שרשור פרק 1

"אני אחר"

כך אורי אומר. שם, בשבי נוצרה או התפתחה זהות אחרת ועכשיו צריך לשלב את הזהות ההיא שהתפתחה שם עם החיים המחודשים בארץ. וללא ספק תהיה התנגשות. מעניין לראות איך תתפתח בסידרה "הזהות האחרת" ההיא. (ואני לא מתכוון לרמזים שאחד מהם גם הפך לסוכן של שוביו).

מחפשים "ביחד" של שם

אורי מבקש להתקשר לנמרוד (שבדיוק נמצא בהתקף חרדה כלשהו וינו עונה לטלפון). אורי רוצה להתקשר לדבר הכי מוכר שיש לו כרגע. הוא מוצף בגירויים שאינו יודע כיצד "לאכול" אותם. הביחד חשוב על מנת לשררוד, אולי באותה דרך בה שרדו השניים במהלך השבי. וזה מספר משהו על החוויה שלהם בחזרתם לארץ - גם בבית יש סוג של שבי, שבי ריגשי, ומולו צריך להתארגן. כשרוצים להתארגן משתמשים במה שיש, במה שזמין, במה שמוכר.

מחיר שמשלם הדור הבא

בעיני, את העניין הזה מגלמת באופן נהדר ביתו של נמרוד, שמתעסקת עם מבוגרים, צינית מאד ("נו אבא, איך היה בחו"ל?"), מתקשה להתמודד עם כל העניין ובאופן כללי עם חייה. וזה מוביל אותי לנושא האחרון - הקושי של הסביבה להתמודד.

הקושי של הסביבה להתמודד

ביתו של נמרוד מאד צינית כלפי כל העניין וכלפי חייה באופן כללי. זוהי צורה של הרחקה. גם החברים של נמרוד מספרים סיפורים על חייהם והם עושים זאת, כלל הנראה, בעיקר משום שהוא עצמו נראה מאד "בסדר", מיד רוצה לנהוג, מיד רוצה לשכב עם אישתו, מיד אומר שיספר הכל ושלא יהיו סודות (ומכאן כמובן הרמז שיש ויהיו סודות). לכולם קשה לגעת בשבי ובחזרה ממנו. היחידה שמדברת את הקול שלדעתי הוא השפוי יותר היא אישתו (בגילום מצויין של יעל אבקסיס) שמבקשת לתת מקום וזמן ולפתוח מרחב שיאפשר את החזרה ואת ההתרגלות חזרה. סיפורו של המרחב הזה (האם יפתח? איך יפתח? מה יקרה בו?) יהיה -כך אני מנחש - אחד מקוי העלילה של הסידרה.

MrHyde1

New member
כמה נקודות שהייתי מעוניין בתגובך עליהן

היו כמה נקודות לאורך הפרק שלא הרגישו לי אמינות, ורציתי לדעת מה דעתך. הראשונה היא כשהודיעו לנורית על חזרתו של אורי, ואחת התגובות המיידיות שלה הייתה הדאגה על בגידתה, כביכול, עם אחיו. השנייה היא כשהילד של נמרוד טען שאין לו שום רגש כלפי אביו כי הוא לא מכיר אותו. השלישית היא כשהחטופים חזרו, ואנשים בקושי הזילו דמעה. בכוונה ציינתי נקודות שקשורות לתסריט, ולא למשחק (כמו השמחה המאולצת של עדי עזרוני כשהודיעו לה על חזרתו של אחיה), כי אני מניח שרק עליהן תהיה לך תשובה.

זה עניין של טעם

בעיני, לפרק הזה יש תוקף ריגשי והוא "מדבר" באופן חזק אל הצופה. לגבי העניינים הספציפיים שאתה מעלה, אתה צריך לזכור שמדובר באנשים הנמצאים בסיטואציה מאד יוצאת דופן, מאד לא נורמלית, והם מגיבים אליה בצורות שעל פניהן יכולות להראות מעוותות. למשל, כשאתה בהלם יתכן ולא תזיל שום דמעה; כשאתה לא יודע איך להתמודד עם משהו יתכן ותעשה סוג של הרחקה, אפילו עד כדי להגיד שאין לך רגש כלפי אבא; וכך גם עם תגובתה של נורית (שגם לדעתי לא היתה עשויה מספיק טוב ונגררה לקלישאות - למרות שאלה לא פגוע בסך הכל הדרמטי בהמשך הפרק). יתכן מאד שנורית חיה באשמה עצומה כל הימים ולכן היא מגיבה כפי שהיא מגיבה.

Me And Myself 1

New member
פרק מצמרר

לא בטוחה לגבי התזמון שלו. אבל הדברים שגרמו להם לטריגרים.... הלחיץ אותי, גרם לי לצמרמורות. הפרק היה קשה מאוד אבל אם נסתכל על זה כעל סדרה - אני חושבת שהסוף גרם לי לרצות לחכות לפרק הבא, וזה אחד הדברים שהופך סדרה למוצלחת.

אני 862

New member
חטופים

פיייייייייייייייייייי.........כבד !!!!!!!!!!!!!!!! עצוב מאוד מאוד .. רק לדמיין שגלעד שליט יחזור עצוב לי מאוד

Tznobar

New member
לא נפלתי

לא הייתי מעוניין לפסול על הסף אחרי פרק אחד, אבל קשה להתעלם מהאווירה המורגשת שמלווה בפתיח של סרט אימה, משחק מונוטוני (של חלק מהשחקנים) שעושה לי פלאשבקים מפיק אפ, שברגעים הדרמטיים תמיד אפשר לחפות עליו עם זום היסטרי ודרמטי. יכולתי ממש לספור ורידים בעיניים של השחקנים ההמומים, ברגעים מסוימים.

ZVIKA0130

New member
חטופים.../images/Emo229.gif

אני מסיר את הכובע בפני יוצרי הסידרה.ובהזדמנות זאת אני מחזק את ידי אביבהונועם שליט אתם לוחמים מסורים צפיתי בפרק ה1 ובכיתי כי היתפללתי לאלוהים שהילד יחזור לחיק משפחתו ושישמח יחד אתכם ונוכל לחבק אותואך כול נבואותי יתבדו.לכן משפחת שליט לדא בוני צריכה להמשיך להמשיך להילחם בבירוקראטיה ובממשלת האטימות וליבי אתכם.

שואלת שוב, מקווה שמישהו יענה לי

כתוב בפורום שהסדרה תשודר במוצ"ש בשעה 21:00, אבל זה לא נכון, כי אז תשודר התוכנית של חיים הכט. מי יודע מתי, אם כן, ישודרו הפרקים הבאים של הסדרה?

Tapudy

New member
ביקורת על הפרק הראשון ב-Ynet

פורסמה ב-ynet ביקורת על הפרק הראשון. לצערי אני מסכים עם כל מילה בביקורת. אריאנה מלמד ביטאה בדיוק את מה שהרגשתי במהלך הצפייה בפרק. בקיצור אפשר לומר שהכותבים התדרדרו לקלישאות מאוד שחוקות, סצנות עם חוסר אמינות משווע, דמויות פלקטיות (הילדים "הדפוקים" של נמרוד) ומשחק בינוני כמעט מכולם. ציפיתי ליותר מסדרת הדגל החדשה של קשת.

idanoosh17

New member
אני חושב שהיא חיפשה בזה יותר תוכנית בידור...

המסר של הסדרה ברור והתסריט קשה ונראה שהכותבת מחפשת את הדברים השוליים. לפחות יא דאגה לציין בסיום שגלעד שליט בשבי כבר 1351 ימים.

למעלה