קרן האור בחיי....

nerod 72

New member
../images/Emo41.gifקרן האור בחיי....../images/Emo41.gif

שלום לכם גולשים יקרים... לקח לי כמה שנים להודות ולהגיע למסקנה אחת ויחידה... אבל האלבום של מדונה שאני הכי אוהב מכל האלבומים המופתיים שהיא עשתה , הוא "קרן אור", שבעיניי רבים הוא אלבום יצירה של ממש והכי איכותי שלה.... לא סתם הוא מכר 16 מיליון עותקים בעולם ולא סתם כמעט בכל סקר, הוא מגיע הכי גבוה מבין רשימת האלבומים הרבים של מדונה... "קרן אור" הוא שילוב מופתי בין ליריקה רוחנית איכותית ועמוקה למוזיקה ועיבודים אלקטרוניים אינטימיים ורוחניים גם הם..והשילוב הנפלא בין השניים יוצר אלבום כזה נהדר... מדונה חוזרת עם אלבום זה בשנת 1998. התקופה היא עידן שגשוג המוזיקה האלקטרונית של סוף שנות התשעים.. מדונה אחרי המון גלגולים שעברה עם עצמה: מנערת פאנק פרועה לאישה בשלה ונשית.. עם השנים הרבה תדמיות נדבקו למדונה: נערת פאנק פרועה, מלכת סאדו חרמנית, זמרת פרובקטיבית שמציגה קונפליקט בין דת לסקס וכו וכו... נקודת המפנה היתה בתקופת האלבום "בדטיים סטוריז" ..כבר בתקופה הזאת מדונה סגרה את הדלת על ספר ה"סקס" והאלבום "אירוטיקה" , שנתנו לה שם כל כך רע במדיה והציגו אותה כאחת שהלכה עם הפנטזיות שלה קצת יותר מדי רחוק... עד כאן......לעומת פרובקציות נפלאות אחרות שסיפקו כותרות ובלגנים, אבל אלו לפחות הזניקו את המכירות.... עכשיו אפילו מסחרית זה לא הצליח... מדונה אפילו בעצמה הבינה שהיא מתחה את הגבול יותר מדי והיא פשוט רצתה לסגור את הפרק הזה בחייה ובקריירה שלה... היא מתבגרת..אישה בת למעלה מ-35....לאן? כבר באלבום הזה אנו נחשפים לצד הרך והבוגר יותר של מדונה ... היא אישה בוגרת ובשלה, והתחילה לשיר על דברים אחרים.. וכל זה נובע מהעובדה שבחייה האישיים קרה משהו- הרצון של מדונה להתנתק מהצד החומרי ולעבור לצד הרוחני... שנים שהיא מצליחה- כלכלית ומסחרית..השם שלה הוא אחד השמות החזקים בתעשייה , מיליוני מעריצים בחרבי העולם ..פרסים, פלטינות ותהילה עד אין קץ..אוקי, אבל חייב להיות משהו מעבר... היא התחילה ללמוד קבלה , דרך חברה ועם השנים העמיקה בזה.. השיא נוצר כאשר מדונה נכנסה להריון וילדה את בתה בשנת 96... זה השיא שיצר את האלבום הנהדר הזה....מדונה מתרגמת את מה שהיא למדה בחייה האישיים לקריירה שלה..היא חוברת למפיק הבריטי ויליאם אורביט שעבד עם כמה אמנים בריטיים כמו פרודיג'י, בת אורטון ואפילו דפש מוד... יחד הם יצרו את האלבום יצירת המופת הזה שאכן היה יותר שיתוף פעולה מאשר אלבום של זמרת... העולם קיבל באהבה רבה את התדמית החדשה- מדונה כאמא רוחנית , לומדת קבלה, מציגה אלבום בוגר ואיכותי, בלי רעש וצלצולים מסביב... וזו הסיבה שהוא אכן הצליח..זה ו-13 השירים המקסימים שנכללים באלבום שעכשיו בהודעה הבאה ניגע בהם... האלבום בשבילי יצא בתקופה של התבגרות..מעבר מילד לנער... הוא בא בזמן , שנה אחרי שבפעם הראשונה ראיתי את הסרט אוויטה וכל כך הוקסמתי ממדונה..נורא אהבתי אותה..עד אותה תקופה היה לי בראש תדמית על מדונה ( כמו כל הלא- מעריצים) אבל אז היא הוכיחה לי אחרת.. שהאלבום יצא , זה היה מומנטום נהדר בשבילי להערצה כלפיה, מבחינה מוזיקלית... האלבום הזה מלווה אותי עד היום..אני שומע אותו הרבה...רוב השירים שם הם בין השירים האהובים ביותר שלי של מדונה.. בצבא, שמעתי אותו במהלך הטירונות והוא פשוט מאוד עזר לי..ריגש אותי ,ועבר לי לעבור זמנים קשים.. בזמן שאחרים דברו בטלפון עם חברים או ישנו, אני העדפתי לשמוע את האלבום... וכמובן במובן יומומי אני שומע אותו והוא לא יורד לי מה"פלייליסט"..השילוב בין הטקסטים העמוקים והבוגרים לבין המוזיקה האלקטרונית המרגשת, גם בשירים השקטים וגם בקצביים יותר...הופכים את האלבום הזה בעיניי ליצירה מוזיקלית נהדרת....ולאלבום הכי אהוב עליי... מיד בהודעה הבאה אני מתחיל בניתוח האישי הפרטי שלי לכל שירי האלבום....אתם מוזמניל לקרוא ולהנות...וכמובן להגיב בסוף...

nerod 72

New member
../images/Emo27.gif Substitute for love

שיר מספר 1 Drowned world/ Substitute for love השיר שפותח את האלבום הוא מעין שיר אוטוביוגרפי של חייה של מדונה בצל התהילה ובעצם מסכם את ה15 השנים הראשונות שלה באור הזרקורים.... הוא שוחרר כסינגל 3 מתוך האלבום ...מקום 10 בריטניה...לא צעד בארה"ב... I traded fame for love Without a second thought It all became a silly a game Some things cannot be bought I got exactly what I asked for Wanted it so badly Running, rushing back for more I suffered fools so gladly And now I find I've changed my mind הוא מציג את הרעיון של הקונפליקט הזה בין החומריות לרוחניות...בין הרצון להיות מוכר ועשיר ולזכות בתהילה לבין הרצון והצורך להיאהב , לזכות באהבה.... מדונה מציגה את המסע שהיא עברה עם עצמה...ההבנה הזו שלא משנה כמה כסף וכמה חומר יהיה לה, חסר לה משהו אחד וחשוב: אהבה... The face of you My substitute for love My substitute for love Should I wait for you My substitute for love My substitute for love השיר נוצר בהשראת בתה של מדונה , שגם משתמשת "בה" בקליפ...המוטיב של ה"פנים" כפי שמופיע בפזמון השיר- "הפנים שלך, התחליף שלי לאהבה"... ואמנם, בקליפ עצמו לא מציגים את פניה של ה"בת"...כאילו מדונה אומרת שהיא שומרת את זה לעצמה.. הפנים שלה חשופות לכל ומוכרות בכל העולם והיא רוצה שהפנים של בתה יהיו בעצם בשבילה , שיציגו את הצד השני שלה בחיים, מחוץ למצלמה...משהו שמזכיר לה בעצם את האהבה את הרוחניות ולא את העולם החומרי והקשה... היא אומרת עד כמה היא סבלה בעולם ההוא, החומרי וכמה היא רצה כדי לתפוס את ההזדמנות הזו שנקרה בדרכה..לצאת מהעולם השקרי הזה ולעבור לעולם רוחני יותר... I traveled round the world Looking for a home I found myself in crowded rooms Feeling so alone I had so many lovers Who settled for the thrill Of basking in my spotlight I never felt so happy היא מציגה את האכזבה שלה מאנשים... היא הסתובבה בעולם, חיפשה מקום מקלט שם תמצא אהבה ומצאה אנשים תאבי בצע שרצו את הכסף שלה ולהשתמש בשם שלה כדי לקדם את עצמה...כדי להגיד שהם היו עם "מדונה"...היא הרגישה לבד, היא לא היתה מאושרת מכל התהילה הזו ומה שנדבק אליה.. השיר רגוע ומתחיל מאוד רגוע אבל עובר לקליימקס בבית Famous faces, far off places Trinkets I can buy No handsome stranger, heady danger Drug that I can try No ferris wheel, no heart to steal No laughter in the dark No one-night stand, no far-off land No fire that I can spark בעצם כאן עוברת מדונה את הטלטלה הרגשית הזו, מעין הקבלה למה שקרה לה בחיים..היא הגיעה למין סערת רוחות כזו ורק אז היא עברה לעולם שבו היא אוהבת להיות..שם היא מרגישה בבית שהיא חיפשה כל השנים... Now I find I've changed my mind This is my religion שוב היא חוזרת ש"היא שינתה את דעתה"..מוטיב חוזר בשיר..השינוי הזה שחל בה , במוחה... היא קוראת לאהבה בעצם "דת"...כמו שמאמינים באלוהים בדתות מסומות אמנות שונות..הדת שלה זה בעצם אהבה..האמונה באהבה... אחד השירים האהובים עליי בדיסק ובכלל של מדונה... שיר נורא אישי, ועם זאת שכולם יכולים להתייחס אליו ולהזדהות... ציון: 10/10, שיר מרגש, אמיתי , עיבוד עדין וכל כך מתאים לשיר...

