קרן האור בחיי....

אורן עבודה מקסימה ...

אבישי בוא לא נגזים לא כל שיר שמדונה כתבה הוא יצרת מופת, אתה לא יכול להשוות שיר כמו "שובידו" לשיר כמו "קפוא" אני חושב שאפילו מדונה תעלב מזה ..... בכל מקרה הסיכום מקסים , אהבתי מאוד את הפירוש לטו הב אנד נאט טו הולד, שיר מקסים ואחד הקסומים בקריירה , אני אמנם לא חושב שהוא האלבום הכי טוב שלה בכל הזמנים, אני שומר חסד נעורים לאלבום הקסום והמופלא "סיפורי שינה" באלבום הזה אפשר למצוא את הכל, פשוט הכל , אם זה שיר פופ קליל וכיפי "דונט סטופ" אם זו הפקה אלקטרונית בומבסטית שהקדימה זמנה ללא ספק "סיפו שינה" , אם זה שיר פופ נשמה מושלם אקוסטי מדהים "סוד" אם זה שיר שקט ואישי מאוד בו מדונה שרה על מות אימה "בתוכי" שיר שהוא מעט יותר מורכב כמו פורזן בקרן אור ככה בסיפורי שינה יש לנו את סקסוורי המדהים והאפל. "האהבה מנסה לקבל אותי" אחד היפים של מדונה בכל הזמנים אי פעם, שיר כה מרגש, עם מלל כל כך יפה אחד הטובים מבחינת מלל, הפקה רכה פשוטה טבעית ונקייה שימוש בהמון כילים חיים גיטרה פסנתר כינורות, שיר נשמה מושלם וגם פה מביעה מדונה את הכמיהה של לאהבה,ואת התסכול הכה גדול שיש בה על הבדידות וכל העולם החומרי. אני לא חושב שקרן אור מצליח לשחזר את הקסם והייחודיות שיש באלבום הקסום הזה גם פה מדונה ללא ספק בוגרת איכותות ומרגשת.

joe madge

New member
סיכום מאוד יפה אבל יש לי בעיה קטנה

האמת שממש השקעת! וray of light היה האלבום השלישי שקניתי אחרי קונפשנז ומיוזיק, והוא באמת מדהים. נתת פירושים לשירים מאוד מעניינים, אבל כשפירשת ותירגמת את השיר the power of goodbye אני חושב שהייתה לך טעות קטנה, כתבת בפירוש של השיר ש fortress זה פילגש, fortress זה מבצר באנגלית, פילגש זה משהו אחר לחלוטין, גם בשיר זה לא הגיוני שזה יהיה פילגש, זה יהיה ברור מדי ויתן אווירה אחרת לשיר, יותר הגיוני שהוא היה חייב לשרוף את המבצר כמדונה מאשר את הפילגש כמדונה, וכאשר היא אומרת שהיא הייתה המבצר שלו שהוא היה חייב לשרוף הכוונה היא שהוא חי דרכה או התבצר בתוכה, ולא כל כך ראיתי שזה קשור לרומן ולפילגשים...אבל כל אחד והניתוח שלו...בכל מקרה נהניתי מאוד משאר הניתוחים שלך לשירים.

שיר 100

New member
אורן !!! סיכום מדהים

רק על הסיכום והמסקנות האלה אני מעריצה אותך ! האלבום לא מהעולם הזה !!! אני חושבת שכל פעם אני משנה את השיר האהוב עלי ואת האלבום האהוב... בנתיים נדבקתי ל-Substitute for love הוא תלויי לי על הארון ! אני לא יודעת מה איתם אבל אני מתה על אמריקן לייף !

8AloN87

New member
אורן, מדהים../images/Emo70.gif ../images/Emo13.gif

אהבתי. מאוד אהבתי.. :) ואני יכול להסכים איתך לגבי השיר האהוב באלבום - Subtitute for love פשוט יצירה לא מהעולם הזה :) כיף לקרוא את הסיכום וההשקעה יוצאת מן הכלל..סחטיין
אממ בקיצור שרשור מדהיםםם ואכן הנעיצה הולמת אותו ואם היה בטג ליינס אז גם אחלה =] נפלא זה מה שיש להגיד וכל הכבוד חח

nerod 72

New member
תודה על התגובות החמות...

