פנית ההמלצה השבועית

רותי410

New member
היום רק יום שני - עד יום חמישי יש מספיק זמן,

אז תתפללו שהוא יהיה ממש בריא עד אז (ילדים בדרך כלל מחלימים מהר). בשורות טובות.

רותי410

New member
תודה רבה, דליה../images/Emo24.gif

אני מתכננת כבר שבועיים להכין את הבגיה - ולא הגעתי לזה. מעצבן!!! אני ממש מפנטזת על אכילתן בפעם הראשונה בתור תוצר ביתי ולא קנוי. מקווה בשבוע הבא להתפנות לזה.

לינדה7

New member
רותי את גדולה ../images/Emo140.gif../images/Emo24.gif

איזה עוגה יפה ...
תודה על השיתוף.
לינדוש

רותי410

New member
תודה רבה, לינדוש../images/Emo24.gif היא גם

טעימה - למי שאוהב מוסים. למען האמת, עוד לא הכרתי מישהו שלא אוהב מוסים (אני לא אהבתי בילדותי, אבל עכשיו - כן). חוץ מהמשפחה של אושרת, כמובן.

1winnie

New member
יאוווווווווו מה זה הדבר הזה??../images/Emo2.gif

פשוט נראה מקסיםםםםםםםםםםם אוהבת מאדדד את סוג הקישוט הזה תגידי - איפה את מסתירה את התמונות האלה??

רותי410

New member
תודה רבה, וויני. הן די מזמן. זוכרת

שהשתפכתי כאן על עוגת ריבת חלב של קרין גורן? אז זה היה אז. והכנתי אותן בזו אחר זו לפי דרישת הקהל. היא ממש טעימה. אין מה לעשות. לפי דעתי - קרין גורן לשלטון!!! (היא פישלה רק עם הבננות בעוגת הטופי - אבל נסלח לה על מעידה קטנה - וחוץ מזה מאיוש ומשפחתה התלהבו, אז זו כנראה לא הדעה הכללית. העוגה ההיא ממש טעימה, ואני אחפש עכשיו תבניות פאי קטנות יותר, כדי שאוכל לנסות את העוגה הזאת - באותה כמות של חומרים - בשלוש אופציות: אגוזים - כמו שחשבתי בתחילה; אגסים - לפי רעיון של מאיוש; ותותים - כי פתאום נזכרתי שתותים הולכים טוב עם שוקולד. ונראה בבחירות איזו אופציה הכי טובה. על בננות נגזרה כליה במקרה הזה
)

1winnie

New member
כן, זוכרת ../images/Emo13.gif

קודם כל אני שמחה לדעת שחלק מהמתכונים של גורן שווים משהו אבל אין מה לעשות - רובם לא שווים הרבה, ואלה ששווים הם פשוט מועתקים ממתכונים אמריקאים ויש על כך הוכחות ברורות(!) אני בעצמי הכנתי כמה מתכונים כאלה, הרבה לפני שהיא יצאה איתם. אני פשוט מכירה את המתכונים המקוריים. יש לי בעיה רצינית עם קונדיטורים שמעתיקים מאחרים ולוקחים לעצמם את הקרדיט. והיא המובילה בתחום לצערי. את זוכרת שיהיא פירסמה לה עוגה גבינה עם ריבת חלב עם ספירלה בצורת קורי עכביש? יכול להיות שזאת העוגה שאת מכינה. אז כמה חודשים לפני כן גולשת באתר שלה העלתה את קישוט הספירלה הזה וכולם מאד התלהבו. ובאופןן "מפתיע" גורן יצאה עם עוגה כזאת לאחר מכן. בקשר לפאי שאת רוצה להכין עם אגסים או אגוזים נראה לי שעדיף לקחת כבר מתכון מסודר עם אגסים או אגוזים ולהכין אותו, במקום לשנות מתכון אחר. שניהם לדעתי יצאו מצויין - גם פאי אגסים וגם פאי אגוזים.

רותי410

New member
טוב, את זה אני לא יודעת. עד כדי כך אני

לא עוקבת אחריה - וגם לא אחרי האחרים, כך שאין לי מושג בעניין הזה ואני לא אביע סתם דעה. במאמר מוסגר אגיד, שאני חושבת שאין הרבה שפים שהמתכונים שלהם ממש מקוריים - כמה כבר אפשר להמציא? אממה, הם משנים משהו, מוסיפים פריט, מורידים פריט - והופ, יש להם מתכון מקורי "משלהם". בעיקרון, אני ממש לא אוהבת שלא נותנים קרדיט מלא לכל מי שלקחנו ממנו משהו - ולו רק רעיון. זה לא מוריד מערכו של האדם להגיד שהוא שינה מתכון של מישהו או הוסיף לו משלו. אבל אני לא מצפה לנסים - אז המצב הזה יימשך. וזו לא עוגה עם גבינה. רק ריבת חלב, פודינג וקצפות. דרך אגב, את הספירלה שלה הרבה לא אהבו. אם אני לא טועה, לניקי יש מתכון משודרג של העוגה הזאת שאנשים ניסו ושיבחו. ואני דווקא רוצה לנסות את המתכון המקורי של פאי הטופי עם השינויים האלה. (מה איכפת לי אחר כך להגיד שזה מתכון שלי? למה שלא אחקה את האחרים? חחחח)

monday

New member
רותי איזה תמונות משגעותתתתת ../images/Emo24.gif

מי אמר שאת לא יודעת לצלם? דברים מופלאים הצגת לנו כאן יקרה ואת מצלמת נפלא, אל תורידי בשום מקרה מערכך, כי זה לא נכון בכלל ומה עם מתכון לתמונה האחרת שנראית נפלאה...כשיהיה לך את הזמן אשמח שתקלידי אותו כמובן תודה מראש יקירה

רותי410

New member
דליה, זו אותה עוגה - כלומר אותו מתכון

רק בשינוי צורת הקישוט. והעוגה באמת טעימה. חייבת לציין שזה אחד המתכונים היחידים שהדעה עליו לא הייתה חלוקה - כולם התלהבו. והמצחיק הוא שמצאתי את המתכון באחת האריזות של ביסקוויטים של אוסם. בדרך כלל אני לא מכינה מאריזות. הפעם אמרתי: מה יכול להיות? ואני שמחה. כי אם לא - יכול היה להיות שנפסיד עוגה טעימה ברמות. ותודה על המחמאה בקשר לצילום. ואני עדיין אומרת שאני לא יודעת לצלם - מקסימום אני מוכנה להודות שאני משתפרת. גם זה משהו. חחח שולחת לך
חם ליום קר

ילדיהגן

New member
מרק עדשים ירוקות ומנגולד של חיים כהן

ועוף בסומק, זעתר ולימון מתוך ספר בישול שאני אוהבת

ילדיהגן

New member
בבקשה, צירפתי מתכון

אני הכנתי מהספר של אלי לנדאו וחיים כהן. ראיתי שהוא גם נמצא ברשת. http://www.mevashlim.com/Recipe/379658.asp הוא נשמע פשוט, אבל הוא משובח ביותר. סמיך ועשיר. אם המתכון של העוף מעניין, אשמח להקליד מהספר.

1winnie

New member
../images/Emo146.gif סלט קישואים וזיתים צבעוני

סלט מאד טעים וקל להכנה שהכנתי אתמול. לקחתי אותו מהבלוג של MONDAY סלט מבושל כמובן, ואפשר לאכול אותו חם או קר אני מעדיפה אותו חם

למעלה