nerod 72

New member
../images/Emo27.gif Swim

שיר מספר 2 Swim השיר מתחיל בעצם בהמשך של הקודם , אפקט של מים מפכפכים כמו שם השיר "לשחות"... אם השיר הראשון דיבר על הקופליקט שבין עולם חומרי לרוחני והיה שיר אישי על חייה של מדונה, השיר השני מדבר על אפקט יותר רחב..על האנושות, על העולם שבו אנו חיים... על הערכים הלא נכונים וההרס העצמי שהעולם הגיע אליו ועד כמה שזה צריך להשתנות... שיר מאוד עדכני לימינו אנו גם... Put your head on my shoulder baby Things can't get any worse Night is getting colder Sometimes life feels like it's a curse הדוברת נותנת מעין תחושת תקווה, קרבה אל מול הריחוק שהעולם יוצר.... האהבה היא מעין מפלט מהעולם הרע שבו אנו חיים...לכן חשוב להישאר ביחד ושאנשים יעזרו זה לזה וישמרו על חום אנושי.... I can't carry these sins on my back Don't wanna carry any more I'm gonna carry this train off the track I'm gonna swim to the ocean floor מדונה אומרת שהיא לא רוצה לסחוב את הרע וההרס של העולם על הגב שלה אלא להעביר את המסר שלה לעולם..היא מעבירה אותו מתחת לפני השטח... וכאן- יש את ההקבלה של קרקעית האוקיינוס למתחת לפני השטח... המים מיייצגים משהו נקי, חף מפשע..אל מול החטא..להתנקות מהחטא...ע"י המים... דימוי של מים כמשהו שהוא רגוע אל רכבת דוהרת , שמציגה את החיים היומיומיים העירוניים שיוצרים ריחוק..להספיק מהר, להשיג, לטפס ,ללכת, להגיע... ואילו קרקעית האוקיינוס מרוחקת מכל זה...מציגה צד יותר רך יותר שקט, יותר זורם..איפה שמדונה אומרת שהיא נמצאת כרגע..והיא מסתכלת מהצד אל העולם...למרות שהיא עדיין נמצאת בו... Children killing children While the students rape their teachers Comets fly across the sky While the churches burn their preachers התוהו בבוהו שמדונה מדברת עליו- חוסר הסדר בעולם, ההרס העצמי, אסונות הטבע, אונס, חוסר חינוך.. We can't carry these sins on our back Don't wanna carry any more We're gonna carry this train off the track We're gonna swim to the ocean floor בפזמון השני משהו משתנה... בפזמון הראשון מדונה מדברת בגוף ראשון.. בפזמון השני היא מדברת כבר בגוף שני... אז היא היתה לבד ועכשיו היא מזמינה את כולם להצטרף אליה לעולם השקט הרגוע יותר... היא הופכת את זה למשהו בקה מידה יותר גדול... Let the water wash over you Wash it all over you Swim to the ocean floor So that we can begin again Wash away all our sins Crash to the other shore מוטיב המים חוזר על עצמו בשיר- המים מנקים מהחטא...לתת למים לשטוף אותנו מהחטאים... ואז להגיע ל"חוף האחר" מן הסתם המקום הרגוע והגן עדן שמדונה מדברת עליו...מקום של טוב, רוחני, חסר שנאה ורדף בצע... השיר נגמר בפזמון... אסכם את השיר בכך שאכן מדובר ברעיון של מדונה שצופה מהצד על עולם שיש בו הרס עצמי ובלגן והיא נמצאת במקום שקט ורגוע..היא מדמה את האוקיינוס כמקום שקט ואת העיר כמקום רועש עם בלגן.. היא מזמינה את כולם להצטרף אליה... מוטיב המים חוזר על עצמו..המים כאן הם מסמלים נקי, טוהר וגם שקט ורוגע... מדונה אומרת שהיא כבר גילתה את המים והיא מתנקה מהחטאים ..ועכשיו כל העולם צריך להצטרף אליה... ציון: 10/10, עיבוד מדהים...שיר מצמרר קצת ...מאוד אהוב עליי...

nerod 72

New member
../images/Emo27.gif Ray of light

שיר מספר 3 Ray of light שיר הנושא מתוך האלבום.. אחרי 2 שירים שקטים הגיע הזמן להגביר את הקצב... אחרי 2 שירים "כבדים" קצת מגיע שיר יותר שמח, שמציג תקווה ואושר פנימי שמציף את הדוברת של השיר, במקרה זה מדונה... ככותרת השיר "קרן אור" , הוא שביב השמחה, התקווה... Zephyr in the sky at night I wonder Do my tears of mourning sink beneath the sun She's got herself a universe gone quickly For the call of thunder threatens everyone And I feel like I just got home And I feel And I feel like I just got home And I feel מדונה היא מעין נערת מסיבות שכזו...שאוהבת לחגוג את החיים... היא לא רוצה שהלילה יגמר...אחרי הלילה שבו מאושרים , יוצאים מבלים, שוכחים את התחושות שגרה של היומיום.. והנה מגיעם לבוקר...מציאות אחרת... מוטיב המהירות חוזר על עצמו בשיר... QUICKLY, QUICKER, FASTER.... אבל במובן חיובי, מובן יותר מאושר....שמחת חיים, צעירות... Faster than the speeding light she's flying Trying to remember where it all began She's got herself a little piece of heaven Waiting for the time when Earth shall be as one הרבה מוטיבים ומילים שמציגות אושר- לעוף, גן עדן..מילים שמייצגות אושר ושמחה...רגשות של שמחה וכיף...העולם שלה הוא מעין גן עדן כזה..העולם הפרטי שלה.. היא מחכה שגם העולם כולו, לא רק שלה, יהיה כזה ושכולם יחיו בגן עדן פרטי... Quicker than a ray of light Quicker than a ray of light Quicker than a ray of light (verse) And I feel Quicker than a ray of light Then gone for Someone else shall be there Through the endless years She's got herself a universe She's got herself a universe She's got herself a universe And I feel And I feel And I feel like I just got home And I feel Quicker than a ray of light she's flying Quicker than a ray of light I'm flying האושר מציף אותה, היא אוהבת שהכל זז מהר....מייצג שמחת חיים, חוזר על עצמו, לאורך כל השיר.... הקטע בסוף שהיא הרי כל השיר מדברת על עצמה בגוף שלישי והנה בסוף השיר היא מדברת על עצמה סוף סוף בגוף 1... ההפקה מאוד חזקה בשיר..הרבה סאונדים ואפקטים מיוחדים..מעבר משקט לרעש מרעש לשקט במהלך השיר...הרבה קליימקסים ... מיותר לציין שהשיר הזה שוחרר כסינגל 2 מתוך האלבום...והיו מחשבות לשחרר אותו כראשון, אך בסוף הוחלט אחרת (ובצדק)... אבל גם כסינגל שני הוא מאוד הצליח.מקום 2 במצעד הבריטי , מקום 5 באמריקה.. השיר מלווה בקליפ מאוד מושקע ומלא באפקטים ומראה הכל בהילוך מהיר, מה שמשמש מאוד את מוטיב מהמירות שנמצא בשיר.... ציון: 9/10, שיר טוב אבל יש יותר טובים באלבום..עיבוד מעלף עם סאונדים מוקפדים...

