיש זול ונעים, בדרא"פ בפרט ובאפריקה בכלל. את חושבת שאני אי פעם חשבתי שאני אשן בלילה באוהל והיפופוטם יעיר אותי מהשינה... גם אני לא, אבל כשאנחנו כאן אנחנו משתדלים להנות ולנצל את ההזדמנות המיוחדת שנפלה בחיקנו ואני משום מה חושבת שגם אתם תעשו כך.

supercellstorm

New member
אולי הבלבול עם יוהנסבורג? הייתי בקייפטאון

והסתובבתי בלילות לבד בלי בעיה (עוד באזור LONG ST...) . דווקא יש שם מצלמות ברחובות ושוטרים בד"כ מיד מגיעים (מנסיון ) אם קורה משהו. הפשע בדרוא"פ חוגג, אבל דווקא קייפטאון הבטוחה מבין הערים.

dianah

New member
רב תודות

תודה רבה על התשובות. כדורי המלריה הם אכן קשים ולכן אני שמחה שהם לא נדרשים. לגבי החיסונים של קדחת צהובה וטיפוס הבטן - מהיכרותי עם עצמי לא נראה לי שאטייל בדרום אפריקה ואולי לא אצטרך כל חיסון אבל מאידך - גם לא האמנתי שבגיל 33 אעבורלגור בדרום אפריקה, אז......... never say never - וכנראה כדי להיות בטוחה אעדיף להתחסן בישראל ולא בשדה תעופה... תודה על הדאגה הכנה לתעסוקתי אבל זו לא תהיה בעייה, למרות היותי לבנה - בן זוגי הוא מדרום אפריקה וגר שם ב- 16 השנים האחרונות ויש לו ולמשפחתו עסק עצמאי שם וככל הנראה לפחות בשלב הראשון של מעברי לשם, העסק שם יהיה הספונסר שלי, מאחר שידוע לי על האפלייה המתקנת המסיבית שיש שם. אמנם יש לי הכשרה מאוד ספציפית אבל חלק ממעברי למקום חדש הוא הרצון לשנות את הכשרתי הספציפית. לגבי הפשע - מהתיאורים כאן זה נשמע כאילו קייפטאון נוראית, אבל מסיפורים שאני שומעת מאנשים שגרים שם באופן קבוע בשנים האחרונות זו לא מהערים המסוכנות ביותר בעולם ..... בן זוגי נמצא החודש בישראל והוא מופתע מכמות האלימות שהוא רואה בחדשות שלנו כל ערב, אז כנראה שהכול יחסי בחיים. הוא ומשפחתו וחבריו חיים שם בשלום ובשמחה ובשקט די מופתי. אז כנראה שזה תלוי איפה מסתובבים.. .. שזה בעצם בדיוק כמו בארץ, כשחושבים על זה. מכל התיאורים ששמעתי (וראיתי בספרים) עד כה העיר נשמעת מדהימה, מבחינת הנופים, המיקום, מזג האוויר. ברור שאם נתחיל לחפש בנרות אני אמצא את כל הדברים הרעים שיש שם, אבל שוב... בדיוק כמו בישראל. המון תודה בכל מקרה,
ואשמח לכל פיסת מידע נוספת על החיים שם ובכלל במה שמוגדר, "בניכר".

pake

New member
הדגשתי

שכל עוד את נוסעת באוטו או מוניות ולא מתכוונת להתהלך בעיר יותר מדי, הסיכון יורד בהרבה. ישראל זה עולם אחר ואלימות מסוג אחר.

לילית462

New member
../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif שאלות ועוד שאלות../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif

נא לשרשר את שאלותיכם לכאן

chyloom

New member
מחפשת עבודה באפריקה

כל הכבוד! לא ציפיתי למצוא את הפורום הזה. אז קודם כל, המון מזל טוב לפתיחתו!!! הסיבה שאני כותבת , היא שלאחרונה התחלתי לחשוב על עבודה למספר חודשים עד שנה באפריקה (לא חשוב כרגע היכן). אני מרפאה בעיסוק במקצועי, אך לא חשוב לי לעבוד בתחום. האם יש למישהו רעיון איפה אפשר לחפש עבודה ? אשמח לכל תגובה. תודה ובהצלחה!

chyloom

New member
../images/Emo63.gifדרך אגב

הסיבה שהתחלתי לחשוב בכיוון זה היתה הספר "רופא לבן, אלים שחורים"- ספר מאת אורי שורצמן, רופא פסיכיאטר שעבד כמה שנים ביבשת המדהימה הזו. מומלץ!!!

