הארה

Felix 5

New member
../images/Emo41.gifהארה

מהי הארה? כיצד ניתן להשיג אותה? למה בנאדם ירצה להיות מואר? האם בנאדם יכול לאבד את ההארה? כמה מוארים ידועים יש בעולם? האם כל אחד יכול להיות מואר? האם אתה יכול להיות מואר מבלי לדעת? האם יש כאלו שנולדים מוארים? האם הרעיון של הארה מופיע בעוד מקומות מלבד בתרבויות המזרח הרחוק?

Felix 5

New member
יש זמן לכל דבר

בנתיים הייתי שמח אם מישהו היה עונה לי על השאלות.

פשוט מאוד

אין הארה עכשיו מה תעשה עם כל שאר השאלות? הן נגזרות מהראשונה, אז תגזור

brandy1

New member
יוגי אתה המורה מסיפור הזן.

אין הארה אין שאלות. כמה חכם.

אענה על שאלותיך בקצרה שכן

אפשר לכתוב ספר שלם כתשובה לכל אחת מהן, ואת זה אני לא אעשה
מהי הארה? קשה להסביר מהי הארה למי שלא חווה אותה וביחוד ע''י מישהו אחר שגם הוא לא חווה אותה בעצמו אלא סומך על מסורת שמאשרת את קיומה של ההארה, נותן אמון באנשים שמוסרים את המידע עליה ואת הידע המעשי להגעה אליה, וכמו כן חווה מניסיונו הוא אינדיקטורים מסוימים שאכן מצביעים על ההארה כמשהו ממשי. ובכל זאת ובכלליות רבה מאוד אומר לך כך: הארה היא מצב שבו הוויתך האנושית שלך פורצת את גבולות עצמה ומשתנה לנצח. כיצד ניתן להשיג אותה? כל מסורת והשיטות שלה. למה בנאדם ירצה להיות מואר? כי הוא חש שחייו מוגבלים ובלתי מסופקים כפי שהם, ותחושה זו הופכת מתמידה לאורך זמן. האם בנאדם יכול לאבד את ההארה? קשה לענות על שאלה זו כי כל למסורת יש את תובנותיה שלה לגבי טבעה של ההארה, אבל שוב, בכלליות ניתן לומר שאי אפשר לאבד אותה. כמה מוארים ידועים יש בעולם? די הרבה... אולם מעט מאוד יחסית לכלל חברי המין האנושי. האם כל אחד יכול להיות מואר? תיאורטית לפחות, כן. האם אתה יכול להיות מואר מבלי לדעת? לא. אתה חייב לכוון לשם במודע. האם יש כאלו שנולדים מוארים? שוב, קשה לענות על שאלה זו בתשובה חד-משמעית של כן ולא. ראה תשובות לשאלות השניה והרביעית שלך. האם הרעיון של הארה מופיע בעוד מקומות מלבד בתרבויות המזרח הרחוק? לפי מיטב ידיעותי לא, אבל בכתבים של קרלוס קסטנדה מצאתי משהו שבהרגשה שלי דומה למה שאנו קוראים לו הארה, ודון חואן קרא לו "עצירת העולם". המשך יום נעים,
שנטידווה

cottoneyejoe

New member
מה, מי זה ההומו הזה?

מאיפה הבאת אותו? זה פשוט לא ניראה לי אמין, למרות שהוא אומר דברים נכונים

cottoneyejoe

New member
אוסף של חרא.

הארה זה כלום, בולשיט, זיון שכל אחד גמור, הארה זה לדעת את כל זה בלי לחשוב על הארה בכלל, זה הארה.

cottoneyejoe

New member
תיקון....