הרבה זמן חשבתי שאני רוצה לעשות משהו כזה בפורום..ורק עכשיו ממש נכנסתי לתוך זה..לקח לי כמה ימים לעשות את הכל.. אבישי, מה זאת אומרת "זו לא חוכמה להגיד".... הרי זה הכל עניין של טעם...וסך הכל אמרתי שהאלבום הזה בעיניי הכי יפה..מה איכפת לי שגם חצי עולם אומר את זה גם? אני דברתי על עצמי... מושית, ידעתי שהנאמבר 1 שלך זה בדטיים..אכן אלבום אהוב מאוד ..אני הכי אהבתי בו את סיקרט כמובן קלאסיקה היסטרית, אינסייד אוף מי הסקסי, היומן נייצר הנועז, סנקשוארי היצירה ובדטיים סטורי המהפנט בעיקר בגלל העיבוד שממש מקדים את זמנו...

Madonna Men

New member
טובב תסקלו אותי באבנים!!!!!!!!!!

פעם אחת מספיקה בשביל להבהיר נקודה לא כל מי שכותב צריך להוסיף "אבל ואבל וחבל"

nerod 72

New member
ותודה גם לקרלוס ...

שנעץ את השרשור..נחמד שחשבת שזה שרשור חשוב...

קרן אור הוא ללא ספק ....

מהאלבומים הטובים של מדונה, עדיין קשה לי לענות אם הוא יותר טוב מאמריקן לייף, אצלי כרגע הוא מקום 3 אחרי ביידטיים ואחרי אמריקן לייף..... קרן אור אלבום מופלא, קשה לי עם זה שכאילו רק ב 1998 ראו במדונה אמנית מוערכת כאילו שהאלבום הזה הביא לה את החותמת, אפשר לחשוב שאירוטיקה הוא לא אלבום קלאסי מופלא, או סיפורי שינה הוא לא אלבום מדהים , אני לא חושב שקרן אור מראה שמדונה אמנית מוערכת יותר ממה שחשבתי עליה לפני, מה שכן מאוד מיוחד זה הרעיון לקחת מוסיקה מאוק קשה כמו טכנו ואפילו מוטיבים ממוסיקת האוס ואלקטרוניקה ולהכניס במוסיקה הזו המון רוך והמון רגש , ישנם שירים ללא ספק עם הפקות עוצרות נשימה, ווקאלית מדונה נשמעת מדהים, אבל יש גם כמה שירים באלבום שלא גורמים לי לעצור את נשמתי.... עולם טבוע - הוא שיר מדהים, חזק סוחף, מלל מושלם מדונה מסכמת את אשר למדה במהלך השנים ומראה לנו כמה השאיפה לילד הייתה אצלה מעל הכל. סווים - שיר מקסים אני מאוד אוהב את הלחן והמילים . קרן אור - דווקא קשה לי לראות בשיר הזה אחד הטובים שלה בכל הזמנים, אני בהתחלה לא הכי אהבתי אותו עם הזמן התרגלתי הוא שיר פופ חמוד וקליל לא רואה בו מעבר. המילים אחלה . קנדי פרפיים גירל- השיר הכי פחות אהוב עליי באלבום מין עוף מוזר כזה, למען האמת לא שמעתי אותו יותר מ 10 פעמים עד היום. - סקין - יצירת מופת , המילים , הלחן ההפקה הכל - נאטינג רילי מטרז- אחד משירי הפופ הטובים ביותר שהופקו אי פעם, המילים מקסימות סוחפות מרגשות נכונות, מדונה שרה מדהים ההפקה פשוט מעולה פופית אבל איכותות , שומעים המון אפקטים והמון השקעה בהפקה המוסיקלית ברמה של דקויות מאוד קטנות. סקי פיט הבן - לא רואה בו השיר הטוב ביותר באלבום טגם לא מהטובים של מדונה בכל הזמנים, הוא שיר טוב ללא ספק, הפקה טובה מילים מדהימות , אבל משהו בו חסר לי , לא יודע משהו שם חסר לי וקשה לי להסביר את זה. השיר ההודי - שיר חמוד לא מעבר תמיד מדלג עליו פרוזן - אין מה להוסיף יצירת מופת השיר של שנות ה 90 משהו חדשני אחר שונה מיוחד, הקליפ ההפקה המילים השירה העיבוד מושלם! זה שיר של מדונה שנשמע מדהים גם אחרי 1,000000 שמיעות. - כח הפרידה - אחד היפים של מדונה אחד החזקים באלבום , הגיטרות האלקטרוניות בלדת אלקטרו פופ מושלמת איכותות מעלפת, מדהים . - טו הא אנד נאט טו הולד - אחד השירים היפים ביותר של מדונה בכל הזמנים והשיר היפה ביותר באלבום קרן אור, המילים המדהימות הקונספט של ההפכים הפסיכולוגיה ההפוכה, האהבה העזה למשהו שהוא קיים או לא קיים, ההפקה המדהימה מדונה נוגעת כאן במקצב הפסדובלה על נגיעות אלקטרוניות מדהימות, השירה שלה עוצרת נשימה, כל עבודות הבאקראוונד בסוף השיר הזמזומים של מדונה, הלחישות המסתוריות , מדובר בשיר מושלם השיר הזה יפה יותר מפרוזן ומכל שיר אחר באלבום מדונה התעלתה על עצמה בשיר הזה. עד היום כל שמיעה היא חוויה עצומה. ליטר סטאר- שיר מקסים הפקה משגעת, חמוד לא מהחזקים באלבום המלל מרגש ויפה, מדונה יכלה אולי למצוא לחן מעט יותר זורם ומרגש, יש משהו מעט נסחב ותקוע בלחן, אבל קטע השיא בשיר הוא ללא ספק : may angel protekt you בלה בלה - והשיר האחרון - שיר טוב , אך איטי מדי ונסחב מדי . נסיון להפיק יצירה , שיר סגנון פארדייס, אי וונט יו, אבל לא עבר טוב, המלל מדהים מהחכמים העמוקים והיפים ביותר של מדונה, הלחן נסחב, ההפקה איטית אבל טובה! זהו

