יצירת אילוסטרציות בפלאש - המאמר

כל הכבוד על היוזמה

הערה אחת וחשובה שיש לי - אני ממליץ לשכוח מקיומו של כלי העיפרון. עד היום לא מצאתי לו שימוש הגיוני אחד כשקיים כלי המסלולים (הציפורן) שטוב ממנו בכל מובן. איור מדוייק, נקי ומעוגל בצורה נכונה ניתן לקבל רק מקו שהוקטור שלו הוא מתמטי טהור ולא דרך משיכת עכבר או אפילו עט דיגיטלי. אני משתמש בציפורן ובכלי הקו הרגיל, והשילוב בניהם מספיק בהחלט.

BlueCat

New member
אבל אתה לא חשוב שבזה

נאבד משהו מהסגנון של היוצר, מהיד החופשית? אני דווקא אוהב שיש פאק קטן כאן ושם בעבודה, לא הכל צריך להית מתמטיקה טהורה ומדוייקת. האמת, שום דבר לא צרקיך להיות ככה. איכס.

תודה לכולם ../images/Emo70.gif

אני מקווה שהמאמר הזה עזר לרובכם. גם אם אינכם מעוניינים להשתמש בפלאש זה בהחלט נותן את הרעיון של האילוסטרציה..

enbalush

New member
אני משתמשת בכלי הנק´ בפריהנד

ולמרות הדיוק יש הרבה החלטות של קו וצבע שאני צריכה לקבל ולכן זה גם מאוד אישי. יד חופשית-זה לא האיורים האלה...

BlueCat

New member
לא מסכים, אבל גם לא מתווכח....

שנאמר:"איש איש באמונתו(/אומנותו) יחייה"

לציור ידני ופחות טכני יש מקום

בסוג אחר של ציורים. כשאתה בוחר לצייר בפלאש על גבי תמונה כדי להשיג איור בעל מראה טכני וקר צריך לדאוג שגם הקוים וסגנון הצביעה יתאימו למטרה הסופית. הכיוון הזה מחייב טכניקה מסויימת, והטכניקה הזו מחייבת קו נקי, מדוייק ובעל מראה מכני. אני לא אומר שהעבודה היא טכנית! היא פשוט לא תראה אמינה אם תווצר בצורה רכה וקלאסית.

BlueCat

New member
אז קודם כל...

לא כל עבודה בפלאש חייבת להיות "קו נקי, מדוייק ובעל מראה מכני" גם היא אילוסטראציה. למשל העבודות שלי (מצרף, שוב, עבודה שכבר העלתי לא מזמן). ובאמת שאין שם שום חישוב מתמטי מדוייק או כל דבר בסגנון. רק ציור ידני (עם העכבר)והרבה מחיקות ותיקונים. עדיין הצלחתי לדעתי לשמור על מראה חלק ובה בעת לא מכאני. דבר שני, אני לא מאמין שלאילוסטראתציה או כל עבודה מסויימת יש חוקים שקובעים איך היא צריכה להיות ואיך להיעשות. התוצאה הסופית היא מה שקובע את רמת העבודה, ולא דרך הביצוע. לא ניראה לי שעבודה שנעשתה ע"י מתמטיקאי שחישב כל וקטור וסטייה בקו תהייה בהכרח איכותית יותר מזו של אדם שניסה רק להביע משהו בקו נקי. מה שמחזיר אותי להודעה שעליה הגבת, כל אחד והסגנון שלו (אני כבר חוזר על עצמי יותר מידיי).

BlueCat

New member
באמת? מצחיק שדווקא אני לא חושב ככה

אבל אולי זה קשור לערך הרגשי שיש לי מהציור. בכל מקרה, גם אם הוא "נקי ומכאני", עדיי לא השתמשתי באף כלי "מחושב ומדוייק". ומה לא ברור במה שגל אמר? הוא הסביר שלציורים נקיים צריכה להיות גם טכניקה נקייה.

enbalush

New member
כנראה שיש לך שליטה טובה בעכבר...

ד.א- כבר אמרתי שהאיור הזה פנטסטי?!

למעלה