בית עם ילדים

ענתש

New member
../images/Emo41.gif בית עם ילדים ../images/Emo13.gif

איריסג והאמירות "עוד אין לנו ילדים" פתאום הזכירו לי את כל הדברים שאחרי הילדים לומדים שצריך לעשות... אז שרשרו פה את הדברים בבניה:
ששיניתם בגלל הילדים,
עשיתם עבור הילדים,
בחיים לא הייתם עושים עם ילדים בבית
נאלצתם לעשות כי "אין ברירה עם ילדים". (יותר מאוחר אכתוב את שלי).

ענתש

New member
התשובות שלי (מתובנות שלי

ושל כמה חברות):
בחיים לא אבנה שתיים-שלוש מדריגות ככה "בשביל היופי" בתוך הבית, מהסוג שמדרג את המטבח עם הסלון וכאלו... נכון שתינוק לומדת להסתדר עם מדרגות ככה בגיל שנה. אבל בשנה עד שזה יקרה תשאלו את נפשכם למות כי לא משנה איזה צעצועים תתנו לו - הוא בכל זאת ינסה להרוג את עצמו במדרגות. כל הזמן.
אמבטיה - לא אעשה מקלחון באמבטיה. סיוט. אי אפשר לרחוץ ככה ילדים כשלא מגיעים בקלות לכל האמבטיה (שלא לציין שלסגור-לפתוח את הדלת זה משחק נפלא). אמבטיה בה רוחצים ילדים צריכה להיות אמבטיה בלי כיסוי כזה או אחר מסביב, ככה יש גישה הכי טובה. לכן אני מתכננת מקלחון באמבטית המשפחה, סגור ולא משפריץ, שבו ישתמשו כולם הרבה אחרי שאני אסיים לרחוץ תינוקות באמבטיה של חדר ההורים, שלא תהיה מקורה אלא תשמש רק כאמבטיה, בישיבה, בלי טוש שמשפריץ.
עוד אמבטיה - ברז האמבטיה צריך להיות מחוץ להישג ידם של ילדים או עם פטנט שמונע מהם לפתוח ולסגור אותו. אני מחפשת נואשות פטנט שימנע להזיז מצד לצד את הידית של הברז מים "חמים קרים" (אולי פשוט אעשה ברז עם שני "ברזים" נפרדים ?) כי זה נורא קל להתקל בזה (בכוונה או שלא) ואז המיים נהיים רותחים בשניה. קרה לי לצערי (בן השנה וקצת שלי דחף את הברז בסקרנות בזמן שחפפתי לאחותו בת ה-4.5 והתוצאה - כוויה בגב).
עוד אמבטיה - בניגוד מוחלט לסיעף הקודם - הברז צריך להיות בהשג ידה של אמא. יש לי חברה שעשתה אמבטיה כזו כמו קערת מרק עגולה. טוב ויפה רק שכדי לרחוץ ילדים המקום היחיד שלה להיות בגלל מבנה החדר הוא בצד אחד של הקערה והברז בצד השני והאמבטיה בדיוק עמוקה מספיק שאם היא מחזיקה את הילד היא לא מגיעה לברז כדי לווסת/לסגור/לפתוח. תכננו את זה בחוכמה.
ריצוף - לא אעשה שיש. אי אפשר לשמור על זה במצב טוב עם ילדים... הם שופכים, מה שלא תעשו הם בסוף ישפכו (או ישתינו, אותו אפקט). במיוחד יסופר הסיפור המצמרר של חברים שעשו שיש בכל קומת המגורים, כולל בשירותי האורחים, וכשהילד שלהם נגמל מחיתול ולמד לכוון לאסלה הוא פיספס לא מעט. השיש הוא אבן סופגת והוא ספג. עכשיו יש לשירותים ריח של משתנה וכלום כבר לא יוציא משם את הריח. שלא לציין שאפשר לעמוד מהצד, כך שהשמש תאיר את הרצפה בזוית, ולראות כל מקום בו לילד נפלה כוס עם מיץ מהיד.
מעקה - לא אעשה מעקה עם פסים לרוחב ורווחים בינהם. את בן השנה וקצת שלי צריך להוריד מה"סולם משחק" הזה 8 פעמים ביום. מסוכן, מסוכן, מסוכן.
מטבח וסלון צריכים להיות בקומה של יציאה לגינה. אחרת אי אפשר לעשות שום דבר אחר כשהילדים משחקים בחוץ. פשוט צריך לראות אותם משם, זה הכל.
מדרגות בכניסה לבית זה אולי נחמד למראה (לדעתי לא, אבל ראיתי שזה אופנתי עכשיו) אבל לילדים יש עגלות, ובימבה, וצריך לעזור להם לעלות ולרדת כל פעם שהם רוצים לצאת או להכנס עד איזה גיל שנתיים... לא בבית שלי. (ואם כן אז לאפשר כניסה אלטרנטיבית בלי מדרגות). זהו בינתיים. בטח אזכר אחר כך.