Just Golan

New member
אצלי האלבום הכי טוב שלה הוא

חסרת נשימה... ושום דבר לא ישנה את דעתי יש שם שירים שחוצים גבולות זמן, אופנה וכיו"ב...

Madonna Men

New member
זה לא בדיוק התרגום...

הכוונה בשם היא לא ל"חסרת נשימה" אלא ל"אני ברט'לס" כמו הדמות שלה בסרט "ברט'לס מהוניי"

Just Golan

New member
אני יודע..

...ראיתי את דיק טרייסי עוד כשהוא יצא בקולנוע... העניין הוא שלשם האלבום יש משמעות כפולה גם חסרת נשימה וגם על שם ברטלס מהוני..

שיר 100

New member
אווווו מייי גאד !!!!

איים ברטלס ??? אני חושבת שזה האלבום הכי גרוע ! קניתי אותו לפני חודשיים וממש התאכזבתי...

AnacondA2000

New member
מה?

אלבום ממששש טוב!!!! אלבום ג'ז מעולהה! הוא בין האהובים עליי. טוב על טעם ועל ריח..

Sommers

New member
באמת אלבום מדהים

קונפשנס הוא ללא ספק אלבום מדהים, יש לי חברים שלא סבלו את מדונה ואחרי ששמעו את האלבום הם התחילו להעריך אותה , ולכן באמת עורר באז אצל אנשים שאוהבים לרקוד והתאכזבו מהסגנון של AL שהוא ביזארי משהו. ובכל זאת בROL יש בלאדות!! ואני מקווה שהיא לא תשכח את אוהבי הבלדות באלבום הבא ותספק לנו כמה ריגושים. מסכים שהאלבום הוא יצירת אומנות - ובמיוחד מדהים אצלה שאין שיר ש"נכנס סתם" לאלבום- כל שיר נמצא במקום המושלם שלו באלבום , וכל שיר בפני עצמו הוא מדהים, הפקה מצמררת.

