תגידו גם לכם זה הפריע שכתוב

Ariel aka Rel

New member
מקור המילה תור

יחידת זמן גאולוגית מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית (הופנה מהדף תור (זמן)) קפיצה אל: ניווט, חיפוש גילו של כדור הארץ מוערך בכ-4.5 מיליארדי שנים. ארועים שונים בהיסטוריה הגאולוגית של כדור הארץ משמשים לחלוקתו ליחידות זמן גאולוגיות. יחידת הזמן הגאולוגית הגדולה נקראת עידן. ישנם ארבעה עידנים (פריקמבריום, פליאוזואיקון, מזוזואיקון וקנוזואיקון). חלק מהעידנים מחולקים לפרקי זמן קצרים יותר המכונים תורים. אחדים מהתורים מחולקים לפרקי זמן קצרים אף יותר המכונים תקופות. אחדות מן התקופות נחלקות לגילים.

OFERBSH

New member
שוב אתה מביא משמעות אחרת למילה

תלך לאבן שושן תקרא שם אבל את המשמעות שאני מתכוון אליה

OFERBSH

New member
../images/Emo45.gif

ומה אתה אומר בקשר לתורים תורות אתה בצד שלי או בצד הטועה?

JahArakin

New member
ספרי תורה כי הספרים ברבים- לא התורה

אבל ריבוי של תורה זה תורות

OFERBSH

New member
ג'ה

אני מוכן לשים איתך 100 שקל עכשיו שזה תורות ולא תורים מוכן?

OFERBSH

New member
תביא תמדינה

אני לא צריך מדינה בגודל הזה להביא לך אם אני טועה כי אני צודק

omerst

New member
המילה תוֹר מבלבלת במיוחד.

ראשית, מה הריבוי שלה: תוֹרים או תוֹרוֹת? אז ככה: תוֹרים הם הרבים של המילה תוֹר, ותוֹרוֹת הן הרבות של המילה תוֹרה. אחת הסיבות לבלבול בשימוש במילה תור היא ריבוי המשמעויות שלה: #המשמעות הבסיסית של המילה היא קבוצת אנשים המחכים למשהו (למשל לקנות כרטיס), שיש ביניהם סדר, לרוב על פי זמן ההגעה. [queue או line] (קשור מאוד) # למילה יש גם משמעות מושאלת של זכות פעולה המוקנית לאדם על פי מקומו בסדר. למשל: "עכשיו תורך לשחק" [turn]. מכאן קיים בסלנג גם המושג תורות ("בתורות", "לוקחים תורות"), במשמעות של לסירוגין, זה אחר זה לפי הסדר [in turns, to take turns].(מוכיח שתורות זה רק בסלנג) # ואולי מאותו המקור הגיעה גם המשמעות השלישית של המילה – פגישה מתואמת מראש שנקבע לה זמן ומקום, כגון תור לרופא [appointment]. (לא קשור) אפשר 100 שקל?אפשר...מדינה ב 10T?

מה קשור?

לא כל תורה קשורה לספרי תורה : תורת הנסתר תורת החלקיקים תורת הכאוס וכו... לכל הדברים האלה ביחד קוראים תורות.

נתוש ז

New member
איזה ויכוח עתיק D: כנסו!

הויכוח היה במשחק מאז שהוא קם..אני זוכר את עצמי לפני שנה וחצי מתווכח את אותו הויכוח.. אז פנינו את האקדמיה ללשון, והאקדמיה ללשון אמרה בצורה חד משמעית שאומרים "תורים" ולא "תורות". כמו כן אתם יכולים לפתוח מילון ולבדוק מה הרבים של "תור" ותבינו. זה למעלה שאימא שלו מורה ללשון רק מוכיח מה הרמה של המורים בארץ
סתם, זאת באמת מילה קשה לזיהוי ונאלצנו לפנות לאקדמיה. והוא למעלה שטען שזה לפי ה"תור ארוך", אז בכלליות יש מילים יוצאות דופן, שהן זכר, אך מוסיפים להם "ות" ולא "ים", כך שזה לא יכול להוכיח כלום. למרות שבמקרה הספציפי הזה - המילה באמת מוסיפים "ים".

למעלה