שרשור הכרות קצר

../images/Emo41.gif../images/Emo124.gifשרשור הכרות קצר../images/Emo41.gif

החלטנו לצאת לדרך ולהתחיל עם שרשור הכרות קצר, כל אחד מוזמן לשרשר את שמו בבי"ח ( רק מי שרוצה), איך הגיע לתחום הליצנות הרפואית, ולספר על הפעם הראשונה שלו בבי"ח יאללה! יוצאים לדרך!

ומתחילה.. ../images/Emo151.gif

קוראים לי בבי"ח מישמיש (
) , בחרתי את השם עפ"י רבים וטובים ממני שהלכו על הכיוון הגסטרונומי ( עיין ערך קיש, מרמלדה ) ובהשראת גברת פלפלת שעזרה לי עם הדמות שלי ( כן, ההיא מהסידרה
) שמעתי על הקורס מטושטוש שמכירה אותי עוד מכשנולדתי בערך ( הרבה זמן- שמת לב? ) ואני מאושרת על ההחלטה להצטרף לקורס ועל כל רגע שהייתי בקורס!!
הפעם הראשונה שלי בבי"ח התחילה עם שותפה שלא כ"כ הכרתי, ולכן התפצלנו ונכנסנו כל אחת בפניי עצמה, הגעתי אל ילד מקסים מקסים, שכמעט אפשר להגיד שהפעיל אותי יותר משאני אותו ( עם השוק של ההתחלה.. ), לא היה רגע אחד שלא זרם, שלא צחקנו, והוא אפילו עבד עליי השובב הקטן: " יו מישמיש.. אני הולך להקיא.. "
- אלוהים, ילד ראשון וכבר הולכים להקיא עליי.. מה עושים?!? " באעאעאעהההה... הנה, הקאתי על הכלב שהכנת לי ובגלל זה הוא ירוק- רואה? "
עשה לי התקף לב! אחריי חצי שעה נאלצתי להפרד ( ואני חושבת שהפרידה הייתה יותר קשה לי מאשר לו בפעם הזאת- אם הלך כ"כ טוב איתו, למה צריך להמשיך הלאה? ) אבל המשכתי, ובהרבה יותר קלות, עשה לי סיפתח טוב

ב מ ב י 5

New member
../images/Emo140.gif../images/Emo24.gifועכשיו אני ../images/Emo65.gif

קוראים לי במבי, והגעתי לקורס אחרי שהבנתי שכול מה שיש לי וכול מה שאני עושה עדיין לא מספיק לי,ואז שמעתי על הפלא הזה שנקרא ליצנות רפואית,אני לא אדם בימתי ומיותר לציין שלא למדתי משחק,ובלעדי הקבוצה המדהימה שהיתה לנו לא היתי מצליח להתגבר על כל מני מחסומים.אני מגיע למחלקה פעם בשבוע ומאוד קשה לתאר ואולי בלתי אפשרי מה אני מרגיש אחרי יום כזה. היה לי ילד במחלקה שהיה חרש אילם שפגשתי אותו במשך 4 שבועות בשבוע החמישי במקום להגיע ביום ראשון הגעתי ביום שלישי, רק מי שראה אותו כשהגעתי אליו לחדר הבין כמה חשוב מה שאנחנו עושים וכמה עמוק זה מגיעה,אחרי יום כזה וחיוך שמביע עולם שלם אתה מסתובב עם הרגשה שאתה מלך העולם וכלום לא יכול עליך, אין שכר יותר טוב מחיוך של ילד כזה שאומר הכל. ומאוד מקווה שכולם יגיעו מחר (וגם את שמלבי,ולא לשכוח סודר)אוהב את כולכם ומאוד מתגעגע במבי (ולא 5)

שכחתי.. ../images/Emo163.gif

לתת קרדיט ענק לקיש המקסים שעזר לי לבחור את הדמות שלי!!! וחוץ מזה מאוד מעניין אותי לשמוע ממכם- שי- איך הגעת לליצנות? סבא דן- איפה למדת וכמה שנים אתה כבר עוסק בזה? שאנטי- איך הגעת לתחום? כולם מוזמנים להצטרף לשרשור

2 ש נ ט י

New member
../images/Emo9.gifהגעתי ללא כוונה להשאר...