nerod 72

New member
../images/Emo27.gif Candy perfume girl

שיר מספר 4 Candy perfume girl אוקיי, אני חייב להתוודות..בהתחלה ממש לא אהבתי את השיר הזה..הוא מאוד עוף מוזר מכל האלבום...הפקה יותר אלטרנטיבית, יותר רוקיסטית אפילו..משהו ביניים כזה לא מובן..מילים מעורפלות... היום אחרי כמה שנים למדתי לאהוב אותו..אמנם הוא בין השירים הפחות אהובים בדיסק..אבל בדיסק נפלא שכזה גם שיר שהוא פחות אהוב , זה הכל פרופורציה ועדיין הוא מדהים... השיר מעובד בהפקה מדהימה..שילוב בין אלקטרוניקה לגיטרות, לרוק, לסאונדים מאוד מנוגדים לכאורה אבל פה זה משתלב נהדר.... משמעות השיר די מעורפלת ולא כל כך ברורה..אבל בגדול בעיניי מדובר בהבדל הדק של המיניות, בין המינים, זהות מינית.. Young velvet porcelain boy Devour me when you're with me Blue wish window seas Speak delicious fires "פורצלן בוי"- פורצלן זה משהו עדין ושברירי, וכך הנער מוצג כנשי... Speak delicious fires- אמנם אולי לפי המראה עדין ונשי, אבל כנראה כשהוא פותח את הפה...יוצא אש, הרבה כוח ועוצמה.... I'm your candy perfume girl Your candy perfume girl בפזמון – הביטוי קנדי פרפיום גירל... יש כאן שימוש במילים שמייצגות משהו נשי, משהו מתוק... הצגת הנשיות כמשהו מתוק ועדין..פרח כזה...בושם, סוכריה..מתיקות.. Did I lie to you? Candy perfume girl Did I lie to you? Magic poison הצגת נשיות פה כמשהו של פרי אסור..לטעום מן הפרי האסור... כרעל קסום...מי שמנסה לחקור כנראה פה את הנשיות (אותו בחור) You're a candy perfume boy A candy perfume boy You're a candy perfume boy You're candy עד עכשיו אותו בחור היה לכוד בקסם הנשיות ועכשיו הוא כבר נמצא בתוך זה.. הוא כבר נהפך לחלק מן הקסם הנשי...מה זה אומר תכלס לא ידוע..אבל מבחינה רוחנית... התחבר לנשיות לצד הקסום והמתוק הזה... The sacred nerve is magic poison It's candy, it's candy I'm your candy perfume girl I'm your candy perfume girl Boy, girl, boy, girl, boy Candy יש כאן משחק ברור בין המינים.."ילד" "ילדה"... חזרה על מוטיב הרעל הקסום...הפיכתו לקדוש... ההפקה והעיבוד בשיר נורא עוזרים להבנת השיר... השיר מתחיל רגעוע ושקט נוגה כזה..ואז בפזמון האחרון יש התעצמות של הרגשות..משהו חזק..השינוי שעובר כנראה הבחור שעליו היא מדברת... המוזיקה נהיית עוצמתית ורועשת יותר..כסמל לשינוי...למהפך... לסיכום, זהו שיר שמדבר על מיניות ועל עוצמת הנשיות וכמה זה קסום וכמה זה נהדר הנשיות והרגשות של הנשיות....מדונה מציגה את זה כמשהו קדוש, משהו קסום, אך מסוכן וממכר אם לא יודעים להשתמש בו כראוי.. ומי כמוה יודעת? ציון: 8/10, השיר עצמו נחמד, אך עדיין אני לא רואה אותו כמבין הטובים באלבום..העיבוד מאוד עושה את שלו..אחרת השיר היה מוצא את עצמו יותר נמוך...

nerod 72

New member
../images/Emo27.gif Swim

שיר מספר 5 Swim השיר סקין הוא אחד השירים האהובים עליי באלבום... הוא משלב מילים מדהימות יחד עם לחן נהדר ומעל הכל הפקה אולי מבין הכי טובות שהיו למדונה בשירים, אולי ההפקה הכי טובה לשיר שלה... קטע האוס מטריף שמתחיל לאט... הרבה אפקטים, הרבה סאונדים מאוד מורכבים לאוזן רגילה...פשוט חגיגה של צלילים... בגדול זהו שיר שמדבר על תשוקה, על אהבה , על פנטזיה....משיכה... Do I know you from somewhere? Why do you leave me wanting more? Why do all the things I say Sound like the stupid things I've said before? השיר נפתח ב4 משפטי המחץ של השיר שהם גם מהווים את הפזמון... מדונה מדברת אל מישהו שבודק את גבולות החשק והתשוקה שלה... האם אני מכירה אוך מאיפשהוא- סוג של שאלה רטורית ...היא כבר לא "מכירה" את הגבר שבו התאהבה שמשחק בה... "למה אתה עוזב אותי שאני רוצה יותר"... הגבר משחק בה...הוא יודע שהיא רוצה אותו... אחר כך היא מאשימה את עצמה שנפלה לרשת הזו...בגלל שהיא נתנה לעצמה להתאהב בבן אדם שלא יודע להחזיר לה את האהבה... היא גם אומרת שזו לא הפעם הראשונה שזה קורה לה..ה כבר לה בעבר- למה אני אומרת את אותם דברים טיפשיים שאמרתי כבר בעבר??? למה לא למדתי מטעויות? למה לא הפקתי לקחים? (Put your hand on my skin) (Put your hand on my skin) (Put your hand on my skin) היא חושקת במגע שלו כל כך..מוטיב החזרה על המשפט מראה זאת... אז השיר עובר לביט ונהיה יותר קצבי וסוחף...סערת הרגשות גוברת אצלה... Kiss me, I'm dying Put your hand on my skin I close my eyes I need to make a connection I'm walking on a thin line I close my eyes I close my eyes הדוברת חושקת באותו גבר, היא מתחננת לאהבתו...למגע שלו... היא רוצה קשר, היא יודעת גם שהיא לוקחת סיכונים ויש סיכוי גדול שהגבר לא יחזיר לה אהבה אבל לה לא אכפת..היא ממשיכה לנסות... Touch me, I'm trying To see inside of your soul I've got this thing I want to make a correction I'm not like this all the time You've got this thing You've got this thing בבית השני, היא כבר מגיעה בקטע אחר... אם בבית ה1 היא היתה יותר פתטית באהבתה ונואשת , כרגע היא פחות נואשת ויותר מנסה לדבר אליו בהיגיון ולהגיע ללבו בצורה יותר הגיונית... היא מסיברה לו שהיא מנסה להגיע אליו...מה קורה אצלו בלב...מה הוא מרגיש כלפיה.. היא רוצה ל"תקן"- כנראה את איך שהיא נתפסת בעיניו..כנואשת, כאחת שזקוקה לו נואשות... היא אומרת שהיא לא כזו בעצם, שהיא בעצם בנאדם אחר ושהיא נהפכה לכזו בגללו... Kiss me, I'm dying Put your hand on my skin I close my eyes I need to have your protection I close my eyes I close your eyes יש כאן חזרה ברצון שלה, בתשוקה שלה, בצורך שלה בו... היא עכשיו גם מדגישה שהיא צריכה הגנה...שהוא מעניק לה בטחון... היא רוצה שהוא ינסה גם..היא מחליטה בשבילו- סוגרת לו את העיניים... היא רוצה שהניסיון יהיה הדדי... שיר שמדבר על תשוקה על אישה שרוצה גבר שלא מחזיר לה מספיק אהבה והיא מנסה בכל מיני דרכים לא דרכים שהוא יראה אותה ככה ויחזיר לה אהבה... שיר מדהים ..ההפקה נורא עושה את השיר... ציון: 10/10, הפקה מדהימה , אולי הכי טובה בדיסק, השיר עצמו מדהים...

