התנהלות בפורום

omer719

New member
../images/Emo41.gif התנהלות בפורום ../images/Emo41.gif

לחוקי הפורום המלאים אתם מוזמנים להיכנס למאמרים או לטאגליינס, פה אני רק מזכיר לכם על החלק של ההתנהלות בפורום כי זה מה שכרגע בעייתי פה, אל תשכחו שאנחנו פה בשביל להנות ולהעביר דיון תרבותי, מותר לשלול דברים ולחלוק על אחרים רק לעשות זאת בצורה יפה.
התנהלות בפורום! 1. הגולשים מוזמנים לפתוח שרשור כאוות נפשם(רק לשים לב שאין שירשורים באותו נושא שפתוחים כבר) חוץ מהשרשורים הבאים:
שרשור המשוב השבועי
שרשור הפרק השבועי
שרשור אוף טופיק שבועי שרשורים אלו ייפתחו על ידי מנהל הפורום או אדומי הפורום. 2. חל איסור על שימוש בלשון בוטה בהודעות בפורום. 3. חל איסור להציג את עצמך כמנהל הפורום, מוסמך מטעם חברת תפוז אנשים ו/או איש אחר בהנהלת הפורומים בזמן שאתה לא. 4. אין להתחזות לגולשים אחרים. 5. אין להוציא דיבה ו/או לשון הרע על גולשים אחרים, וגם על מתמודדי התוכנית, אל תשכחו שגם הם בני אדם! 6. לאחר 3 הזהרות במסר על מחיקת הודעה או על התבטאות לא נאותה בפורום המשתמש ייחסם ליום אחד. 7. שימו לב! כשאתם רוצים לפתוח הודעה חדשה, אולי כבר יש נושא דומה שפתוח אז שרשרו אליו! מעכשיו הודעות כאלה יתחילו להימחק. 8. חל איסור להציף את הפורום, אדם שיציף יוזהר והודעותיו יימחקו ולהבא גם ייחסם. 9. מותר לפרסם אתרים/בלוגים/ כול קישור שלא קשור לפורום אך ורק בשירשור אוף טופיק, שאר הקישורים יימחקו! אתם מוזמנים להוסיף רעיונות שיוכלו לשפר את הפורום או להעיר, ולא לשכוח אם אתם רוצים להתלונן על אדם מסויים, לא לעשות זאת על גביי הפורום אלא במסר למנהלים, ואל תהססו לפנות אלינו! אני אשמח אם אנשים ישנו את הגישה שלהם, יש פה הרבה אנשים שעומדים על סף חסימה מהפורום וחבל! אני באמת נמנע כמה שאפשר מלחסום ולמחוק הודעות אבל אנשים לפעמים לא מותירים ברירה, אז אולי בעקבות החוקים האלה חלק יחשבו טיפה אחרת וזה כבר מעולה לכולנו
מקווה שלא נאלץ להשתמש בחוקי התקנון, ויהיה כיף ונעים לכולם בפורום, גלישה מהנה!

aשרון

New member
מקבל את הדברים............

אני רואה מה שהולך בפורום באתר האח הגדול בקשת ובא לי להקיא. כל הודעה שניה מגדפת את אחותה, קללות, עלבונות, משתמשים בלשון בוטה כנגד המתמודדים בתכנית..... אין שם תרבות דיבור, זה כאילו שכותבים שם ילדים בני 15 שעדיין לא ראו עולם. לפורום הזה יש עדיין תקווה, מדובר בתפוז אנשים, כאן שמים גבולות ויש פיקוח עקבי וחכם על כל פורום. יותר נעים לי לקרא כאן מאשר שם, בבקשה בואו נשמור על זה. שרון

