חברה....לפתוח יומנים ולרשום

מצב
הנושא נעול.

אורי404

New member
נכון. על קו אילת דיברו עוד משנות

גם לפני הרבה שנים דברו על

קו רכבת לאילת, וגם דברו על רכבת תחתית בתל אביב.... אז דברו... מדיבורים ועד מעשים כנראה צריך שיחלפו כמה שנים טובות, לא
ככה זה במדינת ישראל (אפילו של שנות ה- 2000)
נכון. על קו אילת דיברו עוד משנות
השבעים, אם לא קודם לכן.ראיה לכך, היא לוחות הזמנים הישנים של רכבת ישראל, בהם היתה מעין מפה, בה הוצג חיבור של הרכבת לאילת. ההבדל בין מה שכתבת לקו של דימונה, זה שהיה תואי מוכן. גם המרחק בין דימונה לבאר שבע, הוא קצר לעומת הקו של אילת. כך שהקו לדימונה הוא לא פרוייקט מורכב כמו הפרוייקטים שכתבת. בסך הכל, זהו עניין של סדר עדיפויות (שאין לדימונה).

mucool2

New member
../images/Emo6.gifהקו לירושלים היה אמור להיפתח

הדבר שהכי מעצבן אותי הוא זה ש...
תשובי הפריפריה במיוד תושבי הנגב תמיד מופלים לרעה. שדרוג הקו לדימונה כבר מתמשך יותר משנה.ההבטחה הייתה שהתחנה תיפתח ברבעון הראשון שנת 2005, ובסוף זה שונה לספטמבר. אם נשווה את הקו לי-ם נראה שהוא הושלם יותר מהר מאשר הקו לדימונה, יחד עם סלילת הקו החדש והקמת תחנה חדשה. גם תחנת אשקלון שלא הייתה קיימת כלל, נפתחה יותר מהר מאשר התחנה לדימונה. אם ר"י הייתה רוצה היא הייתה יכולה לסיים את הליכי השדרוג תוך חצי שנה עד 8 חודשים, לא יותר. אז נכון שזה מצריך החלפת רוב המסלה בקו, אבל התוואי הוא קצר (35 ק"מ), תחנת נוסעים כבר קיימת והיא כבר מוכנה. והדבר שהכי מציק אותי הוא זה שהקימו תחנה תפעולית ליד ערוער, בנו כבר בניין בקרה, הכפילו את המסילה למפגש רכבות אבל סימנורים???? עדיין אין. את המבנה הכתום הזה אני כבר רואה למעלה מחצי שנה, אבל ר"י לא טרחה אפילו לשים סימנורים, מה שמעיד על קצב עבודה איטי במיוחד. שוב הדבר הזה מרגיז מאוד שתושבי דימונה מופלים לרעה מול תושבי מרכז הארץ למשל.
הקו לירושלים היה אמור להיפתח
בתחילת 2004, אם לא קודם...

קובי לו

New member
התאריך, לפחות באמצע 2003, אמור

הקו לירושלים היה אמור להיפתח
בתחילת 2004, אם לא קודם...
התאריך, לפחות באמצע 2003, אמור
היה להיות דצמבר 04', ולא תחילת 04'. את זה אני זוכר היטב, לא רק בתור חובב רכבות וחובב ירושלים אלא בגלל זה שהתחלתי לעבוד בירושלים באמצע 2003... את העבודות על תחנת מלחה החלו בספטמבר 03'. המבנה היה מוכן לשמוש (עדיין ללא בנין המבואה שרק יצא עליו מכרז) בסוף מרץ 05'.

urilei

New member
../images/Emo41.gif שאלה

10/9/2005 מוצ"ש....תצא הרכבת הראשונה לדימונה
שאלה
הכוונה לרכבת מסחרית או לסתם רכבת ניסוי? ואם מסחרית אז אפשר להסיק מזה שזה תאריך ללו"ז חדש?

קובי לו

New member
הניסוח הנכון הוא "רכבת נוסעים

שאלה
הכוונה לרכבת מסחרית או לסתם רכבת ניסוי? ואם מסחרית אז אפשר להסיק מזה שזה תאריך ללו"ז חדש?
ציבורית". סביר להניח שהכוונה אכן לתחילת לו"ז חדש. לעולם, יש נסיעות מבחן/ניסוי טרם חניכת הקו לציבור הרחב. וכמעט לעולם או ממש לעולם נסיעות המבחן הן לא במוצא"ש אלא בימי חול ובזמן שיש אור (בין הזריחה לשקיעה, על מנת שיוכלו לראות בקלות מה קורה במסילה שהיא לא מוכרת לרוב הנהגים).

sandbird3

New member
כבר נסעה רכבת נוסעים לדימונה

ציבורית". סביר להניח שהכוונה אכן לתחילת לו"ז חדש. לעולם, יש נסיעות מבחן/ניסוי טרם חניכת הקו לציבור הרחב. וכמעט לעולם או ממש לעולם נסיעות המבחן הן לא במוצא"ש אלא בימי חול ובזמן שיש אור (בין הזריחה לשקיעה, על מנת שיוכלו לראות בקלות מה קורה במסילה שהיא לא מוכרת לרוב הנהגים).
כבר נסעה רכבת נוסעים לדימונה
רכבת מיוחדת של נוסעים הגיעה כבר לדימונה.

OMER G17

New member
ווואווו...התרגשות!!!

ווואווו...התרגשות!!!
זה אומר אני מבין שב"ש האונברסיטה גם תפתח...יופי.....זה יותר קרוב ממה שחשבתי...למרות שכפי שכבר ציינתי מלא פעמים הקו לדימונה הוא קו מבוזבז בטירוף ואני בספק אם ינחול הצלחה

איבגי1

New member
עוד שאלה חשובה...

עוד שאלה חשובה...
1. התחנה בבאר שבע צפון (אוניברסיטה) היא פועלת כרגיל לא.. ? למה שמעתי שאתם אומרים שהיא צריכה להיפתח ? 2. הרכבת לדימונה תמשיך מבאר שהע נכון ?! מאיפה בידיוק ? אם מבאר שבע מרכז אז איך ? אם אין להן יותר להמשיך שם, שם זה סוף התחנה לא ?

איבגי1

New member
הקפצההההההההההההההההההה

עוד שאלה חשובה...
1. התחנה בבאר שבע צפון (אוניברסיטה) היא פועלת כרגיל לא.. ? למה שמעתי שאתם אומרים שהיא צריכה להיפתח ? 2. הרכבת לדימונה תמשיך מבאר שהע נכון ?! מאיפה בידיוק ? אם מבאר שבע מרכז אז איך ? אם אין להן יותר להמשיך שם, שם זה סוף התחנה לא ?
הקפצההההההההההההההההההה
אהההההההההההההההההההההההההה

מצב
הנושא נעול.
למעלה