איריסג

New member
נדחפת בכל זאת....

למרות שעוד אין לנו ילדים, חלק גדול מההחלטות שהתקבלו לגבי הבית נוסעות מנסיון של חברים ואחות... לכן למשל - אין אצלנו ולו מדרגה אחת בבית. זה גם עניין של נגישות לנכים שחשובה לנו, ואני יודעת שזה לוקסוס של מי שיש לו מגרש גדול מספיק - אבל גם כמו שאת אומרת "שתיים-שלוש מדרגות, כדי שיהיה יותר מעניין" - אין לנו. ההחלטה הזו התחזקה אצלי מאד אחרי שערב שישי אחד, בעוד אנחנו יושבים אחרי ארוחת ערב מהנה בבית של אמא של חברה, שמענו "בום" היסטרי. הבת של החברה שלי, בת הכמעט שנתיים, שהולכת היטב , ויודעת כבר לרדת מדרגות בזהירות, בכל זאת מעדה בנסיון לרדת מהשתי מדרגות שיש שם מהסלון למטבח. ה"בום" היה הסאונד של הראש שלה נחבט ברצפה. למזלנו, זה נגמר רק ב"בונקלה" אדומה והרבה בכי... לכן אני גם פטורה מכל עניין המעקות תודה לאל. בעניין האמבטיות: כאמור - תהיה אמבטיה ללא סגירה בחדר של הילדים. בנוסף, אצלנו בחדר יהיה כיור מספיק גדול, כי אמרו לי (וגם ראיתי אצל חברות) שבהרבה מקרים במהלך היום רוחצים את התינוק בכיור, לפני החלפת חיתול וכו'). בעניין המים החמים קרים - אני עוד לא יודעת מה העלויות של מערכת כזו, אבל אם לא מדובר בעשרות אלפים - אנחנו נתקין על הדוד מערכת שמגבילה את טמפרטורת המים לטמפרטורה כזו שגם אם הילד בטעות פתח את המים החמים עד הסוף - זו טמפרטורה שגורמת כוויה רק אחרי חשיפה של דקות ארוכות - מה שמאפשר לאמא להגיע לברז עוד הרבה קודם. אבן סופגת (שיש, אבן טבעית) לא תיכנס אלי הביתה בכל מקרה, לא למטבח ולא לאמבטיות... ולגבי הכניסה - שוב, בגלל עניין הנגישות - כנראה שלא נעשה מדרגות ובכל מקרה - יש לנו 5 כניסות לבית: אחת ראשית, אחת מהחניה ישירות לחדר השירות (אידאלי לקניות מהסופר), שתיים ליציאה לגינה (שתי דלתות ציר, אחת מהמטבח ואחת מהסלון - לא דלת הזזה גדולה) והדלת האחרונה - מהאמבטיה של הילדים, ששם גם תהיה מכונת הכביסה והמייבש - אל חתיכת חצר מרוצפת עם מתקן תליה (אמא שלי אומרת שזה כניסה מאד חשובה - כשהילדים חוזרים מלאי חול מהים, או מלאי בוץ בחורף - מכניסים אותם ישר לאמבטיה....)