יניבל1

New member
זאת לא גזענות , עובדה שלאשר הם נחמדים

זה סתם קיבעון ורתיעה מכל מי שהוא לא שפוי במאה אחוז

יוליקה

Member
מנהל
לחלוק על התנהגות או דיבור איננה גזענות

גרתי 30 שנה בדימונה. היכרתי מקרוב מאד את המרוקאים, תוניסאים, טריפוליטאים, אלג'יראים והודים. אני יכולה להעיד שההתנהגות, הדיבור, החשיבה, התייחסות של יוסי שונה בתכלית השנוי ממה שאני םפגשתי והיכרתי במשך 30 שנותי בדימונה. פגשתי אנשים שהיו גאים במוצאם ובמורשת שלהם אבל השתחררו מהפטריאכליזם ועשו כל מאמץ להיות ישראלים בלי להיות מזוהים עם עדה זאת או אחרת. מה שהכי מדהים אותי אצל יוסי שהוא יליד הארץ הוא אמנם דור ראשון לעליה מצפון אפריקה וזה מה ששמע בבית - אבל אני פגשתי את בני דורו שהדבר העיקרי שעמד לנגד עינם זה להיות ישראלי ולהשתחרר מהסטיגמה של העליה מצפון אפריקה. לא ניראה אצל יוסי שהוא ניסה להשתחרר מהסטיגמה אלא להפך הוא אימץ אותה בשתי ידיו!! לכן כאשר מצביעים על ההתנהגות שלו - אין בזה שום גזענות. למה אף אחד לא מצביע על התנהגותו של לאון מסיבות עדתיות (עליה מחבר העמים?)

כי במיקרה של לאון

מה שבולט הוא ההתנהגות הנשית . ואין לו שום מאפיין לעליה מחבר העמים. ולגבי יוסי
לגמרי.

יוליקה

Member
מנהל
כמה אנשים עם נטיה הומוסקסואלית פגשת?

אני פגשתי הרבה - אף אחד מהם לא מחצין את ההעדפות המיניות שלו כדוגמת לאון - אצל לאון זה יותר "תשומי" מאשר ההעדפות מיניות. ה"תשומי" של לאון מתבטא בכך שבכל פעם שיש התגודדות שיש סכוי סביר שהמצלמה מתמקדת בהם - לאון דואג להצטרף אליהם העיקר שהמלצמה תראה אותו!! איך יכול להיות שבכל פעם שאנחנו רואים בערוץ 20 סצנה תמיד לאון נמצא שם? אולי הוא...הוא השתול של ההפקה והם דואגים להדליף לו מה רואים כרגע בטלויזיה? זה סתם השערה שלי.....

פגשתי מספיק בשביל להבין ש

גם בין ההומואים יש הבדל . החל מאלה שלא רואים עליהם ( "הגבריים") כלה ב"נשיים". הקטע של לאון שהמוחצנות זה חלק בילט -אין באופי שלו וזה לא קשור לעובדת היותו גיי. גם אם הואהיה סטרייט ב100%- עדיין הוא היה מנסה להתבלט. הוא פשוט שייך לסוג של אנשים שהם &*^%*^ של תשומת לב.

בודהה7

New member
כי אשר חסר חוליות!

וגם הוא הצטרף לצדקנים כי הוא מפחד שלא ידיחו אותו.

יוליקה

Member
מנהל
ראיתי את השידור עכשיו

למה זה לגיטימי להגיד: שכנטוז חנון אבל אסור להגיד: התנהגות מזרחית זה לא נישמע גזעני אבל השני כן. שמעתי את אשר: האיש הזה מטומטם פרימיטיבי ברמות!!!

בודהה7

New member
../images/Emo45.gif

עכשיו רק ראיתי את ההודעה שלך. צודק, זה עצוב שהמילה אכנזי במדינה שלנו - מעצם המילה עצמה היא הגזע העליון (לצערי- מבורות) ככה שלא משנה מה תדביק אחרי המילה הזו - זה לא ישמע רע. זה כמו לאגיד לאנג'לינה ג'ולי בצחוק - י'מכוערת.

אתה הבנת הפוך ממה שהיא התכוונה

היא אמרה שזה לא שיוויוני כאשר לקרוא למישהו אשכנזי בגזע שלו ולרדת עליו מותר אבל אם רק אומרים את המילה מזרחי אז ישר צועקים שזה גזענות.

קפרי

New member
לעיני הלילה, יודע/ת מה הכי מדהים?

שכמעט אף אשכנזי לא מתלונן כשאומרים חנון וכו' זה אומר הרבה לדעתי על רגשי הנחיתות של אלה שלא יודעים לפרגן.

Lady in red2

New member
לא רק אחרי המילה הזאת

כבר שמעתי קללות וירידות רק עם המילה "אשכנזי". עצוב שהדוגמה האחרונה שאני זוכרת בתור כזאת היא מסטודנט שלומד איתי.