nerod 72

New member
../images/Emo27.gif Nothing really matters

שיר מספר 6 Nothing really matters עוד אחד מהאהובים עליי באלבום.. שיר זה שוחרר כסינגל 5 ואחרון מתוך האלבום, במרץ 1999... הגיע למקום 7 בבריטניה ולטופ 100 בארה"ב... כמו השיר הראשון בדיסק, גם שיר זה מעביר מסר דומה..שיר מעין אוטוביוגרפי על חייה של מדונה, על רגשותיה ועל השינוי שחל בה, בחשיבה...בדרך החיים...וגם פה יש מעין קריצה לבת שלה, היא מודה לה על שהיא גרמה לפקוח את העיניים בין השאר... When I was very young Nothing really mattered to me But making myself happy I was the only one מדונה מציגה מה היה בעבר... היא היתה בחורה כזו שלא דפקה חשבון, לא ראתה ממטר, עשתה מה בראש שלה ולא היה אכפת לה מהתוצאות..העיקר שהיא תצא מרוצה מכל העניין..הכל בשביל האושר הרגעי הזה...אנוכיות ללא ספק... בעינייה היא היתה היחידה בעולם שלה, שיש לתת לה דין וחשבון... Now that I am grown Everything's changed I'll never be the same Because of you אחרי הצגת העבר, היא מגיעה לשינוי שחל בה..עם השנים היא התבגרה, ואין דרך חזרה... "הכל בגללך"...זה יכול להתפרש להרבה מובנים: בגלל הבת שלה שגרמה לה לפקוח את העיניים ולראות מעבר..הרי כשאתה הורה לילד אתה צריך לגלות הרבה אחריות וסובלנות ובפעם הראשונה היא הרגישה שהנה, היא כן צריכה לדפוק חשבון, שיש אנשים שתלוים בה, שחייהם תלויים בה.... עוד פירוש זה כל נושא הקבלה, אלוהים, הרוחניות, שגרמו לה לפקוח את העיניים... אולי אפילו שילוב של השניים, שזה הסבר מאוד קביל, כיוון ש2 היבטים אלו, גרמו לשינוי... Nothing really matters Love is all we need Everything I give you All comes back to me מדונה מפיצה בפזמון את הלקח שהיא למדה..כמה שזה קלישאה- זה נכון.. "אהבה היא כל מה שאנו צריכים"... בהמשך היא נותנת את אחד העקרונות שהיא למדה בקבלה.. עכשיו אני לא למדתי קבלה (עדיין) אבל אני יודע שיש עקרון כזה של לתת ולקחת.. אתה לא יכול לצפות לקבל משהו מבלי לתרום משהו בחזרה, וכאן היא מציגה את עקרון זה... Looking at my life It's very clear to me I lived so selfishly I was the only one היא חוזרת לעבר... בהתבוננות על חייה ברור לה שהיא היתה מאוד אנוכית.. שוב חזרה על "הייתי היחידה"- מסר שחוזר על עצמו.. היא אומרת בשבילי, אני הייתי היחידה..לא היה אף אחד אף אחד בחיי שנתתי לו דין וחשבון, לא חייתי בשביל אחד רק בשביל עצמי..כל מה שעשיתי היה למעני ולא לאף אחד אחר.... I realize That nobody wins Something is ending And something begins בית שבו היא מציגה עקרונות נוספים שהיא למדה , או מהלמוד על קבלה או מהחיים עצמם... קטע של ניגודים מוצג פה גם- נצחון והפסד, התחלה מול סוף... עקרון שבחיים אין מנצחים ומפסידים...אין שחור ולבן..החיים הם אפורים...אין לפעמים צד א וצד ב , ולכן זה מקשה על החיים..אבל מנחם כי אין כזה דבר טוב או רע אבסולוטי, זה תלוי באיזו סיטואציה, איזה היבט זה... עוד עקרון הוא עקרון המעגליות – כשמשהו נגמר משהו מתחיל.. מין מחזוריות כזו שיש בחיים.. אחרי כל פרק זמן מסוים של שגרה הוא נגמר ואז מצפה לנו משהו חדש, התחלה חדשה... לכן הסוף הוא אף פעם לא הסוף באמת... Nothing takes the past away Like the future Nothing makes the darkness go Like the light You're shelter from the storm Give me comfort in your arms יש כאן קטע של נגודים..חושך ואור, עבר ועתיד.. כמו שבבתים הקודמים יש התחלה וסוף , נצחון והפסד... היא מציגה את ההבדל שיש בין החושך לבין האור..לכל רע יש גם טוב..ותמיד כאשר משהו גרוע קורה יש את הנחמה לזה..תמיד יש תקווה.. כשאלוהים נותן את הסטירה הוא גם נותן את הלטיפה אחר כך... לסיכום, השיר מדבר על חיה של מדונה מצד אחד- השנוי שחל בה , מאנוכיות לאחריות לאכפתיות ..זה החלק הראשון של השיר... בחלק ה2, היא מציגה את העקרונות שהיא למדה, השינוי שחל בה... עקרונות של לתת ולקחת, של מעגליות בחיים וכו... אחד מהשירים הטובים באלבום, שמלווה בקליפ מושקע ומדהים..סטייל יפני...מדונה בתור גיישה יפנית... אחד הקליפים הכי אהובים עליי של מדונה...כמובן שזכור לטובה הקימונו המהמם של גוטייה ושהיא לקחה את הרעיון לקליפ מהספר "זכרונותיה של גיישה".... ציון: 10/10, שיר מאוד ברור במסרו ובליריקה שלו , אך הוא פשוט בנוי חד ולעניין...וזה מה שעושה אותו מדהים...

nerod 72

New member
../images/Emo27.gif Sky fits heaven

שיר מספר 7 Sky fits heaven שיר מספר 7 Sky Fits Heaven הגענו כבר למחצית האלבום..והנה שיר שאני חיב להקדיש לו יותר תשומת לב.. אני חייב לגלות לכם סקופ קטן.. השיר הזה , לא רק שהוא השיר האהוב עליי בדיסק , אלא השיר הכי אהוב עליי של מדונה EVER! המילים הנכונות, הלחן הנפלא, העיבוד..הכל עושה אותו לנאמבר וואן שלי של מדונה.... הוא יצא כבי סייד בסינגל "תחליף לאהבה" בבריטניה ...אך כמה חבל שהוא לא יצא כסינגל , פספוס של ממש..אני בטוח שהוא היה אחד מלהיטיה הגדולים..אך אין מה לבכות, כי כל הסינגלים מתוך האלבום היו מדהימים ונכונים והצליחו... "סקיי פיטס הבן" הוא מעין שיר שאני רואה בו "שיעורים לחיים", כל מיני עקרונות כאלו ושיעורים לחים שמדונה מציגה פה.. היא מציגה אותם בתור שיעורים שהועברו לה, ע"י אנשים אחרים, מקומות, החיים עצמם שלימדו אותה והיא מעבירה את חוכמתה בשיר לכולנו.... השיר נפתח בעיבוד מקסים ומיוחד... Sky fits heaven so fly it That's what the prophet said to me Child fits mother so hold your baby tight That's what my future could see השורה הפותחת, משם לקוח שם השיר... "השמים מתאימים לגן עדן", זה דימוי שכזה שהוא מעין רמז מקדים לבא בשיר..מדונה עושה כאן את ההקבלה..שמיים= גן עדן... "זה מה שהנביא אמר לי"- נבואה= סימן לעתיד..לא מדובר פה כנראה בנביא בשר ודם ,אלא כנראה בנבואה שה"הכין" לה אלוהים, שהיא כאילו ידעה שזה מה שהולך לקרות איתה בחיים... "ילד מתאים לאמא"- ההקבלה פה ממשיכה ואנו מתחילים לראות דפוס קבוע.. הנבואה אמרה לה שהיא תהיה אמא, מעין הרגשה פנימית כזו שהיתה לה, והיא הבינה שהיא צריכה לשמור על הילד ולטפל בו כי כך זה צריך להיות... "זה מה שהעתיד שלי יכל לראות"- היא מאנישה את העתיד...ובעצם היא אומרת "העתיד ראה" במקום להגיד "אני ראיתי"....היא יוצרת פה ביטוי יותר עמום, פחות מובן.... Fate fits karma so use it That's what the wise man said to me Love fits virtue so hold on to the light That's what our future will be התאמה ממשיכה... "אמונה מתאימה לקרמה"..שורה שמצביעה על רוחניות..היבט רוחני שהיא למדה על החיים.. "זה מה שהאיש החכם אמר לי"- כאן היא כבר נותנת בשר ודם למי שלימד אותה..מישהו אכן אמר לה את זה והיא לקחה את זה הלאה איתה בחיים... "אהבה מתאימה לערכים"- היא אומרת פה..כברגע שמאוהבים יש לשמור על הערכים שאותם נשבעת לעצמך לשמור ברגע שהתאהבת..לא לבגוד, לא לסטות מדרך הישר... "זה מה שעתידנו יכל לראות"- היבט הנבואה חוזר על עצמו פה... בבית ה1 היא מתייחסת לעתיד כ"עתיד שלה" ופה היא כבר מוסיפה עוד מישהו לעתיד שלה "העתיד שלנו"...כאן זה כבר קורה "וויל בי"...הנבואה קורמת עור וגידים.. Traveling down this road Watching the signs as I go I think I'll follow the sun Isn't everyone just Traveling down their own road Watching the signs as they go I think I'll follow my heart It's a very good place to start הפזמון שבעיניי הוא אחד החזקים..וללא ספק עושה את השיר..מלבד למילים, הלחן כל כך מדהים יחד עם העיבוד המשגע... מדונה מתארת את החיים שלה כמסע שהיא עוברת ותוך כדי היא שמה לב לסימנים מסביב שאומרים לה איך לחיות ומלמדים אותה במהלך החיים..אותם סימנים בעצם שהיא אזכרה בבתים...כל אותם "שיעורים" שלימדו אותה... כאן השמש היא במשמעות של אור, משהו חיובי...היא הולכת בעקבות האור, זה הכיוון דרך שלה.. Isn't everyone just Traveling down their own road שורת מחץ ללא ספק- "האם לא כולנו מטיילים במסע החיים?" הם לא כולנו חיים את החיים , לא משנה ההבדלים בינינו, כולנו אותו דבר! לכל אחד מאיתנו יש סימנים שעל פיו הוא חי, מין קודים כאלה שעל פיהם הוא חי ולומד ומחכים עם הזמן... היא אומרת גם שמעבר לשמש היא הולכת בעקבות הלב..שזה מסמל אהבה ...כיון דרך נפלא להתחיל בו את מסע החיים ואת הלמידה עליו... Hand fits giving so do it That's what the Gospel said to me Life fits living so let your judgments go That's how our future should be אחרי היא חוזרת על משפטים מהפזמון, היא מגיעה לבית ה3... מוטיב ההתאמה חוזר- "יד מתאימה לנתינה"... כל העקרון של לתת ולקחת גם בא לידי ביטוי פה בשיר..עוד שיעור שהיא למדה בחיים... כאן היא אומרת שהיא הגיעה למסקנה זו מהדת.... ואז אחרי כל ההתאמות.."החיים מתאימים לחיות אותם"... מסר מאוד חשוב וברור שהיא התכונה לשים אותו בבית האחרון כדי ליצור שורת מחץ..מעין משפט מפתח לכל השיר...לכל ההתאמות.. בשביל אנחנו פה על כדור הארץ? כדי לחיות ..נועדנו לחיות את החיים האלה , כל אחד לפי חייו הוא..בלי שנשפוט אחד את השני ..וכאן היא נותנת תקווה לעולם שככה זה "צריך להיות" ככה אנחנו אמורים לעשות... בהתחלה זה היה העתיד שלה, אחר כך העתיד שלנו (של שניים), ועכשיו של כולם...ברמה של העולם כולו... מהמיקרו למקרו... שיר פשוט מדהים...! ללא ספק תמיד ישאר הכי אהוב עליי של מדונה! ציון: 10/10 (למה מה נראה לכם?! חח)

