עולי אתיופיה וחוש הומור

../images/Emo41.gifעולי אתיופיה וחוש הומור../images/Emo41.gif

כמו שאתם יודעים, על כל העדות בארץ יש בדיחות. על הקמצנות של הפרסים, על הרומנים כגנבים, על הפולנים והפולניות בעיקר, על הרוסים, על הכורדים, עירקים, תימנים וכמובן מרוקאים... איך בני העדה האתיופית מקבלים את הבדיחות ואת החיקויים על העדה שלהם ? אני לא מכיר כל כך את המנטליות בגלל זה אני שואל. אני מאמין שזה שונה בין אדם לאדם, ולכן אני שואל כדי לשמוע דעות שונות.

יהדות פולין הביאה את ההומור העצמי.

יהודי פולין נהגו לצחוק על עצמם. זו היתה הדרך שלהם להתגבר על מצוקות. וזה נשאר בנו עמוק עמוק. יש בזה משהו, אבל זה לא מחייב אחרים, ונלמד לכבד את הצורך הבסיסי בכבוד שיהודי אתיופיה דורשים.

כל אדם ראוי לכבוד

לא רק אתיופים, לא רק גרוזינים, ולא רק יהודים. אבל גם אדם שמכבד את עצמו יכול להנות מחוש הומור בריא. זה לא מנוגד.

אתה אומר דבר אחד

ומיד סותר את עצמך בציפיות מיותרות מן הזולת. מותר לך לצחוק על עצמך. אל תצפה מזולתך שיצחק על עצמו. וגם אל תיזום בדיחות על חשבון אדם אחר. במיוחד אם הוא חדש במקום ועדיין לא ביסס את מעמדו.

הבדיחות קיימות. אינני יוזם אותן.

הומור זה דבר אוניברסלי . לא המצאה מקומית. אין לי ספק שגם באתיופיה יש בדיחות. השאלה שלי הופנתה לבני העדה. הניסיון שלך להתחכם מתחיל קצת לשעמם .

shlala1

New member
אתיופים וחוש הומר יש חיה כזאת?????????

סתתתתתתתתתתתתתתם. בטח שמצחיק אותי חיקויים שעושים על העדה. למה לא לצחוק? במיוחד שהחיקויים נעשים על ידי השניים התותחים אלי ומריאנו.

faridi

New member
לי יש בדיחה, אנסה להיזכר במה ששמעתי

אתיופי בא למשרד הרישוי ומתחנן לקבל רשיון נהיגה. טוב, הפקיד מנסה לקמבן. מוצא את התמונה של ליאונרדו דה קפריו ומדביק אותה לכרטיס המגנטי. יום אחד "הנהג החדש" בזמן הנסיעה נתקל בשוטר. "רשיון, בבקשה" והלה מציג לו ת'רשיון עם אותה תמונה דבוקה. השוטר מופתע לראות את התמונה של אותו שחקן ושואל את חברו בקשר:"אולי תזכיר לי, טיטאניק טבעה או נשרפה?"

הגלות נוצרה בשביל שני דברים

1. שנחזור לארץ ונתחיל להתווכח אחד עם השני 2. בשביל הבדיחות, בגדול אני מספרת בדיחות על העדות של כולם, בעיקר על עצמי (ולא יש את הפריבילגיה להביא בדיחות גם על פולנים וגם על תימנים). זה מצחיק וזה פאן. אז למה להיות כל כך רציניים, הכל בחיוך והכל לטובה .

למעלה