ילד רע 16

New member
שניהם זה רע, ההבדל הוא בתפיסת החברתית את

שני המושגים. מזרחי מתקשר כמעט בכל מובן למשהו גזעני כביכול, למרות שלא בהכרח זו הכוונה או שהביטוי עצמו הוא רציני אבל מתפרש ככה כסטריאוטיפי וגזעני משום שהחברה הישראלית התרגלה לתייג מראש את המזרחי עוד מבעבר כנחות, חסר השכלה, פרימיטיבי, עילג וכו'. (לצד חכמת החיים שלו וכו', שזה תואם את יוסי לדעתי, אבל רק מהשתקפות הריאליטי, כלומר מהבניית המציאות שעושה לנו 'האח הגדול', וברור שזו לא כל האמת ולא כל המציאות הנכונה בשלמותה.) שניהם לדעתי חמורים כמעט באותה המידה מבחינת ההתייחסות האישית שלי, אולם החברה למדה מיהו האשכנזי ומזרחי מהו, על כן כל מה שיבוא בצירוף "אשכנזי" נשמע טוב ובסדר יותר, וחבל. זה מראה עד כמה החברה חיה עמוק בסטריאוטיפ ובמחשבה ולא יכולה להשתחרר, גם אם נשחק אותה עלאק נאורים, מודרנים, ליברלים ו"יודעים שיש מזרחים חכמים וכו' וכו'", זה עמוק מבפנים, וזו לאו דווקא האשמה האינדיבידואלית של כל אדם פרטי, אלא שוב - שלנו כחברה.

Lady in red2

New member
שוב, למה אתם (=אתה ומי שהגבתי אליו למעלה)

טוענים "כל מה שיבוא בצירוף "אשכנזי" נשמע טוב ובסדר יותר"? זה ממש לא נכון, ונתתי דוגמה למעלה ממקרה שקרה לי עם סטודנט שלומד איתי. אחרי מבחן שהיה לנו התחיל ממש לקלל ולהתייחס ל"אשכנזים" בתור קללה. וזאת לא הדוגמה היחידה. הנה מהאח הגדול - ונסה התחילה להעליב את צבר כשדחה אותה, "אשכנטוז חנון" וכו'. וזאת לא פעם ראשונה בוילה שיורדים בצורה כזאת.

ילד רע 16

New member
פספסת את הפואנטה, מה שניסיתי להעביר הוא מה

שחזרתי עליו הרבה פעמים בהודעה - התפיסה החברתית היא כזו. מבחינתי ציינתי שהקנטות והעלבות הן בגזרת ה"מזרחי" והן מסוג ה"אשכנזי" חמורות ומיותרות בעיניי. "אולם החברה למדה מיהו האשכנזי ומזרחי מהו, על כן כל מה שיבוא בצירוף "אשכנזי" נשמע טוב ובסדר יותר,..." בעבור החברה ואני מכליל, כי לא כולם ככה (דוגמת ונסה, הסטודנט שלומד איתך ועוד רבים אחרים, אבל הרוב נעול על המזרחי, ויש לזה הסבר חברתי-כלכלי-דמוגרפי מדוייק, טמון אי שם בשנות ה50 של המדינה...

Lady in red2

New member
ואתה לא חושב שזה התטשטש עם השנים?

כל מה שהיה בעבר עם אשכנזים-מזרחים? בעצם, מה אנחנו מדברים. מבוגרים מאיתנו יעידו על כך.

ילד רע 16

New member
ברור שכן, אבל שרידים תמיד יש.

אנחנו לא גדלים מ0, לא רק ההורים מחנכים אותנו, אנחנו למדים בביה"ס, שומעים אנשים, קולטים תקשורת, מעבדים מידע - ומה לעשות, יש דברים שעדיין מטפטפים לנו או שאנו מפרשים בצורה מסויימת על סמך מה שאנחנו חושבים או לחילופין יודעים. ההגדרה של סטריאוטיפ מסבירה את זה, התווית ה"מתובנתת" הזו במח שהרבה יותר קל להשתמש בה ולהתחבר אליה כדי לא לחשוב יותר מידי, כדי להבין משהו בקלות יתרה ולהחשיב משהו כX בלי כיוונים, בלי גוונים או צבעים, פשוט X - וחבל, כי זה לא חכם או עמוק, ובטח שלא נכון. זה אולי הסטיגמה הכי-הכי שיש בישראל, ועדיין לא התנערנו ממנה. אבל עם הזמן השרידים מתנתקים מהעבר, מגורדים..

למעלה