nerod 72

New member
../images/Emo27.gif Shanti / Ashtangi

שיר מספר 8 Shanti / Ashtangi שיר הודי , מעין תפילה שכזו, שפירושה בספרון "קרן אור"..לכן אני לא רואה סיבה להרחיב על השיר הזה חוץ מלהגיד שהוא מאוד נחמד..עיבוד מאוד אתני ומיוחד...הוא מהווה פתיח נהדר לשיר מספר 9 שבא אחריו.... ובכל אופן הנה פירוש השיר לאנגלית: I worship the gurus' lotus feet, Awakening the happiness of the self revealed, Beyond comparison, working like the jungle physician To pacify loss of consciousness from the poison of existence. In the form of a man up to the shoulders, Holding a conch, discus and sword, Thousand headed, white I bow respectfully Peace. כמובן שמדונה הוסיפה את השנטי שנטי....

nerod 72

New member
../images/Emo27.gif Frozen

שיר מספר 9 Frozen אוקיי, אז הגענו לשיר מספר 9...ללא ספק "קפואה" הוא מהשירים הטובים פה..השני הכי מועדף עליי באלבום וגם ללא ספק בין 3 השירים הכי אהובים עליי של מדונה בכלל... שיר עם עיבוד פשוט מדהים..השיר הזה מצמרר אותי כל פעם מחדש...הפקה מדהימה ומרגשת... לשיר הזה יש המון משמעויות בשבילי..זה השיר הראשון שדרכו ממש התחלתי לאהוב את מדונה..כשהתחילה תקופת "קרן אור" אז השיר הזה משך אותי והקליפ המדהים שלו הפנט אותי..יכולתי לראות אותו 7 פעמים ביום.... האווירה הגותית הזו, המסתורית, הלוק הזה של מדונה, לוק חדש ומפתיע, האפקטים , הצילום..פשוט הברקה של הלייף... "פרוזן" שוחרר כסינגל 1 מתוך האלבום הזה, מה שמאוד הוחלט ברגע האחרון .. הוא למעשה קידם את כל הצלחת האלבום וזו חשיבותו... זה השתלם..הוא נכנס למקום ה1 במצעד הסינגלים הבריטי, מכר שם 500,000 עותקים..בארה"ב הוא הסתפק במקום 2, אבל הסיבה לכך היא פסקול "טיטניק" של סלין דיון שהיה מגה להיט באותה שנה.. ועם זאת, הוא היה בין 10 הסינגלים הכי נמכרים באותה שנה בעולם.... מהלהיטים הבולטים ביותר של השנה..ובעצם הוא החזיר את מדונה למרכז התמונה- הן מבחינה מסחרית והן מבחינה איכותית .... "פרוזן" הוא שיר שמדונה מדברת בו על עצמה (כפי שהיא אמרה גם..) היא מבטאת שם את כל רגשותיה ואיך היא הרגישה..החסימה הזו שהיתה לה ברגשות..היא לא נפתחה לאף אחד , לא הפגינה רגשות, היא סבלה הרבה מכך.. היא גוערת בעצמה בשיר..כמה היא התעסקה בשטויות ובשנאת חינם , ברגשות שלילים שהביאו אותה למקום לא טוב... השיר מדבר בגוף שני , אך 2 הדמויות שמתוארות בשיר זה בעצם מדונה ועצמה..היא מדברת על עצמה כל הזמן....יש כאן קונפליקט בין דמות אחת שמודעת לעד כמה היא לא בסדר והיא אומרת לדמות ה2 , שלא מבינה וממשיכה בדרך הרע...היא אומרת לה תפסיקי, אל תעשי כך...והיא מבינה ששתי הצדדים או הדמויות, חייבות להגיע להסכמה..הדמות ה2 חייבת להשתנות, כי ה1 מושפעת מה2..וכי בסופו של דבר שתיהן שבויות בתוך בן אדם אחד... You only see what your eyes want to see How can life be what you want it to be You're frozen When your heart's not open היא אומרת לעצמה את רואה מה שאת רוצה לראות..מה שנוח לך לראות..את לא מתעמקת, את רואה הכל בצורה שטחית... איך את רוצה שחייך יהיו מאושרים ויראו כמו שאת רוצה שיראו, כשאת לא נפתחת , את "קפואה" בלבך...זה חוסם אותך, זה מעצור.... You're so consumed with how much you get You waste your time with hate and regret You're broken When your heart's not open היא ממשיכה בלהגיד לעצמה עד כמה היא מתעסקת בדברים שהם לא חיוביים..ברגשות שהם לא חיוביים להרגיש... "שנאה", "חרטה", במקום להתעסק עם מה שחשוב באמת, ובדברים טובים... היא חוזרת על מוטיב הלב שלה שאינו פתוח... Mmmmmm, if I could melt your heart Mmmmmm, we'd never be apart Mmmmmm, give yourself to me Mmmmmm, you hold the key עד עכשיו היא באה בטענות לעצמה ..למה היא מתנהגת כפי שהיא מתנהגת... ופה היא אומרת לעצמה שהיא צריכה לפתור את זה בכך שהיא תיפתח ושלא תהיה קפואה.. שתתמסר לעצמה- לרגשות שלה ושלא תברח מעצמה.. שתתן לה לעצמה לא להיות בשליטה כל הזמן , בשליטה אובססיבית... היא אומרת דבר חכם- "את מחזיקה את המפתח"...את זו שיכולה לעשות את השינוי , את זו שיכולה לפתוח, לך את יש את המפתח, היא משתמשת בדימוי..שכאילו לבה הוא דלת שצריך לפתוח אותה ולדמות יש את המפתח והיא צריכה להשתמש במפתח כדי לפתוח את אותה דלת..כי לאף אחד אחרי אין את המפתח, את האמצעי שלה יש כדי לפתוח את הדלת... Now there's no point in placing the blame And you should know I suffer the same If I lose you My heart will be broken היא אומרת..אין טעם להאשים אף אחד...שוב, לא להתעסק ברגשות מיותרים, שלילים.. אשמה, חרטה, שנאה... היא מבינה הדמות ה1 שלה שהיא תלויה בדמות ה2...שתיהן ישות אחת..ואם אחת , זו שאומרת ומבינה שהיא צריכה להשתנות, וה2 היא זו שטועה..שתיהן בסופו של דבר אותו גזר דין..כי זה בעצם בן אדם אחד... Love is a bird, she needs to fly Let all the hurt inside of you die You're frozen When your heart's not open היא אומרת לה מה לעשות...להפתח לשים הכל מאחוריה.. לא להתעסק במה שהיה בכאב, בסבל.... שוב היא מזכירה את הקטע של ל"פתוח את הלב"...משפט מאוד מרכזי פה... כמובן שהפזמון חוזר על עצמו... העיבוד משחק פה תפקיד חשוב..בשיר יש כל מיני רגעי דרמטיות שמגיעים לשיאים במהלך השיר... בבתים, יש המון אפקטים מיוחדים, שמזכירים מעין סופה וסערה.. מה שמצביע על סערת הרגשות הפנימית אצל מדונה... ציון: 10/10...בגלל המילים החזקות, העיבוד המטריף,הלחן הנהדר, ובעצם כל השיר הזה יצירה מוזיקלית אחת גדולה..ממש כמו פרדייז למשל..בעיניי אפילו הרבה יותר... אני תמיד אשמור מקום חם בלב לפרוזן...

