Train Kept a Talking

SaintJohn

New member
../images/Emo40.gifTrain Kept a Talking../images/Emo40.gif

הקבועים פה כבר יודעים מה יש לנו פה, אבל עבור מי שלא, אנחנו בפינת דיוני השירים של הפורום. בכל פעם נדבר על שיר אחר, בסדר שהולך אחורה לפי תוצאות האירו-ליג. בשבוע שעבר התחלנו עם הזוכה הראשון, Last Child, והשבוע אנחנו עם הזוכה השני, שקיבל מעט פחות תשומת לב בחגיגות סיום הטורניר - Rats in the Cellar. מה שמעניין לגבי שני הזוכים הוא, שאלו שני שירים עוקבים באלבום הסטודיו שלהם. לא שצריכה להיות לזה משמעות מסויימת, אבל זה עדיין מעניין. זו ההזדמנות שלכם לשתף במחשבות שלכם ודעתכם האישית על השיר, להגיב לאחרים ולקחת את הדיון לאיזה כיוון שתרצו. כמובן שלא חייבים להשתתף, אבל ריבוי דעות הוא מבורך. מי שרוצה יכול להגיב עם "אחלה שיר
", אבל מאוד ישמח אם יהיה כמה שיותר פירוט והרחבה, כי זה המקום המושלם לחפור בו על השירים שאנחנו אוהבים.
אתם מוזמנים להתחיל (הראשונים שיגיבו יקבלו נקודות בונוס
), ואני אצטרף בהמשך.

shlomitzi

New member
זה דווקא מאוד מעניין בעיניי

העובדה שבחרנו 2 שירים עוקבים ובעיקר 2 שירים מאותו האלבום, שבדיוק אני קוראת עליו בספר. קשה לי להגדיר למה אני אוהבת את השיר הזה במיוחד, כמו שכתבתי בעיניי האלבום ROCKS הוא מעולה בפני עצמו, אבל אני אנסה. מה שאני אוהבת בשיר הזה בעיקר זה הקצב המהיר שלו ובמיוחד זה שבבתים זה כזה מהיר ואז בפזמון טיפה יותר איטי ואני אוהבת לשיר אותו בגלל זה.. למילים אני פחות מחוברת, אבל כמו שכתבתי זה שיר שכיף לי לשיר אותו. וכבונוס, משהו מעניין שקראתי על השיר בספר, זה שג'ו אומר שהם היו צריכים תשובה לtoys in the attic אז הם הלכו ל cellar ושם הם מצאו את העכברושים. סתם, זה הצחיק אותי. קשה להיות הראשונה, בטח כשתכתבו עוד דברים אני אזדהה, אז אני אגיב שוב.

SaintJohn

New member
אני מאוד מסכים עם מה שהם אמרו

זה נראה שהחיפוש אחר המוזה במרתפים האפלים שלהם, הוציא מהם את הטוב ביותר באותה תקופה. Rats הוא דוגמה מעולה לכך, כמו גם שירים אחרים באלבום כמו Combination, Nobody's Fault ו-Back in the Saddle.

אבל Toys in the Attic אפל בפני עצמו

סוג של. כלומר, מעבר למוזיקה הקצבית וכו', משמעות הביטוי היא מישהו קצת (קצת הרבה, בעצם) איבד את שפיותו. אני לא יודעת כל כך באיזה מובן של המילה, בעיני זה ביטוי שהוא אפל למדי (אבל אולי כי אני נשענת קצת יותר מדי על שיר של פינק פלויד שמכיל אותו, שהוא אפל למדי). וגם בשאר האלבום לא חסרים קטעים קצת יותר מורכבים כמו Sweet Emotion ו- Uncle Salty. יותר נראה לי שהם פשוט השתעשעו מהניגוד, כתבו שיר בשם הזה, והמשיכו לעסוק מחומר הרגיל שהם כותבים, שגם כך נטה למגמת האפלה קלה, יכול להיות שזה היה ביחס ישר לצריכת הסמים שלהם.

shlomitzi

New member
איזה מוזר זה..

לא ידעתי שזה מה ש-toys in the attic אומר אבל עכשיו כשאני שומעת את השיר הזה ששמת שוב זה באמת מה שזה אומר...
בכלל שכחתי מהשורה הזו... לגבי החומה, (ואין בעיה לכתוב פה גם על להקות אחרות, אני מרשה
), כשהייתי צעירה ויפה (אממ לא) ראיתי את הסרט הזה עשרות ומאות פעמים כל יום ואמא שלי ממש התעצבנה מזה חחח היא כמעט התחננה בפניי שאני אחזור לשמוע אביב גפן, והיא תיעבה אותו. מאז לא ראיתי אותו יותר, למרות שיש לי אותו בDVD הוא עדיין סגור בקופסא... אבל אני חולה על האלבום הזה אני מרגישה כאילו מספרים לי את סיפור חיי וזה גם מעגלי, אם שומעים את הסוף של הדיסק השני זה ההתחלה של הדיסק הראשון...

