מסעדה חלבית ללא תעודת כשרות

../images/Emo41.gif מסעדה חלבית ללא תעודת כשרות ../images/Emo41.gif

שאלת דיון, האם תסכימו לשבת לאכול במסעדה שאין לה תעודת כשרות משום שהיא פתוחה בשבת, אבל המסעדה חלבית לחלוטין ויש תעודת הכשר על המוצרים עצמם (מתנובה) ? עד כמה חשוב לכם התעודה ? נשמח לשמוע את דעתכם

דוד5

New member
מסעדה עם תקרה קצת רעועה

המבנה קצת ישן, יש קצת סדקים בתקרה ויכולה ליפול איזה אבן או משהו, אמנם נכנסים לשם המון אנשים ולא נופל בד``כ כלום, אך אין ביטוח והשגחה על הנושא הזה, האם תכנסו? דעתכם חשובה...

ש liRon

New member
ומי אמר שכל המסעדות הכשרות אכן כשרות?!

זה שהרבנות נתנה חותמת זה לא אומר שבפועל היא אכן כשרה-אני עבדתי במסעדה כשרה,שהרב המשגיח היה מגיע פעם ביומיים לוקח כסף,אומר מה צריך לעשות והולך,המסעדה היתה עם כשרות בשרית,ותאמינו לי -העובדים והבעלים לא ממש הקפידו-נס קפה וחלב היו שם חופשי-והוכנו בכלים בשריים.אז לא כל הנוצץ זהב הוא.

פלגיה

New member
אני לא אשב שם

כי אני חושבת ששמירת שבת היא חלק מהגדרת הכשרות. כך שגם אם המסעדה היא חלק מרשת שיש לה גם מסעדות כשרות (ולכן ברור שכל המוצרים כשרים, כי הם משותפים לכל מסעדות הרשת) אני אדיר רגלי ממנה.

דוד5

New member
מסעדה עם תקרה קצת רעועה

המבנה קצת ישן, יש קצת סדקים בתקרה ויכולה ליפול איזה אבן או משהו, אמנם נכנסים לשם המון אנשים ולא נופל בד``כ כלום, אך אין ביטוח והשגחה על הנושא הזה, האם תכנסו? דעתכם חשובה...

קוד קוד

New member
מסעדה לא כשרה האם תשב או לא?

מי שחושב שבחלבי יש פחות בעיות כשרות אז שיחזיר תסרט מהרר לבלוקבאסטר..

לא../images/Emo70.gif לא../images/Emo70.gif לא../images/Emo70.gif

א. לא אוכל בכלל במסעדה ללא תעודה בתוקף מטעם הרבנות גם אם יש מליון השגחות שונות. ב. וכי מי ערב לך שבמקום כזה שוטפים את החסה למשל? וכהנה וכהנה בעיות שיש באוכל מעבר לשחיטה כשרה.

גם אני כדעת כולם ...

לא אכנס למקום שאין בו תעודת כשרות, גם במסעדה חלבית אפשר לעבור על חוקי הכשרות בלי קשר לתעודת הכשרות של המוצרים עצמם ..

למוןדבש

New member
../images/Emo4.gifאני רואה שאני בדעת מיעוט...

לי דווקא כן יוצא לשתות קפה ברשתות של בתי קפה/מסעדות חלביות מוצהרות. לגבי אוכל - אני אחשוב פעמיים ולרוב אוותר... אבל קפה אני שותה. מה עם מסעדות צמחוניות הפתוחות בשבת ולכן אין להם תעודה? זה ברור שהאוכל שם כשר, מה אתם עושים? אוכלים או לא?

למה זה ברור?

חוזרת על התשובה הקודמת שלי גם בנוגע למסעדות צמחוניות
לא אכנס אם אין תעודת כשרות- אצלי זה עקרון!
מי ערב לך שבררו את האורז? שטפו את החסה? שהבישול הוא לא בישול עכו"מ? אולי הצלחות נקנו מקייטרינג טרף שפשט ת'רגל? לכי תדעי, יש אינסוף בעיות במסעדות צמחוניות.

אז ככה

יושבת ואוכלת רק במסעדות עם תעודת הכשר. אבל לעיתים עולה לי בראש המחשבה שחבל שמתן ההכשרים כל כך קשור בכסף. כל כך ממוסחר. אני חושבת שזו בעיה שפוגעת בכולנו. לגבי מסעדה צמחונית, את אותה שאלה ניתן לשאול על רשת כדוגמת בורגראנץ' ומקדונלדס שיש להן סניפים כשרים ושהאוכל הוא בדיוק אותו האוכל. אני, ברמה העקרונית, גם לו הייתי בטוחה בכשרות במיליון אחוז , לא אתן פרנסה לעסק שפתוח בשבת. חלבי צמחוני או בשרי.

למוןדבש

New member
../images/Emo124.gifמה עם התו החברתי?

מכירים? אתהם אוכלים במקומות שיש להם תו?

למוןדבש

New member
התו החברתי - הסבר

אני מוסיפה קישור לאתר שלהם כי שם יש הסבר מפורט יותר ממה שאני יכולה לכתוב פה וכבר הכל מאורגן שם. אני חושבת שמאוד חשוב להכיר ולפתוח לדיון אז בבקשה: במעגלי צדק - התו החברתי

Raffael

New member
כן. יושב. מעדיף שלא, אבל זה קורה.

מעדיף רק לשתות, אבל גם אוכל לפעמים דברים פשוטים ולא מבושלים. אגב, לגבי מקומות עם תעודה, אם צוות העובדים אינו מקפיד בעצמו על כשרות, הסיכוי שהיא נשמרת שם הוא קטן. ודאי שלא ב100%. כבר הייתי במקום כשר, בשרי, שבו אורח ביקש בשקט ממלצר חמאה והמלצר הסביר למה אין. האורח הסביר למה הוא רוצה ואכן קיבל בסוף (עזבו, אל תשאלו על פרטים טכניים, אני מעדיף שלא לפרט אותם). זה היה לפני מספר שנים ואני עד היום מצטער שלא הקמתי מהומה. באשר לתו החברתי, כן ירבו. הלואי שכשרות היתה יותר מקיפה ויותר קפדנית גם הנושאים כאלה. שטיפת חסה זה חשוב, אבל יש דברים חשובים יותר לדעתי והייתי רוצה לראות את ההנהגה הדתית רוחנית נושאת גם את דגל הערכים החברתיים-אנושיים, בראש המחנה ובאדיקות. אינשאללה.

למעלה