nerod 72

New member
../images/Emo27.gif The power of goodbye

שיר מספר 10 The power of goodbye אחרי שיר כל כך מרסק כמו "פרוזן", קשה לרגש.. אבל גם שיר הזה מצליח לרגש ולהפנט מכל הבחינות.. "כוח הפרידה" יצא כסינגל 4 מתוך האלבום... בלדת אלקטרו מקסימה שכזו שיצאה בסתיו, היתה מתאימה במיוחד לאותה תקופה.. הסינגל היה להיט ענק ברחבי העולם, למרות היותו סינגל 4 כבר.... בבריטניה הוא הגיע למקום 6 בארה"ב עד למקום 11 הקליפ שלו היה מהפנט לא פחות..מדונה נראתה שם מדהימה, יפה ומכשפת אפילו... אני בעקרון לא אוהב את מדונה בשיער שחור, אך בקליפ הזה היא נראית פשוט מיליון דולר.. כל האווירה ה"סתווית, הזו מאוד היתה מתאימה...סצינת השחמט הזכורה לטובה, סצינת הים....וכל אלו היו לקוחות מאיזה סרט מפורסם שנתן השארה למדונה לקליפ, שאני לא זוכר מה הוא היה ומה שמו.... בכל אופן , כשמו כן הוא, כח הפרידה מדבר על סיפור אהבה מאוד עצוב , בין גבר לאישה, סיפור מאוד שנוי במחלוקת כנראה..מעין ,אהבה אסורה" שכזאת, שלא יכולה להתקיים ולכן יש את הפרידה הכואבת הזו....מעין הרגשה של החמצה, שמשהו לא התאים...פספוס שכזה..מאוד עצוב.... מערכת יחסים בלתי אפשרית שבה הגבר מעורב בעוד מערכת יחסים..ומדונה היא מעין הפילגש שלו.... היא מאוד סובלת מהרומן הזה, יותר ממנו אפילו..היא רוצה לסיים את זה , כי זה לא בריא לא לה ולא לו...היא מנסה להסביר לו את זה... Your heart is not open so I must go The spell has been broken? I loved you so היא פונה אל הגבר....היא אומרת לו אתה לא אוהב אותי מספיק, אתה לא פתוח עם רגשותיך, אתה לא יכול לבטא אותם כמו שצריך..לכן עליי ללכת. לא מתאים לי לחיות בצורה כזו...שימו לב למשפט הראשון, שהוא מעין קריצה לשיר הקודם.. ב"פרוזן" היא דברה על עצמה ופה היא פונה לבחור הזה... האם הקסם , פג תוקפו? ההשפעה שהיתה לי עליך, האם היא נגמרה..היא אומרת חבל, אהבתי אותך.... Freedom comes when you learn to let go Creation comes when you learn to say no 2 המשפטים החזקים של השיר בעיני... היא אומרת לפעמים צריך לטבע לעשות את שלו, לא להלחם על משהו אבוד..אולי עכשיו אתה לא תראה את זה ואולי גם אני לא, אבל ברגע שנרפה אחד מהשני..נרגיש חופש ..חופש מהשקרים, מהדכאון, מכל הדברים הרעים שקורים לנו בעקבות זה שאנחנו ביחד.... You were my lesson I had to learn I was your fortress you had to You were my lesson I had to learn I was your fortress you had to burn Pain is a warning that something's wrong I pray to God that it won't be long Do ya wanna go higher? היא אומרת שמהנסיון הזה של מערכת היחסים הזו, היא לומדת לקח..היא לוקחת איתה לפחות דבר אחד חיובי..שהיא למדה מה לא לעשות...היא קוראת לאותו גבר הלקח שלה לפעם הבאה... היא מטיחה בו אשמה.."הייתי הפילגש שלך שרצית לשרוף"...היא זורקת לו את זה כדי שיבין עד כמה היא נעלבה שבשבילו היא היתה פילגש, היא לא היתה אשתו והוא מבחנתו, רצה לזרוק אותה לקרשים, שתישרף מצדו....העיקר שלא תכנס לו לחיים הפרטיים ותהרוס את מה שיש לו עם הבחורה ההיא.. הוא ניצל אותה ועכשיו שהוא סיים , לא אכפת לו ממנה... היא אומרת לעצמה, בעיניי כל הכאב שאני עוברת זה מספיק חזק לסיבה למה אנחנו לא צריכים להישאר ביחד, שאנחנו לא מתאימים..כל הרומן הזה גורם לי להרגיש רק רע ורק סבל..אז בשביל מה להישאר עם כל זה? על מה יש להלחם? היא מקווה ומתפללת , בקטע של נואשות, שכל האכב הזה לא ימשך זמן רב ושבקרוה היא סוף סוף תוכל לנשום לרווחה.. ולצאת מהמעגל הזה שהיא נכנסה אליו... There's nothing left to try There's no place left to hide There's no greater power Than the power of good-bye בפזמון היא אומרת שאין טעם לנסות, היא כבר יודעת שהכל אבוד, שצריך לתת לזה סוף... לא להתחבא יותר , בלי שקרים, בלי להמעיד פנים, אלא להתמודד עם זה ולקטוע את זה.. היא אומרת שעם זאת, זה מאוד קש ה הפרידה הזו..אחרי הכל היא אהבה אותו וכנראה עדיין אוהבת אותו והכח הזה..הוא מעליה וקשה לה להיפרד... Your heart is not open so I must go The spell has been broken, I loved you so You were my lesson I had to learn I was your fortress בבית הבא היא חוזרת על המילים של הבתים הראשונים, ומתמצתת אותם לבית אחד, כאילו את כל הדברים החשובים יותר, היא נותנת דגש על מה שבאמת חשוב לה להגיד... "לבך לא פתוח, עליי ללכת"- לא מספיק אכפת לך ממני אז חייבת ללכת.. "הקסם פג אבל אהבתי אותך"..- היתה אהבה , אבל כנראה שזה כבר נגמר..הקסם הזה שהיה , נותר רק סבל... "אתה הלקח שלי שאני צריכה ללמוד"- לעתיד, היא לוקחת את זה איתץה הלאה כלקח, כמה לא לעשות... "הייתי הפילגש שלך"- היא מטיחה בו את העלבון שוב...להדגיש את כאבה ותסכולה... היא מדגישה את 4 המשפטים האלו, כי זה מה שחשוב לה בעצם- למסור לו שהיא הולכת, היא אהבה אותו ועדיין כן , אך הקסם פג וזה לא אותו אושר, היא לומדת מזה לקח לעתיד והיא עדיין שומרת לו טינה על כך שהיא הרגישה רע עם זה שהוא נתן לה להרגיש ככה... There's nothing left to lose There's no more heart to bruise There's no greater power Than the power of good-bye בפזמון השני, היא מוסיפה את 2 המשפטים הבאים: "אין דבר להפסיד"- מדגישה למה עליהם להיפרד.בהתחלה היא אמרה אין טעם לנסות שוב ועכשיו- אין כבר מה להפסיד, הכל כבר נעשה... "אין עוד יותר לבבות לפצוע"- הלב שלה כבר נפצע , והיא אומרת שכבר הנזק נעשה ואין להשיב את מה שנעשה...אין לה עוד לב שהוא יוכל לפצוע! Learn to say good-bye I yearn to say good-bye היא אומרת אלמד וגם אתה תלמד (2 משמעויות) להיפרד.. אחרי זה היא מוסיפה שהיא משתוקקת עם זאת להגיד "להתראות" היא יודעת שזה קשה , אבל זה משהו שהיא חייבת לעשות, כמה קשה שזה לא יהיה..זהו שיר מדהים, מהאהובים עליי... ציון: 10/10.

