שרשור שאלות לאירוח 19.10

שאלה בקשר לדופק

האם זה נורמלי שבמאמץ הדופק מגיע ל120 פעימות לדקה לאחר ריצה של ארבעה סיבובים במגרש במצב איטי ובקצב ריצה סדיר פחות או יותר?

פעילות ספורטיבית

כעוסק בפעילות ספורטיבית למען הבריאות ולא לתחרות אני יכול לאמר שמקובל לחשב את הדופק המירבי הרצוי כ- 220 פחות הגיל. למשל לגיל 20 הדופק המירבי יהיה 200. יש כללי אצבע לרמת הדופק הרצוייה לקבלת תוצאות מסוימות (סיבולת למשל) שמוגדרות כאחוזים מהדופק המירבי. למשל 70% מהדופק המירבי באימון מתמשך. בדוגמא של גיל 20 נקבל "דופק מטרה" של 140. כך שדופק 120 מראה על מאמץ די נמוך... בתקופה שנהגתי לרוץ ריצות ארוכות הדופק שלי היגיע ל170 במאמץ גדול (בעלייה) ול 150 בריצה רגילה. הדופק המירבי שלי באותה תקופה היה 180.

שאלה לפרופ' טבנקין

שלום! רציתי לדעת אם במסגרת הרפואה המונעת, בטוח לחסן נשים בהריון בחיסון שפעת בכל שלבי ההריון (כולל טרימסטר ראשון). תודה מראש וחג שמח.

חיסון בהריון

חשוב מאוד לבדוק בדף ההסבר המצורף לחיסון מה ההתוויות לגבי נשים בהריון כולל תחילת הריון עקרונית לא צריכה להיות בעייה

צופית5

New member
ווסת שלא נפסק

ב"ה שלום רב ! אני בת 24 השתמשתי בגלולות במשך כ- שנה , לאחרונה התחתנתי וברצוני ב"ה להרות. לפני החתונה מחשש שאקבל מחזור רופא הנשים המליץ לי לקחת כדורי אסטרוגן 10 מ"ג פעמיים ביום למשך 10 ימים. לאחר 10 ימים שנטלתי אותם הפסקתי ליטול והתחיל לי ווסת שנמשך כבר 14 ימים (בימים הראשונים הוא היה עוצמתי ולאחר מכן טיפות חומות) מה הסיבה לווסת שלא נגמר (אולי הורמונים?) לצערי התור לרופא נשים נקבע לי רק לתאריך 10 .27 האם אני צריכה להגיע לרופא מוקדם יותר או שהבעייה שכיחה ??? אני רוצה לציין שאני לא נוטלת כדורים כרגע .... תודה מראש על העזרה

וסת

אם מדובר בכתמים חומים בלבד ולא דימום כבד - אין מקום לדאגה או לדחיפות, את יכולה לחכות לתור בשבוע הבא יתכן ועד אז הכל יעבור.. נטלת במשך 10 ימים כמות גדולה של הורמונים ולכן יכול לעבור זמן מה עד שיסתיים - אל תקחי כל הורמונים אחרים בשלב זה

מגה גלופלס

מה דעת הפרופסור על יעילות תרופה זו ולמי היא מתאימה? מתי יש להימנע מלקיחת מגה גלופלס. האם בעיות קיבה מונעות לקיחת התרופה?

מגה גלופלקס

יש מחקר מבוקר אחד שהראה כי מגהגלופלקס טוב מפלצבו. יש מקום לנסות למשך 3 - 4 חודשים ואם יש הטבה להמשיך ואם אין הטבה - להפסיק. לא ידוע לי על תופעות לוואי של החומר אבל אם נטילתו גורמת לכאבי בטן צריך להפסיק.

יקיר55

New member
העים יש שידור חוזר לתוכנית

שלום העים יש שידור חוזר?? לתוכנית ביקור בית ששודרה השמח לדעת מתי. תודה

שיטת קניגסטון

אינני מכירה מהי שיטה זו. אם מדובר בדיאטה - כל הדיאטות אותו דבר ומה שחשוב זה לשנות הרגלי אכילה ולא דיאטות קצרות מועד

הרפואה הסינית טובה?

א. אין לנו מה ללמוד מן הרפואה הסינית אלא אם אנחנו רוצים להוריד את תוחלת החיים שלנו בעשרים שנה. ב. אין ראיות לכך שהרופא הסיני קיבל שכרו מהבריאים - זה לא מעשי בשופ תרבות. ג. דוקא אצלנו נהוגה השיטה הזו: קופות החולים מקבלות מהממשלה כסום קבוע מראש עבור כל החברים,רובם בריאים. אם כולם יהיו בריאים לקופה ישאר הרבה כסף כמו לרופא הסיני שבאגדות...

למעלה