לילית462

New member
עבודה בשכר או בהתנדבות ?

הייתי פונה לארגונים בלא ממשלתיים NGO יש הרבה ארגונים שעובדים באפריקה במגוון רחב של פרוייקטים. הייתי פונה לבתי חולים, מרפאות ארגונים רפואיים. ואם זה בהתנדבות אז יש כמה וכמה אתרים שבהם ניתן למצוא מקומות להתנדב בהם, אני אחפש מחר ואשאיר קישורים שיהיה בהצלחה בכל מקרה

לילית462

New member
אז הייתי מחפשת חברות / ארגונים / בתי חולים

ופונה אליהם באמצעות המייל

dianah

New member
קבלת ההחלטה

אולי (בעצם לא אולי - זה בטוח) זו שאלה שיותר מתאימה לכל פורום כללי של ישרלאים בחו"ל, אבל מאחר שמצאתי את הפורום הזה , אני אנסה את מזלי כאן. כמו שכבר כתבתי אני בעיצומו של תהיך קבלת החלטה אם להעביר את עצמי לדרום אפריקה. ולרוב אני מאוד החלטית ואין לי כל בעייה בקבלת החלטות, גם לא נועזות יותר או פחות, כולל פתיחת עסק עצמאי כאן, בישראל, בגיל 30 ועוד כאלו החלטות, שאם תרצו , הן הרות גורל. וכעת, גם אחרי שהכנתי לי רשימות בעד ונגד והכל נוטה לכיוון מעבר, אני לא יכולה לקבל את הטאץ' האחרון של ההחלטה הזו לעזוב את המשפחה והחברים שלי בישראל, גם אם אני אומרת לעצמי מראש שזה לתקופה קצובה של שנה-שנתיים ונראה איך אני אסתדר בארץ זרה. מצד אחד מחשבה כזו שמראש קוצבים את הקופה אמורה להקל אולי על ההחלטה, אולם מאידך האם זה בכלל בריא לקבל החלטה על מעבר כשמראש חושבים על עוד שנתיים ואם זה לא יילך ולא יסתדר לי??? הייתי מאוד מחשה לשמוע ממי שכבר קיבלו את ההחלטה ואולי לא קיבלו את ההחלטה על המסלול שלהם? בעיקר המסלול הנפשי, אני חושבת. איך נפרדים מאמא? ומהחברה הכי טובה? יום נפלא לכולם [חיבוק] דיאנה

לילית462

New member
אני חושבת שזה ענין של החלטה

אם בגדול את נוטה לבעד, אז צריך פשוט להחליט ולזוז. אני לא חושבת שיש דרך או שצריך להיפרד, גם בדרום אפריקה יש טלפונים ואינטרנט, והמטוסים לא מפסיקים לטוס ביום שתנחתי בדרא"פ. נכון הקשרים משתנים, אבל זה חלק מהחיים. את תסעי, יבואו לבקר אותך, את תסעי לביקורים בישראל ותגלי מי באמת החברים שלך. מעבר כזה דורש מהאדם הרבה אומץ, המון סבלנות, ומאמצים לא קטנים. זה מעמיד אותנו במבחנים ומגלה לנו שיש לנו כוחות שלא ידענו. פגשתי (במציאות/וירטואלית) מעט מאוד אנשים שהצטערו בסופו של דבר על החוויה הזאת. צריך פשוט להחליט, ולהתחיל להתארגן. ההתארגנויות והבלאגן שבלעבור עוזרים לדעתי להתמודד עם העובדה שנפרדים מהרבה דברים שאוהבים. אנחנו עשינו מפגש פרידה למשפחה ולחברים, כמה ימים לפני שנסענו, היה נורא מרגש וכיפי. אנחנו מדברים בסקייפ עם המשפחה ועם חברים, מתכתבים במיילים, ונפגשים בחופשות !

../images/Emo222.gif../images/Emo222.gif144 דרום אפריקה ../images/Emo35.gifיש דבר כזה

שלום וברכות על הפורום החדש לעניני - מחפשת חבר שהיה לי מדרום אפריקה - יוהנסבורג ליתר דיוק. איך אני יכולה למצוא אותו ? למישהו רעיונות ? תודה וברכה.

למעלה