דולות מומלצות ע"י חברות הפורום.

../images/Emo41.gif דולות מומלצות ע"י חברות הפורום.

בעקבות עצתה של mise, אני פותחת שירשור שבו ניתן לכתוב המלצה על דולה שליוותה אתכן במהלך הלידה. ההמלצות יתאגדו למאמר שיתווסף למאמרי הפורום. בהמלצה שלכן כיתבו את שם הדולה, איזור פעילות (אם יש) וכמה מילים על החוויה שלכן איתה.
שימו לב, לא ניתן לרשום כאן בפורום טלפונים, אז שכל אחת שרושמת המלצה, תשלח לי במקביל מסר עם פרטי ההתקשרות עם הדולה וזה יכנס לתוך המאמר (במאמר ניתן לשים טלפונים).

סטיוויה

New member
יש לי יש לי יש לי

הדולה יהודית שפמן. אישה מקסימה עם המון ידע,ואנרגיות מיוחדות וטובות. היא חברה שלי ככה שאני משוחדת אבל הפכנו לחברות דרך חיפושיי אחרי דולה (-: אני מכירה כמה יולדות שהיא ליוותה והן היו מרוצות עד מאד.

מצטרפת - יהודית באמת אשה נפלאה

אני נמצאת ב"עולם הפורומים", מה שנקרא, כבר כמה שנים טובות, ובנושא המלצות יש לי תמיד בעיה - אני לא מרגישה שנכון להמליץ שלא מתוך נסיון אישי, אז אני יכולה להמליץ בהקשר הזה רק על דולה שילדתי איתה, למרות שיש לי המון חברות דולות שהן נשים מדהימות. אז אני יכולה להעיד עליהן שהן מדהימות, ולנסות - כשאני עושה את ה"שידוך" בין זוג שפנה אליי לבין הדולה המתאימה להם ביותר - לנסות לקלוע מתוך היכרות עם הזוג והדולה לשידוך הנכון ביותר להבנתי. למשל, אם אני מרגישה שהאשה רוצה "אמא גדולה להניח בחיקה את הראש" אני אמליץ על דולה אחרת מאשר אם אני מרגישה שהיולדת מחפשת "דולה חברה-אחות". ושתי הדולות נפלאות ומדהימות, השאלה מה השידוך הנכון והמדוייק ביותר שאני יכולה להעניק לזוג (וגם לדולה, לתפיסתי). יש הבדל בעיניי בין לקרוא סיפורי לידה ולהתרשם דרך כך גם מהדולה, לבין לקבל המלצה. המלצה אמיתית ניתן לדעתי לקבל רק ממי שילדה עם הדולה, וגם אז - החשיבה של היולדת צריכה להיות דרך ההבנה מה היולדת השנייה חיפשה בדולה שלה, והאם זה מתאים למה שהיולדת הזו מחפשת. אני מקווה שאני מובנת... ובהקשר הזה - אני ילדתי עם אביבה גרבובסקי והיה לי נפלא איתה. חשוב להבין מה חיפשתי בדולה (זה מפורט מאד בסיפור הלידה שלי, לא בכל סיפור לידה זה כך) על מנת לדעת האם ההמלצה שלי מתאימה למישהי או לא. כל ה"טרחנות" שהפגנתי פה היא משום שהנושא הוא בנפשי, סליחה אם הלאיתי...

מסכימה, נא לקרוא ../images/Emo26.gif

הכוונה של השירשור הזה, היא שתמליצו על דולות שליוו אתכן באופן אישי בלידה. כמו כן, כפי שהציעה "מושבניקית", ניתן לצרף כמה מילים על מה חיפשתן אצל הדולה והאם היא ענתה על הצרכים הללו. אם יש לכן סיפור לידה, ניתן גם לצרף אותו ואז במאמר של הדולות המומלצות, יהיה קישור גם לסיפור הלידה שלכן (תחת הדולה הרלוונטית שלכן).

סטיוויה

New member
המלצתי מנסיון אישי לגמרי

יהודית אמנם לא תמכה בפועל בלידה עצמה אבל כן תמכה בי לאורך שלושה הריונות ולאחרי הלידה וזה עבורי היה משמעותי מאד.

זה נע בין

1500 ל - 2000, אצל רוב הדולות. כמובן שיש דולות שניתן להגיע איתן לסכום "סימלי" יותר, ויש מתלמדות, בד"כ סביב חודשי הקיץ כי הקורסים מסתיימים בסביבות אפריל. יש דולות שאחרי 15 שע' לידה מבקשות תוספת תשלום, כדאי לברר הכל לפני הסיכום הסופי, כדי שכולם ירגישו טוב, גם הזוג ודם הדולה. כמובן שבפורטל שלי אני אתייחס בצורה מעמיקה לכל הנושא, זאת ועוד... אבל יש עוד זמן...
אני אזמין את הפורום בבוא הזמן להתרשם.

כרמית מ.

New member
לא בדיוק המלצה, ולא בדיוק דולה

אבל זה נראה לי שרשור מתאים... אני *לא* תומכת לידה מקצועית, וה"רקורד" שלי כולל רק לידה אחת שלי (בבית) ולידה אחת שהתארחתי בה (גם בבית). אבל, אם מישהי מחפשת אדם-נוסף-לא-מקצועי (למשל, ללידת מים, שיש בה הרבה עבודה), או מעונינת מכל סיבה אחרת - אני אשמח להשתתף בלידה, ולתרום כמידת יכולתי - בתמיכה, בסידורים טכניים וכמובן גם בהעלמות, אם זה מה שיתאים באותו רגע. (לאו דווקא לידת בית). כמובן - לא בתשלום. אם מישהי מעונינת - אפשר לפנות אלי במסר.

כרמית מ.

New member
אני גרה בצפון

(איזור עכו). לא מגדירה במדויק (בשביל טונטי נסעתי רחוק...) כי זה לא משהו ממוסד, אלא אקראי, אבל מן הסתם מעדיפה את הסביבה הקרובה יותר...

tonti

New member
ממליצה ממליצה../images/Emo13.gif

על כרמית כמובן. רק ההשראה שהיא נותנת כבר מספיקה.
גם הלידה הבאה שלי-איתך.

rnati

New member
אני אותו דבר, לאיזור המרכז והשפלה

ה"רקורד" שלי כולל לידה טיבעית שלי והמון תמיכה להרבה חברות בהריון (וגם חברות של חברות שמופנות אלי) ובקרוב מתחילה קורס יועצות הנקה שלא ממש קשור ובכל זאת קשור

rnati

New member
תודה ולא לידת בית אלא

לידה טיבעית בבית חולים. (כולל המון אסרטיביות מול צוות שנורא רצה לתת זירוז, ונורא ניסה לשכנע לאפידורל. ומיילדת מקסימה שהדפה את כל מי שאמר לה לחתוך אותי רק כי ביקשתי ואמרתי שהתאמנתי עם האפי-נו
)

למעלה