SaintJohn

New member
המשפט האחרון שלך בלבל אותי../images/Emo3.gif

אבל זה ודאי שהכוונה של הביטוי Toys in the Attic היא לסוג מסויים של אי-שפיות. לא זוכר איפה קראתי את זה. את צודקת, ל-Toys יש צד אפל, אבל לדעתי זה יותר מורגש ב-Rocks.

SaintJohn

New member
אחד השירים האהובים עליי

לא סתם הצבעתי עבורו בגמר. זה שיר שתמיד היה בטופ ברשימת המועדפים עליי, ואני חושב שהרוב פה מסכימים ומבינים למה. הוא אחד הטובים ביותר באלבום שלדעתי הוא הטוב ביותר של אירוסמית', וזה כבר אומר משהו עליו. למילים אין כל כך משמעות עבורי, הן לא תורמות לחוויה, וגם לא גורעות ממנה. יש פה פשוט שילוב מנצח של גיטרות + סטיבן + תופים, בלי הרבה מקום להתווכח. קל גם להתאהב בו משמיעה ראשונה. אח שלי, שבעוונותיו לא התברך בטעם מוזיקלי מסויים (שומע גלגל"צ...), ישר התחיל לתופף על הברכיים באוטו כששמתי את השיר בזמן נסיעה. ואם ההתחלה המדליקה והמשך השיר היו כשלעצמם נפלאים, אז מגיעה הסיומת המופלאה שנלקחה מ-Rattlesnake Shake, כדי לברוא שיר ענק, מתחילתו ועד סופו. דיברנו כבר השבוע על ביצוע מסוים של Rats, ואני חושב שזו הזדמנות מצויינת כדי לצרף את הלינק פעם נוספת: http://www.youtube.com/watch?v=kfBYCByarcM כל מה שטוב בשיר הזה, מועצם פי כמה בביצוע הספציפי הזה. אני זוכר בבירור שהייתי אצל גיא, הוא השמיע לי את הדיסק אודיו מה-DVD, והתחרפנתי קשות בשמיעה הראשונה. הרבה זמן לא שמעתי משהו כזה טוב. השורה התחתונה שלי היא, שלדעתי הוא זכה לגמרי בצדק באירו-ליג, ואין עוד רבים טובים כמותו.

adili6

New member
שיר שאני אוהבת

אבל מבחינתי לא היה בכלל יריב מול LC. אני נורא נורא אוהבת את ההתחלה שלו, את הקצב, את קטע הגיטרה שנייה לפני שסטיבן מתחיל לשיר (שזו בעצם נגינה בתווים של מה שסטיבן שר). בכללי- כשאני שומעת אותו אני מיד אומרת "או מצוין! עוד אחד מ-rocks" ואז נהנית ממנו עוד יותר כי אני נזכרת במה שהלהקה ואנשים אחרים (כמו סלאש) אומרים על האלבום הזה... בקיצור "אחלה שיר
"

adili6

New member
זה נמצא בספר, בחלק שמתחילים לדבר על rocks

את רוצה את הסיפור הארוך או המקוצר?

adili6

New member
אני חושבת שזה בתחילת פרק כלשהו

ואחרי בדיקה מעמיקה- 315

®NuLy®

New member
../images/Emo205.gifאני קוראת את הספר של סלאש..

יש סיפור ארוך עם איזו בחורה, אבל קצר ולעניין. לפני שסלאש נכנס לכל הקטע של מוזיקה וגיטרות, הוא היה בקטע של אופני BMX. בגיל 14 הוא שמע בפעם הראשונה את Rocks, דיי התהפנט כבר מהצלילים הראשונים. האלבום הזה הכניס אותו למוזיקה ולנגינה מקצועית על גיטרה. אוו סלאש

®NuLy®

New member
../images/Emo205.gifהווו..

אני מאוד אוהבת את השיר הזה. אם הייתי כאן בהצבעה של האירוליג הייתי מצביעה לו, אני יותר אוהבת אותו מLC. בשיר הזה המילים הן לא מועילות-לא מזיקות, למרות שמאוד חשוב לי מילים בשירים. המוזיקה בשיר הזה היא מעולה, והופכת את השיר הזה לשיר כל כך מגניב - ההתחלה של השיר, שגורמת לכך שאם הוא עלה לך בשאפל אתה לא תרצה לפספס אותו. זה ממשיך לבית המהיר יותר ולפזמון שטיפה מאט, וכמובן הסולו של ג'ו
ראיתי עכשיו את הלינק שנועם שם, באמת הופעה מעולה של הלהקה, גורם לי להעריך את ג'ו יותר ויותר כגיטריסט.

למעלה