מהיא הארה? בלי להתפלצף, הארה במילים אחרות היא הבנה, ויש הארה מוחלטת שהיא הבנה מתמשכת ורציפה, ועם להתפלצף, הארה היא הכל, ויחד עם זאת היא שום דבר מכל זה. כיצד ניתן להשיג הארה? להפסיק לחשוב על להשיג אותה ולראות את המציאות כמו שהיא בלי לחשוב על העבר ולהיות מודע להוויה של מה שאתה עושה עכשיו. למה להיות מואר? כי זה כיף, אתה פשוט מפסיק להתנהג כמו עכבר בלי עניים שנתקע בקירות המבוך כל הזמן, התחושה העצמית עולה, לפעמים גם הבטחון העצמי, והיכולת לפתור בעיות וללמוד משתכללות האינסטיקנטים פועלים מהר יותר, והמוח במקומו יושב, המודעות שלך פשוט מתפרצת כמו גייזר על פני האדמה, וזה אכן תחושה נפלאה. האם בנאדם יכול לאבד הארה? כן, בנאדם יכול לאבד את ההארה, או לפחות את התחושה הנפלאה של להיות מואר, בשביל להיות מואר כל הזמן, צריך לעבוד על המוח, או המאיינד איך שלא תרצה לקרוא לזה, הייתי מנסח את השאלה אחרת, כי עוד לא ראיתי משהו שאיבד את היכולת להבין. כמה מוארים ידועים יש? לא שידוע לי, אבל אני יענה לך שאני חושב שיש הרבה אנשים שכבר הם מוארים, רק פשוט לא קוראים לזה ככה, כל האנשים שפרצו דרך מחשבתית כל שהיא, עשו משהו יוצא דופן, כל זאת בזכות ההארה\הבנה, ובזכות עצמם. כל אחד יכול להיות מואר? לא כל אחד, רק כאלה שבאמת רוצים, עם קצת הדרכה גם הם יכולים. האם אתה יכול להיות מואר בלי לדעת? מכיוון, שאני חושב שכל הבנה היא הארה בנוסף לכך שהיכולת להשתמש במוח באופן יעיל ואפקטיבי שמניב תוצאות, אז כן, כי בעצםף אנחנו עושים את זה כל הזמן - מבינים ומרחיבים את המודעות שלנו, רק שלפעמים בזן, אנחנו מפתחים גם את המודעות שלנו לעובדה זאת, ולעוד עובדות אחרות ולתובנות אולי יותר 'מיסטיים', הארה נימצאת מעבר לפינה בשביל כל אחד ובכל זמן, יש כאלה שיתמזל מזלם, ויש כאלה שפחות. האם יש שנולדים מוארים? כולנו. האם הארה מופיעה או מוזכרת מחוצלמזרח הרחוק? בטח, עצם העובדה, שזה דבר אנושי מאוד, כולנו מושפעים מאנשים מוארים, לאורך כל ההסטוריה, כי להם באמת נתנה היכולת לשנות ולעשות, למרות שלעיתים יש הרבה חריגות, להלן ממשלת ישראל הנוכחית.

Felix 5

New member
תודה לך אבל

למה התכוונת כשאמרת שכולנו נולדים מוארים? מכך אפשר להסיק שיש כאלו שמוארים יותר [ראה בודהא] וכאלו שמוארים פחות [Felix 5] נכון?

cottoneyejoe

New member
אולי,

יש כאלה עם מודעות נרחבה יותר לסוסבב אותם, ויש כאלה עם מודעות חלשה יותר, ויותר 'עכברית'.

הארה../images/Emo20.gif

הארה היא המצב שבו אתה משתחרר מכל החסימות שמונעות ממך להיות מה שאתה באמת. יש הרבה דרכים לעשות זאת, אבל העניין המרכזי בכולם הוא עבודת מודעות מעמיקה, על מנת לשחרר את עצמינו גם ברמות העמוקות ביותר של התודעה. במצב זה של שחרור, לא ניתן לחזור אחורה, מכיוון שהדפוסים שכבר לא איתנו, לא יכולים לחזור. ההתקדמות להארה נעשית בצורה ספיראלית ולא בקו ישר, מכיוון שאתה חווה שוב ושוב את אותם שיעורים רק בעומק רב יותר. לגבי מוארים ידועים - ממליץ לקרוא את הספר של שי טובלי - 20 מורים רוחנים. הספר כולל את קורות החיים שלהם ומקצת דבריהם.

למעלה