ולי (מפתחת המודל) ואני חברות מזה מספר שנים. לאורך השנים שמעתי ממנה סיפורים ותאורים מבתי החולים,שמעתי ממנה על החלום (ארוך השנים) ולשמחתי ראיתי אותו הופך (וממשיך להפוך) למציאות. כשולי הציעה לי להשתתף בקורס הראשון התלבטתי קלות,אך לאור השעורים והסדנאות שנשמעו לי מאתגרים,מרתקים וכוללים תחומי עיסוק חדשים לחלוטין עבורי החלטתי להשתתף בקורס מתוך ידיעה ואמירה ברורות שאין סיכוי שאמשיך לעבוד בתחום זה.עצם הכניסה לבתי החולים,ההתמודדות עם המחלות והמפגש עם ילדים מאושפזים הרתיעה אותי הן כמבוגרת והן כאמא,המפגש עם ילד כואב או ילד במצוקה,שלא לדבר על אובדן ושכול...היה לי ברור באותה תקופה שכל שאוכל לעשות הוא לשבת לצד ההורים,לאחוז בידם ולהתאפק שלא לפרוץ בבכי... ככל שהתקדמנו בקורס רכשנו כלים,נפגשנו עם ילדים התגלה בפני מקצוע ממלא לפעמים בעוצמות מדהימות,התמורה הייתה מיידית. השילוב בין ההומור והאומנויות פתחה בפני שפה חדשה שאינה תלויית מילה היא יכולה לבוא לידי ביטוי ברעש גדול או בשקט,בתנועה,בצליל,בצבע או בדממה מוחלטת רק אני והילד. כשנשאלתי מה הביא אותי להמשיך ולעסוק בתחום זה עניתי (כפי ששיתפתי גם בקורס)-אילו ולו בשם הסיכוי הקטנטן ביותר,הייתי שם עבור מי מהילדים בראש ובראשונה,מי מההורים או מהצוות הרפואי והצלחתי להקל במשהו,לאפשר,להעלות חיוך בזמן הנכון..דייני. מאז אני כאן...

טושטוש5

New member
טוב אז גם אני

בבי"ח קוראים לי טושטוש. התלבטתי הרבה זמן עם איזה דמות ללכת ומה לעשות, ואז פשוט יום אחד הוצאתי את כל הבגדים המוזרים והכובעים שהיו לי בבית, התחלתי ללבוש וזה מה שיצא. ואחרי שהיתה דמות היה לי מאוד ברור איך קוראים לה, זה פשוט היא. לקורס הגעתי דרך קרינושנוש, שסיפרה לי שהיא הולכת לבחינות וישר נדחפתי. כמה היה לי כיף בקורס אתם יכולים לראות בהודעה אחרת שלי. ולגבי הפעם הראשונה... הלכתי עם לולו (שבטח תיכנס לכאן בקרוב), ורעדנו מפחד. היה רעיון מצוין ללכת ביחד, כי תמכנו אחת בשנייה. הילד הראשון היה מישהו שהודיע לנו מראש שהוא "לא אוהב ליצנים!", ולמרות זאת היתה פתיחה לא רעה. עשינו שטויות והיה כיף. היה גם ילד גדול, שהפחיד אותנו מאוד להיכנס אליו, כי בכל זאת - על ילדים גדולים השטויות פחות עובדות, אבל בדיעבד זו היתה תחילתה של ידידות מופלאה
והשאר הסטוריה...

ועכשיו אני......

