מחפשת בנרות

• פותח הנושא 9340
  • פורסם בתאריך

9340

New member
../images/Emo39.gif מחפשת בנרות

פתרון לחידת עץ שקיבלתי ואני לא מצליחה לפתור בשום אופן. המטרה- להוציא את הטבעת. האם למישהו יש את החידה והצליח לפתור/ מכיר אתר עם פתרון מפורט לחידה? תודה מראש!

lupoN

New member
אין כמו גוגל ../images/Emo13.gif

ת'אמת, חתיכת אתגר בשבילי היה למצוא, (ולגלות, ראשית, את שם המוצר עפ"י תמונה בלבד...) בכל אופן, מקווה שזו החידה ולא התבלבלתי. להלן שני קישורים לדרכי פתרון: http://tinyurl.com/nc29kh http://tinyurl.com/lgd3p5 בהצלחה

9340

New member
וואו!

אתה כנראה מגגל יותר טוב ממני, כי החיפושים שלי לא העלו דבר. תודה רבה!

Sophalin

New member
אם כבר בנרות עסקנינו (off)

אז מישהו אולי יכול להגיד לי איך אני ממיר candela לג'אולים? כאילו אני מתכוון לדבר כזה: יש לי מנורה שדולקת במשך שעה בעוצמה של 100W נגיד ואני רוצה את עוצמת האור בcandela?

בסג

New member
אי אפשר לעשות זאת משתי סיבות

(א) קנדלה לא קשורה לזמן; לא משנה כמה זמן המנורה דולקת (או כמה אנרגיה היא צורכת). (ב) אין יחס המרה קבוע בין הספק (בוואט, נניח) לבין עוצמת ההארה. זה תלוי בטיב המנורה.

Sophalin

New member
כן זהו שהסבירו לי את זה

אתה יכול אולי להסביר לי מהי בדיוק יחידת ההארה קנדלה? אני אתן דוגמא למה שאני מתכוון: מהירות היא יחידת מדידה שבודקת יחס בין מרחק וזמן (כלומר מטרים בשניה) אני רוצה את ה"מטרים בשניה" אבל בקנדלה.

בסג

New member
בדיוק

מתוך ויקיפדיה: =0=0=0= קַנְדֵלָה (נר בלטינית) - יחידת מידה למדידת עוצמה אורית, כלומר, שטף אורי לזווית מרחבית. ההגדרה המדעית של הקנדלה היא: עוצמת האור בכיוון נתון ממקור המפיק קרינה מונו-כרומטית בתדר 540 טרה הרץ בעוצמה של 1/683 וואט לסטרדיאן. =0=0=0=

בסג

New member
השאלה בעייתית; כל דבר אפשר לתלות ב"זמן",

בצורה כלשהי. על המנורה אצלך בבית כתוב 100W/75W/40W (נורות להט), או 18W/36W (פלורוסנטים) וכד'. זה לא נתון שקשור לזמן, זה קשור לצריכה-בכל-יחידת-זמן. זה נקרא הספק. אם תדליק את מנורת ה-100W במשך שעה, הרי שצרכת אנרגיה בסך 100 וואט-לשעה (זו יחידת אנרגיה, כמו ג'אול). במשך 10 שעות אותה מנורה תצרוך 1000 וואט-לשעה, או במינוחי חברת החשמל: 1 קוט"ש (קילו-וואט-לשעה). האם קוט"ש (או ג'אול) הוא תלוי זמן? לא - הוא פשוט מודד אנרגיה. כן - כי בהנתן הספק מסוים בקילו-וואט, ערך הקוט"ש תלוי בזמן שנמשך אותו ההספק. האם וואט הוא תלוי זמן? לא - הוא פשוט מודד הספק. כן - כי בהנתן אנריגה מסוימת בקוט"ש, ערך הוואט תלוי בזמן שנצרכה אותה האנרגיה. כך גם אפשר לקשור מסה ואורך ונפח וכו' - לזמן. אבל בקשר לשאלתך המקורית "יש לי מנורה שדולקת במשך שעה בעוצמה של 100W נגיד ואני רוצה את עוצמת האור בcandela?" - גם קנדלה וגם וואט לא תלויות במשך הזמן שהמנורה דלוקה. כשם שהוואט (צריכה) תלוי בטיב המנורה והוא קבוע למנורה ומוטבע בבית החרושת ולא תלוי במשך ההדלקה, כך גם הקנדלה (עצמת הארה) תלויה בטיב המנורה ולא תלויה במשך ההדלקה.

למעלה