חידון מס´ 2

../images/Emo41.gif חידון מס´ 2 ../images/Emo41.gif

היי! המהירות שבה נפתר החידון הראשון דרבנה אותי לתת אתגר חדש וקשה יותר (או שלא, את זה נדע בקרוב...). בתמונה המצורפת - מופיע איור של בית כנסת. השאלה היא: איפה היה בית הכנסת הזה
רמז ראשון: העיירה בה נמצא בית הכנסת הוזכרה בדיוני הפורום, וחלק מן המשתתפים כאן - חוקרים משפחות ממנה. במידת הצורך, אתן רמזים נוספים. ניחושים או תשובות בטוחות - יתקבלו בשמחה
בהצלחה, ארנון

א77

New member
ארנון אני פה כבר הרבה זמן

כבר כמעט עשר דקות. ממש מרגש שמצאתי את הפורום הזה במקרה. ואם אשאר פה. אז וודאי תבין למה.

תוכל להישאר או לחזור ככל שתרצה...

אני מאוד שמח שמצאת אותנו. אנחנו כן כבר זמן מה, אך הפרסום עדיין בעוכרנו... תוכל להישאר כאן כמה שתרצה. או לחזור כשתרצה בפעם הבאה. בהצלחה וערב טוב, ארנון

עדיין מחכים לפתרון...

רק כשהתשובה תהיה נכונה - אני אגיב ואומר זאת. אין טעם להגיב על כל תשובה לא נכונה ב: "תשובה לא נכונה". אפשר להמשיך את השרשור הזה עם שאלות לגבי החידה הנוכחית, הצעות, הצעת רמזים, בקשת רמזים, החלפת חוויות, כמו: "החלון השמאלי מרובע, ולכן זה מעיד על סגנון גותי שהיה נהוג באוקראינה בסוף המאה ה- 16"... בהצלחה, ארנון

זהו ביהכ"נ ביאסלו פולין

לארנון שלום זהו בית הכנסת שהיה ביאסלו פולין (ליד קרקוב) בית הכנסת נשרף ביום הכיפורים 1940 כשבתוכו כ 100 יהודים ונהרס כליל. לפי גרסה אחת שבידי סבתי דודותי ו2 בני דודים שלי היו בין הנשרפים, לפי הגרסה האחרת הם נשלחו לבלזץ באחד המשלוחים 10-20 לאוגוסט 1942, והושמדו שם. ת.נ.צ.ב.ה מאיר

../images/Emo41.gif חידון מס´ 2 - פתרון ../images/Emo41.gif

כל הכבוד למאיר
זהו אכן בית הכנסת אשר היה ב: יאסלו, פולין. אפשר לקרוא על העיירה כאן. בקרוב (
) חידון נוסף. ארנון

למעלה