ענתש

New member
המערכת על הדוד היא באה עם הדוד

לדעתי לא עולה כסף (לנו יש כזו). אבל לצערי א אני מגבילה לטמפרטורה שלא עושה כוויות אז אני לא יכולה להנות ממקלחת חמה כהלכה. המים פושרים לי מדיי.

ענתש

New member
אז אם כבר - עשי שם מקלחת

חיצונית. זה ממש לא יקר, כי ממילא מבפנים זה חדר עם מים בקירות. את פשוט עושה גם טוש בלבד (עם מיםחמים וקרים) מהצד החיצוני של הקיר וברצפה חור ניקוז (שאפילו מנקז ישר לגינה ולא לביוב, לא משנה). זה כדי לרחוץ ילדים כשהם באים מהים או מהבוץ. פשוט בחוץ. הנה תמונה מהאתר של שרון נוימן.

איריסג

New member
הדלת החוצה היא הברקה

של הרגע האחרון - אחרי שעשינו איזה שינוי והוחלט להעביר את עניני הכביסה לאמבטיה של הילדים - אז האדריכלית הגדירה שם דלת חיצונית. ואז אמא שלי העלתה את היתרון הזה... ובעניין המערכת של המים החמים - אפשר להחליט מה הטמפרטורה - ואני בכל מקרה לא אוהבים להתקלח במים רותחים.

ליcות

New member
../images/Emo45.gif לגבי האמבטיה..

חברים שלנו שיפצו בית ואמרו לנו שנשאר להם עוד לשים מקלחון באמבטיה. מסתבר שזה גם לא כל כך זול.. אני ישר נחרדתי מהמחשבה ואמרתי לו שכשהקטן שלו יהיה קצת יותר גדול, הוא לא יפסיק לקלל את המקלחון הזה, זה באמת סיוט לקלח עם זה. הוא לא חשב על זה והיה מאוד מופתע לגלות כמה זה הגיוני. באמת מעניין מה עשו עם זה בסוף.. מסכימה גם לגבי השאר. אלו דברים שבחיים לא הייתי חושבת לפני שהיו לי ילדים. הטיפים שלי הם בעיקר בנושאי המטבח ואותם רשמתי פעם בקומונה: למקם את התנור גבוה שלא יהיה בהישג ידם של הילדים, לשים את הפנטנט הזה בארונות שמונע מהם להיטרק ונסגר באיטיות (איך קוראים לו??), כמה שפחות שפיצים בשיש (אולי לעגל בקצוות).

להורי יש ברז

שקצת מזכיר משקל של קופת חולים, כלומר, זה מעין פס שעליו יש שנתות עם טמפרטורה וניתן לקבע את הטמפרטורה לפי מה שרוצים. נראה לי שלילדים זה מסובך להסיט את זה. באמבטיות כיום כדאי לקחת אמבטיה עם פיית מילוי וכך אין סוללה של ברז שמועדת להתקלות עם ראשים של ילדים. ומעבר למה שכבר כתבתן, אני עם ילדים בשום אופן לא הייתי עושה בריכה בנויה בחצר או בריכת דגי נוי ואם עושים, חובה גדר ושער שילדים לא יכולים לפתוח. אותי זה ממש מפחיד (והגומבוץ שלי, בהיותו בן שש וקצת הציל בשניה האחרונה אח של חבר שמעד לבריכת נוי. האח היה אז בן כשנה וחצי. עד היום יש לי צמרמורת מלחשוב מה היה קורה אילו לא הייתה לו תושיה לשלות אותו מן המים (הרדודים אך המספיקים לטביעה. ראוי לציין שזו משפחה שמאוד "שמה עין" על הילדים והם כמעט האחרונים שהייתי חושבת שזה יכול לקרות אצלם בגינה וזו בדיוק הסיבה שלא הייתי עושה בריכת נוי. לא סומכת על עצמי). בבתים שכן יש בהם מדרגות הייתי עושה כבר הכנה של לולאה בפרזול של המעקה (אפ הוא מפורזל, כמובן) לסגירה של שער. בנוסף, חשוב מאוד להקפיד על מעקות תקניים (קווים אורכיים ולא אופקיים ועל מרווח של 10 ס"מ בלבד ביניהם).