אני הגעתי לקורס מתוך סיפור אישי שאולי אספר כאן בהמשך, אבל גם ובעיקר מתוך חלום טהור וברור לשמח לבב אנוש. החלום צבר תאוצה לאחר שראיתי את הסרט "פאטץ אדאמס" והתאהבתי לחלוטין בו, בשחקן רובין ויליאמס ובכל תורת הצחוק. הקורס נתן לי המון כלים ולימד אותי המון על עצמי. פגשתי חבורה של אנשים מקסימים, מרגשים ומעניינים. אני נורא מתגעגעת......
את הפעם הראשונה שלי בבי"ח לא אשכח. פחדתי בהיסטריה ולכן גם זרקתי בדיחות לכל עבר. טוב, ככה אני מתמודדת עם פחד
הייתי עם זרת, שאין לי מושג אם תגיע לכאן או לא, נכנסנו לחדר שהיה בו ילד בן 12, די משועמם, לכן גם נתן לנו הזדמנות. מפה לשם, כל המחלקה הייתה על הרגליים בגלל הקולות שיצאו מהחדר. כולם באו לראות מי הילד שצוחק ומשתולל כ"כ הרבה ומי לעזאזל משתף איתו פעולה. מאז, הכרתי ילדים והורים מדהימים, עם כוח נפשי שקשה לתאר במילים. והדרך עוד ארוכה, טפו טפו טפו......

cheaki

New member
וגם אני../images/Emo8.gif

אני צ'יקי, פשוט בגלל שהדמות צ'לי מדברת בצ' , אז הוספתי אותה לשם שלי. הפעילות שלי היתה ב"הצל ליבו של ילד", ולא בבי"ח. ומאחר וכבר למעלה משנתיים פעלתי בבי"ח לחולי נפש, לא הרגשתי שינוי מהותי, ולא היתה תחושה של ליצנות רפואית. עכשיו אני עומדת למעשה בפעם הראשונה להכנס לבי"ח, ולמען האמת אני מאוד פוחדת ומקווה להצליח. זהו בנתיים, היה נחמד מאוד להפגש אתמול, ביי.

שמילבי

New member
יש לי בעיה עם המילה קצר...

כמו שכבר שמתם לב אני לא קצרנית... אני גם לא יכולה לכתוב עכשו, אז את הסיפור של שמילבי אוסיף בהמשך (מקווה שבערב) להתראות אח"כ כאן, ומחר ב"חי"!!!
איזה כיף!

התלבטתי אם להדחף..../images/Emo4.gif

והחלטתי שכן..
אז שמי יעל אני אמא ל2 ומטפלת ברפואה משלימה . אני בבית רב שעות היום ןמרגישה הרבה זמן שיש בי צורך לעשות משהו לתת ולחלק את האושר שניתן לי . מכיוון שברפואה משלימה אני רואה ששימחה, אמונה ואהבה הם מילות המפתח להחלמה - אני מתעניינת בליצנות הרפואית.

שמילבי

New member
מעניין

יש כנראה קשר מסויים בין רפואה משלימה וליצנות רפואית, יש מספר ליצנים רפואיים שמתפרנסים מרפואה משלימה. הראיה ההוליסטית של האדם ולא של המחלה בלבד (ואנו הג'לולוגים רואים את האדם/ הילד שמולנו ולא את מחלתו) והחשיבות של מצב הרוח (והנפש וה-Shen אם את בקיאה ברפואה סינית) למצב הבריאותי של האדם ו..גם שרוב האנשים שעוסקים ברפואה משלימה עובדים מהלב (ולא מתחשיב כלכלי) מהווה גרעין משותף לשני התפקידים... בעיני זה להכניס אור (חיוכים ושמחה וכמובן אהבה) למקומות ורגעים פחות מוארים (מלשון אור, לא - הארה). כתבת שהתלבטת אם להדחף, אל תתלבטי - תדחפי! לילה טוב

