מסלול - מה אתם בוחרים ?

yotamir

New member
../images/Emo41.gif מסלול - מה אתם בוחרים ?

ערכתי לא מעט חיפושים בפורום, וגיליתי שאנחנו לא לבד
זוג צעיר שטס לארגנטינה לחודש באוקטובר השנה, לא מחפשים לחסוך, אבל גם לא יותר מידי להתפרע, לא טרקים, אולי טיולים רגליים חד יומיים פה ושם. מחיפושי בפורום, מצאתי מסלול מומלץ (להלן, "מסלול א"
), אך קריאה נוספת הביאה אותי לתכנן את "מסלול ב". (המסלולים כוללים רק את קווי המתאר, בלי פירוט מה עושים בכל אתר ואתר)
1. אשמח לדעת על איזה מסלול אתם ממליצים, "מסלול א" או "מסלול ב", כמובן שאם לדעתם יש מסלול טוב יותר, אשמח לקרוא. היתרון (לדעתי) של מסלול ב' הוא חסכון בטיסה אחת לפחות, ושהוא לא מפצל את השהייה בבאונוס איירס .
2. לדרום אנחנו יורדים בשביל יומיים באל קלפטה (לא ממשיכים לאושוויה), במידה ונוותר על היומיים הנ"ל, זה יחסוך לנו כ 1,000$ סה"כ לזוג. האם לדעתם היומיים הללו שווים את הכסף, ולא שווה לוותר על הקרחון בעבור כ 3,500 ש"ח ?
3.מידה ומוותרים על הדרום (אל קלפטה) - מה אתם ממליצים לעשות במקום ? איזה איזורים כדאי להוסיף למסלול ו/או היכן לשהות יותר זמן ?
4. שמעתי שחברות התעופה Lan ו Aerolineas Argentinas הן המומלצות, האם יש חברות נוספות ?
5. האם יש אתר שמאפשר להשוות בין מחירי טיסות ? (בדומה לזאפ)
6. האם כדאי להזמין את הטיסות מהארץ ?
7. איזה חברות אוטובוסים (מיטה בשכיבה מלאה) אמינות ומומלצות ?
8. האם ניתן להזמין את נסיעות האוטובוס הארוכות מהארץ ? אם כן, דרך איזה אתרים ?
9. כמה עולה בערך נסיעה ארוכה ? האם זול משמעותית מטיסה ?
"מסלול א"
נחיתה בבואנוס איירס, 3 ימים בבואנוס איירס, טיסה לאיגאסו 2-3 ימים באיגאסו, טיסה חזרה לבואנוס איירס, ומייד אוטובוס לולדז 3-4 ימים בולדז, ואוטובוס לברילוצ'ה 8-11 ימים בברילוצ'ה וטיסה לאל קלפטה 2-3 ימים באל קלפטה, טיסה לבואנוס איירס 3-4 ימים בבואנוס איירס, והמראה לארץ
"מסלול ב"
נחיתה בבואנוס איירס, ומייד נסיעה/טיסה לולדס 3-4 ימים בולדז, ואוטובוס לברילוצ'ה 8-11 ימים בברילוצ'ה, וטיסה לאל קלפטה 2-3 ימים באל קלפטה, וטיסה לאיגאסו 2-3 ימים באיגאסו, ואוטובוס לבואנוס איירס 7-10 ימים בבואנוס איירס, והמראה לארץ

גרי רשף

New member
לגבי 2

השאלה היא אחרת: שילמתם אלפי דולרים כדי להגיע לארגנטינה ולבסוף תהיו רק יומיים בקלפאטה?.. לדעתי או שתשקיעו קצת יותר בדרום, או שתוותרו עליו לגמרי: אם יש לכם רק יומיים אזי הטרחה וההוצאה אינם שווים.

yotamir

New member
אין בעיה להשאר עוד מספר ימים, השאלה

היא מה כדאי לעשות שם, בנוסף לקרחון המתנפץ. אם תוכל לפרט / להמליץ, זה יהיה מצויין, תודה.

yotamir

New member
הבנתי ../images/Emo13.gif, ולכן שאלתי :

מה עוד אפשר לעשות שם, הכוונה באיזור הדרום.

yotamir

New member
../images/Emo41.gif תוספת :

א. אפשרות נוספת שחשבנו עליה היא מיד כשנוחתים בבואנוס איירס, טסים לאל אלפטה, ואז מתחילה מהדרום, עולים לולדז וברילוצ'ה, משם לאיגאסו ואז בואנוס איירס. כלומר מתחילים מייד בטיסה לדרום, ואז עולים למעלה, עד האיגאסו, ויורידם חזרה לבואנוס איירס. מה דעתכם ? ב. אגב, אשמח לקבל תשובות גם ליתר השאלות שבהודע ההמקורית, אם מישהו יודע, זה יכול מאוד לעזור, תודה.

arg@00

New member
טיפ כללי קטן

תכנס באתר למטייל לפורום המתאים של האיזור ושם יש לך מומחים לא פחות מכאן שיכולים לעזור לך גם בעניין שווה לנסות במקביל למידע של ה" מקומיים " כאן כי המטייל הישראלי הממוצע שם יודע

yaelgro

New member
אז ככה....

לאיגוואסו דווקא הייתי נוסעת באוטובוס. מכל הנסיעות שאתה רוצה לעשות, היא הכי קצרה. הייתי מורידה יום-יומיים בברילוצ'ה ומעבירה אותם לאל קלאפטה. חוץ מהביקור בקרחון עצמו, ניתן גם ללכת עליו. מאל קלאפטה ניתן לצאת לפיץ רוי. חצי האי ולדס זה טיול של יום אחד. אם רוצים, ניתן להוסיף יום טיול בפונטה טומבו (שמורת פינגווינים ענקית). לאיגוואסו צריך יומיים כמעט מלאים. כלומר, אם תקחו מבואנוס איירס אוטובוס שמגיע בשעות המאוחרות של הבוקר, תוכלו להספיק את הצד הברזילאי של המפלים, ואולי גם את פארק הציפורים. אני דווקא מאוד ממליצה לפצל את השהיה בבואנוס איירס, ולוודא שיש לכם לפחות יום אחד שהוא שבת/ראשון. מבחינת אוטובוסים/טיסות אני ממליצה ככה: אוטובוס: בואנוס איירס-איגוואסו-בואנוס איירס בואנוס איירס-פוארטו מדרין/טרלאו פוארטו מדרין/טרלאו-ברילוצ'ה טיסות: ברילוצ'ה-אל קלאפטה אל קלאפטה-בואנוס איירס

למעלה