התנהלות בפורום

ילד רע 16

New member
ומיותר לציין שאני אפילו לא רוחש בוז לכל אותם

"יא מזרחי, יא ערבי" (תתפלאי לאילו רמות מגיעים, יש לי כאלה בקטע) או "אשכנזי מלומד\חנון" וכו', זה פשוט עלוב ומנותק מהמציאות. גם לא התקפה אגרסיבית במיוחד.

Lady in red2

New member
לא יודעת, מנסה להזכר בתקופת ביצפר

ולא זכורים לי סטיגמות על מזרחים שם. אולי אם כבר ההיפך - ילדים ממוצא מזרחי הרבה פעמים היו יותר "מקובלים" וילדים אשכנזים הרבה פעמים נחשבו לחנונים. ואני לא אומרת כאן עובדות נחרצות או אומרת שזה תמיד היה ככה, פשוט משהו שאולי הייתה נטייה לגביו. למשל הייתי בערך ביסודי כשהיה את הקומדי סטור. וכל הקטע של פטיש/לפלף זה גם היה חלק מזה.

ואני חושבת (בלי להעליב) שאתה פספסת קצת...

הנקודה היא שכשמישהו מזרחי (או כל אחד אחר) בא ומקלל מישהו בכינויי גנאי של אשכנזי ומוסיף לזה תכונות אופי [כביכול] אשכנזיות זה לא נקרא גזענות וזה לגיטימי לגמרי אבל ברגע שמישהו רק מתחיל לדבר על מזרחים (ואפילו בהקשר נכון בציון עובדות רלוונטיות לנושא השיחה) ישר מאשימים אותו בגזענות.

ילד רע 16

New member
זה ממש לא סותר את מה שכתבתי.

בעיניי שניהם חמורים ומטופשים, ושניהם לא צריכים להיות, בין אם זו גזענות או לא. הסטריאוטיפ הקיים הוא על מזרחים בהשוואה לאשכנזים, מכאן שהתפיסה היא להחשיב את המזרחים כX (נחות יותר בד"כ) ואת האשכנזים כנעלים וטובים יותר, ולכן ציינתי שהחשיבה או התפיסה הכללית היא שכינויי גנאי כביכול לאשכנזים נחשבים ונראים כלגיטימיים, "בסדריים" וטובים יותר. אעפ"י ששניהם לדעתי, אם בודקים זה מול זה - טכנית לחלוטין, פשוט מיותרים ולא מעידים על שום דבר. אם אנשים מחשיבים את "אשכנזי חנון" למשהו מקובל ובסדר (מה שקורה בפועל) בעוד שאותם (או אחרים) יאמרו "מזרחי כך וכך" זה גזענות וסטריאוטיפ. בעיניי זה אותו הדבר וכך לדעתי זה אמור להיות גם בעבור אותם אנשים. התפיסה נובעת ממשהו, זה לא אומר שככה זה צריך להיות, שניהם מעליבים באותה המידה.

ילד רע 16

New member
ציינתי את איך שתופסים, וככה זה בפועל לצערי,

אבל יצאת כלפיי בכך שאני טוען שכינויי גנאי לאשכנזי זה בסדר ומקובל, לא, זה לא בסדר, זה נחשב בסדר (לא בעבורי!) הייתי יוצא באותה המידה כנגד אדם שהיה מכנה כך אשכנזי (ואני מעדות המזרח, סתם שתדעי), כל העניין הזה דפוק ונסחב שנים..

יניבל1

New member
אני יודע מה את הבנת , ולא לזה התכוונתי

התכוונתי לזה שיוסי הוא אדם לא שיגרתי, לא אחד שהולך "לפי הספר" ומתנהג לפי דפוסי חברתים מטופשים, ובגלל זה לכל הצפונבונים שם קשה לקבל אותו.

למעלה