שמילבי

New member
הבטחתי ולכן אקיים....../images/Emo132.gif

הרבה דברים בחיים שלי הובילו אותי להיות ג'לולוגית: חלום שנופץ על פנטומימה, רצון לעזור שלא מצא את סיפוקו המלא בטיפולי רפואה משילמה, אינפנטיליות יתר, פאטץ' אדאמס, שטותניקיות, צורך להופיע שלא הסתפק בהוראה, קיש - בהופעתו בכתבה שהיתה בערוץ 10 אבל יותר מהכל אמא שלי, המופלאה, וכל מה שעברתי איתה במחלתה ועד מותה. הקורס היה אחת המתנות הטובות ביותר שנתתי לעצמי. וכך גם העבודה בשטח. שמילבי היא הבת דודה הפחות מוצלחת של בילבי - וזה היה הרעיון שהוביל אותי למצוא את שמילבי: ילדה, שטותניקית, שובבה, שלא הכל הולך לה וכולם (בעיקר ילדים) מצליחים לעבוד עליה בעזרת אחותה התאומה - מוקה (שאני מקווה שתוכל להכנס לפורום הזה מאי שם בגלות). בפעם הראשונה שהלכנו למחלקה חשבנו שקיבלנו באופן פתואמי פרקינסון, כ"כ רעדנו, ממש שיקשקנו. עוד לפני שנכנסו למחלקה שמענו בכי (צרחות בכי) מבחוץ, והצוות הודיע לנו שלחדר הזה אנחנו נכנסות ראשון, כי זה נמשך כבר 3 ימים. עד שגמרנו להתלבש הילד נרדם. ובסופו של דבר הגענו אליו אחרון, כאשר שוב שמענו את הבכי מקצה המסדרון. כל מה שעשינו שם היה לאפשר מקום למשהו אחר לקרות (כלומר לא עשינו שום דבר גאוני) ואכן קרה - הצרחות הפכו לצהלות שמחה (באותו ווליום...) והכי נחמד היה, כשמוקה ואני יושבות על הרצפה ומשתוללות עם הילד כשפתאום הגיעה מאחורנו אחות, התכופפה והדביקה לכל אחת מאיתנו נשיקה.
זאת היתה הפעם הראשונה אח"כ כבר עבר לנו הפרקינסון...

TiPtiPoNpOn

New member
גמאני../images/Emo70.gif../images/Emo151.gif../images/Emo110.gif

שלום לכל הליצנים/מבדרים/משמחים/ג'לולוגים וכו'
אני כרגע עושה שרות לאומי בשמחת הלב, עובדת בתה"ש בימים (ובלילות... סתם
) ופעם בשבוע אני עושה ליצנות רפואית - או ג'לולוגיה - או איך שלא תקראו לזה - באיכילוב. מה נגיד ומה נספר?
הגעתי לליצנות רפואית במקרה, סתם כי שמעתי על זה.... ונדלקתי. הקורס הזה היה הדבר הכי טוב שעשיתי בשנותיי המעטות (חוץ מלאמץ חתולה נטושה לארבע שנים)... ואני מאוד נהנית מהליצנות - ג'לולולולולוגיה - ואפילו גיליתי לאחרונה שיש המון דברים לעשות גם עם ילדים פצפונים. כרגע אין לי כוח להוסיף...
המשך יבוא

ofergantz

New member
../images/Emo151.gifאז איך בעצם הכל התחיל....|בלו

ככה באמצע השירות הצבאי שלי קיבלתי חמשוש ואצתי רצתי לקולנוע לראות סרט ששמעתי עליו בחצי אוזן ומיד עורר את סקרנותי, הסרט כמובן היה פאטץ אדמס - האמת היא שהסרט עצמו לא כל כך עשה לי את זה - יותר מידי הוליוודי לטעמי, אבל הרעיון והאיש קנו את ליבי במיידי. חודשים רבים אחר כך בלילות הייתי מפנטז איך גם אני אקים בארץ שלנו מעין בית חולים כזה שחוץ מחוליים פיזיים יטפלו ויטופלו בו כל האנשים קשיי היום והמאותגרים פיזית ןשיכלית. אבל עזבו פנטזיות.... עברו שנתיים ובינתיים התחילו לצוץ בעיתונים כל מיני כתבות.... באינטרנט לקח לי המון זמן למצוא בכלל את שמחת הלב ועוד יותר זמן להשיג אותם בטלפון. ואם זה לא מספיק מרפי צחק לי בפנים כשהתברר לי שפיספסתי את הקורס בשבוע !!!! אך אל דאגה בסופו של דבר כפי שאתם יודעים התחלתי את הקורס בסופו של דבר.... ואיך זה המשיך משם ... המשך יבוא בהזדמנות
.

למעלה