nerod 72

New member
../images/Emo27.gif To have& not to hold

שיר מספר 11 To have and not to hold שיר מספר 11 To Have And Not To Hold שיר נפלא ומקסים שמדבר על מערכת יחסים בעייתית..הצד הנשי נותן המון והצד השני אדיש ולא נותן..השיר מציג את התסכול של האישה מהצד שלה...אין לה בטחון באהבה הזו.. היא נמצאת עם גבר שהוא "כדי לקחת אבל לא כדי לשמור"... זה זה אבל זה לא זה....זו ההרגשה שבאה לידי ביטוי... הקונספט שיש לך משהו, אבל אתה לא יכול להחזיק בו...אין לך את הבטחון שהוא ישאר לצדך וככה מדונה מרגישה כלפי אותו בן אדם בשיר.. שימו לב שהשיר מגיע אחרי שיר דומה בנושאו....אכזבה מאהבה...בגלל הצד השני... To have and not to hold So hot, yet so cold My heart is in your hand And yet you never stand Close enough for me to have my way הדוברת בשיר מתוסכלת מהגבר בשיר.... היא אומרת לו הנה אני שלך ואתה לא לוקח... "ככה חם אבל עדיין קר"- אמנם התשוקה שלנו בוערת אבל אתה "מקרר" אותה כל הזמן...יש כאן ניגוד בין חום לקור... אני שמה את לבי בידיך ואתה לא מתקרב מספיק כדי שאוכל לממש את אהבתי... היא מאוד מתוסכלת מהאדישות של הגבר.... To love but not to keep To laugh, not to weep Your eyes, they go right through And yet you never do Anything to make me want to stay השורה הראשונה היא נרדפת לשורה הראשונה בבית ה1 To have and not to hold= To love but not to keep באותה משמעות שיש אהבה ויש משהו ביד אך אי אפשר לשמור עליו, אין בטחון באהבה הזו..הכל יכול להתפורר... "לצחוק ולא לבכות"- שוב ניגוד כמו בבית 1 של ה"חום וקור"...יש כאן נורא התאמה בין בית לבית... שורה ראשונה= משפט מקביל שורה שנייה= ניגודים היא אומרת לו שהוא לא ממש "רואה" אותה...הוא לא קורא אותה... הוא לא עושה שום דבר בשביל להשפיע עליה שתישאר לצדו.. שוב היא באה אליו בטענות שהוא אדיש, לא משקיע מספיק ביחסים האלו.. היא מציגה את תסכולה שיש כאן משהו יותר חד צדדי...ולא אהבה של 2 אנשים ששותפים למערכת יחסים... Like a moth to a flame Only I am to blame Ba ba da ba ba ba What can I do? Ba ba da ba ba ba I go straight to you Ba ba da ba ba ba I've been told You're to have, not to hold יש כאן דימוי שממחיש איך מדונה מרגישה לגבי זה... "כמו חרק ללהבה ככה אני אשמה"... כמו שחרק מתקרב ללהבה ונשרף ככה היא גם נשרפת..היא מתקרבת לסכנה ולדברים שלא טובים לה בתמימות...כמו חרק מתקרב ללהבה כי הוא נמשך אל הלהבה והוא לא יודע מה התוצאות של המשיכה שלו, שהוא ישרף מזה.... היא מציגה את עצמה כחלשת אופי במערכת היחסים הזו.."מה אוכל לעשות? תמיד אני באה אליך" היא מודה שהיא טועה ושוגה אבל אין לה בררה כי הוא מאוהבת ולא משנה כמה היא תרצה, היא תמיד תחזור אליו... עכשיו היא מוסיפה "אמרו לי שאתה בשביל לקחת ולא בשביל לשמור"... אנשים הזהירו אותי מפניך ומהאכזבה העתידית שי, אך לא עשיתי כלום עם זה..המשכתי איתך... To look but not to see To kiss but never be The object of your desire I'm walking on a wire And there's no one at all To break my fall שוב משמעות של זה זה אבל זה לא זה... אמנם אתה איתי ואוהבים אבל משהו לא מרגיש נכון..משהו מפריע לי..מפריע לה החוסר בטחון שלה איתו..שהוא לא מעניק לה מספיק... היא טוענת כלפיו שהוא רואה בה כאובייקט..משהו כדי לספק את התשוקה שלו... היא מודעת עד כמה היא בסכנה והיא מדמה את זה שהיא הולכת על חוט דק ואף אחד לא נמצא שם איתה כדי למנוע את הנפילה שלה... כל האנשים שהיו לצידה והזהירו אותה אז ממנו לא נמצאים איתה עכשיו כדי למנוע את הנפילה שתהיה לה איתו מאוחר יותר... היא בודדה, לבד בכל העניין הזה... You're to have, not to hold You're to have, not to hold You're to have, not to hold To break my heart הפזמון חוזר והשורה הסופית "לשבור את ליבי"..מרמז היא יודעת מה יקרה לה... לפחות היא מודעת... ציון: 10/10. שיר מדהים...כמה עמוק הוא ונכון...הפקה נוגה ומסתורית כזו...

nerod 72

New member
../images/Emo27.gif Little star

שיר מספר 12 Little star עברנו מ2 שירי אהבה כבדים יחסית, לשיר אהבה מתוק ופשוט יותר... אך לא מדובר באהבה כלפי בן זוג, אלא אהבה אמהית... השיר הזה נכתב על הבת של מדונה, לולה, שהשפיעה מאוד על חייה האישיים וכל החשיבה שלה.. היא היתה גורם מאוד חשוב בכתיבת האלבום... הבת שלה הפכה אותה מבנאדם אנוכי שאכפת לו מעצמו, לבנאדם אחראי שיודע לתת ולאהוב... גם בשירים "תחליף לאהבה" ו"כלום לא משנה" היא נגעה בנושא הזה של בתה.. אבל השיר הזה הוא כל כולו על לולה... מין שיר ערש כזה שמדונה מושיבה את בתה על רגליה ושרה לה... Never forget who you are Little star Never forget how to dream Butterfly היא מעניקה בטחון לבת שלה...אל תשכחי מי את ומאיפה באת.. "כוכב קטן" ו"פרפר"- מילים שמצביעות על חופש על משהו שילדים מתלהבים ממנו..כוכב ופרפר נמצאים בשמיים והם לא מושגים, אי אפשר להחזיק אותם ממש.. היא מדברת על הבת שלה בשפה שלה בשפה של ילדים... God gave a present to me Made of flesh and bones My life, my soul You make my spirit whole כאן היא מודה לאלוהים שהעניק לה "מתנה" כזו... רואים שהבת שלה מאוד חשובה לה..היא ממלאת לה את הנשמה, את החיים... Never forget who you are Little star Shining brighter than all the stars in the sky Never forget how to dream Butterfly Never forget where you come from From love היא בבית זה, כאילו מפרטת על מה שהיא שרה בבית הראשון.היא מאדירה ומגדילה את התיאורים.. כאן היא לא רק כוכב, היא הכוכב הכי בהיר בשמיים.. "פרפר אל תשכחי מאיפה באת, מאהבה"... פרפר מעופף והיא אומרת לה במשמעות של שתעופי רחוק אל תשכחי מאיפה באת והיא מזכירה לה שהיא באה מאהבה... (אולי גם שורה שבאה לסתום פיות ולכל אלו שהשמיצו אותה על כך שהיא "השתמשה" בקרלוס כדי לעשות ילד..) You are a treasure to me You are my star You breathe new life Into my broken heart היא ממשיכה לפאר את הבת שלה וכמה היא חשובה לה... "היא אוצר" בעיניה... היא הביאה חים חדשים והפיחה חיים בליבה השבור.... May the angels protect you And sadness forget you Little star There's no reason to weep Lay your head down to sleep Little star May goodness surround you My love I have found you Little star החלק האהוב עליי בשיר... הלחן פה מדהים... אין יותר מדי לפרש פה- היא מאחלת לה שמלאכים ישמרו עליה מכל רע, ושעצב יפסח עליה... היא מעניקה בטחון שוב ושוב..אל תבכי, תשני..אין לך סיבה לבכות... שיקיף אותך טוב וכמה טוב ש"מצאתי אותך".... הפזמון ממשיך.. בסוף השיר היא לוחשת..כאילו ממש מברת אל הבת שלה, שהיא ישנה... השיר מדבר בגובה עינים של הבת שלה...העיבוד מאוד מקסים ורך...מאוד מתאים... ציון: 9/10..שיר מאוד מקסים אך יש טובים ממנו באלבום הזה...