ענתש

New member
מסכימה מאד עם התכנון של המעקה כך

שאפשר יהיה לשים עליו שער. בבית הנוכחי שלנו זה בלתי אפשרי כי המדרגות באמצע הבית והמדרגות נבנו רחבות (כי זה יפה...) ברוחב לא סטנדרטי ובשני צידיהן מעקה ברזל. איש מקצוע נתן לנו הצעת מחיר לשער "תפור" לבעיה שלנו - של 1500 ש"ח. אוף.

ענתש

New member
ושכחתי להסכים גם לגבי מקור המים

הפתוח בגינה. בארה"ב סיבת המוות מספר אחת של ילדים בבתים עם בריכת שחיה היא...טביעה והנתון המפתיע הוא שבבריכות מגודרות טובעים יותר ילדים מאשר בבריכות לא מגודרות (כנראה כי קיום הגדר גורם למבוגרים שבסביבה להוריד מפלס עירנות וילדים הם ערמומיים, זריזים ורבי תושיה כשהם רוצים משהו). אני מאד רציתי מקור מים בבית, בעיקר כי ילדים ומקורות מים זה נפלא, אפשר להעסיק אותם בכיף ככה כל הקיץ (ורוב הסתיו והאביב). אז אחרי הרבה מחשבות בחרתי בג'קוזי ספא בחצר. לחמותי יש אחד כזה והילדים לא יוצאים ממנו בקיץ בכלל (עם חגורות הצלה ותמיד מבוגר יושב בחוץ ומסתכל רק עליהם, בלי לעסוק בשום עיסוק אחר כי לטבוע זה בשניה) וגם בחורף כי זה מחומם. יש לזה כיסוי שננעל הרמטית עם מפתח וגם נעילה על מערכת הבקרה. ניסינו לפרוץ את זה בעצמינו בכל הכוח ולא הצלחנו. רק צריך להחביא היטב את המפתח....

fireman

New member
פתרון לבעיית הילדים וידית הברז.

אינטרפוץ 3 דרך. (או 4 דרך אם רוצים גם דוש) את הידית של המיקסר למקם גבוה, בגובה שילד קטן לא יכול להגיע אליה אלא רק מבוגר או ילד בגיל יותר בוגר ואת נקודת המים להתקין נמוך. צילמתי בתמונה את החלק התחתון (אצלי זה לא 3 אלא 4 דרך ויש גם ראש מקלחון שיוצא מהקיר גבוה יותר) אפשר לראות את המיקסר שבו בוררים את לחץ המים ואת החלוקה בין החמים לקרים למטה נמצאת נקודה שמתחברת לטלפון עצמו ואיתה מתקלחים. במקלחון הזה למשל (זה לא משנה, אפשר להתקין גם באמבטיה) אם יעמוד ילד בגיל 3, אני בספק אם הוא יגיע לידית של המיקסר ואם הוא יגיע זה רק למשוך אותה כלפי מטה, מה שיסגור מיד את המים. את המיקסר עצמו אפשר להתקין בגובה של 2.80 ולטפס עם סולם בשביל לפתוח את המים ואת הנקודה עצמה להתקין בגובה של 3 ס"מ להרצפה (הקצנתי בכוונה - הכל אפשרי)

ליcות

New member
../images/Emo41.gif שאלה לגבי השיש

מה הכוונה שזו אבן סופגת? לגבי ריצוף עוד ניתן לבחור, אבל מה עושים במטבח (משטח העבודה)- לא שיש? ואיך זה מסתדר עם העובדה שהוא סופג?

fireman

New member
סופגת...