קרנוק

New member
../images/Emo194.gif

כל הכבוד על ההשקעה המטורפת.אני מאד נהנתי לקרןא. דווקא הפירוש הפשוט והיפה לסקין הוא מה שממש התחברתי אליו. תיארת בצורה יפה את הפירושים לפרוזן קרן אור וטו האוו אנד נוט טו הולדלמרות שהמשמעת שלהם דימובנת אבל עדיין,נהנתי במיוחד.פירוש עניין לסווים עם עניין הקרקעית.השיר היחידי שמעולם לא ממש התעמקתי בו משום מה אני תמיד מדלגתעליו
לגביכוח הפרידה אני גם ושבת שבפורטרס הכוונה למבצר לא לפילגש ואז זה מעט משנה את הפירוש שלך.כי זה כאילו הייתה תקופה שזה היה משהו אמיתי שפתאום נגמר.לגבי קנדי יש לי ראייה אחרת לגבי השיר אבל מסכימה איתך שללא ספק מדובר במשהו שמשחקעל גבול ההת בין גבר אישה,ערפולבין המינים אבל לאו דווקא שמדובר בבחור שהוא במיטבו כשהוא מתחבר לנשיות שלו,יש כמה דרכים לפרש ..הנה פירוש שלי מלפניכמה חודשים... אני מתה על הליריקה של כוכב קטן,למרות שהוא לא מהאהובים עליי באלבום.אני דווקא דיחפרי תאמ אמא שלו -אי שם במאמרי פורומים על ניתוחי שירים ניתן למצואץץ ולגבי מר גירל אני חושבת שהקטע של המוות בסוף זה לא חלק מהסיוט אלא מוות מטאפורי שלה,היא בורחת וחוקרת והמוות מסמל את ההשלמה שלה עם העבר ואת ההתחדשות והנה בסוף השיר היא כבר מחפשת את עצמה. מרגישים כמה אתה אוהב את האלבום הזה.אצלי הוא מקום ראשון יחד עם אירוטיקה ובדטיים סטוריז.השילוש הקדוש.לא יכולה לבחור בינהם.

nerod 72

New member
תודה קרן....

לגבי כוח הפרידה, אתם צודקים, פשוט התבלבלתי בפרוש המילה וניתחתי את זה לפי "פילגש"..חח לא נורא... "מר גירל", המוות המאפורי שאת אומרת שהיה זה בעצם למה שהתכוונתי סיוט..הרי כל השיר הזה זה מעין סיוט תת מודעי כזה... ואז היא מתשחררת מהשדים כשהיא "מתעוררת"..ההתעוררות זה לא פיזית התעוררות...אלא מבחינה רגשית... שמח שנהניתם כולכם בניתוח....תודה על התגובות...

ממש כל-הכבוד, בזכותך ממש שיניתי את

דעתי על חלק נכבד מהשירים, בעיקר מה שרשמתי אל MER GILR. באמת אני אומר, ממש כל-הכבוד לך, לגרום לבן-אדם לשנות את דעותיו על כל-דבר בשירים בפרט, זה עסק מאוד מסובך.. נראה לי שדירוג המצעד של ROL הולך עכשיו ככה: 13. Candy Perfume Girl 12. Little Star 11. Shanti 10. Nothing Really Matters 9. Sky Fits Heaven 8. Frozen 7. The Power Of Goodbye 6. Swim 5. To Have But Not To Hold 4. Skin 3. Ray Of Light 2. Mer Girl 1. Drowned World/ Subsitute For Love נראה לי שזה הסדר, אבל רק נראה לי... *אבל את הכל השירים אני ממש ממש אוהב, ככה שזה שפרוזן מקום 8 זה רק אומר כמה הדיסק הזה מעולה..

nerod 72

New member
איזה דירוג....

חחח ממש לא שגרתי..אבל עניין של טעם.. אני אנסה לדרג עכשיו : 1. Sky fits heaven 2. Frozen 3. Skin 4. The power of goodbye 5. Substitute for love 6. Nothing really matters 7. Swim 8. Ray of light 9. To have and not to hold 10. Little star 11. Mer girl 12. Candy perfume girl 13. SHANTI-ASHTANGI

למעלה