nerod 72

New member
../images/Emo27.gif Mer girl

שיר מספר 13 Mer girl הגענו לשיר האחרון באלבום....וכאן יש לנו שיר מאוד שונה, מאוד אחר מהשירים האחרים באלבום... הוא שיר מאוד אפל ומאוד "עוף מוזר" יחסית לכל השירים... הוא לקוח מאיזשהוא שיר או סרט או משהו כזה של גבור זאבו... השיר חושף את הצדדים היותר נוגים ואפלים במדונה..כאילו מעלה את כל השדים הרוחות שלה , כל הפחדים, הכל מתעורר... מעין מסע לילי וסיוטי שכזה.... בשיר היא כאילו בורחת ובורחת...מהבית לבחוץ, לטבע....היא יוצאת לכל מיני מקומות בחוץ ומתארת את המסע שעובר אליה.... לדעתי השיר הזה הוא מעין חלום כזה , משהו בתת מודע שהיה לה... הרצון לברוח מהעולם..שהכל על הגב שלך ואתה רוצה למצוא את הפינה השקטה הזאת... השיר מאוד עשוי לשיר הזה בהפקה..הוא חסר כמעט עיבודים ומוזיקה..בניגוד לכל השירים הקודמים שעשירים בסאונדים ועיבודים...כאן סוגר את האלבום משהו אחר... I ran from my house that cannot contain me From the man that I cannot keep From my mother who haunts me, even though she's gone From my daughter that never sleeps I ran from the noise and the silence From the traffic on the streets "רצתי מהבית שכבר לא יכל להכיל אותי"... היא חוזרת לילדות שלה, הקשיים שעברו עליה...היא לא היתה מאושרת בבית הזה... היא מדברת על אבא שלה...היא לא יכלה להישאר איתו.. מ"אמא שלה שרודפת אותה"...המוות של אמא שלה השאיר בה צלקות רבות..היא רק רצתה לברוח מכל הדמויות האלו...רודפים אחריה אבא שלה שחי ועושה לה רע ואמא שלה שבמותה רודפת אותה, הזכרון שלה... היא מגיעה להווה- "מהבת שלי שאף פעם לא ישנה"... הבת שלה שבוכה ללא הפסק..שוב, אין שקט... היא רוצה שקט לברוח למקום עם שקט.. כל החיים שלה היא רצה ורצה וכל הרעש מסביב..היא רוצה רק קצת שקט... I ran to the treetops, I ran to the sky Out to the lake, into the rain that matted my hair And soaked my shoes and skin Hid my tears, hid my fears היא רצה לטבע....היא מוצאת את הנחמה שם... הגשם שיורד עליה הוא מטאפורה למה שקורה בתוכה..הסערה שחלה בפנים...היא מחביאה את הפחדים ואת העצב שלה... I ran to the forest, I ran to the trees I ran and I ran, I was looking for me בעצם מדובר פה במסע חיפוש עצמי..משהו שקרה בתת מודע שלה... היא בורחת מעצמה בעצם..היא מחפשת את הזהות שלה... I ran past the churches and the crooked old mailbox Past the apple orchards and the lady that never talks Up into the hills, I ran to the cemetery And held my breath, and thought about your death היא ממשיכה סמסע המטאפורי שלה..שהוא מסע פיזי וגם מסע רגשי... במסע שלה היא רצה ורצה עד היא מגיעה לבית הקברות ..שם היא מנסה להתמודד עם אמא שלה שרודפת אותה... I ran to the lake, up into the hills I ran and I ran, I'm looking there still And I saw the crumbling tombstones All forgotten names היא מתארת את המסע והיא מתעכבת בבית הקברות..תיאור הקברים , משהו שמשאיר בה חותם כזה...סוג של עצבות כזו שברגע שבן אדם מת הוא נשכח..ואולי גם הבית קברות מלא באנשים שמתו ולא ידעו מי הם בכלל... היא מתעמתת עם פחד אחד שלה שקשור באמא שלה, הפחד ממוות... I tasted the rain, I tasted my tears I cursed the angels, I tasted my fears היא לועגת ל"מלאכים"..היא מבינה שזה לא מציאותי, ושמלאכים לא יבואו להציל אותה מעצמה ומהפחדים שלה... And the ground gave way beneath my feet And the earth took me in her arms Leaves covered my face Ants marched across my back Black sky opened up, blinding me כאן מדובר במעין "מוות" שעובר עליה...מעין חלום סיוט כזה... היא מתארת איך האדמה נשמטת מרגליה והאדמה מכסה את פניה.. בכלל שיר מתואר בהמון תיאורים קשים.... היא מתה בשיר כאילו והיא מארת איך זה מרגיש כשמתים...לא מפסיקים להרגיש.... I ran to the forest, I ran to the trees I ran and I ran, I was looking for me I ran to the lakes and up to the hill I ran and I ran, I'm looking there still כאן היא כאילו מתועררת מהסיוט שבו היא מתה והיא ממשיכה לרוץ ולרוץ ולחפש את עצמה.... And I smelled her burning flesh Her rotting bones Her decay I ran and I ran I'm still running away היא מתארת משהו מאוד קשה.. היא מריחה את גופה הרקוב של אמא שלה, אחרי שהיא מתה... היא חוזרת להתעמת עם המוות שלה.... אבל אחרי זה היא חוזרת וממשיכה לחפש את עצמה..עם הנושא היא התעמתה זהו... שיר מאוד קשה בסיכום, שמדבר על אישהוא מסע לחיופש עצמי שעורכת מדונה במין קטע של חלום מציאותי כזה...תת מודע.. היא בורחת ובורחת מעצמה ומהפחדים שנמצאים אצלה בתת מודע ואחד הפחדים שהיא מתעמתת איתם, הוא המוות, כתוצאה מהמוות של אמא שלה, עוד משהו שהיא מתעמתת איתו.. התיאור הפזי של הגופה , גורם לה לא לפחד יותר, היא נמצאת מול זה....היא היתה צריכה להתעמת עם זה פנים מול פנים.. ועכשיו שהיא עברה את זה, היא ממשיכה לרוץ ולחפש אחר עצמה, ולהתעמת עם פחדים אחרים תת מודעתיים... ציון: 9/10, קטע חזק, מאוד מרגש ואפל....אם כי קשה לי להשוות לשירים אחרים...אבל עדיין יש שירים יותר טובים ממנו בדיסק....

וואו! פעם ראשונה שאני קורא את המילי

המילים ומקדיש להן צומת לב: איזה זה חזק. אני כולי צמרמורת- שרתי אותו תוך כדי שאני קורא את המילים וזה פשוט מפחיד. איזה חוויה היא הצליחה להעביר אותי. המילים כל-כך יפות וכתובות כל-כך יפה. היא ממש העיזה להגיד כל-מיני משפטיים בכלל לא פולטיקיים קורט- והפעם לא בגל מילים גסות או מיניות מוגזמת אלה להגיד שהיא בורחת מה"בכי של הבת שלה" ותאר את אמא שלה "הרחתי את הבשר השרוף שלה (אמא שלה)". אבל זה לא מגעיל אלה זה כנה ומצמרר. משש סוף סוף היא הצליחה להסביר לי מה איך המוות של אמא שלה השפיע אליה. איך היא פוחדת להיות עוד שם על מצבה שאף אחד לא יזכור. שיר מדהים- אני חושב שמביחנת ליריקה הוא הטוב באלבום.

כהמשך: נתתי לאמא שלי לקרוא ולשמוע

אותו, היא לא כל-כך מחבבת את החיבה שלי לפופ ויותר אוהב דברים יותרים כבדים (מבחינת מילים)- והיא אמרה: "אוי ווי, זה שיר איום- איך אפשר לשיר שיר כזה" היא התכוונה כמובן שזה שיר ממש ממש קשה..

nerod 72

New member
../images/Emo79.gif לסיכום../images/Emo70.gif ../images/Emo79.gif

כל האלבום של "קרן אור" הוא מסע בעיניי..מסע אדיר, שגורם לך לחשוב על הרבה דברים..על מה שבאמת חשוב בחיים... ובין השאר הוא מציג את השינוי באמת שעברה מדונה בחייה..וסיטואציות מסויומות שהביאו אותה למצבים מסומים של הבנה ... יש כאו נגיעה בהרבה נושאים מגוונים: - הקונפליקט בין חומרי לרוחני - אהבה נכזבת - חוסר התמודדות עם עצמך - שדים פנימיים - חוסר המוסר בעולם כיום ועוד המון נושאים שנגזרים מכל שיר ושיר.... כל אחד לוקח איתו מה שהוא רוצה מהאלבום הזה..אך אין מה להתווכח..שהאלבום הזה הוא בין האיכותיים שלה אי פעם..אולי בין ה3...ובעיניי הוא הכי הכי... לפחות לי הוא נתן קרן אור... מה איתכם? מה אתם מרגישים? איך אתם הייתם מנתחים אותו? את השירים? ספרו כל מה שאתם רוצים, תשפכו....מקווה שנהניתם מהשרשור...

Madonna Men

New member
יפה...

אבל זאת לא חוכמה כזאת גדולה להגיד ש"קרן אור" הוא האלבום הכי טוב אחרי שחצי עולם אמר את זה... נכון הוא אלבום טוב ומעולה ואין כמוהו אבל אני חושב שיש עוד כמה אלבומים של מדונה שהם גם טובים אני אף פעם לא אומר מה השיר האהוב עליי או האלבום... אני אוהב את כולם מזהדהה עם כולם ואני חושב שכל שיר שמדונה כתבה הוא יצירת אומנות בפני עצמה... אבל אחלה סיכום כל הכבוד

xdye1

New member
להפך,

החוכמה היא כן להחליט מהו האלבום הטוב ביותר לדעתך ומהו השיר שאתה הכי אוהב. אני בטוח שאם תחשוב טוב טוב תגיע לאיזושהי מסקנה. nerod 72 אחלה סיקור של האלבום. גם עליי הוא האלבום הכי אהוב[=

למעלה