תשפכי מים על מטלית נייר, היא תספוג את המים....אבן טבעית מתנהגת אותו הדבר....אמנם לא באותו הקצב כמו נייר אבל בהחלט סופגת. לאבן טבעית יש טיפול שבאמצעותו ניתן לאטום את האבן בפני ספיגה, האטימה מבוצעת באמצעות חומר שנקרא סילר ויש לחזור על התהליך אחת לכמה חודשים. במטבח אגב, לא נהוג לעשות משטחים מאבן טבעית בגלל שיש לאבן יותר מידי הזדמנויות לספוג יותר דברים ולהיהרס אלא משטחים מגרניט או אבן קיסר

מעיןבר

New member
אצלינו יש דירה

ובגלל הקומה הגבוהה הכל מסורג. לא מוכנה בכלל לנסות לראות אם הילדים שלי מהסוג שמטפס לחלונות (והנוכחית בהחלט כן
). אם אפשר לתכנן את זה אז שהשקעים לא יהיה נמוכים (יש לנו אחד בגובה זחילה של ילדים - מלחיץ) ומצד שני שהמתגים של האור לא יהיו גבוהים מדי, כך הילדים יוכלו להדליק לעצמם אור (כבר יצא לי לראות בתים ישנים שבת 10 לא הגיעה בהם למתג). אלמנטים קישוטיים ועיצוביים - לחשוב היטב באיזה חומרים משתמשים, יש צבעים לקיר שכל נגיעה בהם משאירה סימן שאי אפשר לנקות ומחייבת צביעה מחודשת - עם ילדים קצת יותר גדולים זה נורא ואיום כי . מאוד פופולרי לפזר חצץ וחלוקי נחל כאלמנטים בגינה רק שילדים מאוד נמשכים לזה ויש עם זה שתי בעיות: 1. זה מסוכן כמובן כשהאבנים קטנות וחוששים מחנק. 2. כשילד משחק באלמנט קישוטי הוא לא נשאר קישוט לאורך זמן
. גם מזרקות למינהן הן מקור משיכה לילדים שעלולים לגרום לנזק או לשתות מים לא ממש נקיים
בתוך הבית הכלל תקף לענייני נישות ומדפים פתוחים - שלא יהיו ממוקמים נמוך ובהישג ידם של הילדים אם לא רוצים נזק לאגרטל היפה שקיבלתם מדודה שושנה בשנה שעברה לכבוד פסח
כמובן שחשוב מנעולים לכל הדלתות והחלונות בבית, במיוחד כאלה שבקומות העליונות כדי למנוע גישה לאיזורים שלא רצוי שהילד יגיע אליהם בכוחות עצמו.

בשקעים של גוויס

צריך הכנסה מקבילה של שני חלקי השקע, אחרת זה סגור מבפנים. בהחלט פתרון טוב נגד ילדים. בבית הישן (שקעים רגילים) שפוט כיסיתי את כל החשופים במכסה פלסטיק.

fireman

New member
עד כמה שאני יודע

כל השקעים היום חייבים להיות כאלו.... במודולריים לפחות, אני יודע שכולם ככה.... אני בכל מקרה מעדיף בטיצ'ינו..נראה יותר יפה מהגוויס.

מאגר

New member
שקעים

כיום התקן מחייב כבר את כל השעים להיות בעלי חסימה אך הבעיה היא אחרך החסימה נפתחת עם הכנסת הפין של הארקה ולא לכל המכשירים יש תקע עם הארקה.

fireman

New member
בבטיצ'ינו זה לא עובד ככה....

ואין בעיות עם תקעים ללא הארקה.. (ניסיתי וזה בדוק) נסה להכניס מברג לצד אחד...אתה לא יכול. נסה להכניס שני מברגים במקביל והם ייכנסו

מאגר

New member
כי בטוציני השכילו לעשות מזמן

לכן הם גם יותר יקרים ויותר איכותיים מגיוויס שלא להכנס לנושא שמבחינת תקן ההרכבה תקנה 145 בחוק החשמל שינהם אסורים להרכבה במתכונת מודולרלרית. וזאת ע"פ פסיקת בג"צ מ15 לינואר 2001

למעלה